Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Šta ti je AT, da imam takav motor , verovatno bih se i ja pre dao u pesnike , nego da se vozim 1lol.gif.

jes vala, onoliko kilometara predjoste! 97dc6ada2cea622c0c5ee8b23668ddbf.gif

 

p.s. vise puta su vidjeni vanzemaljci nego vi na putu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da, da ... šta se bijeli u gori zelenoj, dal je snijeg il su Afrike Twin (Dorati 1bljak.gif).... baš su me tako učili u školi 1lol.gif.

 

Samo vi pravite hvalospeve za vase rage, možda nešto nađemo i u lektiri za treći razred osnovne.

 

Mi ćemo dotle samo da 1moto3.gif.....1nanana.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Da, da ... šta se bijeli u gori zelenoj, dal je snijeg il su Afrike Twin (Dorati 1bljak.gif).... baš su me tako učili u školi 1lol.gif.

 

Samo vi pravite hvalospeve za vase rage, možda nešto nađemo i u lektiri za treći razred osnovne.

 

Mi ćemo dotle samo da 1moto3.gif.....1nanana.gif.

potkrepi sa kojom fotografijom te tvrdnje o :moto3: ili je to jos jedna od urbanih legendi?

 

:P :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: XRV 750

To sto su cesce vidjeni vanzemaljci na putu nego Stenerai je zato sto Stenerasi tako brzo prohuje da ih je nemoguce spaziti. Nevidliva S10! :staa2: Al, tu je i "vidovita Zorka"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da, da ... šta se bijeli u gori zelenoj, dal je snijeg il su Afrike Twin (Dorati 1bljak.gif).... baš su me tako učili u školi 1lol.gif.

 

Samo vi pravite hvalospeve za vase rage, možda nešto nađemo i u lektiri za treći razred osnovne.

 

Mi ćemo dotle samo da 1moto3.gif.....1nanana.gif.

potkrepi sa kojom fotografijom te tvrdnje o :moto3: ili je to jos jedna od urbanih legendi?

 

:P :P :P :P :P :P

 

Ha, ta ti je dobra...jer nisam još pozirao, al da jesam... imalo bi fotografija za izložbu u zadužbini Ilije M. Kolarca 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: XRV 750

Друштво,

 

Ево сада озбиљно да поделим са вама једно искуство, и Стенерашима и Африканцима.

 

Летос сам био на драјв-тесту БМВ код нас у граду.

 

Прво Ф 800. Лак и јак. Због лакоће поприличан утисак несигурности. Кочнице одличне. Скелет доста слабашан. Звук очајан, заиста. Врло, врло добро вуче кад одврнеш гас, чак и у шестој брзини. Јак мотор за офроад, али не даје снагу кад треба, одоздо, већ ти је набаци натуриран, да и тебе хитне без везе. Циклистика лака, утисак бицикла. Ко од шале би нас оставио у ретровизору.

 

Затим Р 1200 ГС. Прво, кочнице. Страва најстравичнија. Залепи те за пут а да притом не потоне ни намјање. Кардан вуче у страну, чак и у шестој, требаш навићи на то, као и на то да стално лупаш ноге од цилиндра. Снага мотора беспоговорна, к`о метак ама баш. Не знаш у којој си брзини и ни не треба да знаш, скоро истом снагом вуче у свим брзинама. Јак и лак за маневрисање. Електронско подешавање суспензија на три нивоа нисам могао да осетим. Доста је нижи од наших краветина. Осећај велике безбедности на њему смањује ти опрезност, што не ваља. Од 150 д0 200 одврнеш гас и тамо си, без пуно приче, не осећаш га. Цена нема речи, ужас.

 

Не бих се мењао, барем тако мислим. Ако бих узео шта новије, задржао бих и мог зарђаног коња, као сентиментални Балканац и као дуг му за лепо пријатељство, поверење и све сулуде путеве на њему.

 

Причам са дилерима, кажу да ми процене Африку, али најпре мора проћи њихов механички тест. Али, онако од ока, кажу вреди 1600 евра. Са свим са браницима и бочним закачаљкама за торбе, са лименим браником, са Дајноџетима, КН филетром и ЛеоВинс ауспухом, са иридијумским свећицама и модификованим седиштем, са Вилберсовим федером и предњом суспензијом на ваздушно подешавање, и са, наравно... 100.000 км.

 

Крећем дома – као први утисак - одврћем гас, једва иде, кочим у пуно, једва се зауставља. Ех, после се навикох на старудију на дивну предивну карбурацију која ме може светом и назад носити са резервним деловима у вредности од 300-400 евра (пумпа и релеј, ако је да буде случај) и крај приче, док ми се не отабачи дупе.

 

Највише су ме одушевили од свега што сам возио – један РД03 из 1988, беспрекорна функционалност, од мотора до кочница и циклистике (лак је) и БМВ Р 1150 – тежак ко гром, залепи се за пут, вуче у ниске турације чак боље од 1200 модела. Тежак за маневрисање и не трпи прање, кваре му се сензори а има и проблема са загревањем у граду. Иначе као турер свака част.

 

Е сад немојте почети да браните ваше и наше крнтије, јесте да су превазиђене и јесте да су сјајне и јесте да се људи (моје лично искуство) одушевљвају када виде такву кангрбу далеко до своје куће (Италија, Немачка, итд). У закључку нашим моторима фале коњи у поређењу са новом техником, иначе су бољи скоро у свим погледима. Није да они не могу да јуре, већ јхе фора у томе да када јуре ја бих да се и не осети, толико све.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ima toga , lepo zboriš....al ne bih ja 12000 evra u blato, a kad bupnem..majstor (ili pre ovl.servis) kaže "Dobar dan, 500 evra".

 

Neka su oni jači, neka su i bolji i skuplji.....ja sam ti na primer sa motora od 5ooo evra , seo na STaru....i da ti kažem , ne pada mi napamet da se pomeram...što kaže moj paša "to je brale, ljubav" (samo što kod AT, malo više vuče na onu "homo" 1zvizduk.gif, preteraste ga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: XRV 750

Vi ste Stenerasi, jaceg dusevnog kova od nas, spiritualno napredniji, sto rece o ljubavi... vi ste u stanju da volite i ono sto je zaista tesko voleti, te vase corave kornjace, svaka vam cast na istrajnosti duha. mi smo malo jednostavniji, volemo ono sto ne mozes a da ne voles ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Vi ste Stenerasi, jaceg dusevnog kova od nas, spiritualno napredniji, sto rece o ljubavi... vi ste u stanju da volite i ono sto je zaista tesko voleti, te vase corave kornjace, svaka vam cast na istrajnosti duha. mi smo malo jednostavniji, volemo ono sto ne mozes a da ne voles ;)

‚vidi ovo za ćorave i nekako ali za kornjače ćemo videti na nekoj vožnji :moto3::moto3::moto3: jel ako su naše ST kornjače onda vaše Afrike dođu nešto kao ranjeni puževi :P :P :P

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ajde videćemo, mada mi ovde imamo poveliku količinu Afro psihopata (jeste Gošo mislim na tebe :P )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

ne znas ti moju Afriku. ja sam psihopata.

 

E tu nisi sam...čovek kad čita vaše (AT) postove i koliko tu ima zastupljene personifikacije,odmah vidi da tu nije sve "u vinklu". 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

dynobor, odrazi se lepo, ponadace se tenerasi da su im kolege otisle ispred vas a ne da su se vratile nazad jer je pocelo da im se komesa nesto u stomaku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: XRV 750

a zatim dva dana kasnije zena i ja lepo stigli do Verona, a de videsmo nijednu jedinu Steneru putem... ma nista, stali bismo da im pomognemo ako zatreba, ali ja nemam pojma moto mehanike, posto mi ne treba zaista...

post-23431-0-48102000-1333615732_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: XRV 750

...a ni odje nije bilo stenerasa, mada smo ih ka bracu lepo molili da podju s nama...neka, docekali su nas u kampu sa dobrim gulashom i cistim motorima...

post-23431-0-12924900-1333616642_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Vi ste Stenerasi, jaceg dusevnog kova od nas, spiritualno napredniji, sto rece o ljubavi... vi ste u stanju da volite i ono sto je zaista tesko voleti, te vase corave kornjace, svaka vam cast na istrajnosti duha. mi smo malo jednostavniji, volemo ono sto ne mozes a da ne voles ;)

‚vidi ovo za ćorave i nekako ali za kornjače ćemo videti na nekoj vožnji :moto3::moto3::moto3: jel ako su naše ST kornjače onda vaše Afrike dođu nešto kao ranjeni puževi :P :P :P

grafikon se jos ceka :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja