Jump to content

Moto Zajednica

Mala Ex-YU voznja

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Tradicionalno vec 5-6 godina u nazad ide se na cuveni Moto Skup u Sarajevo kod prijatelja iz kluba Il Paradiso. Tako smo i ove godine odlucili da idemo, samo sam ja predlozio da rutu produzimo do Splita do prijatelja Zeljana Rakele, pa onda od Splita do Slovenije i da se vratimo za Novi Sad. Kako to obicno biva, kad se dogovaramo, svi su ZA, a kad treba da se krene, obicno se taj broj prepolovi. Tako je i ovaj put bilo. Na put krecemo, drugar iz ZR Nikola Jelic( BMW 1600 GTL), Dragan Selski – Sela (Suzuki GSXR 1000 K8) i ja (Yamaha Fazer 8):) Zadnjih par dana pre polaska se skoro svaki bajker pretvori u meterologa i prati sve vreme iz sata u sat :D Prognoze kazu da ce tih dana biti toplo i suncano. Noc (19.6 cetvrtak) pre polazak pakovanje i proveravanje spiska stvari za putovanje.

slK7ucO.jpg

Pozitivan osecaj putne groznice je svaki put prisutan, sto se kaze “kao dete pred ekskurziju” :) Vozio sam vise puta svim tim putevima, ali ushicenje je uvek prisutno. Skup je u 8h kod mog kuma u G-pub kaficu u NS sajmu. Pijemo kaficu do 9 i polazak. Jutro prelepo, obecava. Oko 8:20h iz nekih oblaka krece pljusak koji traje 10 min. Do 9 se sve vec prosusilo, mi se oblacimo, sedamo na konje i preko Fruske Gore, stizemo do Sabca gde pravimo malu pauzu.

JmZezYV.jpg

Dalje idemo preko Drine za Zvornik i onim lepim putevima i jos lepsim predelima stizemo do Sarajeva. Ceo dan suncano i toplo. Naravno obavezno fotkanje panorame grada na Miljacki.

q8xLHek.jpg

Dolazak do kampa, uzimamo vaucere za sobu u hotelu, odlazak da se raspakujemo i sredimo, pa povratak u kamp.

7S1MZDl.jpg

Naravno tu druzenje nastavljamo sa Pedjom I drugarima.

V6BiNub.jpg

Posle toga odlazimo do grada na Bascarsiju i cuvene cevape.

bqqvL1Y.jpg

5zxdk47.jpg

2X6XrKk.jpg

QCPaBnb.jpg

S7M1a30.jpg

Predvece se vracamo u kamp i druzenje traje do kasno u noc. Jedino sto je krenula uvece neka kisa da pada. Ali u Sarajevu mogu i sekire da padaju, atmosfera je uvek vrhunska i na nivou :) Ujutro (subota 21.6) ustajemo oko 8, pakaovanje, odlazak na burek i polazak za Split. Voznja uz Neretvu je zaista fenomenalna. Asfalt jako dobar, lepe krivine, predeli jos lepsi :) Pravimo pauze za fotkanje.

P1b5plT.jpg

zK3tEIj.jpg

Sa glavnog puta silazimo desno u Mostar i obilazak tog grada.

KZDo425.jpg

Es3OGyb.jpg

KHVb1nV.jpg

ko72zNG.jpg

Posle Mostara pravimo pauzu za sipanje goriva i stizemo do granicnog prelaza sa HR.

KEiklCd.jpg

Prvi grad posle granice, Metkovic. Miris mora se vec oseca u vazduhu :) Naravno svaki put me obuzme neka pozitivna vedrina kad god se priblizavam moru i onda ta prva slika kad ugledam to ogromno plavetnilo :) Od Metkovica se ukljucujemo na novi auto-put koji vodi skroz do Karlovca.

iCFzATC.jpg

Posle nekih 2h voznje mi se iskljucujemo za Split.

KHbLsz3.jpg

U Splitu drugar Sela (njegova zena) ima familiju, pa cemo kod njih biti smesteni par dana. Pogled iz stana je fenomenalan.

HgtHlcv.jpg

Raspakujemo se i odlazimo na Splitsku rivu. Sedamo u jedan od mnogih kafica.

IL5Yr5b.jpg

wMXlvzS.jpg

PS98gnn.jpg

Tu se javljam drugaru Rakeli i zovem jos dva drugara motorasa, Mate i Zdreslav. Sa Rakelom se nalazimo u kaficu Adventure.

Mee01W4.jpg

Tu dolaze i ova moja dva drugara i ispostavlja se da su oni i Rakelini drugari.

7stKzQ4.jpg

Zeljana Rakelu svi znaju, pa je i normalno da se sa svima poznaje :) Sedimo u kaficu do kasno u noc.

mWgaXj6.jpg

Rakela je obisao motorom ceo svet, tako da prici nikad kraja :) Odlazimo na spavanje. Sutra dan smo se bas lepo naspavali, odmorili. Dorucak i idemo do Trogira na kupanje.

NYEwdv1.jpg

ieeU6wL.jpg

73ZcetI.jpg

Povratak u Split u popodnevnim casovima i idemo direktno kod Draganovog rodjaka u njegov kafic gde nam covek pravi rostilj. Inace on je cuveni bivsi HR bokser. Tu dolazi i njegov sin i Mark, momak koga on sprema i trenira. Prelepo vece uz rostilj i Ozujsko :)

pnNPKe1.jpg

Cy6ULeJ.jpg

99mQ5z4.jpg

fjI9QbP.jpg

NNyTWhF.jpg

ofJICVe.jpg

Sutra dan odlucujemo da obidjemo familiju od Draganove zene. Put nas vodi prema Kninu. Malo neko selo. Vracamo se u Split popodne i odlazimo na plazu Znjan.

R3UGUSn.jpg

zBDrm54.jpg

MiM22j9.jpg

ymoBMo2.jpg

4TsrKYs.jpg

U to vreme je bilo svetsko prvenstvo u fudbalu, pa smo uvece u kaficu Dzungla pratili utakmicu.

p8v9zV2.jpg

xd3lsJY.jpg

1ccvYLR.jpg

AOIdIXx.jpg

Posle utakmice, odlazimo u stan i krece pakovanje jer se ujutru krece. Sutra ujutru rano ustajemo, kafica, pozdravljanje sa nasim domacinima i polazak. Prolazimo, Zadar, Plitvice i kod Karlovca se ukljucujemo na autoput Rijeka – Zagreb. Pre Zagreba se odvajamo za Ljubljanu. Odlucujemo da odemo do Brezica kod Furlana, jer drugar Nikola hoce da kupi gume za svoj BMW i za automobil. Granicni prelaz sa Slovenijom, Bregana

gmesIr3.jpg

U mestu Dobova u SLO, gde se nalazi vulkanizer Furlan smo i rucali. Odatle povratak za HR, pa autoputem povratak kucama.

NsZH9Kg.jpg

xld5p67.jpg

mBSyyYm.jpg

FEkjXXy.jpg

uYC6KuS.jpg

U NS smo stigli u vecernjim satima. Zivi zdravi i sa puno pozitivnih utisaka :) Eto, kratko ali slatko :)

Ja sam uvek za to kad se ide negde, da to moze i malo da se produzi i prosiri. Ne volim nista sto je striktno vezano za datume i satnicu. Krenem, pa gde me put odvede :) Nadam se da vam se bar malo svidelo ono sto smo se mi provozali, jer smo mi zaista uzivali na putovanju od 5 dana i oko 1800km :)

Ovo leto sam se dosta vozao, tako da cu uskoro postaviti i jedan Evropski putopis od 14 dana. Jedino ako nije problem sto je kolima.

Prijatno i svako dobro :)

 

Nikola - K_A_W_A

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hvala svima na komentarima i drago mi je ako vam se svidja. Trudio sam se da ne pisem u najsitnije detalje, nego onako kako i ja volim da citam putopise, malo teksta, pa red slika :) Pocecu sa pisanjem i sredjivanjem slika drugog ovogodisnjeg putopisa po Evropi od skoro 4000km i 14 dana, pa posle malo Grcke i Hilandara, pa jedan iz Slo-A-I, pa onda malo Slo-A-Balaton. Da nam budu zanimljivi ovi hladni zimski dani i da nam sto pre prodju :) Islo se malo i kolima, jer je ova godina bas bila dosta hladna i kisna. Evo najave ;)

10499382_10203498055564040_6654476872744545873_o.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja