Jump to content

Moto Zajednica

Dakar Reli 2009 - u Južnoj Americi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Tebi Saki srecan put a obojici puno srece i uspeha u trci!!!

Nece vise biti prilike pa cu Vam sad pozeleti SRECNU NOVU 2009.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Boza je stigao u B. Aires . Stigao je i brod sa motorima i opremom tako da ce danas biti u luci na preuzimanju . Kaze da se oseca fantasticno da je totalno rasterecen . Prija mu temperatura od oko 25 stepeni . Ipak najvise ga raduje dugacak dan jer se vidi do 9 uvece , sto je jako bitno .  Dugacke su etape i nije bas preporucljivo da vas zakaci mrak u nekoj pustinji . Svaki motor poseduje GPS uredjaj ali svako njegovo ukljucivanje nosi kaznene poene i dodaju vam se sati na konto . U prevodu koristi se samo u slucaju nuzde inace orijentacija iskljucivo preko karti .

    Jos samo da Gabor stigne u Argentinu i nas mali tim je kompletiran . Njemu zelim prijatan let !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: ČaČaK
  • Motocikl: zgodni BMW K100

   U ovom reliju , pod ovakvim uslovima , pored  jakih konkurenata pobeda je zavrsiti trku .

 

Upravo tako i samo ucestvovanje je veliki uspeh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Posto je Boza bio vredan te kupio sim karticu u Argentini prenosim vam nove informacije . Juce su podigli motore iz luke . On svoj motor vidi prvi put tako da je sada veoma zadovoljan . KTM 690 je laksi za oko 10 kg od KTM 660 sto bitno utice na voznju po ovakvim terenima , bolje reci lakse ga je podici kada se zavalite u pesak . Takodje ima i vise snage . Iako polovan motor je u extra stanju . Zanimljivo da je NOV motor Mirana Stanovnika dosao u Argentinu sa par problema . Otisao akumulator , kvacilo i pusta ulje na dihtungu dekla . Razlog presavijen iberlauf koji nabija pritisak , zeza kvacilo i izbacuje ulje . Kaze probelem su resili sami za dva sata rada ispod drveta sa 20 lokalaca oko njih  ;D :D . Miranu je bas fino krenulo.

  Rece mi i za koriscenje GPS-a . Mozes ga ukljuciti najvise 3 puta u toku relija i ako tako uradis bice ti dodato 6 sati na rezultat . Cetvrto ukljucivanje znaci automatsku diskvalifikaciju . Citaj kartu i sto bi rekli : ja to nista nebi diro !

  Danas su u planu administrativni poslovi , oko registracije takmicara , timova itd... Nadam se da je i Gabor stigao napokon . On bas ono vojvodjanski poolakooo . Pisem ponovo ako bude novih vesti .

 

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

Verovatno ste svi videli kako izgleda ruta na www.dakar.com, ali tamo je ta mapa bas malecka ::).

Ja sam se potrudio i ucrtao sve (evo ga fajl u prilogu), samo ga pokrenite i startovace se GoogleEarth (ako ga imate) i imacete u njemu ucrtanu rutu i sve datume. Ona naravno nije apsolutno precizna do nivoa samog "puta" kojim ce voziti, ali je dovoljno informativno da vidite svaki dan koju deonicu voze i kako predeli izgledaju (a to mozete dobiti zoom-om u GoogleEarthu bukvalno do nivoa da se moze videti i motor kad bi sve bilo real -time  :P).

Obratite narocito paznju npr na 10-i dan kad mi budemo slavili  Novu godinu 13.01. To ce njima biti najteza deonica u kojoj ce voziti blizu 700 km kroz pravu pescanu pustinju - Boza mi je rekao da ce taj dan da bude mnoooogo dug jer ne mogu voziti brze od 40-50 po takvom terenu, tako da ce vecina morati da vozi i po mraku. I onda tako odmorni sutradan idu opet cca 700 km za Fiambalu i usput prelaze Passo San Francisco na 4700 m (bas me interesuje kako ce masine da rade u takvom vazduhu  ???).

Dakar Rallye.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ovo je ko zna koja poruka na ovom postu,

sli toliko sam srecan sto mi imamo predstavnike

i sto nam je rts omogucio da ih pratimo.

Pratim godinama ovaj rally ali ovaj ce biti

nesto posebno.

Mikulanac,ti ces biti nas direktni reporter.  :D

 


NAPRED SRBIJA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozdrav,

 

Necete verovati,

 

koleginica s kojom idem na posao je upravo Bozina rodjena sestra , jutros smo caskali o motorima i kad mi je rekla , moj brat je lud za motorima , znas Dubai , Argentina ,Dakar .... nisam mogao da verujem....

 

Josh sam pod utiskom....

 

Svakako cemo nastaviti caskati i dalje na tu temu , medjutim devojka nema neke afinitete prema motorima ali poneka informacija uvek dobrodosla

 

Elem ,

 

NASIM MOMCINMA PUNO SRECE , KONCENTRACUJE I ENERGIJE  DA IZNESU SVE PREPREKE VIDLJIVE I NEVIDLJIVE TOKOM RELIJU ....

Znaci nema propusta emisije o reliju na EUROSPORTU i navijanje ...:)

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Upravo najavljen pocetak emitovanja prenosa

Dakar relija na drugom programu rts-a,

od sutra pa do 19-og januara,svaki dan od 19:45

u trajanju od pola sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Upravo najavljen pocetak emitovanja prenosa

Dakar relija na drugom programu rts-a,

od sutra pa do 19-og januara,svaki dan od 19:45

u trajanju od pola sata.

Nemoguce da ce trajati samo pola sata.Ima li na eurosportu ili slicnim kanalima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Upravo najavljen pocetak emitovanja prenosa

Dakar relija na drugom programu rts-a,

od sutra pa do 19-og januara,svaki dan od 19:45

u trajanju od pola sata.

Nemoguce da ce trajati samo pola sata.Ima li na eurosportu ili slicnim kanalima??

 

Imace sigurno na eurosportu,nasi su verovatno zakupili termin od pola sata.

Posto nemam kablovsku za mene ce to da bude kratko-slatko uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim da je to ona emisija, dnevnik dogadjanja, nije prenos. Isla je ranije na Eurosportu. Nemoguce je inace, prenositi takvu trku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Subotica

Cao ljudi tu sam Buenos Airesu u hotelu sad sam zavrsio technicki pregled i administraciju motor mi je parkiran u Park Ferme i ceka u subotu start.Osecam se dobro sa Bozom zajedno nema treme jedva cekamo start.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Superiska. Neka takvo raspolozenje ostane do kraja. I molio bi` Vas da se pobrinete, da pricaju kako su "Ona dva Srbijanca" izrovali Juznu Ameriku! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Cao ljudi tu sam Buenos Airesu u hotelu sad sam zavrsio technicki pregled i administraciju motor mi je parkiran u Park Ferme i ceka u subotu start.Osecam se dobro sa Bozom zajedno nema treme jedva cekamo start.

    Srecna vam Nova Godina momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Momci, samo hrabro ! Naspavajte se dobro, prilagodite se i izdrzite. Lepo bi bilo videti vas na pobednickom postolju, al kako neko rece - veliki uspeh je i zavrsiti trku ! Srecno, i naravno sretna vam ova 2009 - ta godina !

 

PS. Za Gabora jos jedan poseban pozdrav od MZ - Vukovic !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

Cao ljudi tu sam Buenos Airesu u hotelu sad sam zavrsio technicki pregled i administraciju motor mi je parkiran u Park Ferme i ceka u subotu start.Osecam se dobro sa Bozom zajedno nema treme jedva cekamo start.

 

  Kako bre nemate tremu ??? Od cega ste bre napravljeni ??? Ja sam pod velikom tenzijom kao da  jurisam na prvo mesto tamo . Boza je obecao redovno slike sa etapa , nadam se da ce ispuniti obecanje . Sve sto budem dobio na email postovacu ovde .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Cao ljudi tu sam Buenos Airesu u hotelu sad sam zavrsio technicki pregled i administraciju motor mi je parkiran u Park Ferme i ceka u subotu start.Osecam se dobro sa Bozom zajedno nema treme jedva cekamo start.

 

  Kako bre nemate tremu ??? Od cega ste bre napravljeni ??? Ja sam pod velikom tenzijom kao da  jurisam na prvo mesto tamo . Boza je obecao redovno slike sa etapa , nadam se da ce ispuniti obecanje . Sve sto budem dobio na email postovacu ovde .

 

 

To kralju, au kako zanimljiva faza dolazi! Jedva cekam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Subotica -Vojvodina -YU

Cao ljudi tu sam Buenos Airesu u hotelu sad sam zavrsio technicki pregled i administraciju motor mi je parkiran u Park Ferme i ceka u subotu start.Osecam se dobro sa Bozom zajedno nema treme jedva cekamo start.

Saki navijamo za tebe da nam postignes sto bolji rezultat

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja