Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Jes da je Afrika 2000 evra skuplja os Super Tenere, ali barem ide sporije! :D

 

 

Prodajem moju ST. Kupac samo neka dodje bez dinara i dajem mu motor i 200e da nosi kuci  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12306 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Rakisa,

dje bi Termogedza ranije, sunce ga ogrijalo!    ;D

 

Termogedžu za Precednika ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ej, narode, ja se izvinjavam sto ovako upadam na Vasu malu raspravu, ali muci me jedan problem u vezi ove teme. Naime, ja sam se relativno skoro registrovao na BJB forum, a ovo je bas tema koja me zanima. Sa ogromnim zanimanjem sam pratio nastanak i razvoj teme do 30 i neke stranice, a posto me malkice mrzi da citam sve do 12x strane, moze li mi neko od Vas reci: Do kakvog ste zajednickog zakljucka dosli, zasto je to SuperTenere bolja od Afrike??? A do skora je Afrika trebala biti moja sledeca spravica... Veliki POZZZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...Do kakvog ste zajednickog zakljucka dosli, zasto je to SuperTenere bolja od Afrike??? ...

 

Do zaljučka se još nije došlo, odkud ti to? :D Bitka se još vodi, a do kraja rata ko živ ko mrtav  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Ovo je jedini nacin da te upoznam. Na predhodne 2 se nisi ni pojavio :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Ovo je jedini nacin da te upoznam. Na predhodne 2 se nisi ni pojavio :P ;D

pa sta cu kad sam je prodao,,a stta da se jurim sa vama kad ste spori i nestabilni.... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6319 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Toliko je bila dobra da si jedva docekao da je prodas :) Ma razumem te, puca ram, trosi kao ruski tenk, ulje kupujete na kante od 10lit. nije ni cudo sto si je prodao ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Ovo je jedini nacin da te upoznam. Na predhodne 2 se nisi ni pojavio :P ;D

Samo da se podsetimo da je na poslednjem druzenju ST vs AT bilo prisutno:

- 4 Afrike

- 3 Transalpa

- 1 KTM

- 1  Kawa KLR

- 1 Super Tenera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Toliko je bila dobra da si jedva docekao da je prodas :) Ma razumem te, puca ram, trosi kao ruski tenk, ulje kupujete na kante od 10lit. nije ni cudo sto si je prodao ;D

bar sam je prodao,a afriku si vidim i odustao da prodajes,,jer je niko nece,,,, :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Toliko je bila dobra da si jedva docekao da je prodas :) Ma razumem te, puca ram, trosi kao ruski tenk, ulje kupujete na kante od 10lit. nije ni cudo sto si je prodao ;D

Ma Bokilic to namesta sebi musterije za plin zato ih i lozi da je ST dobar motor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6319 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odustao sam jer sto je vise vozim vise vidim koliko je dobra :) Mislim nomo'se ljutis znam da ti je krivo sto se namnozilo ovoliko afrika, pa je sve manje posla za tebe ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pa ozbiljnom analizom bi se doslo do toga da ni jedan motor nije bolji ali je ST nije toliko losa kao AT  ;D ;D ;D

 

Dakle Teneraši, nije sve tako crno i sve se može rešiti.

Jes da je Afrika 2000 evra skuplja os Super Tenere, ali barem ide sporije! :D

Bože čoveka, pa ubaci motor od STa pa će iči kako valja... nego tu je problem kad imaš ljudski motor onda te to vuče da ideš po wolffuck ovima (vuko#ebinama) pa se desi i da pukne ram... barem ne pucaju cilindri  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Ovo je jedini nacin da te upoznam. Na predhodne 2 se nisi ni pojavio :P ;D

pa sta cu kad sam je prodao,,a stta da se jurim sa vama kad ste spori i nestabilni.... ;D ;D ;D

Nema veze sto si je prodao. Mozes sa mnom na moju afriku i opet cemo oderati ST. Sa tvojim znanjem i mojim sarmom smo nepobjedivi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E to sto jes jes... da bi vozio afriku moras biti expert... ipak tolko tresenja...  za ST je dovoljno da se cvrsto drzis za nju  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A da mi ipak ovu AT vs ST opalimo po Ibarskoj ili tako nesto? ;D Nemojte reljefa... ;D

pa samo 4tom da vozimo,da bi ste mogli da nas stignete, :P :P :P :P :P

Ovo je jedini nacin da te upoznam. Na predhodne 2 se nisi ni pojavio :P ;D

pa sta cu kad sam je prodao,,a stta da se jurim sa vama kad ste spori i nestabilni.... ;D ;D ;D

Nema veze sto si je prodao. Mozes sa mnom na moju afriku i opet cemo oderati ST. Sa tvojim znanjem i mojim sarmom smo nepobjedivi ;D

ni znanje inzinjera tehnickih nauka mehanike i nasa thnologije neces postici da afrika bude brza jaca i bolja od super tenere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A-ha, tako znaci? Onda mogu slobodno da preskocim ovih par desetina stranica bez ikakvog zajednickog zakljucka o tome koji je motor bolji. Poenta cele price je u stvari u tome da je ST u stvari manje los motor od AT, lel? Pa sto ne rekoste odmah, da se i ja priklonim nekom carstvu, a ne ovako neobavesten da lutam svetom nesvrstanih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

A-ha, tako znaci? Onda mogu slobodno da preskocim ovih par desetina stranica bez ikakvog zajednickog zakljucka o tome koji je motor bolji. Poenta cele price je u stvari u tome da je ST u stvari manje los motor od AT, lel? Pa sto ne rekoste odmah, da se i ja priklonim nekom carstvu, a ne ovako neobavesten da lutam svetom nesvrstanih...

 

Pa evo da ti kazem da je Afrika bolji motor od Tenere ;D ;D, ali vidi sad, Tenera pobedila na prvom okrsaju. :P. Na drugom se nisu ni pojavili ;D ;D, a za treci obecavaju pravi sou. Najbolje sacekas do okrsaja, i onda se sam odlucis, ali Afrika je ipak malko bolja, mada ni Tenera nije za bacanje. 8) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

 

vidi kolika mi je garaza  ;D

n634091446_467002_8036.jpg

 

...ovo su te gume za teren jel?

ne, to su gume za put, to je ono sto ste vi culi da postoji, ali niste i tesko da ce te videti, ali zato uvek mozete nas da zamolite da postavimo slike ili putopise , da i vi vidite sveta, barem na slici  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Na ovoj slici se vidi i jedan ocigledan plus za afriku. Ona razvija toliku brzinu da posle xxx kilometara izgleda kao da je iz fabrike izasla. Cista skroz. Muve i insekti ti se ne zalepe nigde :) . To kod ST ne mozes. Ako hoces da vozis posle moras i da je peres od musica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Na ovoj slici se vidi i jedan ocigledan plus za afriku. Ona razvija toliku brzinu da posle xxx kilometara izgleda kao da je iz fabrike izasla. Cista skroz. Muve i insekti ti se ne zalepe nigde :) . To kod ST ne mozes. Ako hoces da vozis posle moras i da je peres od musica.

na slici je imala citavih 3500 milja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja