Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa ja lepo rekoh da je to plagijat sto je Jimmy napisao. Link je za ST a ne za AT. Vase podatke je sigurno napumpao! ;D

 

Nije nikakav plagijat, to su podaci sa sajta koi si ti okacio.

 

Da te podsetim, link koji si ti ostavio je: http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xtz750%2089.htm

Sa istog sajta, podaci za Afriku:  http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xrv750_98.htm

 

O kakvom plagijatu govoris?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

A te rezultate jedino mozete ovako da dobijete :P

Prvo, u slučaju OEM pumpe na AT, "kratak" vek je prilično relativan pojam, budući da se, ako se desi, kvar manifestuje na pređenih 60-70 hiljada kilometara. Drugo, pošto su OEM pumpe prilično skupe a Facet koje su bolje osmišljene i savremenije daju kvalitetnu i pouzdanu zamenu za originalni deo, ne vidim razlog za ugradnjom vakuumskih modela.

Ali ipak, da ne čuje ST sekta, Mikuni pumpa sa Super Tenere, se uspešno može namestiti da radi i na AT. Ali opet, ne vidim poentu ako je dostupan Facet, koji u USA košta 31.5 USD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Pogledaj godista motora sa sajta. Ni posle 9 godina usavrsavanja, ne mozete ST-u ni pod prozor da pljunete :D :D :D :D

 

apsolutno je isto i sa  ST zadnjim modelom  ;)

Braking 60 - 0 / 100 - 0

14.25 m / 42.06 m

Standing ¼ Mile 

12.8 sec / 162.1 km/h

Top Speed

192.0 km/h

ja znam da ste ocekivali veliku razliku :D ...ali 10ak konjica i par kg vise...ne moze da napravi vise na ovom polju za koje nisu ni pravljene  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ala si navukao nekih podataka Neske ko da se spremas za kviz ;D. Ne znam samo cime ces objasniti kad na krivudavom brdskom (losem) asfaltu Divcibara budes drzao korak iza afrike max. 3-4 krivine i posle cao...hasta la vista. Ma znate sta, malo je 1 pragnje, spremite vi i jedno jase ;D. Vidim ja, trebace vremena da ovim neinformisanim tenercima objasnimo zasto je afrika to sto jeste, zasto je skuplja a tenere moze vise da razvije itd... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Pazi ovo:

 

We have been travelling around South America for the last 8 months 2 up and we have found the Super Tenere to be be an ideal bike for such a trip for the following reasons:

- Yamaha dealers throughout South America.

- Super Tenere parts available in Brasil, Argentina and Guatemala.[/colorReply With Quote

 

:D :D :D Dobre Neske podatke nalazi.Batali corava posla,nego kupuj AT na vreme...a u medjuvremenu spremajte klopu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Pazi ovo:

 

We have been travelling around South America for the last 8 months 2 up and we have found the Super Tenere to be be an ideal bike for such a trip for the following reasons:

- Yamaha dealers throughout South America.

- Super Tenere parts available in Brasil, Argentina and Guatemala.[/colorReply With Quote

 

 

 

:D :D :D Dobre Neske podatke nalazi.Batali corava posla,nego kupuj AT na vreme...a u medjuvremenu spremajte klopu ;D

 

CUTEK CE IZEDETE,CUTEK ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

XTZ 750                                XRV 750

 

Braking 60 - 0 / 100 - 0       Braking 60 - 0 / 100 - 0

14.25 m / 42.06 m               13.3 m / 40.7m

             

Standing ¼ Mile 402m         Standing ¼ Mile  402m

12.8 sec / 162.1 km/h         13.1 sec / 156.6 km/h

 

Top Speed                           Top Speed

192.0 km/h                            181.8 km/h

                       

 

Pa teneristi,cak i na poljima gde kazete da ste superiorni...nije neka razlika za recpect ;D

Ovolika prica o bajnim performansama ST se svodi na razliku u ubrzanju od 3 stotinke i max brzini od 10,2 km ? S' tim sto sam ja moju vozio po gps-u 183 km/h i to sa jednim zubom vecim zadnjim lancanikom u odnosu na fabricki i to sto je mogla da navuce verovatno jos koji km/h, ali mi je bilo zao da je vise mucim :)  

 

Buhahaha bruka. Stvarno ne znam koji vam je argument ostao, da ne ponavljam ovo sto je boban napisao, aj da zakljucamo temu sa zakljuckom da je AT dva koplja ispred ST i time zavrsimo ovu raspravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Aaaaaaa, tako znaci, cvikas Aco, cvikas. Ustvari, kad malo bolje razmislim upravu si. Treba da zakljucate temu, jer nemate sa cim da se dicite :P Zakljucavajte dok se Bokilic nije umesao! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

Ala si navukao nekih podataka Neske ko da se spremas za kviz ;D. Ne znam samo cime ces objasniti kad na krivudavom brdskom (losem) asfaltu Divcibara budes drzao korak iza afrike max. 3-4 krivine i posle cao...hasta la vista. Ma znate sta, malo je 1 pragnje, spremite vi i jedno jase ;D. Vidim ja, trebace vremena da ovim neinformisanim tenercima objasnimo zasto je afrika to sto jeste, zasto je skuplja a tenere moze vise da razvije itd... ;D

 

na krivudavim brdskim putevima afrika je u prednosti par krivina nad ST,ali u juniorskoj konkurenciji  ;D

post-2977-12879016571944_thumb.jpg

post-2977-12879016572304_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

XTZ 750                                XRV 750

 

Braking 60 - 0 / 100 - 0       Braking 60 - 0 / 100 - 0

14.25 m / 42.06 m               13.3 m / 40.7m

             

Standing ¼ Mile 402m         Standing ¼ Mile  402m

12.8 sec / 162.1 km/h         13.1 sec / 156.6 km/h

 

Top Speed                           Top Speed

192.0 km/h                            181.8 km/h

                       

 

Pa teneristi,cak i na poljima gde kazete da ste superiorni...nije neka razlika za recpect ;D

Ovolika prica o bajnim performansama ST se svodi na razliku u ubrzanju od 3 stotinke i max brzini od 10,2 km ? S' tim sto sam ja moju vozio po gps-u 183 km/h i to sa jednim zubom vecim zadnjim lancanikom u odnosu na fabricki i to sto je mogla da navuce verovatno jos koji km/h, ali mi je bilo zao da je vise mucim :)  

 

Buhahaha bruka. Stvarno ne znam koji vam je argument ostao, da ne ponavljam ovo sto je boban napisao, aj da zakljucamo temu sa zakljuckom da je AT dva koplja ispred ST i time zavrsimo ovu raspravu :)

 

 

 

 

 

     

 

 

        Aco druze ,mislim nemo da se ljutis al ti znas kad smo bili na autoputu i kad sam dodao gas sta se desilo .....znaci izgubio sam ti se iz vida ,to je cinjenica i nista cudno kad je TDM u pitanju.E a ono sto ne znas da je mnogo manja razlika izmedju ST i TDM  mozda je TDM 10 tak procenata startniji od ST sto znaci na autoputu pri 80 km kada bi ih startovali ostavljate te ST u tacku ,istina malo sporije nego TDM ali ipak ...nema te u retrovizoru pa ti moz se ljutis koliko hoces.E to je ono sto nema AT adrenalin bate a ne samo prevoz od tacke A do tacke B.

      Izdrzljiva AT mnogo prelazi ,pa necete je valjda ostavljati unucima u testament.S druge strane ni ST ne crkava bas na 50000 km a sigurno je da je prostija za odrzavanje, ako nista ventili se ne steluju skoro nikad. ::) :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

        Aco druze ,mislim nemo da se ljutis al ti znas kad smo bili na autoputu i kad sam dodao gas sta se desilo .....znaci izgubio sam ti se iz vida ,to je cinjenica i nista cudno kad je TDM u pitanju.

Mislim nemo ti da se ljutis, sve ovo sto si napisao je tacno i provereno u praksi, samo sto je problem sto se odnosi na TDM. Vozio sam tvoj TDM i bas se oseca razlika u potezanju u odnosu na Afriku, vozio sam i bokilicev dresh ST ;D i tu nisam osetio neku razliku u potezanju, tako da o tome da me nema u retrovizuru tek treba da proverimo u praksi. Malu prednost ce verovatno da ima, ali razlike su minorne, eno ti podaci gore, 0,3 sek. daleko je to od razlike AT - TDM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa zar vi jos verujete u to sto pise  ;D ;D ;D ;D ;De bre pa gde vi zivite,pa to sto pise pola bacite odma u vodu,pa licno sa st om,ogulih par afrika uzduz i popreko,evo i sejtana ogulih po auto putu kad smo ispracali sci ja,a posto vi terate mak na konac,,,,,,,onda vam i ti rezultati koje ste naveli sa neta,govore da smo malo,ali dovoljno superiorniji,brzi jaci  startniji itd,sasvim dovoljno za pobedu,izvinte al 10kmh,je brza,brza je,za koju stotinku startnija,startnija,pa sta vise ocete,bas vam se daje to pragnje kolko vidim,,,,,,,,,pa spremajte ga jer cete se iznenaditi,i to debelo,razumem ja da svaki ciga svoga konja hvali,al vi ga preteraste,jasite te vase magarice,nemam nista protiv,ali probajte konja pa posle pricajte,

ah da,ko planira da se sa jednim motorom voza duze od 100.000km,neka kupi uljaru gsxr,a,ili tako neku z masinu,boldora,itd,po meni je i nenormalno voziti jedan motor 15 godina,vozis sezonu dve,kupujes sledeci itd,inace tenere dosta prelaze,mi imamo u sv jos par komada,jedna ima tek 56,000km, ko da se tek razradila,nista joj nezvrcka u masini,ne trosi ulje itd,nekazem ja da je afrika losa,opet da ponovim ,vozio bih i nju,al kad vec mogu da biram izabrao bi super teneru,vise muzike za manje para,p.s. dajte vi meni glanc novu afriku,verujem da cu je sahraniti za par hijada kilometra,verovatno bi joj istopio agregat do pola,tako da pitanje ko prelazi vise at ili st.....to je vec pitanje na koje ni bog nemoze da vam odgovori,sve zavisi od vozaca,al da dodam,,,,,naleteh ja na par afrika za delove,pocrkalih,eno vam kod fabijanovica par komada,al teneru nema ni jednu,kaze necrkavaju ni preko,nema je rasturene,zvrcni te spirosa u grckoj,  http://www.motopart.com.gr/  pa ga pitajte kolko ima rasturenih afrika,a koliko tenera,,za afriku ima polovnih delova,za teneru nema,nisu jos dosle u stadijum da se kupusaju,,opet pak,nekazem da ni tenere ne crkavaju,ima jedna prolupala,tako dosla iz svice,evo upravo se i jure delovi,zato i znam sve ove podatke,al nema delova,nema rasturenih,

i tako,po statistici videsmo da je tenera i startnija i brza,jel vam dosta il ocete jos,,,,verujem da uzbrdo 70ks,bolje vuce od tih tricavih 50ks,,,

ili mozda afrikinih 50ks,je kao tenerinih 333ks,,,,aj bre da se nelazemo,brza je i startnija tenera,afrika jeste lepsa, al trese v2,pravi vibracije u odnosu na 5ventilica i twincek masinu,pa jel to zadovoljstvo,,,da posle 10tak nepaljenih dana moram da joj sredjujem karburatore prespajam creva,hladim reglere,menjam ranjive pumpe i cd i e, proveravam osovine menjaca,i cim malo losije ulje menjam bregaste,razmisljam o ranjivoj pumpi za vodu itd,,,spremam logistiku i kamione avione gomile alata kad krenem na put,,,,,,,e meni nije zadovoljstvo,

al to nije razlog da nepocnete da spremate mitsku zivotinju pragnje,i one uzicke gedore...... :) :) :)

ja vozah i jedno i drugo uporedo,pa videh sta je bolje,,,,,,,,sam da se zna,

doduse 100ljudi,100 cudi,svako voli nesto,neko plave neko crne,,,

ma u celoj prici meni mirise pragnje,sve jedno je ko ce da gu da.......bitno je da neki od nas pobede a neki od vas izgube,,, :P :P :P :P :P

p.s. aco tih 0,3sek su u praksi jedno3sek,a to da nisi primetio razliku izmedju ubrzanja izmedju tdm a,i afrike,,....pa stvarno si onda totalno bez osecaja,totalno...a mozda te i vara onaj probuseni auspluh sto imas pa ti zvik daje lazni osecaj ubrzanja,razmisli malo o tome,,,,jer se i tdm guli sa nekim sportacima a nece sa tricavom afrikom.....

p.s. neverujte u sve podatke sa neta,koje procitate....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

p.s. neverujte u sve podatke sa neta,koje procitate....

 

Vazi. Evo ja ne verujem u ovo sto si napisao!  :D :D :D

da da ,, vi cektasi i za slamku facate,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

pa zar vi jos verujete u to sto pise  ;D ;D ;D ;D ;De bre pa gde vi zivite,pa to sto pise pola bacite odma u vodu,pa licno sa st om,ogulih par afrika uzduz i popreko,evo i sejtana ogulih po auto putu kad smo ispracali sci ja,a posto vi terate mak na konac,,,,,,,onda vam i ti rezultati koje ste naveli sa neta,govore da smo malo,ali dovoljno superiorniji,brzi jaci  startniji itd,sasvim dovoljno za pobedu,izvinte al 10kmh,je brza,brza je,za koju stotinku startnija,startnija,pa sta vise ocete,bas vam se daje to pragnje kolko vidim,,,,,,,,,pa spremajte ga jer cete se iznenaditi,i to debelo,razumem ja da svaki ciga svoga konja hvali,al vi ga preteraste,jasite te vase magarice,nemam nista protiv,ali probajte konja pa posle pricajte,

ah da,ko planira da se sa jednim motorom voza duze od 100.000km,neka kupi uljaru gsxr,a,ili tako neku z masinu,boldora,itd,po meni je i nenormalno voziti jedan motor 15 godina,vozis sezonu dve,kupujes sledeci itd,inace tenere dosta prelaze,mi imamo u sv jos par komada,jedna ima tek 56,000km, ko da se tek razradila,nista joj nezvrcka u masini,ne trosi ulje itd,nekazem ja da je afrika losa,opet da ponovim ,vozio bih i nju,al kad vec mogu da biram izabrao bi super teneru,vise muzike za manje para,p.s. dajte vi meni glanc novu afriku,verujem da cu je sahraniti za par hijada kilometra,verovatno bi joj istopio agregat do pola,tako da pitanje ko prelazi vise at ili st.....to je vec pitanje na koje ni bog nemoze da vam odgovori,sve zavisi od vozaca,al da dodam,,,,,naleteh ja na par afrika za delove,pocrkalih,eno vam kod fabijanovica par komada,al teneru nema ni jednu,kaze necrkavaju ni preko,nema je rasturene,zvrcni te spirosa u grckoj,  http://www.motopart.com.gr/  pa ga pitajte kolko ima rasturenih afrika,a koliko tenera,,za afriku ima polovnih delova,za teneru nema,nisu jos dosle u stadijum da se kupusaju,,opet pak,nekazem da ni tenere ne crkavaju,ima jedna prolupala,tako dosla iz svice,evo upravo se i jure delovi,zato i znam sve ove podatke,al nema delova,nema rasturenih,

i tako,po statistici videsmo da je tenera i startnija i brza,jel vam dosta il ocete jos,,,,verujem da uzbrdo 70ks,bolje vuce od tih tricavih 50ks,,,

ili mozda afrikinih 50ks,je kao tenerinih 333ks,,,,aj bre da se nelazemo,brza je i startnija tenera,afrika jeste lepsa, al trese v2,pravi vibracije u odnosu na 5ventilica i twincek masinu,pa jel to zadovoljstvo,,,da posle 10tak nepaljenih dana moram da joj sredjujem karburatore prespajam creva,hladim reglere,menjam ranjive pumpe i cd i e, proveravam osovine menjaca,i cim malo losije ulje menjam bregaste,razmisljam o ranjivoj pumpi za vodu itd,,,spremam logistiku i kamione avione gomile alata kad krenem na put,,,,,,,e meni nije zadovoljstvo,

al to nije razlog da nepocnete da spremate mitsku zivotinju pragnje,i one uzicke gedore...... :) :) :)

ja vozah i jedno i drugo uporedo,pa videh sta je bolje,,,,,,,,sam da se zna,

doduse 100ljudi,100 cudi,svako voli nesto,neko plave neko crne,,,

ma u celoj prici meni mirise pragnje,sve jedno je ko ce da gu da.......bitno je da neki od nas pobede a neki od vas izgube,,, :P :P :P :P :P

p.s. aco tih 0,3sek su u praksi jedno3sek,a to da nisi primetio razliku izmedju ubrzanja izmedju tdm a,i afrike,,....pa stvarno si onda totalno bez osecaja,totalno...a mozda te i vara onaj probuseni auspluh sto imas pa ti zvik daje lazni osecaj ubrzanja,razmisli malo o tome,,,,jer se i tdm guli sa nekim sportacima a nece sa tricavom afrikom.....

p.s. neverujte u sve podatke sa neta,koje procitate....

 

Jao Bokilicu brate, pa zar ovoliki post da priznas da je afrika kvalitetnija i ljepsa. Pa trebao si odmah da se slozis s nama ;D A koja je brza...e to ce te kostati pragnjeta da saznas ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

p.s. neverujte u sve podatke sa neta,koje procitate....

 

Vazi. Evo ja ne verujem u ovo sto si napisao!  :D :D :D

 

 

 

 

 

Evo ja ne mogu da verujem da ti ne verujes u nesto sto si procitao na netu o motorima ..prosto neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@bokilic

,a to da nisi primetio razliku izmedju ubrzanja izmedju tdm a,i afrike

 

        Aco druze ,mislim nemo da se ljutis al ti znas kad smo bili na autoputu i kad sam dodao gas sta se desilo .....znaci izgubio sam ti se iz vida ,to je cinjenica i nista cudno kad je TDM u pitanju.

Mislim nemo ti da se ljutis, sve ovo sto si napisao je tacno i provereno u praksi, samo sto je problem sto se odnosi na TDM. Vozio sam tvoj TDM i bas se oseca razlika u potezanju u odnosu na Afriku, vozio sam i bokilicev dresh ST ;D i tu nisam osetio neku razliku u potezanju, tako da o tome da me nema u retrovizuru tek treba da proverimo u praksi. Malu prednost ce verovatno da ima, ali razlike su minorne, eno ti podaci gore, 0,3 sek. daleko je to od razlike AT - TDM

Ne pratis na casu bokilicu, sedi 1 ;D

Kako te ne mrzi da kucas ovoliko,99% sto si napisao si vec rekao 100 puta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

p.s. neverujte u sve podatke sa neta,koje procitate....

 

Vazi. Evo ja ne verujem u ovo sto si napisao!  :D :D :D

 

Pusti sektasi, samo na mufte ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

samo mi nije jasna jos jedna stvar,posto kazu afrosi da je at 650 startnija od 750,i da je ta 600,jednako startan kao at 650,kako misle da se startuju sa at,tu neko od njih zavrce,samo neznam ko koga,dal ovi sa tarabama od 650,ili ovi sa 750,,ili ovi sa ta,doduse ta ima u odnosu na afriku malo bolji agregat,ali necemo sad o tome,mislim vise prelazi a isto ide,,pa mi nije jasno to oko startnosti izmedju 650 i 750,,nikako mi neide u glavu,

p.s. neverujte u sve sto procitate na net u,,

XTZ 750                                XRV 750

 

Braking 60 - 0 / 100 - 0       Braking 60 - 0 / 100 - 0

14.25 m / 42.06 m               13.3 m / 40.7m

           

Standing ¼ Mile 402m         Standing ¼ Mile  402m

12.8 sec / 162.1 km/h         13.1 sec / 156.6 km/h

 

Top Speed                           Top Speed

192.0 km/h                            181.8 km/h

 

malo su promasili,,,malkice......    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

@bokilic

,a to da nisi primetio razliku izmedju ubrzanja izmedju tdm a,i afrike

 

        Aco druze ,mislim nemo da se ljutis al ti znas kad smo bili na autoputu i kad sam dodao gas sta se desilo .....znaci izgubio sam ti se iz vida ,to je cinjenica i nista cudno kad je TDM u pitanju.

Mislim nemo ti da se ljutis, sve ovo sto si napisao je tacno i provereno u praksi, samo sto je problem sto se odnosi na TDM. Vozio sam tvoj TDM i bas se oseca razlika u potezanju u odnosu na Afriku, vozio sam i bokilicev dresh ST ;D i tu nisam osetio neku razliku u potezanju, tako da o tome da me nema u retrovizuru tek treba da proverimo u praksi. Malu prednost ce verovatno da ima, ali razlike su minorne, eno ti podaci gore, 0,3 sek. daleko je to od razlike AT - TDM

Ne pratis na casu bokilicu, sedi 1 ;D

Kako te ne mrzi da kucas ovoliko,99% sto si napisao si vec rekao 100 puta :)

 

Bokiliceva iskustva i treba da se zabeleze i da ostane kao trajan zapis mladjim generacijama, da deca ne zive u zabludi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja