Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

 

po zvuku podseca na teneru, kao da nije doruckovala :D

a sta si ocekivao od firme koja je napravila onako nakazan motor i nije ih sramota? mada malo podseca, po glasu, na tenerasa posle podrumske inicijacije u klub ljubitelja ST-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne vredi raspravljati, no zna se ko za sobom nosi torbicu od 10kg alata, to dovoljno govori... :zvizduk:

 

i litar ulja :zvizduk:

 

čekaj, zašto sada prozivate Jagera, to što čovek ide u Afriku nije stvarno razlog :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Afrika je ceo kontinent, tenere samo mali deo pustinje sahare... koja je deo afrike.. to je otprilike to...

 

400,000 km2 tenere

30,065,00 km2 africa

 

eto tako... matematika je na nashoj strani :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Afrika je ceo kontinent, tenere samo mali deo pustinje sahare... koja je deo afrike.. to je otprilike to...

 

400,000 km2 tenere

30,065,00 km2 africa

 

eto tako... matematika je na nashoj strani :P

 

Sve u svemu, Tenere je samo jedan mali deo Afrike .. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jeste, al je Tenere najteži i najljući deo Sahare ;)

 

The Ténéré is arid, with an extremely hot and dry climate and virtually no plant life. Temperatures reach as high as 42 °C (108 °F) in the summer, with little more than 25 mm (1 in) of rain annually. Water is notoriously difficult to find, even underground, and wells may be hundreds of miles apart.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Jeste, al je Tenere najteži i najljući deo Sahare ;)

 

The Ténéré is arid, with an extremely hot and dry climate and virtually no plant life. Temperatures reach as high as 42 °C (108 °F) in the summer, with little more than 25 mm (1 in) of rain annually. Water is notoriously difficult to find, even underground, and wells may be hundreds of miles apart.

i aerodinamicna ko poljski WC zidan od cigle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Rolle, koja je to zadnja voznja bila? Btw, afrikanci su opekli na rtnju zestoko zbog pouzdanosti tenere, od tad sto vise tenera na voznji vise alata nose! :takoje:

Pa bas nastavak Rtnja tj. Kucajske planine, sporija grupa, ili tacnije BasMan je imao vise alata od Tarabasa(Mazak i jos jedan kolega)...mozda i gresim, neka neko od njih potvrdi/demantuje. Da ponovim jos jednom, alat uopste ne smatram minusom, pogotovo ako vozac zna i da ga upotrebi, tako da mislim da to ne bi trebao da vam bude neki argument.

Sto se mene tice ove godine AT Vs ST 0:1 zbog onog performasa na Dorcolu. Bajate slike od prethodne zime sa Glinare ne bih racunao ukljucujuci i onu "civilnu" Hitmenovu od pre neki dan (sad mi se smesi jedan lep ban :zvizduk: ).

 

Hahahaah, dve unutrasnje gume i alat za montazu u tank torbici. Pa to svi uvek treba da nosite. Jedna unutrasnja kod B@neta je 10 jura.

 

Nemo` sad da vadim sliku kako teneras nosi ranac sa celom generalnom, al` bas na Kucajima se zahebo pa nije poneo i lamele! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Nose i ulje jer im motorče cuga :-) Malo se voze,malo popravljaju,malo sipaju i tako sve.... :aha: Ali i pored svega toga imaju dosta fanova šteneraša. Recimo ovaj maga je obožava iako cuga još kad je sa trake skinu :D

post-19142-0-34969800-1328512694_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

desert, izgleda da nisi u toku. Neko ko je najvise ulja pio prosle godine je Jager, al nije ni cudo kad je presao vise nego svi tenerasi zajedno sa motorom koji nije paljen godinu dana! Zato jager sad ode da pegla africki pesak, tenerasi ne bi stigli ni do aerodroma a da im se ne desi neki "incest" sto bi rekla tanja savic :D

 

Rolle, dan pre kucaja smo bili na rtnju, gde je tenera pokazala svoju pouzdanost, a popsy je u svom haosu zvao sve redom koji nisu krenuli iz beograda da ponesu sav moguci alat koji imaju! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Ali ja sam rekao da im motori cugaju i kada sa trake sidju :neznam: a Jagerova masina je presla milion pa nije ni cudo. A i jos toliko ce jer covek tek ide da pegla dine...

 

Preporuka za Tenerase je da kupe prikolicu u kojoj ce jedan da nosi alat za sve. :moto3: A ne da se zlopate ovako :D

 

ps. Jager, donesi malo peska da pokazes Tenerasima da i oni vide deo Sahare :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moja Afrika je vala sada sređena i to tako da sam miran sledećih 500.000 :D

Dakle, "par sezona" :D :D

 

Elem, NAJOZBILJNIJE razmišljam kako da prebacim mašinu do Afrike... Možda me sačeka u garaži do godišnjeg odmora, pa onda nazad na posao, pravac AFRIKA!

 

Svaka druga vrsta prevoza Afrike do Afrike :) sem vožnje je basnoslovno skupa, a vala i glupa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

nemoj u garazu nikako!!!!! dok si ti u africi, daj je popsyju da je vozi, da vidi sta znaci voziti i uzivati, bez razmisljanja dal ce se pokvariti na sledecem semaforu! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nemoj u garazu nikako!!!!! dok si ti u africi, daj je popsyju da je vozi, da vidi sta znaci voziti i uzivati, bez razmisljanja dal ce se pokvariti na sledecem semaforu! :nanana:

 

hahahahahahaha, da reci mu, pa da vidimo kolko bi izdržala da se vozi kako bog zapoveda :moto3: :moto3: :moto3:

 

vidiš da kad je počeo da je vozi kao Super Teneru nije pretekla celu sezonu .... a mi smo mu lepo govorili "... nemo da natežeš po gasu, sačekaćemo te usput, ne vozi po kiši i barama počeće ulje da troši, nemo da je voziš svaki dan, imaćeš zamor materijala..." i ne vredi... sad je miran 500.000 samo nije rekao čega :nanana: sekundi, metara, grama ulja :nanana: :nanana: :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

!

 

po zvuku podseca na teneru, kao da nije doruckovala :D

 

Evo dirigenta!

 

asimo_conduct.jpg

 

Mda, Honda je dirigent a Yamaha je superzvezda & diva...

 

Jel zna neko ime ovog dirigenta ispod :D :D :D

 

0.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Njok.. nego da su vas zajebali..

 

Za recimo Jagera znamo..da ne ponavljamo, ali ti si nov ovde pa ispričaj nam svoju priču..

ako smeš :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Pa zasto onda duplo vise prelaze? :zbunjen:

 

Hm...a zar ono bese rekord u Ex-Yu ne drzi ono bese Yamaha FJR iz HR? :stabre:

Nesto se ne secam Africa sa ovih podeblja sa tom kilometrazom.

 

Motocikl koji vozi Darko Labas iz Varazdina je presla osvedocenih 1100000, do duse bez neku hiljadu posto ga ivaj sneg omeo mada je moguce da je vec preguro posto je skoknuo do Tunisa :lol: :lol: :lol: (da ne bude zabune MILION I STO HILJADA KILOMETARA brojem i slovima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Moja Afrika je vala sada sređena i to tako da sam miran sledećih 500.000 :D

Dakle, "par sezona" :D :D

 

Elem, NAJOZBILJNIJE razmišljam kako da prebacim mašinu do Afrike... Možda me sačeka u garaži do godišnjeg odmora, pa onda nazad na posao, pravac AFRIKA!

 

Svaka druga vrsta prevoza Afrike do Afrike :) sem vožnje je basnoslovno skupa, a vala i glupa :D

pazi 500.000 metara i nije tako mnogo,a ako moras u afriku po delove za afriku...to jec zabrinjavajuce :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Moja Afrika je vala sada sređena i to tako da sam miran sledećih 500.000 :D

Dakle, "par sezona" :D :D

 

Elem, NAJOZBILJNIJE razmišljam kako da prebacim mašinu do Afrike... Možda me sačeka u garaži do godišnjeg odmora, pa onda nazad na posao, pravac AFRIKA!

 

Svaka druga vrsta prevoza Afrike do Afrike :) sem vožnje je basnoslovno skupa, a vala i glupa :D

pazi 500.000 metara i nije tako mnogo,a ako moras u afriku po delove za afriku...to jec zabrinjavajuce :nanana:

 

Pusti tenerasi navikli da svoju kilometrazu mere u metrima pa to ti je... al dobro, jednog dana kad kupe motor, na cajgeru ce pored onog sestocifrenog broja pisati Km umesto M!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja