Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ja bio na dosta offova, ali se ne secam da se nekoj africi desilo i jedna od nabrojanih stvari :)

 

Pa kad se ne daš stići, da čuješ čega sve ima pozadi. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kojim ST ? Spala knjiga na dva slova :D

 

Mora da si bežao sa matematike 1nanana.gif1lol.gif1lol.gif.

 

Ima nas malo, ali dovoljno da odbranimo čast 1zvizduk.gif, naših STarica.

Ne, ne, ne vredjaj Acu, dobro on barata matematikom. Knjiga i jeste spala na dva slova: Acimo i Hitman(mada nesto mi se cini da i on nece jos dugo). Ostali svi prodaju ili su se vec ratosiljali bede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

I preslab agregat, za toliku kravetinu :lol: :lol:

 

Netacno, a mogu ti i dokazati kad god pozelis.

 

e pa ne važi tako... kad si ti u pitanju i par pojedinaca, vi možete da dokažete da je Tomos APN6 bolji enduro motor i od Afrike i od Super Tenere...

Nije tebi išla dobro Afrika zbog nje, nego zbog tebe... ja ti rekoh (al da voziš ko svoje ;) ) da ti dam ovo moje, da vide ljudi kako to mož da ide ;)

 

Ma hebeš to na off-u i profil boljeg i lošijeg..iskusnog i neiskusnog vozača.....ovde pričam o čistom gvožđu na točkovima

 

Moja STara (siguran sam da je jedan od boljih primeraka- sve fabričko)...auto-put....i ko god sa fabričkom AT slične generacije(ako ima takvih)...

 

Razumem ja tebe sta kazes, al ne razumes ti mene.

Hocu ti reci da agregat afrike nije peslab za nju, kako ti tvrdis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Sta ste vi ljkudi vozili osim AT ili ST? Ma preslabi su to agregati za asfalt, budite ozbiljni. ja sam vozio bmw 1100, 1150, 1200, Hondu Hornet, Suzuki Bandite, V-Stromove, i razna druga govna. Ove nase kangrbe prduckaju sto se snahe tice, to je to, njihov tehnicki dizajn za njihovu upotrebu. Govorim kao okoreli Afrikaner koji voli svoju kravu i ne bi je menjo za drugi motor. Vidim da Stenerasi od pocetka foruma se kurce na tih 10 konja vishka u poredjenju sa Afrikom. Uuuuh, al je to sila, sta da vam kazem. O kvalitetu Afrike nema smisla da govorim, svi dobro znate. Steta sto smo siromasni pa ne mozemo da nase starudije upgradiramo onako kako bismo voleli. To su konji murani za vucu, a nikako trkaci, i jedan i drugi. I jeste, fino idu i predu kad se zagreju, ali su sporaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

I preslab agregat, za toliku kravetinu :lol: :lol:

 

Netacno, a mogu ti i dokazati kad god pozelis.

 

e pa ne važi tako... kad si ti u pitanju i par pojedinaca, vi možete da dokažete da je Tomos APN6 bolji enduro motor i od Afrike i od Super Tenere...

Nije tebi išla dobro Afrika zbog nje, nego zbog tebe... ja ti rekoh (al da voziš ko svoje ;) ) da ti dam ovo moje, da vide ljudi kako to mož da ide ;)

 

Ma hebeš to na off-u i profil boljeg i lošijeg..iskusnog i neiskusnog vozača.....ovde pričam o čistom gvožđu na točkovima

 

Moja STara (siguran sam da je jedan od boljih primeraka- sve fabričko)...auto-put....i ko god sa fabričkom AT slične generacije(ako ima takvih)...

 

Razumem ja tebe sta kazes, al ne razumes ti mene.

Hocu ti reci da agregat afrike nije peslab za nju, kako ti tvrdis.

 

U bre Kapetane...znam kakav je to motor, al moram da mu iznesem neku manu ..... a to je poređenje snage i tih nekoliko konja više u korist ST-a 1aha.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Sta ste vi ljkudi vozili osim AT ili ST? Ma preslabi su to agregati za asfalt, budite ozbiljni. ja sam vozio bmw 1100, 1150, 1200, Hondu Hornet, Suzuki Bandite, V-Stromove, i razna druga govna. Ove nase kangrbe prduckaju sto se snahe tice, to je to, njihov tehnicki dizajn za njihovu upotrebu. Govorim kao okoreli Afrikaner koji voli svoju kravu i ne bi je menjo za drugi motor. Vidim da Stenerasi od pocetka foruma se kurce na tih 10 konja vishka u poredjenju sa Afrikom. Uuuuh, al je to sila, sta da vam kazem. O kvalitetu Afrike nema smisla da govorim, svi dobro znate. Steta sto smo siromasni pa ne mozemo da nase starudije upgradiramo onako kako bismo voleli. To su konji murani za vucu, a nikako trkaci, i jedan i drugi. I jeste, fino idu i predu kad se zagreju, ali su sporaci.

 

Dragi kolega iz susedne nam Rumunije,

 

siguran sam da ti je neko već objasnio (još dok si imao onaj stari nick, na forumu), da je ovo večna rasprava, i sprdnja izmedju vlasnika sadašnjih/bivših AT-a i ST-a.

 

Veruj u Srbiji nisu svi indijanci i da nas ima i ovde koji su probali i imali razne jače motore, neki i mnogo više modela nego što si i ti naveo.

 

Poredjenje dva motora se uradi u jednom danu, da ali čemu to....i da je to urađeno u prva dva posta ove teme, siguran sam da bi ista opet imala sve ove stotine stranica.

Zato opusti se i tovari suparnički motor , do mile volje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Vi ste bre kao nasi politicari - u javnosti izigravaju rivale po medijima, a onda zajedno sednu u kafanu na pecenje pa dele resore i ministarstva. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa naravno...najveće zadovoljstvo je pomoći kolegi iz suparničkog tabora da podigne motor ( kad se skolomata - što kaže Ruska), a onda mu pomeriš pedu od zezanja 1lol.gif.... ja osetio to na sopstvenoj koži 1zvizduk.gif. Pa kako posle da ih ne čekaš na zicer 1hej.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Teoretski vise nemam cime da tovarim suparnicki motor posto su mu se iznele i dokazlae sve mane... jedino bih ga natovario prtljagom, al bi mu puko kadar, dok na Paprici mozes preneti slona i njegovo mladunce...

Mora da su Stenerasi bolji kuvari od Paprikara posto mnogo vise vremena provode pored kazana jer se mnogo manje voze... vozili bi oni da imaju sta...:neznam:

 

Eto, dobar utovar?:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ide kao formula a traje kao parni voz... nece da mozhe...

 

Ja znam za nekoliko takvh :D Jednog sam cak i vozio, tako da ta prica da ne moz` da traje ako ide, ne pije vodu :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ide kao formula a traje kao parni voz... nece da mozhe...

 

Ja znam za nekoliko takvh :D Jednog sam cak i vozio, tako da ta prica da ne moz` da traje ako ide, ne pije vodu :P:D

 

 

ok, ide XR ali ne kao 690 enduro... uvek je ktm brzhi i kvalitetniji spisak komponenti ima na sebi.. i moderniji i bolji dizajn i sve to... :) samo treba imati para da se to zajebavanje finansira... a do tada su honde i klavijature dovoljno dobre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ide kao formula a traje kao parni voz... nece da mozhe...

 

Ja znam za nekoliko takvh :D Jednog sam cak i vozio, tako da ta prica da ne moz` da traje ako ide, ne pije vodu :P:D

 

 

ok, ide XR ali ne kao 690 enduro... uvek je ktm brzhi i kvalitetniji spisak komponenti ima na sebi.. i moderniji i bolji dizajn i sve to... :) samo treba imati para da se to zajebavanje finansira... a do tada su honde i klavijature dovoljno dobre :)

xr 650r

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Svaba ne moze da napravi XR? Japanac ne moze da napravi KTM? Moze, sve moze.

U poslu vise nema tajni, pitanje je samo dali su sposobni i dovoljno jaki da to naprave. Tajna postoji do onog momenta dok se proizvod ne izbaci na trziste. Posle toga se sve zna. Posto ne mogu svi imati isti proizvod, oni su se podelili u razlicite pravce. Brzi, slabi, jeftini, skuplj, itd ....

Kako proizvodjac ima svoju filozofiju, tako i kupac ima. Treba da se pronadju, i posao je gotov.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Svaba ne moze da napravi XR? Japanac ne moze da napravi KTM? Moze, sve moze.

U poslu vise nema tajni, pitanje je samo dali su sposobni i dovoljno jaki da to naprave. Tajna postoji do onog momenta dok se proizvod ne izbaci na trziste. Posle toga se sve zna. Posto ne mogu svi imati isti proizvod, oni su se podelili u razlicite pravce. Brzi, slabi, jeftini, skuplj, itd ....

Kako proizvodjac ima svoju filozofiju, tako i kupac ima. Treba da se pronadju, i posao je gotov.

 

ma sve mozhe... evo novi tiger je dokaz da tajne ne postoje :D

 

evo ja bih voleo da imam 990 ili 800GS umesto afrike ali nemam XX.XXX€ ali bih pre vozio crf450x nego exc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Vidim ja da će smak sveta, al se slažem sa Gošom ... XR650R :takoje:

 

neam pojma, treba probati sve pa videti.. kao shto smo zakljuchuli odavno da je afrika bolji motor od super tenere... sad mozhemo da predjemo na jedan cilindar i da raspravljamo o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ide kao formula a traje kao parni voz... nece da mozhe...

 

Ja znam za nekoliko takvh :D Jednog sam cak i vozio, tako da ta prica da ne moz` da traje ako ide, ne pije vodu :P:D

 

 

ok, ide XR ali ne kao 690 enduro... uvek je ktm brzhi i kvalitetniji spisak komponenti ima na sebi.. i moderniji i bolji dizajn i sve to... :) samo treba imati para da se to zajebavanje finansira... a do tada su honde i klavijature dovoljno dobre :)

 

Nisam mislio na XR-a, al ne bitno :D glupa polemika, jedino sto stoji je da je Afrika Mercedes u odnosu na Opel Kadeta Teneru 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pre će biti da je golf 2 i kadet..:nanana:

 

to je pravo poređenje..

 

a to što su vam uzeli pare ko da je mercedes..to je vaš problem :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: batajnica
  • Motocikl: liberty 125; Kymco Xciting 250

Dajem glas za Africu! Vise se i ne secam dal' je san ili java,misim da je jednom davno Super Tenera proglasena za najbolji u klasi,ali moja naklonost ipak ide Hon1care.gifdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja