Jump to content

Moto Zajednica

Cela porodica na skuteru

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Juce na kruznom toku na Bogosloviji,oko 19.30, videh muza,zenu i dvoje male dece(3,4god) na sivom maxi skuteru...htedoh samo da mu porucim ako procita ili neko zna o kome se radi..DRUZE GDE TI JE PAMET...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

То су за мене дебили без конкуренције... исто као и они који преко булевара претрчавају са децом било у колицима било држећи их за руке,не знам шта је горе!!!1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iz neiskustva davno davno sam pretrcavao kruzni kod triumfalne kapije.. Da bude gore i par kineza par metara dalje takodje.. Sta ces, gledam oko sebe i nema nigde pesacki, i reko..na 1 2 3.. SAD! :D :D

 

Na povratku skuzismo podzemni prolaz :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...videh muza,zenu i dvoje male dece(3,4god) na sivom maxi skuteru...

Ja ovo stalno radim. Samo pazim kad nije velika guzva. Mada sam prosle godine imao problem. S'obzirom da imamo macku, iskocila je iz ranca, pa sam morao da je jurim. Bilo je zeznuto. Zato of tada vise to ne radim. Macka ostaje kuci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Па добро, ти си друго. Ти пазиш, ниси кретен као онај лик наведен у првом посту.

А ако не дај Боже судбина подеси да на вас налети нека будала која не пази - а само ти преживиш - па Боже мој, ниси ти крив, пазио си. Оженићеш се поново, направићеш другу децу...

Опуштено...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Тај коментар је изречен баш зато што пазим о твојој породици. Да није тако не бих ни одговарао на твој пост...

 

Дај боже да су ти живи и здрави друже бар сто година и да им се никада ништа не деси. Али мислим да је сулудо то што ти радиш јер , колико год пазио увек постоји она мала мала шанса да ти припита будала (да и у 7 ујутру, да и у 4 поподне) наиђе (у сусрет, са стране, од позади...) и да баш у том тренутку зазвони телефон (кине, хоће да дохвати новине са задњег седишта па повуче волан, заспи, стрефи га инфаркт...*)

 

 

Или да неко сасвим нормално вози поред тебе нормалном брзином и да му баш у тренутку када је 3 метра испред тебе пукне предња лева гума (да то се ретко дешава на новим гумама...).

 

Или...

 

Иначе, ја сам претходни коментар написао мислећи да си саркастичан, да сам знао да си озбиљан, написао бих ти исто то само мало другачије увијено.

 

Ипак, сматрам да овако нешто мора да се напише не толико због тебе јер си ти вероватно проценио своје ризике колико због некога другог ко ће сутра читати ове постове и помислити "па ево, има људи који то раде. Што не бих могао и ја...".

 

Ја још нисам срео особу која се после удеса испрсила и рекла "па шта, намерно сам то урадио. Свесно.". Углавном сви кукају "нисам хтео, мајкими... Нисам знао...". Ови моји постови су да сутра неко коме се не дај Боже деси несрећа не може ни пред собом ни пред Богом да каже "нисам знао...".

 

Ја свога старијег сина који има скоро 7 година још нисам провозао на мотору. Ни на паркингу, ни на теренчету. А није да не тражи...

 

 

И да подвучем још једном:

 

Теби и твојој породици од срца желим све најбоље друже, да вам се никада у животу не деси ни саобраћајна ни било каква друга несрећа.

 

 

* знам лично жену која је истумбала ауто 3 пута јер се окренула док је возила да умири децу и окренула и волан са собом;

Познавао сам човека који је за воланом доживео инфаркт недалеко од моста, забо педалу до краја, исправи благу кривину и упадне у речицу. Са њим су биле још 3 особе у колима, доста повређене;

Знам жену која је возила неки поклон на сувозачком седишту, флаша се преврнула и она је хтела да је исправи. одрала је 4 аутомобила паркирана са стране. А имала је пар година старо дете на задњем седишту...

Јел доста примера које лично знам?

Дешавају се невероватне ствари у најчудније време...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Slazem se..mi odlucujemo o nama,vozimo motoe i rizikujemo,toliko glupih smrti na motoru da moze roman da se napise,ali deca neznaju nista,ne odlucuju,ne procenjuju itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Generalno me nerviraju ovakve teme, mislim lik je mogao i da bude u Hummer-u pa da ga pokupi pomahnitali sljeper od pozadi na Pancevackom mostu gurne u Dunav i svi da se podave....

 

Cim mi upravljamo necim direktno i indirektno smo odgovorni za zivote nasih saputnika i okolnih ljudi...

 

Covek sigurno nije stavio porodicu sa mislju u glavi mozda ce nas neko pobiti, ako bi tako razmiljao onda ne bi ni u auto stavljao porodicu, ni u avion, brod, autobus, opasno je setati se, prelaziti na pesackom itd itd...

 

Eno jel onaj pijani u Rumi pokupi njih 7-cu, ljudi stajali na crvenom, srecom pa su svi zivi a ono u NS da ne pominjem ...

 

Nase je da pazimo ali cim stavimo jednu jedinu osobu na mesto suvozaca mi ugrozavamo njen zivot. I direktno i indirektno smo odgovorni za njen zivot!

Ali niko ne garantuje da pored sve nase paznje nece neko drugi napraviti picvaz...

Po meni je pogresio jer prekrsio zakon, zatim skuter je predvidjen za 2 osobe itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Samo četvoro na maksi skuteru - kakvo traćenje resursa :D

 

family-motorcycle-india.jpg

 

Image+1.jpg

 

823809465.jpg

 

motorbike-family-with-babies-in-afganastan-middle-east.jpg

 

Ja se slažem sa Golubom - čovek je prekršio važeći ZOBS - ok, to niko ne spori - ali eto, da je tamo negde u Aziji, pre bi upao u oči što ih je SAMO četvoro na tolikom motoru... Imala je od ranije isto neka tema o "bezbednosti" pa su mene napušili što klinca (školarca) vozim sa sobom na motoru jer, jelte, nema navršenih 12 godina (da se razumemo, u opremi itd...). A svojim sam očima video na primer u Italiji, mame na skuterima i motorima sa malom decom pozadi ili napred (doduše ta baš mala deca su uglavnom bila u specijalnim sedištima fiksiranim na motor, sa kacigicama itd.). Ili pre dve-tri godine, negde na Transfagarasanu, par iz Nemačke, mama i tata na motorima, svako vozi po jedno dete - starije koje je sa mamom može nogama da dohvati fuzastere, a ono mlađe je kod tate u specijalnom sedištu. I tako... Opustite se malo... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ma da. šta dramite. nije to kao da je neko neodgovoran prema svojoj porodici i kao da bi mu istu neko oduzeo da ne živi u banana državi kao prikazani na ilustracijama iz predhodnog posta. nego, prosto čovek nema drugog izbora a saobraćaj je cool i svi poštuju pravila i međusobno se uvažavaju i nema nervoze i preopterećenja. ja verujem da svi učesnici u saobraćaju kao i oni koji ga regulišu sa simpatijama gledaju na ovakve prizore. a i deca se raduju. to je najvažnije.

 

 

 

 

(biranim rečima s teškom mukom se izrazih)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Разлог је углавном сиротиња, код неког материјална, код неког духовна...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Generalno me nerviraju ovakve teme, mislim lik je mogao i da bude u Hummer-u pa da ga pokupi pomahnitali sljeper od pozadi na Pancevackom mostu gurne u Dunav i svi da se podave....

 

Cim mi upravljamo necim direktno i indirektno smo odgovorni za zivote nasih saputnika i okolnih ljudi...

 

Covek sigurno nije stavio porodicu sa mislju u glavi mozda ce nas neko pobiti, ako bi tako razmiljao onda ne bi ni u auto stavljao porodicu, ni u avion, brod, autobus, opasno je setati se, prelaziti na pesackom itd itd...

 

Eno jel onaj pijani u Rumi pokupi njih 7-cu, ljudi stajali na crvenom, srecom pa su svi zivi a ono u NS da ne pominjem ...

 

Nase je da pazimo ali cim stavimo jednu jedinu osobu na mesto suvozaca mi ugrozavamo njen zivot. I direktno i indirektno smo odgovorni za njen zivot!

 

 

Ali niko ne garantuje da pored sve nase paznje nece neko drugi napraviti picvaz...

 

 

Po meni je pogresio jer prekrsio zakon, zatim skuter je predvidjen za 2 osobe itd...

Tako je, odoh da vozim skejbord auto putem u nadi da necu poginuti ako mi nije sudjeno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Vidi vidi koliko smo pazljivi.

 

Vozac motora ima 80 puta (8000%) vece sanse da izgubi zivot nego vozeci automobil. Uzimajuci u obzir tu cinjenicu, ocekujem da ce sutra oglasi biti bogatiji za par motora clanova iz ove teme kako bi pokazali odgovornost prema sebi i svojim bliznjima.

 

Zakljucak: Umesto da brinete o drugima, zasto ne brinete o sebi?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Ипак, сматрам да овако нешто мора да се напише не толико због тебе јер си ти вероватно проценио своје ризике колико због некога другог ко ће сутра читати ове постове и помислити "па ево, има људи који то раде. Што не бих могао и ја...".

 

......

Ја свога старијег сина који има скоро 7 година још нисам провозао на мотору. Ни на паркингу, ни на теренчету. А није да не тражи....

 

+1

 

Imamo odgovornost prema drugima time što napišemo nešto javno. Moderatori bi trebali da reaguju na slične stavke.

Šta je sledeće? Stavio sam porodicu na prednje sedište njih dvoje i nisu se vezali. Nije predviđeno niti je bezbedno ali šta ima veze. Kriza je pa je opravdano???

 

U Indiji se vozaju na krovu od voza i autobusa jel tako treba i mi isto?

 

Suludo!

 

Ja jos uvek mislim da se ivica samo sali i da mu je sala omasila malo umesni deo.

 

Poz.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

ma da. šta dramite. nije to kao da je neko neodgovoran prema svojoj porodici i kao da bi mu istu neko oduzeo da ne živi u banana državi kao prikazani na ilustracijama iz predhodnog posta. nego, prosto čovek nema drugog izbora a saobraćaj je cool i svi poštuju pravila i međusobno se uvažavaju i nema nervoze i preopterećenja. ja verujem da svi učesnici u saobraćaju kao i oni koji ga regulišu sa simpatijama gledaju na ovakve prizore. a i deca se raduju. to je najvažnije.

 

 

 

 

(biranim rečima s teškom mukom se izrazih)

 

 

 

 

Vidis, ovo podvuceno, prema mojoj logici u tom slucaju je svaki otac koji decu, zenu veoma neogovoran prema svojoj porodici kad sedne na motor, jos je neodgovorniji ako na isti stavi majku tj. svoju zenu i povede je sa sobom...

Kazem motor jer su % vece sanse za neku nesrecu....

 

Ponovicu, smatram da smo odgovorni za tudj zivot od trenutka kada nekog stavimo na mesto suvozaca, bilo na motoru, kolima, avionu...

 

 

 

Tako je, odoh da vozim skejbord auto putem u nadi da necu poginuti ako mi nije sudjeno....

 

Pa da si napisao "Tako je, odoh da vozim skejbord auto putem u nadi da necu poginuti ako mi nije sudjeno....ali prvo moram stici da auto puta i vratiti se" slozio bih se stobom 100%

 

Ne znam zasto je nekad coveku tesko (po)verovati u sudbinu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

slažem se. eto baš imamo svež primer gde su deca ostala bez majke jer tata nije umeo da iskontroliše motor kad je video da biciklista skreće. a još svežiji primer danas, mastor zare i supruga mu pali sa skutera i odrali se. bilo ulje prosuto po putu. al svi su u svojim glavama mega vozači i ZNAJU da se to njima neće dogoditi i sasvim je opušteno da montoraju celu porodicu (i mačku) na skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

@p0peye

Postujem tvoje stavove i u nekima se slazemo. Za neke si dobio i velike pluseve (lente)...

 

@O`šonesiZ

Foto ti ide od ruke. Zbog toga imas moje postovanje. A posebno zbog sc28. Ako dolazis 29. juricu te za foto savete. Ako ne gresim, ti si i na DZ...

 

@...

Malo manje osudjivanja drugih. Gledajte malo vise sebe. Nekada odluke drugih kroz prizmu nasih stavova, izgledaju sulude.

"Ne sudi o drugome jer nisi hodao u njegovim cipelama."

 

edit:

@mitrowsky

Od sada pratim sta pises kako bih bio bogatiji. U svakom tvom postu se vidi bogatstvo duha.

Promenio član ivicat13
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Nekada odluke drugih, kroz prizmu ličnog iskustva izgledaju suludo...

Ne sudi o savetima drugih gledajući kroz širu stranu levka, možda oni gledaju kroz užu stranu istog...

;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja