Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

...na putu do CG primorja obisao sam sve afrike, bmwee i sve druge dvotockase koje sam stigao... Dane je doduse stajao i namestao frizuru kucetu... ST nije primecen na drumu kao ni pored... Jbg zub vremena je ucinio svoje... :]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

...na putu do CG primorja obisao sam sve afrike, bmwee i sve druge dvotockase koje sam stigao... Dane je doduse stajao i namestao frizuru kucetu... ST nije primecen na drumu kao ni pored... Jbg zub vremena je ucinio svoje... :]

 

sve si rekao ovim postom... nisi obišao ni jednu ST a to što je nisi video... jbg, na otvorenom putu trenutak nepažnje i ona proleti :P :P :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

I priznaj Zex da si od Jagera pozajmio bure..ostalomu 150l od lane :P

 

A paprika ne troši naravno kad stoji..i za odmor će mu biti dosta 5l ulja i 25 benzina :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

...na putu do CG primorja obisao sam sve afrike, bmwee i sve druge dvotockase koje sam stigao... Dane je doduse stajao i namestao frizuru kucetu... ST nije primecen na drumu kao ni pored... Jbg zub vremena je ucinio svoje... :]

 

Nemas pojma koliko si u pravu...nisi obisao ST, ne bi i da si hteo....

Nego, kuda si isao do primorja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

...al ste se nasli pogodjenim jbt!?? Strasno!!!

Nema ST na drumu, ne lazem, jednostavno nema!!!

Isao preko Zabljaka, Savnika, Niksica na Risan... nazad cu malo da kombinujem ali necu na kanjon SMorace jer rade neki tunel pa svako malo zatvaraju... Start nazad u pon rano izjutra!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

eto vam zabave, uporedni test (istina sazzet) velikih dvocilindriccnih endura iz 92. branilac titule od prethodne godine: africa twin.http://www.motorrado...r-enduros/94682

 

eve i ceo, scan: http://www.motorrado.../53/1992_14.pdf

 

Mnogo mi je da sve prevodim, ccak i skracheno. Evo samo tzv. "fazita" iliti sizzea:

 

Yamaha

XTZ jeste najbrzza, ali motor koji je snazzan pri vissim obrtajima nervira vibracijama, volan sa gumenim lagerima (odnosno gumenim podmetkama protiv vibracija) deluje neprecizno, nema glavni sstender. Ipak, za tu cenu solidan motor.

 

Honda

Uprkos znaccajno slabijem motoru, Honda i u ovom testu postavlja repere. Jeste pomalo dosadna, ali perfektna u detaljima, pouzdana i sstedljiva. Motor kakav tessko mozze da se kupi za taj novac.

 

BMW

Dokazani bokser motor je najjacci u potezanju (ali, Durchzug, dakle ono, 60 u petoj, pa ko pre do 120). Nizze sedisste pre svega nizzim vozaccima omoguchava da se osechaju sigurnim. Minus poene zaradjuje najvechom potrossnjom u grupi, slabom koccnicom i siromassnom serijskom opremom.

 

Guzzi

Quota je skup, ali soldian Guzzi.Utisak znatno krnje prekratko sedisste, curechi pokolopac rezervoara, odustvo chopave, tezzina i manjkav auspuh (auspuffsammler - "skupljacc" auspuha, whatever the fuck that is).

 

Cagiva

Karakter Italijanke snazzan je koliko i Ducatijev motor u njojzi ( 1hej.gif ) . Nazzalost, najsportskija uccesnica testa pokazala je slabosti pri koccenju i prakticcnosti za turing. Pozzeljan je i centralni sstender. Cena za ponudjeno je previsoka.

Ako nekog zanima nessto konkretno iz testa, neka pita. Napisan je bez reda, skaccu sa motora na motor i sa teme na temu, inacce bih lako uradio malo detaljniji prevod.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa zaglavio se u travi, šta ćeš... :)

 

ti do trave tek treba da stigneš :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Yamaha

XTZ jeste najbrzza, ...

 

Honda

Uprkos znaccajno slabijem motoru, Honda ... Jeste pomalo dosadna,

 

 

Hvala Borise za prevod 0takoje.gif

 

0namigivanje.gif

 

 

da, hvala za prevod... to je ono sto već svi sada znamo... da je afrika spora i dosadna... to su osobine koje ne želim da ima moj motor, mogu kola ali ne motor...

 

:nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ono sto mi vec odavno znamo jeste da tenerasi mogu da podhebavahu tek kad izvku reci iz konteksta, al braco pustite ih i ne kvarite im srecu, i onako traje dok ne sidju sa puta... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pa nije izvadio iz kontexta .. Yamaha jeste najbrza .. najbrze crkne 0takoje.gif

Honda jeste pomalo dosadna, obidjesh svet par puta, a na njoj i dalje sve kako treba .. Ne mora da se zabavljash radeci generalnu na primer :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja