Jump to content

Moto Zajednica

Moj Fazer 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Posto sam prodao cbr-a,resio sam da dobijene pare ostavim i da ih preko zime malo umnozim da bih na prolece kupio drugi motor. To je trajalo cele 2 nedelje zato sto se u oglasima pojavio moj sadasnji fazer. Kontaktirao sam vlasnika, dosao video/provozao motor, dogovorili se za cenu i odvezao fazera kuci.

kad-je-kupljen.jpg kad-je-kupljen-2.jpg

 

Posto je fazer imao fabricki auspuh koji je nenormalno tih, valjalo ga je zameniti nekim aftermarket. Kupio sam yoshi RS3, koji sam posle nekog vremena prodao jer mi je delovao kao da je prevelik. Yoshi je zamenjen jeftinijim i manjim Rombo auspuhom.

 

yoshi.jpg rombo.jpg

 

Kako je bio skoro kraj sezone a i registracija je istekla, nisam ga nesto puno vozio. Posto je motor u super stanju, od ulaganja nije bilo nista, tako da nisam imao sta da radim preko zime osim da napravim nosac kofera. Nosac je pravljen od cevi 20mmx20mm. Cevi sam imao kuci, farbe takodje pa me izrada nije kostala nista. Kofer Kappa K48 sam kupio od kolege sa foruma po vise nego drugarskoj ceni i ovom prilikom mu se zahvaljujem. :takoje:

 

nosac-kofera-1.jpg nosac-kofera-2.jpg

 

Da ne zaboravim, preko zime sam stavio i LED pozicije u sva 4 zmigavca.

 

pozicija-u-zmigavcima.jpg

 

Doslo je prolece, registracija, mali servis i voznja. :moto3: Zadnja guma je brzo propala, posle malo jace od 3000km predjenih bilo je vreme za zamenu. Porucena od Grof-a Dunlop RoadSmart 170/60-17.

 

rombo-i-nova-guma.jpg

 

I onda se desilo ono sto sam mislio da se meni nikad nece desiti. Udes u Zrenjaninu. Klasicna prica, "Nisam te videla!" >:( Kretao sam se brzinom od 40km/h kad zena koja je isla meni u susret odluci da naglo skrene preko mene na parking ispred Maxi-ja. Udaram levom stranom motora u njen levi far punta. Padam odmah pored automobila na svoju levu stranu. Od opreme jakna i kaciga odradili posao kako treba. Jakna prljava ali bez ogrebotina kao i kaciga koja nije dotakla beton zajedno sa mojom glavom unutra. Steta na motoru: napukla prednja maska na par mesta, odvaljen levi zmigavac, napukao blatobran, iskrivljena maska hladnjaka kao i poluga menjaca, oguljena leva dekla i prednje vile. Od povreda nista ozbiljno, samo nekoliko modrica na levoj nozi.

 

udes-1.jpg udes-2.jpg udes-3.jpg udes-4.jpg udes-5.jpg udes-6.jpg udes-7.jpg posledica-udesa.jpg

 

Izvukao sam neke pare od osiguranja i krenuo u popravljanje. Vecinu posla sam odradio sam, osim varenja i farbanja maske i blatobrana. Kupio sam prednji blatobran od fazera 1000 od Brke iz Mladenovca. Ofarbao sam prednje vile, deklu, ispravio gril hladnjaka i polugu menjaca. Narucio nalepnice od reflektujuce folije.

 

blatobran-od-fazer-a-100.jpg blatobran-od-fazer-a-100.jpg reflektujuce-nalepnice.jpg

 

Zalepio sam i sticker na cep rezervoara.

 

cep-od-rezervoara.jpg

 

U medjuvremenu sam porucio par sitnica sa aliexpresa, cekam jos da mi stignu odgovarajuci tegici.

 

aftermarket-korman.jpg aftermarket-korman-2.jpg shorty-lever-1.jpg shorty-lever-2.jpg

 

Razlika izmedju fabrickog i aftermarketa je nekih 10-tak cm.

 

original-aftermarket.jpg

 

Posto se uskoro selim u Zr u potrazi za poslom i kako cu ziveti sa devojkom u stanu te necu imati gde da ostavim motor, odlucio sam da ga detaljno operem i parkiram u garazu neko vreme.

 

imag0802.jpg imag0801.jpg imag0797.jpg

 

Laku noc! do proleca :(:neznam:

 

laku-noc.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

U planu je da mi Boban odradi sediste, da kupim jos neku sitnicu kozmeticke prirode i na prolece da odradim servis karburatora i mali servis.

 

Moje misljenje o fazeru: odlican motor za grad, kao i za otvoren put. Sa svojih skoro 100 konjica odlicno poteze vec iz malih obrtaja i sa dobrim vozacem moze da parira ostalim 600-tkama u jurcanju kroz krivine. Najecesce vozim 120-130km/h a granica je na 230km/h plus/minus 2-3km/h po njegovom satu. Cesto sam vozio sa suvozacicom i punim koferom, tada je malo tromiji ali i dalje se lepo ponasa na putu. Potrosnja mi se krece od 5-6.3L. Najduze sam vozio 230km u jednom pravcu i mogu reci da je dosta udoban. Vizir bi mogao biti malo visi, jer vetar udara u grudi. Iako se svi zale na farove, meni su super. Valjda zato sto bolje nisam imao. :neznam: Preglednost retrovizora bi mogla biti bolja.

 

Sve u svemu, veoma povozan motocikl. Preporucio bih ga svakom.

 

Kako vam se svidja moj fazer? :Mina::D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Problem sa svetlima je resen na modelima 2002 i 2003. Takodje su produzili retrovizore tako da ne gledas vise u svoja ramena. Mislim da ti produzeni retrovizori pasu i na modele od 1998. Ja bi te zamenio, mnogo je bolje i bezbednije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: yamaha fzs 600 fazer

Lep skoro kao moj 1lol.gif . Javi kako ispalo kod Bobana , ovo sad sam sam presvukao ali imam u planu neko putnicko (putno 0stabre.gif) da uradim

 

ne ne, skoro kao moj 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ćao, moram se složiti sa ostalim komentatorima. Vozim isti model iz 2002. godine i po meni je vrlo dobar motor i naj lepši u kategoriji 600-tke do 2002 godišta. Izuzetne putne karaktetristike su mi omogućile mnogo kilometara i uživanja sa boljom polovinom već tri sezone. Jedina mana ako je to nekom bitno su retrovizori. Ili ja imam velike laktove. Inače za sve ovo vreme nije pokazao nikakve znake zamora. Pravi motor za po gradu a ne stidi se ni dalekih putovanja. Za razliku od tebe ja sam uradio sedište (naravno kod Bobana), montirao povišeni Vizir i zatim ubacio bi-xenon u jedan far i gle čuda dan a udobnost neuporediva. Neverovatna je razlika i obavezno to uradi ako si u mogućnosti.

Da li treba da kažem da je moj ipak najjjj :jee:

post-26031-0-61790400-1417019459_thumb.jpg

post-26031-0-33582600-1417019662_thumb.jpg

post-26031-0-89871500-1417019890_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Gresi ovaj gresis silno sinak 1lol.gif . Nego reci ti meni za sediste jel Bobanovo , koliko dinara je i jel valja . Ovo je moje cudo nekad

2ag2irs.jpg

2czx0uo.jpg

a ovako izgleda sad

wa64og.jpg

2rh1oqs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Ćao. Kao prvo, možda liče ali nemamo iste motore. Tvoji farovi nisu kockasti kao naši!!!! :lol:

Jednostavno nismo ista kategorija (moja bolja polovina mi nikad neće oprostiti što nisam kupio model baš kao tvoj, kaže mora da ima kose oči). Šalim se, Lep ti je fazer, naravno mislim na ovu crnu varijantu. Generelano ja zaista mislim da je fazer jedan od onih best by motora u bilo kojoj varijanti, Čak i onaj najlošiji je odličan a i vrlo često bolji od SV-ova, Horneta i Bandita. Naaravno to je samo moje skromno mišljenje.

Da se vratim na temu. Moj je lepši i o tome nema zbora. :moto3:

 

Sic sam radio kod Bobana i stvarno je pun pogodak, Nema potrebe da ga hvalim jer je sve već rečeno i dokazano., Uglavnom sam uradio sic zbog udobnosti, ali i zbog estetike. Što se tiče novaca sve zavisi od materijala koje ćeš koristiti i naravno od njegove gužve. Veća gužva, veće cena i td. Ja sam čekao na ovaj rad skoro godinu dana. Sve u svemu vredi svaki dinar a uzeo sam jednu od skupljih varijanti.

Nije loše ni kad se malo povisi vizir. To sam uradio kod Ivana.

Posle ovog motora gledam samo Varadera, jer da nije putovanja na dalje ture nikad bolji i ne bih poželo.

post-26031-0-28545400-1417104892_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Isti su motori samo druga maska 1oda.gif . Sapni mi na PP koliko je para sediste tebe izaslo cisto da znam koliko da planiram . Sto se tice vizira do 140 je ok posle se malo sakrijem i to mu je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Ma svi su lepi, al crni je najbrzi :moto3::zvizduk:

 

Bug1 kazi mi gde si kupio ralicu i koliko para i da li je tesko odrzavati polirane felne da uvek budu sjajne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ralica kod Brke iz Mladenovca 30evrica (nije original , cini mi se da je za 1000ku al jbg za te pare nisam nasao drugu) a felne mi nisu bas uvek sjajne 1lol.gif . Nije strasno u principu , purol pasta jeftina samo treba volje da se trlja 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Malo sam se ponovio juce :moto3:

 

Kupio sam sebi prve motopantalone. U pitanju su OJ Tehnopant, troslojne, protektori na kolenima i boku... Da li neko ima iskustva sa ovim ili slicnim pantalonama?

 

untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Pantalone ko pantalone , kad zaladi samo njih nosim , najbolje stite . Inace ih nosim samo kad idem negde na malo duze

P.S malo da smrsas da ne mucis tog Fazera 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Dugo nisam pisao ovde nista pa evo malo novosti: sediste (Boban Zemun), pancirna Hell creva (napred i nazad), nove plocice, lanac i lancanici (JT), svecice, kapa nosac kofera, Race Ada auspuh, projektori i xenon svetla, Scotoiler V-system (Louis special)

 

 

 

post-1520-0-55954200-1473094757.jpg

post-1520-0-04346800-1473094767.jpg

post-1520-0-01853200-1473094776.jpg

post-1520-0-31789600-1473094785.jpg

post-1520-0-67508900-1473094792.jpg

post-1520-0-60485100-1473094802.jpg

post-1520-0-44850600-1473094813.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja