Jump to content

Moto Zajednica

Hitno potrebna pomoc na putu u CG!!!

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Da li si pročitao onaj link koji je bio okačen. Isti problem kao kod tebe, resenje je bilo da preveze Tip Over Sensor i da upali tako sto da kontakt i kratkospoji automat paljenja...

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/community/Forums/Categories/Topic/?topic-id=374249&start-page=10

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Mozda ti je slab akumulator? Izmeri ga, drugaru na yamahi r6 vergla, sve normalno se ponasa ali nece da upali i vergla, kad probasmo drugi akumulator upalio iz cuga, zamalo da pocnemo da rasturamo motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

E drugari, hvala svima na pomoci, pokusao sam sve, al na kraju nista ne uspeh... Natovario sam ga na voz i dotero u bg. U pon u servis pa neka se oni bahcu sa njim. Mada mi je krivo sto prekinuh put, al sta da se radi, drugi put. Javicu vam kakav je problem bio u pitanju i koliko ce da me obraduje. Pozzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

E evo ovako, sto se tice transportovanja vozom... Karta za motocikl je kao i za kola 32e, ali postoji zackoljica. Motocikl moras sam da obezbedis, kupis spanere i sam ga uvezes jer oni ne zele da odgovaraju. Sto smatram i da je bolje, jer ko da razmislja posle 18 sati u vozu je li ga onaj dobro uvezao. :D Ili u mom slucaju 22h koliko sam putovao. Mene su 4 spanera kostala oko 15e (gvozdjara Okov), i plus karta za mene koja je bila negde oko 28e.

P.S

Pa i ja se nadam da nece puno, sad sam se cuo sa euro sumarom, za cetvrtak zakazano. Javljam sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

ja bih dao lijevo jaje komšijinog kera da je krepala pumpa benzina... :zvizduk:

 

Ma jok! Izgleda da je CDI. Tacnije zbog necega je kompjuter izgubio kod sa kljucem, majstor mi je objasnio laicki koliko ja mogu da razumem. Ispitao je sve sta jos moze da bude i kaze da je sve u redu, tako da je poslao kompjuter na ponovno kodiranje, uparivanje. Msm da je tako nesto rekao, nisam 100% siguran. Ako problem bude resen na taj nacin bice znatno jeftiniji, a ako ne, kuku lele majko. 920e samo komp kosta, doduse to je cena u Markosu, mozda ima i negde jeftinije. Bilo bi dobro kada bi uspeo to polovno da nadjem kod nas, ali sam malo trazio po netu i nisam nasao nikoga da tako nesto prodaje.

 

P.S

Motor mi je sad trenutno u Markosu NS jer EuroSumar nije mogao da ga pogleda naredne dve nedelje posto su im mehanicari na odmoru, Zatim sam na njihovu preporuku oterao motor u Profimoto gde je, ja msm Jovan, rekao da pretpostavlja da je CDI ali nije siguran, jedina opcija da budemo sigurni je da se kupi drugi (ja da kupim naravno) pa da se zameni. Inace za njega ne postoji niko ko moze da sredi komp jer bi on za njega znao. svakako mi nije odgovaralo da mi on nastavi sa popravkom motora, zato sam ga oterao u Markos.

 

Eto ja se nadam da ce problem biti resen na ovaj nacin, al za svaki slucaj zna li neko nekoga ili gde ima da pazarim polovan CDI, sa nekog stranca mozda, ili havarisanog K7. Bitno je da je 750cc.

 

Izvestavam vas o daljim desavanjima, pozdrav! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ja bih dao lijevo jaje komšijinog kera da je krepala pumpa benzina... :zvizduk:

 

tebe taj komšijin ker nešto baš ne obožava u poslednje vreme......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Iskreno, ja sam se osvrnuo na onaj prvobitni problem gdje je motor gubio snagu u vožnji i nije radio kako treba... pa su tek onda skidane kleme ... :D

 

ako se taj problem ne riješi novim CDI-jem (a nekako mislim da neće) ... eto keru jaje nazad ... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Iskreno, ja sam se osvrnuo na onaj prvobitni problem gdje je motor gubio snagu u vožnji i nije radio kako treba... pa su tek onda skidane kleme ... :D

 

ako se taj problem ne riješi novim CDI-jem (a nekako mislim da neće) ... eto keru jaje nazad ... :zvizduk:

Ala če se ker usrećiti......sviđaju mi se serviseri koji "kupuju" druge CDI jedinice da bi probali ako su u pravu oko kvara.....izgleda da reč "diagnostika" znači nešto drugo .....

Taj komšijin ker če te još zavoleti ako budeš tako nastavio.....1oda.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Pravo da ti kazem nisam ni razmisljao o tom prvobitnom problemu jer sam ga nekako svrstao u ovaj misleci da je u pitanju isti kvar. Ali sad kad si spomenuo, moracu i to da proverim za svaki slucaj. Msm na pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Nema varnicu !

Proveri:

-konektore (oksidacija/prekid)od kontaktbrave/čitaca do racunara

-osigurace (oksidacija)

 

Ako je to sve ok ...onda druze trazi prevoz za sebe i motor prema kuci ... posto tu dalje neces moci nista da uradis

 

Kvarovi:

-kontaktbrava (retko)

-čitač kod ključa (na kontakt bravi)

-ECU

-Instalacija (retko)

 

 

Moguce je i usled slabijeg akumulatora da zakaze kod-kljuc.

 

Zadnji suzuki koji nam je bio u servisu sa c42 greskom je "izgubio-pobrkao" program u racunaru i nije prepoznavao kljuc.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

Posle duzeg vremena motor je konacno "popravljen", kao sto je i vecina sumnjala u pitanju je bio ECU. Polovan set, brava kompjuter i bravice za rezervoar i zadnje sediste su kostale 450e i jedva sam uspeo da ga nadjem kod Atile u Horgosu. Kod njega sam morao i da ugradim da bi mi covek garantovao za ispravnost, sto je korektno ali sam opet morao motor da transportujem u treci servis.. Cisto da se zna nov je 920e i to je najeftinije sto sam nasao u Markosu.

 

Ali da muci ne bude kraj sad imam novi problem,

 

Kada sam dosao po motor u Markos, serviser me je na vratima docekao kako bi mi rekao da mi fale sekundarni leptiri na usisu, neko ih zove vakum leptiri ili klapne. Ja u cudu kako fale jbt???0zbunjen.gif Kao i oni su se zaprepastili kada su otvorili motor, mozda je to prethodni vlasnik skinuo... Aj nema veze ne mogu da tvrdim 100% da su bili, ja nastavim put Horgosa i tamo zamenim komp i upalimo motor, ali ne radi kao sto je radio, tacnije ispod 6000rmp brbonji, trokira i slabo vuce.a kad predje 6000 vuce kao blesav. U horgosu su mi rekli da moraju da postoje leptiri da bi motor normalno radio na niskim obrtajima i upravo sam se cuo sa mcm-racingom i oni kazu da je to posledica nedostatka leptira. Stavio sam istovremeno i nove svecice koje su odmah pobelele, sto je verovatno posledica slabe smese, dok su stare svetlo braonkaste boje (sa njima je vozeno pre kvara). Da vas podsetim, motor je pre Markosa bio u Profimoto servisu nepuna tri dana.

 

Aj ko ce sad da bude pametan da mi kaze sta sad da radim jer ja pojma nemam? :D

Ne mogu ni jedan servis da optuzim jer nisam 100% sig da su bili na motoru,a i nemam sad nista od toga, ali ako je motor pre normalno radio znaci mora da su postojali! Da li je moguce da bi neko tako nesto uradio u servisu ili mozda pak nisu postojali a da je moj stari cdi nekako bio natjuniran na jacu smesu ili tako nesto? Pricam onako laicki, nemam pojma da li moze tako nesto da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Nemas CDI nego ECU :)

Ako ti je motor radio pre kvara normalno (bez leptira) i sada bi trebao ...kao sto si i sam rekao.Motor ne sme da trokira bez tih leptira tj. nesto nije uskladjeno,podeseno ili ne radi kako treba...a sto se tice "natjuniranja" ... mozemo sa dijagnostikom podesiti smesu,vreme ubrizgavanja tj. otvaranja dizni itd.

Bez tih leptira motor moze (u najgorem slucaju) na manjim obrtajima malo slabije da vuce...bez brbotanja i trokiranja.

Iskreno sumnjam da je neko u servisu skinuo leptire...realno gledano ,kome trebaju ti leptiri tj. to nije deo koji se kvari.Moje misljenje je da je neko od predhodnih vlasnika skinu misleci (kroz citanje na netu) da ce tako "tjunirati motor". :)

To skidaju uglavnom na trkackim motorima ...zbog boljeg odziva na gas ....samo tim motorima bukvalno nije bitno sta se desava ispod 4-5000 obrtaja jer su oni uglavnom iznad toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Neki vlasnici Suzuki DL 1000 su skinuli sekundarne leptire kako bi dobili linearniji odziv na nizim obrtajima i izbacili "knedlu" na 2000-4000 kad motor ne reaguje na gas i onda odjednom naglo povuce.

 

Mozda je prethodni vlasnik uradio to isto na tvom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Nemas CDI nego ECU :)Ako ti je motor radio pre kvara normalno (bez leptira) i sada bi trebao ...kao sto si i sam rekao.Motor ne sme da trokira bez tih leptira tj. nesto nije uskladjeno,podeseno ili ne radi kako treba...a sto se tice "natjuniranja" ... mozemo sa dijagnostikom podesiti smesu,vreme ubrizgavanja tj. otvaranja dizni itd. Bez tih leptira motor moze (u najgorem slucaju) na manjim obrtajima malo slabije da vuce...bez brbotanja i trokiranja.Iskreno sumnjam da je neko u servisu skinuo leptire...realno gledano ,kome trebaju ti leptiri tj. to nije deo koji se kvari.Moje misljenje je da je neko od predhodnih vlasnika skinu misleci (kroz citanje na netu) da ce tako "tjunirati motor". :)To skidaju uglavnom na trkackim motorima ...zbog boljeg odziva na gas ....samo tim motorima bukvalno nije bitno sta se desava ispod 4-5000 obrtaja jer su oni uglavnom iznad toga.

 

točno je sve što si napisao ... :takoje:

 

a za motore koji se voze po cesti jednostavno ne vidim smisao takvih zahvata... :neznam:

 

Neki vlasnici Suzuki DL 1000 su skinuli sekundarne leptire kako bi dobili linearniji odziv na nizim obrtajima i izbacili "knedlu" na 2000-4000 kad motor ne reaguje na gas i onda odjednom naglo povuce.Mozda je prethodni vlasnik uradio to isto na tvom motoru.

 

mislim da je kod stroma riječ na "leptiru" na ispuhu.... a "knedla" se rješavala preko ECU ... i koliko se sjećam to je bio problem samo na prvim modelima .. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5520 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam jedan od onih koji je na Stromu 1000 skinuo sekundarni leptir (SDTV)na usisu.

Otvaranje skundarnog leptira kasni za otvaranjem gasa (pri nizim obrtajima) i tako se motor "davi" na nizim obrtajima. Uklanjanjem tih leptira motor zivahnije povlaci, na nizim obrtajima.

Stavljanje tih leptira, kao i siromasnija smesa na nizim obrtajima (kod Stroma 1000) ima neke veze sa ekologijom, tj. na taj nacin su pokusali da zadovolje neki eko-standard, a na ustrb uzitka u voznji.

Intervencija skidanja sekundarnih leptrira (kao i remapiranje-obogacivanje smese na leru i 1/3 gasa) je nesto sto Stroma 1000 pretvara u motor koji moze da se vozi normalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja