Jump to content

Moto Zajednica

Prepravljanje od 125ccm na 200ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koja mašina, ako je klasika GY6, može, samo je pitanje koliko si spreman da zakomplikuješ sebi život :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ja bi hteo da to uradim jer mi treba neka mala brzina (70,80 kmh) a da motor ne oseca tu brzinu, da se ne muci. On sada ide 95,100kmh ali mu 80kmh vec predstavlja problem. Ako mislite da nema vajde stavljati drugi set (klip, karike...) sta uraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja bi voleo al se nema para za to :)

A prepravka će biti džabe :zvizduk:

 

Moj kinez je bio 150cc, 9ks, opet nisam imao ništa bolju maksimalnu ili putnu brzinu, samo je maaaaalo bolje povlačio nego 125cc. Na više od 150cc ćeš ga teško prepraviti, ali onda bi tu mogle i malo drukčije rolnice da dobiješ "koji" km/h, a da ti veća snaga zadrži ubrzanje na fabričkom nivou. I đe si bio šta si radio, sklopio i rasklopio cjeli motor, sunuo pare u inače ispravnog kineza zbog par km/h. Zašto? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Skoro sam radio musteriji ugradnju kita na ,,200 ccm"(iako sam ga savetovao da to neradi ali covek hoce pa to ti je),namucio sam se kao gresan sa dusom sto reko nas narod.Prvo se ne dobija 200ccm vec nekih 180ccm koliko mi se cini ali to je najmanje vazno.Jako je vazno znati da taj kit nemoze da se ugradi bez vecih prepravki,naime glavni problem kod ugradnje je precnik suknjice cilindra koji je veci od precnika u bloku tako da se mora obradjivati biaxsom blok a da bi se to uradilo potrebno je rasklopiti celu masinu.Zatim je potrebno obraditi i glavu na precnik cilindra to se mora odraditi u nekoj masinskoj radionici.Sto je najgore u celoj prici motor neznatno bolje povlaci od standard motora od 150ccm.Puno truda i rada ni za sta.Sve ovo pricam o kitu koji se prodaje kod nas i mislim da mi je tip rekao da je kupio na kupujem-prodajem.Moj ti je savet da nediras nista a ako vec hoces da ga malo pojacas onda kupi kvalitetan cilindar i klip od 150ccm pa njega ugradi i uzivaj u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja