Jump to content

Moto Zajednica

Dilema... Yamaha FZ6-N ili Yamaha MT-03...

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljam da kupim motor u skorije vreme... S' obzirom da sam pocetnik (ne bas totalni, do sada sam vozio motor od 125 kubika...), interesuje me koji je od ova dva motora po vasem misljenju bolji za mene...

 

Dilema koju imam je vezana za cilindre, da li je bolje jedan ili cetiri? :) (Uzmite u obzir to da sam vozac pocetnik)

 

P.S. Vozio sam na moru, desetak dana, BMW F650GS i super sam se snalazio... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Aaaaa pa to su slatke muke! Ja bih se opredelio za FZ6-N. Vozio sam oba pomenuta modela, al' mi se FZ6 vise dopao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ako si pocetnik onda je definitivno MT 03 bolji izbor ,ipak je ona 48 konja za razliku od FZ6 koji ima 100-tinak i pritom MT03 mnogo bolje povlaci sa malih obrtaja tj. ne trazi da se vrti kao agregat na FZ6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si pocetnik onda je definitivno MT 03 bolji izbor ,ipak je ona 48 konja za razliku od FZ6 koji ima 100-tinak i pritom MT03 mnogo bolje povlaci sa malih obrtaja tj. ne trazi da se vrti kao agregat na FZ6.

 

Pa o tome sam i ja razmisljao, mislim da je 100 konja malo mnogo za mene... Mada FZ6-N postoji u dve verzije: S1 (78 konja) i S2 (98 konja)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ako si pocetnik onda je definitivno MT 03 bolji izbor ,ipak je ona 48 konja za razliku od FZ6 koji ima 100-tinak i pritom MT03 mnogo bolje povlaci sa malih obrtaja tj. ne trazi da se vrti kao agregat na FZ6.

 

Pa o tome sam i ja razmisljao, mislim da je 100 konja malo mnogo za mene... Mada FZ6-N postoji u dve verzije: S1 (78 konja) i S2 (98 konja)...

 

Ma opet je MT03 bolji motor za pocetnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Kao ponosni vlasnik FZ6 (dodushe S varijante), samo mogu da kazem da tih 100 konja, koliko u svojoj ergeli poseduje taj agregat, samo deluju zastrasujuce na papiru, inace su jako pitomi i ne predstavljaju neki problem kada treba mirno da povuku, a opet sa druge strane, itekako su agresivni kada vozac to od njih i ocekuje ( na  visokim obrtajima ), tako da je moj predlog da se odlucis ipak za FZ6N, ako nista drugo, bar neko vreme ces biti siguran da ti nece zafaliiti snage.:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Kao ponosni vlasnik FZ6 (dodushe S varijante), samo mogu da kazem da tih 100 konja, koliko u svojoj ergeli poseduje taj agregat, samo deluju zastrasujuce na papiru, inace su jako pitomi i ne predstavljaju neki problem kada treba mirno da povuku, a opet sa druge strane, itekako su agresivni kada vozac to od njih i ocekuje ( na  visokim obrtajima ), tako da je moj predlog da se odlucis ipak za FZ6N, ako nista drugo, bar neko vreme ces biti siguran da ti nece zafaliiti snage.:) 

 

Apsolutno se slazem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Dilema je postala trilema... :D :D :D Pao mi je na pamet i Ducati Monster 695... Molim za pomoc pri odabiru motora... Znaci u igri su tri motora: Yamaha FZ6-N S2, Yamaha MT-03 i Ducati Monster 695... Koji je od ova tri motora po vasem misljenju najbolji za mene, s' obzirom na to da sam pocetnik? Jel neko od vas vozio Monster 695?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Za tebe kao početnika ne valja ni jedan od ova tri, a po izboru bih rekao da ni kinta nije problem, tako da slobodno možeš da kupiš onaj koji ti je najlepši, tj. Monster  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja ti preporucujem da kupis MT-03 i da si miran. Vjeruj meni da ti sigurno ne treba nista jace, a druzicete se jako lijepo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ti preporucujem da kupis MT-03 i da si miran. Vjeruj meni da ti sigurno ne treba nista jace, a druzicete se jako lijepo ;)

Nisam ja bas totalni pocetnik... Naravno da mi ne treba nista jace, nego moja dilema, odnosno trilema jeste broj cilindara... Plasim se da ce mi MT-03 biti naporan za voznju (mnogo cimanja, cima kad das gas, cima kad pustis gas)... Neki drugari koji voze FZ6 me ubedjuju da je motor veoma miran i da tek preko 10000 obrtaja divlja... Kazu da je veoma lak za voznju u neverovatno elastican... Nemam pojma... Zato mi je pao na pamet Monster jel je on motor sa dva cilindra i 73ks, pa reko to je bolje i od Mt-03 i od FZ6...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Dilema tj. trilema reshena.

Monster definitivno.

 

Monster da , ali 696 ... :D ... i nova trilema - koju boju izabrati ...

 

1QQao_1316223colours696jpgresbr6.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Izaberi motor po svojoj zdravoj logici i potrebama ...a ne zanoseci se koje cime.Stoji zdravo na zemlji i reci sebi sta ti treba.

Ne trci pred rudu jer ti nece biti poslednji.Koji god izabrao "vozi polako da bi vozio dugo".

Sa srecom ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Izaberi motor po svojoj zdravoj logici i potrebama ...a ne zanoseci se koje cime.Stoji zdravo na zemlji i reci sebi sta ti treba.

Ne trci pred rudu jer ti nece biti poslednji.Koji god izabrao "vozi polako da bi vozio dugo".

Sa srecom ! ;)

 

To si potpuno upravu... Hvala puno na savetu, koji je vreovatno u ovoj mojoj trilemi najvazniji...  Veruj mi ja imam dovoljno godina da znam koliko motor moze da bude opasan... Meni uopste ne treba neki brz motor, treba mi motor koji se lako vozi... Ono sto je najvaznije, ja znam da "neznam", tako da cu motor za prvo vreme voziti bas polako, i kroz uzivanje u voznji, sticati preko potrebno iskustvo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

A jesi ti čitao onu moju temu "Motor, konačno", što sam popunjavao do prije nekog vremena, kada sam je nepravedno zapostavio? Možda odatle možeš da izvučeš pokoji odgovor na pitanja koja tebe muče...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

A jesi ti čitao onu moju temu "Motor, konačno", što sam popunjavao do prije nekog vremena, kada sam je nepravedno zapostavio? Možda odatle možeš da izvučeš pokoji odgovor na pitanja koja tebe muče...

 

Pozdrav.

 

JESAM !!! Majstore, svaka cast za detaljan opis motora i tvog osecaja kada si kupio isti... :D :D :D Zbog tog tvog texta sam odlucio da kupim FZ6-N... Hvala !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Motor bas i nije racionalna kupovina, zato...

 

Najbolji je motor onaj koji ce ti izazvati najveci osmjeh

 

TACKA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja