Jump to content

Moto Zajednica

MZ kocioni cilindar

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Kupujem ceo kocioni cilindar za MZ (za disk varijantu) . U obzir dolaze i cilindri sa drugih motora ali iskljucivo provereno ispravni ili novi.

 

ponude na 064/8606-083 - Vuja

ili na pp

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Mrle mudro zbori a cisto sumnjam da se kuciste toliko pojelo da drugi klip i gumice ne resavaju problem e ako si bas zapeo Miki jawa ili madjar sa buvljaka imaju sugurno.Kod madjara je uvek neka mala privreda ili ti krs ,dok kod mikija jave moze da se nadje po neki polovan "dobar"shto te opet navodi da jednostavno svoj repariras i teras dalje....

Nece MZ da se slozi sa drugom markom zato jos jednom OPRAVLJAJ svoj i necackaj tamo di ti nije poso:)

Jedini zajeb moze da bude ako si odlomioonaj aluminijum gde se srafi i to se resava varenjem ,mada to i ne preporucujem u tom slucaju bolje dugi polovan nego nov kod madjara. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Madjar sa buvljaka nema originalni vec samo grimeca sa tomos BT za cetiri soma dindzi i ta varijanta mi se ne dopada nikako. 

 

Vec sam dvaput menjao gumice i opet curi (prosle su trajale 1 sezonu). Cuo sam se sa majstor Draganom i on kaze da mogu da probam da promenim klip u ovome. Vec sam se malo smorio opravljajuci ovaj pa rek'o da zamenim celu tu djavolju pumpu. Tim vise sto bi prokleti klip morao da kupim kod madjara. :(

 

Hvala na odgovorima, smislicemo nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa od bt-a mislim da nece valjati posto su i klipovi na kljestima manji, ili probaj da zamenis ponovo gumice,ali onu spoljnju stavi umesto nje semerig....mada provericu ti kod drugara koliko je mz-ov kod njega ima u radnji ali treba da ga nazovem za 2-3 sata da mi kaze cenu kada bude u radnji pa cu ti javiti,mislim da je madjarski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ma da, ako je zapremina cilindra priblizna originalu ne vidim sto to ne bi radilo. A sraf se na sraf navije - eventualno uz mali adapter od metalostrugara...

 

Inace, nabavio sam jeftino polovan-generalisan mz kocioni , ugradio sam ga i vise ne curi ni kap. Dokle - videcemo! ::) Promenio sam i crevo pa nek je uzdravlje! Jos je hladno pa nisam ozbiljnije testirao ali lici da je dobro.

 

Inace, vidim da je lik koji ga je sredjivao koristio i nekakvu zaptivnu masu oko one spoljne gumice - silikon ili nesto slicno. Mozda je to kljuc uspeha?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

to sto je stavljao masu oko spoljnje gumice necu biti mnogo od pomoci,kada propusti unutrasnja gumica ubrzo ce i spoljna.mada moze da se stavi drugi cilindar,provereno ii radi ok

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja