Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc motoristima - Biker help call aplikacija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Pozdrav svima .

 

Udruga Karavana za zivot - bikeri na cesti iz HR je pustila na Googleplay store aplikaciju Biker help call koja sadrzi imena , adrese , telefone i slicno bikera iz ovih prostora , koje mozete nazvati u slucaju potrebe kad ste na putu :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.coreaplikacije.bhc

 

Napomena : ovim putem samo zelim upoznati BJB zajednicu sa ovom korisnom aplikacijom kad ste na putu . A takodjer se i ulkjuciti svojim podacima .

 

Lipi pozdrav

Kapo

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

nije kompatibilna sa 90 % telefona koji se koriste ...

 

Eto to nisam znao , onda se izivinjavam u njihovo ime . Zar nije android android ? ovo ne zezam nego me zanima zna li tko zasto nije kompatibilna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

pojima nemam , evo pokusavam vec 15ak min da odgonetnem zasto... pise da moze i za softver vec od 2.3 , a vec odavno se koristi 4.2 softver... ne znam u cemu je fora

 

svakako je odlicna ideja , i trebalo bi da to radi na nivou barem bivsih zemalja Jugoslavije , bilo bi super...

 

verovatno ce srediti te neke bug-ove pa ce sve biti ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

u redu , a da li si probao instalaciju sa telefona ( na telefon ) bez ove provjere na website-u ? Ja sam trenutno u Holandiji i uopce ne vidim ovu aplikaciju na google play na telefonu ? Kolege iz HR kazu da se instalira i radi bez problema . Mozda treba biti u HR da se instalira ? Sorry jos jednom . Moderatori , ako ovo ne stima , molim obrisite temu i pardon .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

evo vidim da ima i bajkera iz drugih zemalja na website-u , dio za BHC , pa mi bas bezveze da aplikacija vrijedi samo u HR . BTW , nisam htio kopirat ljudima imena i tel., nego samo odakle i sto ( sad sam poslao mail ekipi za savjet o instalaciji pa cemo vidjeti , objavit cu tu odgovor kad se jave :

 

image.png

upload gif

Promenio član Vroc-Kapo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Odlicna ideja ali na zalost kod mene na Alcatelu sa firmverom 4.0.4 nema programa ni u pretrazi . Nadam se da ce da proradi i da se prosiri na prostore ex Yu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

papir i olovka zakon :moto3:

 

21. vek je ... neko promeni broj telefona i onda sa papirom mozes da brises guzu... 1lol.gif

 

ovako , vidis ko je on line , i ako nije on line , ostavis mu poruku i njemu stigna mail koji vidi odmah...0takoje.gif

 

po tom papir i olovka , ne treba nam ni klima , ni servo , ni sve novotarije koje nudi danasnjica,zar ne ? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

papir i olovka zakon :moto3:

 

21. vek je ... neko promeni broj telefona i onda sa papirom mozes da brises guzu... 1lol.gif

 

ovako , vidis ko je on line , i ako nije on line , ostavis mu poruku i njemu stigna mail koji vidi odmah...0takoje.gif

 

po tom papir i olovka , ne treba nam ni klima , ni servo , ni sve novotarije koje nudi danasnjica,zar ne ? ;)

 

 

Ako ces tako nije bas da je 21. vek stigao u sve krajeve ne samo Srbije nego i sire tako da u nekim krajevima mozes da se slikas s tom aplikacijom 1zvizduk.gif . Mozda covek mislio na onu narodnu kartu citaj seljaka pitaj 1lol.gif . Ja gde god da krenem prvo stavim sve na papir bez obzira sto imam GPS i tako te zajebancije , sigurno je sigurno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Koliko vidim nije problem uredjaj jer meni lepo pise da nije doatupna u mojoj zemlji. Hajde prepravite to pa makar mi ne moramo da se delimo granicama i zastavama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Koliko vidim nije problem uredjaj jer meni lepo pise da nije doatupna u mojoj zemlji. Hajde prepravite to pa makar mi ne moramo da se delimo granicama i zastavama

 

Uspeo da skinem aplikaciju na racunar , pa onda "rucno" da instaliram na telefon:

hr.coreaplikacije.bhc.zip

Ako nije u skladu sa pravilima foruma , moderatori neka brisu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

instalirao sam je na telefon... dobra je stvar , ima jos dosta stvari da se poprave...

 

ako niste iz Hrvatske , totalno je beskorisna , jer su ubacene samo informacije iz Hrvatske ( vremenska prognoza , stanje na putevima ...)

 

ideja za ovako nesto je super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako neko hoce, mogu u slobodno vreme da zalegnem pa napravimo aplikaciju za android u koju se moze preko interneta (website) ili iz same aplikacije dodati ime prezime mesto adresa i broj telefona i opcija da se pozove direktno iz aplikacije i posalje poruka. Mozda i na mapi da se obelezi lokacija tacno.

 

Ovo bi bila aplikacija nevezana za drzavu i jezik tj moze za pocetak biti na srpskom i engleskom da se izabere u samoj aplikaciji a kasnije dodati jos jezika po potrebi.

 

Nesto sam malo programirao za android pa bi tu neko ko je to radio mogao da pomogne (znam java jezik i koristio sam eclipse tako da neke osnove znam ali nisam pravio android aplikacije na tone) a sto se tice serverskog dela gde bi stajala baza i servisi koje bi aplikacija koristila i web aplikacija (sajt) gde bi se mogli uneti podaci i skinuti aplikacija to mogu sam da napravim.

 

Ako ima neki kolega ili koleginica za saradnju da se zapljunemo pa da pocnemo. Smislimo kako bi to trebalo da radi i sta da radi i onda podelimo duznosti i teraj.

 

Ovo bi mi cak i dobro doslo jer nakon x y godina razmisljam da diplomiram vec napokon pa bih taman imao i diplomski rad a ovo me ne bi mrzelo da radim kao neku drugu nepotrebnu aplikaciju.

 

Inace sam senior .net developer tako da imam dugogodisnje iskustvo sa programiranjem samo se sa androidom nisam sretao toliko (koristim ga svaki dan ali nisam radio development samo neke igrice pravio na njemu bezveze).

 

Mogao bih i sam ali ako bi podelili poslove bilo bi brze i lakse i sigurno bolje.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dakle bilo bi ovako:

 

1. Website na kojem bi stajao mali opis aplikacije, mogucnost za download aplikacije i registraciju radi unosa podataka. Registracija je samo email i password nista komplikovano da ne bi bilo zloupotreba i unosa fals podataka. Registracija je nepotrebna ukoliko se samo zele pregledati podaci.

2. Ukoliko uspemo, aplikacija bi se mogla staviti i na android market da svi mogu da skinu i odatle ako ne onda direktno sa sajta. Aplikacija nece biti ogranicena po pitanju drzave ili jezika tj bice globalnog karaktera s tim sto ce vecinski podaci, bar na pocetku, biti sa balkana jer ne planiram globalni marketing da radim :)

3. Aplikacija bi se skinula na telefon i instalirala

4. Prilikom prvog pokretanja bira se jezik (za pocetak srpski i engleski, kasnije se moze dodati jos) i nudi se sinhronizacija podataka.

5. Na istom serveru gde se nalazi website se nalaze i web servisi kojima aplikacija prostupa i sinhronizuje sve podatke (tekstualni podaci, nece trajati dugo) o svim postojecim ljudima, ime prezime, opis, mesto, adresa, broj telefona, email

6. Nakon ove prve sinhronizacije nakon svakog sledeceg ulaska u aplikaciju nije potreban internet jer se podaci nalaze lokalno na telefonu ali se sinhronizacija moze izvrsiti bilo kada u buducnosti klikom na dugme u samoj aplikaciji

7. Aplikacija se moze koristiti bez registrovanja ali je za unos svojih podataka (ime prezime opis mesto adresa br telefona email) potrebno registrovati se (moze na sajtu moze u aplikaciji) i tada je moguce uneti svoje podatke koji ce biti dodani u centralnu bazu i kada drugi korisnici urade sinhronizaciju dobice ove podatke

8. Mogucnost ostavljanja komentara tipa hvala ovaj covek mi je pomogao ili nemojte dolaziti kod ovog coveka neljubazan itd za svakoga

9. Website ce imati admin sekciju gde ce se moci videti svi ovi podaci i administratora(re) koji ce nadgledati podatke u slucaju neprikladnih komentara (na verskoj, nacionalnoj itd itd osnovi) i brisati ih.

10. Korisnik ce moci da bira da prilikom sinhronizacije dobija samo ljude i lokacije ili ljude lokacije i komentare (ovo malo produzava sinhronizaciju a nije apsolutno potrebno pa ova opcija cisto stedi vreme i novac za internet ukoliko je neko u romingu)

11. Iz same aplikacije ce se moci nazvati ili poslati poruka (klik na osobu ce otvoriti dialer na telefonu ili sms editor na telefonu sa unesenim brojem te osobe)

12. Bilo bi lepo da korisnik iz aplikacije, ako uredjaj ima GPS obelezi svoju lokaciju pa da postoji opcija "blizu mene" tj da se ne mora raditi pretraga po imenu mesta, regije, grada itd nego se samo ukljuci GPS na telefonu i klikne blizu mene i on nadje sve koji su blizu i izbaci listu od najblizeg do najdaljeg u odredjenom ospegu

 

 

Evo ovo sam ovako iz glave samo stavio, sta bi se moglo napraviti. Sto se tice website-a i web servisa i baze to sve mogu sam. Sto se tice android aplikacije, ako je neko voljan da pripomogne svojim iskustvom i radom i dizajnerskim sposobnostima da to lici na nesto bio bih jako zahvalan.

 

Android aplikacija se razvija besplatno i potrebno je samo vreme a za website je razvoj isto besplatan ali ce biti potreban domen i hosting koje cu da uzmem iz svog dzepa, cene hostinga su smesne a bandwidth (saobracaj) i kolicina podataka u pocetku svakako nece biti velika. Voleo bih da ne stavljam reklame ni na website ni u aplikaciju ukoliko je moguce, vreme ce pokazati da li i koliko ce ovo biti uspesno, pa ako bude i budu bile potrebne ozbiljnije pare za placanje hostinga mozda se uvede dugme za donaciju. Prvo skoci pa reci hop :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Sviđa mi se tvoja prva rečenica "Ako neko hoce, mogu u slobodno vreme da zalegnem" , evo ja hoću 1lol.gif . Šalim se naravno , ja nemam pojma o pravljenju tako da ako te ne mrzi - svaka ti čast 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

@ivan88: Svaka cast za ideju. Ne znam da programiram, ali mogu da pomognem oko dizajna ako zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koliko vidim nije problem uredjaj jer meni lepo pise da nije doatupna u mojoj zemlji. Hajde prepravite to pa makar mi ne moramo da se delimo granicama i zastavama

 

Uspeo da skinem aplikaciju na racunar , pa onda "rucno" da instaliram na telefon:

hr.coreaplikacije.bhc.zip

Ako nije u skladu sa pravilima foruma , moderatori neka brisu

 

Na koji način si skidao sa GPlay-a u komp ? Može na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako neko hoce, mogu u slobodno vreme da zalegnem pa napravimo aplikaciju za android u koju se moze preko interneta (website) ili iz same aplikacije dodati ime prezime mesto adresa i broj telefona i opcija da se pozove direktno iz aplikacije i posalje poruka. Mozda i na mapi da se obelezi lokacija tacno.

 

Ovo bi bila aplikacija nevezana za drzavu i jezik tj moze za pocetak biti na srpskom i engleskom da se izabere u samoj aplikaciji a kasnije dodati jos jezika po potrebi.

 

Nesto sam malo programirao za android pa bi tu neko ko je to radio mogao da pomogne (znam java jezik i koristio sam eclipse tako da neke osnove znam ali nisam pravio android aplikacije na tone) a sto se tice serverskog dela gde bi stajala baza i servisi koje bi aplikacija koristila i web aplikacija (sajt) gde bi se mogli uneti podaci i skinuti aplikacija to mogu sam da napravim.

 

Ako ima neki kolega ili koleginica za saradnju da se zapljunemo pa da pocnemo. Smislimo kako bi to trebalo da radi i sta da radi i onda podelimo duznosti i teraj.

 

Ovo bi mi cak i dobro doslo jer nakon x y godina razmisljam da diplomiram vec napokon pa bih taman imao i diplomski rad a ovo me ne bi mrzelo da radim kao neku drugu nepotrebnu aplikaciju.

 

Inace sam senior .net developer tako da imam dugogodisnje iskustvo sa programiranjem samo se sa androidom nisam sretao toliko (koristim ga svaki dan ali nisam radio development samo neke igrice pravio na njemu bezveze).

 

Mogao bih i sam ali ako bi podelili poslove bilo bi brze i lakse i sigurno bolje.

 

Može da se koristi i Memento Database, koji je besplatan. Samo se oformi baza i posle puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja