Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPX 750 R

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Bice jednog dana,nadam se..

Pozdrav za sve!

Ako ima neko raspolozen da mi pomogne da ne bi kupio prvi motor a da bude neki krs!

Gledao sam pre par dana jedan Kawasaki GPX 750 r 89 godiste motor na prvi pogled ne isgleda lose rekao mi je da mora da se zameni predna guma i neki relej ispod sedista jer nece svaki put kada se pritisne taster za paljenje da radi. Tvrdi da je masina dobra da ne trosi ulje i tako to, e sad motor nije paljen nekoliko meseci i kada smo ga upalili izbacio je malo crnog dima sto je kasnije prestalo i kada mu se da gas malo stucne pa krene.

Pa me interesuje koliko bi me kostalo otprilike da to sredim sto mu fali ?

Trazi za njega 1100 evra istekla mu je registracija!

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Po meni, taj motocikl nesto "smrdi". To sa "pljuvanjem" crnog dima nije dobro jer - "dim i izduv su ogledalo agregata"  ;D. A sa strujom mozes imati velike probleme dok ne provalis sta se tacno desava. On kaze "Regler nevalja" i zbog toga neradi dugme za paljenje - bar ne uvek...dok provalis sta tacno ne valja - potrosices brdo para - a da ulazes veci novac u takvu masinu ti se ne isplati nikako. Stucanje isto nije dobar znak, verovatno su karburatori u pitanju, ali moze biti svasta. Ocigledno je da je motocikl star i to dosta a verovatno niko nezna kako je odrzavan tih 20 godina. Kolko je presao? (ako mu sat radi) Obavezno majstora (ili nekog iskusnijeg bajkera) pod misku pa tek onda se motaj oko takve masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nista cudno da izbaci crn dim dok se ne zagreje pogotovu ako nije paljen duze vreme .Bitno da kad se zagreje ne izbacuje dim pogotovu ne valja da to bude plavkast ili beli dim dok bi crni dim mogli da budu karburatori u pitanju.Verovatno da masina nije losa ali u svakom slucaju povedi nekog iskusnijeg koji ti je dobar prijatelj da ga pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

"Regler nevalja" i zbog toga neradi dugme za paljenje - bar ne uvek...

 

regler je nešto drugo i nema veze sa alnaserom. to što neće uvek da zavergla je verovatno posedica lošeg spoja na samom prekidaču tj na start dugmetu koje ne može da spoji dovoljno da bi relej ukopčao. ako crkne relej onda nema verglanja ni ponekad.

 

ali slažem se da treba da povedeš iskusnog majstora da ga pregleda.

 

ps ja bih bežao od takvih modela, za koju godinu ćeš ga teško prodati pogotovo što gpx nije baš nešto popularan i izgledan. pogledaj malo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Bice jednog dana,nadam se..

Hvala svima na korisnim savetima! Pogledacu, jos se nisam odlucio. Nisam trenutno u situaciji za nesto bolje pa sam mislio za pocetak da uzmem njega.

Ali videcu !

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

Nista cudno da izbaci crn dim dok se ne zagreje pogotovu ako nije paljen duze vreme .Bitno da kad se zagreje ne izbacuje dim pogotovu ne valja da to bude plavkast ili beli dim dok bi crni dim mogli da budu karburatori u pitanju.Verovatno da masina nije losa ali u svakom slucaju povedi nekog iskusnijeg koji ti je dobar prijatelj da ga pogleda.

Slazem se sa ovim.

Imao sam isti takav motor prije desetak godina.Taj agregat radi prilicno tiho i ritmicno,tako da moras obratiti paznju na to da ne bi trebalo da ima bilo kakve strane zvukove u masini,mislim prije svega na lanac u agregatu,hoce to kod tog modela.Motor sa brutalnom snagom ali jako nestabilan i tezak,nije nikako za covjeka koji tek pocinje voziti veliki motor sa 100 konja(ne znam sta si vozio ranije).Nazad je guma 18 cola,koju nije nimalo lako pronaci polovnu,a i novu ces platiti mnogo.To sto ne reaguje svaki put na start dugme,nije neki veliki problem,(moze biti automat anlasera,mozda cak i samo start dugme)ali kad odreaguje,onda mora svaki put da upali.Neki Kawini modeli starijih generacija,imaju problem sa pregrijavanjem dva kompatibilna tranzistora u procesorskoj jedinici,i ako mu je taj modul pred riknjavanje,platices ga par stotina Evra,ako i pronadjes polovan.

I,kao sto je jos neko pomenuo,jako,jako tesko se prodaje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

ja vozim isti model.samo 600.svi su ti uglavnom rekli mane. taj motor ima agregat koji prelazi i po 80000 kilometara.slazem sa sa svima da se motor teze prodaje,i da povedes nekog ko se razume u motore.isto tako treba da znas da ovo sto su  predlozili se neslazem da je bolja solucija, prvo to su motori sa 2 cilindra.mislim da cena nije velika,pa ako je motor solidan ,na tebi je. mozes da kupis mnogo novije motore koji su u mnogo losijem stanju samo nasminkani.

i koji ce te kostati djavo ipo.ipak sam odluci .to je agregat koji se ne kvari,jedina mana iz mog iskustva je lanac na korpi koji kod kod njih odlazi.cena tog lanca je oko 80 evra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

isto tako treba da znas da ovo sto su  predlozili se neslazem da je bolja solucija, prvo to su motori sa 2 cilindra

 

nisam mislio da su bolji kao motori već kao finansijski poduhvat. ako misli da menja motor kroz godinu-dve i da pređe na nešto novije i skuplje lakše će prodati navedene motore i manje će izgubiti novca. samo to. ako misli da se vozi dugo, bez nekih planova da ga zameni onda ok.

 

ja sam bio u istoj situaciji pa znam kako je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Prvi motor ne bi trebalo da ti bude neki leš od 1000 kubika i 100 godina.

 

Uzmi nešto od 500 ccm za slične ili malo veće pare, vozi se sezonu, prodaj ga i piči dalje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

sto se tice prodaje za ubuduce slazem se sa vama.  potpuno ste u pravu

.(u ostalom ti znas najbolje koliko para imas) pa izvuci ono najbolje sto smo predlozili

svima nam je bila najbolja namera da kazemo prednosti i mane pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Bice jednog dana,nadam se..

Znam da je motor dosta star ali ovako ne izgleda lose imalo bi da se ulozi jos malo u njega ali trenutno ne mogu da kupim nesto bolje za te pare!

Pa cu videti jos se nisam odlucio . A nije mi problem sto je motor tezak i jak vozio sam do sada Suzuki gsxr 750 89 godiste i Yamahu TDM 850 92 god.

Ne kazem da sam neki vozac ali ne ide mi lose . Bar ja tako mislim!

Hvala svima na savetima bas su mi koristili !!!

Pozdrav za sve pa se mozda kad bude lepo vreme i kupim neku masinu vidimo na nekim skupovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja