Jump to content

Moto Zajednica

aprilia RSV mile vs suzuki gsxr 750 srad

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Evo mesta za nastavak rasprave na temu Evropa VS Japan...

Nisi rekao ono najbitnije, sa kojom lovom raspolažeš i koje godište su motori koji te interesuju...

Naveo si dva dosta različita modela, Aprilia ti je parče egzotike, ne tako čest motor na nasim ulicama, dva cilindra, iz 1000 kubika izvljači manje snage nego Suzukijeva četvorka iz 750.Naravno, to nije najbitnije, zato ima više obrtnog momenta, i to na nižim obrtajima.Što se tiče dizajna, Aprilija je daleeko odmakla od Suze, takodje bolja oprema, ekskluzivniji motor...Al zato i vise kosta.Sad sve zavisi od tvoje novcane sitvacije...Suza je mnogo popularnija, laksa za odrzavanje, lakse se prodaje, manja kubikaza pa je jeftinija registracija... Ja bi pre nju uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja sam osta subjektivan prema Apriliji narocito ka RSVMille modelu.  Ja sam je imao i jako sam bio zadovoljan sa njom iako sam presao samo 7000 milja pre nego sto je zavrsila u starom gvozdju.  Moja RSV je bila kompletno fabricka i kao takvu sam je najbrze vozio 160mph (257km/h).  Do 140 ide kao luda a onda joj treba malo vremena da dogura do 160.  Naravno to se sve sredi cipovanjem i novim izduvom.  Dosta je kvalitetna, mnogo vise od Ducatija, servisiranje u Srbiji je mozda problam mada mislim da je mogu servisirati svi bolji mehanicari.  Motor ima prelepu zadnju viljusku i jako ja povozan.  Takodje i "R" verzija za RSV Mille modele do 2004 je opremljena Ohlins ogibljenjem i boljim tockovima dok od 2004 ta verzija nosi oznaku "Factory"

 

Takodje 2006 RSV 1000 Factory je izabrana za Masterbike of the year.

 

http://www.apriliausa.com/magazine_dettaglio.asp?id=391

 

Citat:

"For nine years in a row, journalists from the 16 most prestigious specialized magazines in the world (In Moto and Motosprint for Italy, Motociclismo Spain, Motociclismo Brazil, Motorrad, PS, Kickstart, MCN, Australian MCN, Cycle World, Motosprint, In Moto, Moto, Motociclismo Mexico, Motociclismo Portugal, Bike, Bike India, and Motorcyclist) have been gathering for what has become known as the most important and prestigious comparative tests for series sport bikes; the “Masterbike”.

 

With the lap timer as judge, it is the motorcycle with the absolute fastest times and the best average times from the various journalists that counts. Journalists who just so happen to be very special; in some tests they defer this unique occasion to professional riders.

 

On the long and engaging Spanish circuit of Jerez de la Frontera, the 13 best contemporary supersport motorcycles battled it out until the end. The Aprilia Rsv 1000 Factory, Ducati 999 S, Honda Cbr RR 600 and 1000, MV Agusta F4 1000R, Suzuki Gsxr 600, 750, and 1000, Triumph Daytona 600, Yamaha Yzf R1 and Yzf R6R, and the Kawasaki ZX 636 R and ZX10R."

 

 

Sve sto te zanima o RSV imas na http://www.apriliaforum.com

 

E sad sta je bolje uzeti u Srbiji?

Suzuki se lakse proda,  neverujem da je laksi za odrzavanje od Aprilije, odlican je motor najbolja/najvoznija kubikaza za GSXR-a po svim mogucim testovima.  Sve u svemu super bike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Ja bih se bez problema odlucio za RSV! Naravno da imam odredjen budzet. Ljubav prema V 2 masini se tesko gasi...Jeste Gixxer jaci, ali nije sve u "konjima" vec i u zaprezi i koliko je moguce i kada izvuci iz tih silnih konja. Zavisi sta ti je draze, da se przis ko lud uvek iznad 12000 O/min i trosis 10l/100km ili da se vozis ko coek na 5 - 7000 O/min i laganeze kacis 180 - 200kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja