Jump to content

Moto Zajednica

ALARM ZA MOTOR

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

ALARM ZA MOTOR

 

EVO POSTAVILI SMO ALARM NA YAMAHU YBR-125.

 

TO JE ALARM ZA KOLA MALO MODIFIKOVAN ZA MOTOR.

NAJVAZNIJA STVAR TROSI EXTRA MALO STRUJE OKO 5mA,MERILI MI U ST.BY REZIMU A ISTO TOLIKO I U REZIMU KAD JE SPREMAN-READY.

OSNOVNE ODLIKE SU :

-MALA POTROSNJA STRUJE(KAO STO MALO PRE REKOH),

-IZUZETNO MALIH DIMENZIJA STO JE I TEKAKO BITNO POSTO NA MOTORU I NEMA NESTO MNOGO MESTA,

-SIRENA TAKODJE MALIH DIMENZIJA A DERE SE SACUVAJ BOZE,

-SHOK SENZOR KOJI SE MOZE PROGRAMIRATI PO ZELJI(PO OSETLJIVOSTI),

-BLOKADA MOTORA,

-HY-JACK FUNKCIJA PROTIV OTIMANJA(STO I NIJE NEKA STVAR/KAKO KOME/),

-PROGRAMIRANJE MELODIJE(STO I NIJE TAKO LOSE JER U SUMI ALARMA VAS ZVUK MOZE DA SE RAZLIKUJE OD DRUGOG ZVUKA PA I ZNATE DA LI SE UPALIO BAS VAS ALARM /NE DAJ BOZE/)

 

SVE U SVEMU NIJE LOS UREDJAJ TREBA GA IMATI PREVENTIVE RADI.

 

TO JE ODRADIO MOJ KUM BRACA PA AKO JE NEKO ZAINTERESOVAN MOZETE GA KONTAKTIRATI NA

 

TEL 011-3190409 ILI 064-1160600

 

EVO PAR SLIKA KAKO SMO TO ODRADILI

posto nisam mogao da ih okacim ovde pogledaj te ne www.service.co.yu/alarm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

to chudo kosta sa ugradnjom i garancijom 80eu

 

shok senzor ima dve zone

prva zona je opomena kad alarm samo opomene

druga zona je aktivacija alarma svira ili ti dere se

preko led diode i zmigavaca se ocitava koja zona alarma je bila aktivirana, sve u svemu zgodan uredjaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To je ok cena, cini mi se... Ja sam uzeo neki moto alarm u americi za oko 50$, al moram sam da ugradjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

PA JAVI SE NA 011-3190409 ILI 064-1160600 BRACA I VIDI STA I KAKO OKO UGRADNJE DECKO SE BAVI ALARMIMA IMA FIRMU TU NA NOVOM BG. KOD STAROG MERCATORA GOCE DELCEVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

dobio je senzor nagiba i to cemo da montiramo pa da isprobamo kako to radi

on sluzi kad je motor na copavoj da pri podizanju-menjanju nagiba dolazi do paljenja alarma,zgodna sprava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

...možda malo pitanjce....ima li roll kodu i vlastito napajanje alarma?....kako je sa vodotesnošèu?......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sad kad sam bio u Beloj Crkvi kod Saleta sam video da stoji ZX10r, 2005.

Neki ludaci su ugradili alarm na njega, radilo je sve super nekoliko dana i odjednom se nesto prespojilo i crkao mu kompijuter, brava, kod kljuc, celu instalaciju mora da menja.

Cena stete 2000e.

Ja se ne bi igrao sa tim da ugradjujem alarm na motor sa dosta elektronike.

Evo i slika:

wzWhs_dscn8190large6wk.th.jpg

Iq0Yf_dscn8191large7rq.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Sad kad sam bio u Beloj Crkvi kod Saleta sam video da stoji ZX10r' date=' 2005.

Neki ludaci su ugradili alarm na njega, radilo je sve super nekoliko dana i odjednom se nesto prespojilo i crkao mu kompijuter, brava, kod kljuc, celu instalaciju mora da menja.

Cena stete 2000e.

Ja se ne bi igrao sa tim da ugradjujem alarm na motor sa dosta elektronike.

Evo i slika:

OsNMh_dscn8190large6wk.th.jpg

tQ3BQ_dscn8191large7rq.th.jpg

 

Kad ga ugradi neko ko je iole tehnicki pismen, nema nikakvih problema. Ali u ostalom to je KAWASAKI. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

upravo je ugradjen juce jedan alarm u suzuki K5,motor pun elektronike,kod kljuc,cuda itd

prvo se dobro izvrse merenja konsultuje tehnicka dokumentacija pa tek onda se vrsi spajanje i isprobavanje alarma

sto se tice vode, kutija je vrlo kompaktna,malih dimenzija,po ugradnji se zalije dzek da ne prodire vlaga a po potrebi je kod nekoga stavljen u malu vakumiranu kesicu kao jos jedan vid zastite od vlage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

.....ima li roll kodu i vlastito napajanje alarma?......alarm za auto nije baš najbolje rešenje za ugradnju na motor iz više aspekta (vibracije, dimenzije, više komponenti,.....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Sad kad sam bio u Beloj Crkvi kod Saleta sam video da stoji ZX10r' date=' 2005.

Neki ludaci su ugradili alarm na njega, radilo je sve super nekoliko dana i odjednom se nesto prespojilo i crkao mu kompijuter, brava, kod kljuc, celu instalaciju mora da menja.

Cena stete 2000e.

Ja se ne bi igrao sa tim da ugradjujem alarm na motor sa dosta elektronike.

Evo i slika:

ojtkS_dscn8190large6wk.th.jpg

ekewx_dscn8191large7rq.th.jpg

 

ZX 10 nema kodirani kljuc tako da te je neko slagao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Alarm se povezuje nezavisno i direkno na izvor struje (ako nema sopstveni), sta tu ima da rikne, osim ako se radi blokada itd..., ali ja savetujem da se stavi blokada na alnaser, jer u slucaju da nesto na alarmu fijukne, a niste u blizini civilizacije, motor moze da se upali na gurku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

..možda èu malo filozofirati, ali svejedno............na koje detalje obratiti pažnju pri kupovini alarma za motor...hebi ga, ležim kod kuèe sa gripom i imam nekoliko vremena, a pošto mi se odabir i ugradnja alarma èini dosta bitna stvar,vredi nešto o tome napisati....

1. alarm mora imati sopstveno napajanje (èitaj vlastiti ugraðen akumulator) ....ukljuèuje napajanje centrale I sirene (ili barem sopstveno napajanje sirene)...ne kupujte alarm, koji nema vlastitog napajanja,pošto dandanas doèi do akumulatora na motoru je lakše nego skuvati pasulj

2. alarm sa daljinskim upravljaèima neka imaju promenljivu kodu (takozvana "roll" koda - nema straha pred raznoraznim "grabberima" kode)

3. nikad ne ugraðuj alarm, koji se ukljuèuje ili iskljuèuje preko originalnog kljuèa za paljenje motora

4. alarm se mora posle max. 3.minuta "zaustaviti" i vratiti se u stanje pripremljenosti do sledeèeg dogaðaja, kada se ponovno aktivira

5. Iskljuèenje alarma u nuždi neka bude izvedeno preko takozvane pin kode i ne preko servisnog kljuèa

6. alarm neka ima blokadu paljenja (ne samo blokadu anlasera, nego i blokadu benzinske pumpe ili bobine,itd..)

7. montirajte alarm na teško dostupno mesto i motor adekvatno oznaèite sa nalepnicama o prisustvu alarma

 

to bi u kratko bilo to . (nagoveštavam, da je to samo moje vlastito mišljenje......bazirano na iskustvu naravno)

ako sem sluèajno šta zaboravio,molim vas, dopunite listu........

PS: U biti svakom odsavetujem ugradnju "no name" alarma zbog veè poznatih razloga.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

i još nešto......99,9% grešaka na alarmu ili motoru zbog alarma je posledica nestruène ugradnje i nepoznavanja rada alarma....nadam se, da je svakome jasno, da je ugradnja alarma na motor puno zahtevnija nego ugradnja alarma u auto....meni se do dandanas veè dva puta isplatila ugradnja alarma na motor, jer da nije bilo alarma, velika je verovatnost, da bi ostao bez motora.....

dandanas je kupovina motora veliki trošak za pojedinca i ostavljati motor nezaštièen je po mome mišljenju veoma bezbrižno, pogotovu, ako se jako kvalitetni alarmi dobiju veè za 150 EUR-a .....možda se nekome to èini mnogo para, ali je definitivno jeftinije, nego plaèanje kasko osiguranja svake godine ili bože nedaj ostati bez motora....a i mirno spavanje nešto vredi, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

bmw, potpuno si u pravu. Bas si dao iscrpnu analizu sta treba traziti od moto alarma, svaka cast :kul: :fcab:

 

Ja sam pazario neki jeftiniji alarm (50tak $), ali najvise zbog neiskustva i nerazmisljanja o datoj temi. Ovo sto sam ja kupio je samo alarm-drekavac, da ga tako nazovem... Ima blokadu motora, al posto ga jos nisam ugradio, ne znam tacno sta blokira.

 

Najveca frka u celoj prici je to sto su motori lagani i lako se podignu i ubace u kombi. To je najveci problem... Alarm tu moze dosta da pomogne, naravno.

 

Na kraju krajeva, sve se svede na to da mi kao vlasnici motora damo sve od sebe da zastitimo motore, cisto da bismo sto mirnije mogli da spavamo. Ako se neko od profesionalaca nameraci na neki motor, mislim da su sanse male da se bajk sacuva... Na zalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam sta vi mislite ali alarm nece spreciti da vam ukradu motor.

Ja npr. samo zakljucam volan i to je to.

Mada ko bi ukrao moj motor... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ne znam sta vi mislite ali alarm nece spreciti da vam ukradu motor.

 

Naravno da nece, ali postoji nesto sto se zove smanjenje rizika. Ako ja na mom motoru imam disklock, alarm i vezao sam ga sajlom za stub,znak, sta bilo... a ti na tvom motoru zakljucas volan, sta mislis ciji ce da ukradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
Ako se neko od profesionalaca nameraci na neki motor, mislim da su sanse male da se bajk sacuva... Na zalost

Upravo to, mislim da alarm najvise stiti od onih secikesa koji idu na varijantu da nadju nekog nesretnika koji nje ni korman zakljucao...

Nazalost jos nema takve naprave koja ce spreciti profesionalca, ili recimo zastititi vlasnika od OTIMANJA motora, zamislite (NE DAJ BOZE NIKOM) da vam pridje lik sa utokom i kaze da sidjete sa motora. Pa jedino sto vam preostaje je da ga ljubazno zamolite da vas pusti da odete sa mesta zlocina... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Ne znam sta vi mislite ali alarm nece spreciti da vam ukradu motor.

 

Naravno da nece' date=' ali postoji nesto sto se zove smanjenje rizika. Ako ja na mom motoru imam disklock, alarm i vezao sam ga sajlom za stub,znak, sta bilo... a ti na tvom motoru zakljucas volan, sta mislis ciji ce da ukradu?[/quote']

 

Pa tvoj naravno. :wink:

A ja i ne moram mnogo da brinem mnogo posto ovu moju bedu nece niko...

Pre ce da ukradu tvog Stroma koji ima i disklock i ararm koji je vezan nego moj sa zakljucanim volanom posto na tvom mogu da zarade a na mom samo da izgube. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Ako se neko od profesionalaca nameraci na neki motor' date=' mislim da su sanse male da se bajk sacuva... Na zalost[/quote']

Upravo to, mislim da alarm najvise stiti od onih secikesa koji idu na varijantu da nadju nekog nesretnika koji nje ni korman zakljucao...

Nazalost jos nema takve naprave koja ce spreciti profesionalca, ili recimo zastititi vlasnika od OTIMANJA motora, zamislite (NE DAJ BOZE NIKOM) da vam pridje lik sa utokom i kaze da sidjete sa motora. Pa jedino sto vam preostaje je da ga ljubazno zamolite da vas pusti da odete sa mesta zlocina... :(

 

...tu se baš nebih slagao sa tobom.....renomirani alarmi za motor imaju takozvanu HI-JACK funkciju (koju nažalost domaèi majstori retkokada isprogramiraju) i koja dolazi do izražaja baš u takvim sluèajevima.....naime lepo mu ustupiš motor i pustiš ga da krene sa njim.....negde u rangu 30-50 metara stisneš daljinski od alarma i gle pizdarije....motor se momentalno gasi, staje (još kamo sreèe da lik poljubi patos do besvesti), pali se sirena i svi žmigavci.....nema više paljenja motora , osim PIN kodom, jer alarm automatski ignoriše sve daljinske upravljaèe (to je jedan od razloga, zašto nikad kupovati alarm koji koristi originalni kljuè).....

svrha alarma nije spreèavanje kraðe motora (normalno, ubace ga u kombi i tutanj....), veè smanjenje moguènosti, da do nje doðe.....naime rado bih video lopova, koji ubacuje motor u kombi, dok se alarm dere ko lud....za takve stvari stvarno treba imati "cohones"....zamisli, kako je tek kada se vozi kombi po gradu, a nešto se dere iz njega.....valjda ljudi postaju pažljivi na nešto takvo....u najmanju ruku ga lako slediti....zato i treba ugraditi alarm sa vlastitim napajanjem na takvo mesto, da je jako teško dostupan (ako ne i nemoguèe, ako ne rasturiš pola motora)....

inaèe znam za najmanje dva primera, gde bi motor ostao na mestu , a lopov bi u najmanju ruku bio izbatinan do nesvesti (jednom na motoskupu, gde su ga lokalni "pikaderi" ubacili u kombi i mirno se odvezli van-normalno poznavali su se na kapiji, a drugi put usred Ljubljane, gde je klinac prvo samo gledao motor, kao da ga interesuje, za 20. sekundi ga upalio sa komadom žice i zbrisao.....taj klinac je maznuo MV AVGUSTA BRUTALE.....posle 14. dana je poginuo sa njim u Kopru, gde je zbog nesavladanja motora prouzrokovao prometni udes....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja