Jump to content

Moto Zajednica

Gde sve moze da vuce fals vazduh?

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Gde sve moze da vuce fals vazduh osim na prirubnici karburatora?

 

Lepo ustelovan ler gas, radi ko bombonica ali nekad kad je vruc kad stanem drzi ler vise nego sto bi trebalo i onda nakon nekog vremena spusti..nije prirubnica sigurno pa me zanima sta bi drugo moglo biti? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Falsh moze da vuce i kod airboxa ukoliko se malo odvoji vise nego sto treba,zatim na semerinzima kod variomata kao i kod magneta.

 

ALI !

 

Ovo meni ne lici na falsh vazduh jer falsh vazduh kada vuce ne desava se da vuce pa da ne vuce,njega ili ima ili nema. Dakle ovo meni lici na prebogatu smeshu na pilot dizni ili ti pilotki.E sad to se kompenzuje boljim stelovanjem na glavnoj dizni i igli.Mada ako je sve serijala onda je samo do srafica za stelovanje smeshe.U prevodu srafic je malo vise otpusten i prima vise vazduha pa samim tim kada motor stane ostaje nesto duze na povisenim obrtajima.

 

Treba poceti odatle.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ovaj agregat nije na skuteru dakle nema variomat, ima menjac sa 6 brzina. Takodje, mislim da nemam saraf za podesavanje smese na karburatoru, samo za ler gas koji je po fabrickim specifikacijama kad je hladan 1600 a kad je vruc 1900 obrtaja. Ne desava se uvek da drzi ler i to samo kad je vruc i ponekad, npr ako sam isao pod jacim gasom pa stao, na semaforima redje jer je tu blago usporavanje. Kad tako drzi ler gas, ako ga gasiram do crvenog, opet ga drzi, mozda jos i podigne i onda polako spusti. Ne uvek ali ponekad. Bojim se ako vuce negde vazduh kad se zagreje puci ce mi i ovaj klip, stari mi je pukao zbog viska vazduha, sad je sve promenjeno i sanirano ali ako negde vuce fals bice problema0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nebitno je sto nema variomat,dakle ima lancanik sa te strane,opet mora da bude semering.

 

Ali ocigledno me ne kapiras,dakle falsh vazduh kada vuce,vuce ga stalno. Ovo je prebogata smesha u nekom momentu jer kada je hladan nema taj problem.

 

Taj karburator MORA da ima 2 srafa,jedan za ler drugi za pojacavanje - siromasenje smeshe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ebem li ga, mogu pogledati, skinucu tank sutra pa cu da zavirim na karb. Sta radi taj sraf, kako radi?

 

Kad kazes prebogata smesa, ima previse goriva? Cisto samo da sam siguran da sam razumeo. Siromasna - previse vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ima sraf na karbu za podesavanje tkzv. extra smese.U prevodu fino stelovanje karba.

 

Neki karburatori rade po principu dodavanja vise vazduha neki karburatori po principu pustanja nesto vise goriva.U 90% slucajeva je pustanje vise vazduha,99% sam siguran da je tako i kod tebe posto je Mina mashina.

 

Dakle nemoj pomesati sraf za smesu i sraf za ler.Sraf za ler ima na sebi uglavnom kao feder tako da taj sraf ide nesto drugacije kada ga stezes.

 

Sraf za ler kada zavrces pojacavas ler tj kontrolises obrtaje.Pre nego sto krenes da radis MORAS da znas 100% koji ti je sraf za ler.

Ovo ti pricam zato sto ako budes recimo zavrtao sraf za smesu krenuce da ti opadaju obrtaji jer ces poceti da gusis motor sa vise goriva u prevodu zatvaraces mu vazduh da radi na leru kako treba.E da se posle ne bi pogubio sta sam radio gde sam bio,onda prvo utvrdi koji je sraf za ler.Dakle kada krenes da zatvaras/zavrces sraf i obrtaji krenu gore to treba da ti bude sraf za ler gas.

 

Kada to utvrdis radices sledece.

1.Upalices motor da se ugreje na radnu temperaturu.

2.Sraf za LER gas ces zavrnuti za jos jedan do dva kruga tako da mu obrtaji skoce za par stotina skoro 1000 RPM.

3.Sraf za SMESHU ces zavrnuti do kraja pa ODVRNUTI 3 PUNA KRUGA,kada to uradis motor ce prvo da se ugusi i mozda ugasi pa ce da se dere kao manijak na ler gasu kada odvrnes 3 puna kruga.

4.Sraf za smesu je odvrnut 3 puna kruga,sraf za ler podesen kao na pocetku i motor se dere na jedno 3000rpm.

5.Sraf za smesu kreces da zavrces po malo bukvalno pokretima od 5min kao skazaljka na satu.Ovo ti objasnjavam tako da je pun krug zavrtanja zapravo 60min,ti ces imati pokret 5min.Znaci jako mali pokreti zavrtanja

6.U momentu kada sraf za smesu bude zavrnut uglavnom na 1-45 ili 2 puna kruga tu negde izmedju javice se deo kada ces pri tom malom pomeranju obrtaji naglo pasti.Dakle ti ces konstantno tokom zavrtanja srafa imati sve mirnij rad motora ali ce u jednom momentu da obrtaji bas naglo padnu kada se to desi od tog momenta ces ODVRNUTI sraf za 5 minuta i tu je motor idealno podesen prema radnoj temperaturi motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nebitno je sto nema variomat,dakle ima lancanik sa te strane,opet mora da bude semering.

 

Ali ocigledno me ne kapiras,dakle falsh vazduh kada vuce,vuce ga stalno. Ovo je prebogata smesha u nekom momentu jer kada je hladan nema taj problem.

 

Taj karburator MORA da ima 2 srafa,jedan za ler drugi za pojacavanje - siromasenje smeshe.

 

prebogata smesa nemoze da bude,,ona je uvek prebogata,moze da bude samo siromasna,al nije to,negde vuckara negde vazduh, pa kako se namesti,

ali zato to presteluje obogati smesu i nema taj problem,bolje bogatija smesa da ima cime da hladi klip nego siromasna smesa...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ovaj agregat nije na skuteru dakle nema variomat, ima menjac sa 6 brzina. Takodje, mislim da nemam saraf za podesavanje smese na karburatoru, samo za ler gas koji je po fabrickim specifikacijama kad je hladan 1600 a kad je vruc 1900 obrtaja. Ne desava se uvek da drzi ler i to samo kad je vruc i ponekad, npr ako sam isao pod jacim gasom pa stao, na semaforima redje jer je tu blago usporavanje. Kad tako drzi ler gas, ako ga gasiram do crvenog, opet ga drzi, mozda jos i podigne i onda polako spusti. Ne uvek ali ponekad. Bojim se ako vuce negde vazduh kad se zagreje puci ce mi i ovaj klip, stari mi je pukao zbog viska vazduha, sad je sve promenjeno i sanirano ali ako negde vuce fals bice problema0plac.gif

 

a da nije nizak nivo goriva u karburatoru, .....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

na 2T motoru smesa na punom gasu se podesi da bude uvek cigla boje eventualno nesto tamnija.To je idealna smesha,zatim se podesi srednji otklon gasa na igli koji je u direktnoj sprezi sa pilot diznom.Kada se na srednjem otklonu gasa podesi igla dolazi fin stelung preko srafa za smeshu.Naravno ovo se sve radi kada se igla postavi na srednji otklon pa se proba dok se ne dobije glavna dizna . Cak i kada se dobije glavna dizna opet igla moze da se pomeri tj zaroni dole ili gore ako smesa na njoj ne bude dobra sto opet utice na glavnu diznu.Dakle kada se ovako podesi smesa je uvek idealna.

 

Ukoliko misli da ima problem sa falsh vazduhom neka zapusi prstom airbox i ako se motor ne bude momentalno ugasio motor ima negde falsh,vazduh,ali kao sto rekoh falsh vazduh kada vuce desava se da ga vuce stalno.Ja jos nisam video da malo vuce pa ne vuce.Ili semering pusta ili ne pusta,ili ima negde prostor za pustanje ili nema.

 

Da mu je nizak nivo goriva u karburatoru na punom gasu bi ostajao bez goriva i imao bi prekidanje u radu motora kao i stucanje paljenje / gasenje. A to ovde nije spomenuto,spomenuto je samo povisen ler gas kada naglo uspori kada je motor vruc nakon cega se motor smiri.Dakle sraf za smeshu ili naliva previse na igli.Odnosno sprega glavne dizne/igle/pilotke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

more,hoce tako da zeki nivo goriva, ako je na nekoj da kazem granici, a hoce i fals vazduh da bude,moze da uvlaci na semeringe ako se mrda radilica na osovini,desava se vidjeno...

desava se, pogotovu kad ga stisnes nesto se zagreje,pa tada zeza, dok se nevidi uzivo tesko je reci...mozda mu je i slavina u maleru , vakum na slavini ,svasta videh do sad...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Desava se da cepka u visokim obrtajima nekada, isto kad je fino ugrejan, i onda mu jos malo dodam gas, prodje te obrtaje i nastavi da se penje za jos hiljadu dve obrtaja i tu ga drzim da ga ne bih zakucavao u debelo crveno. Mozda je problem sa malo goriva u loncetu ali nemam vakum slavinu, kod mene rucna slavina on off i rezerva i direkt ide na crevce i u karb.-Sigurno sam dirao saraf za ler, on se nalazi na pristupacnom mestu i moze se doci do njega, sa malo muke, bez skidanja plastika i tanka.-Otkad sam mu smanjio ler na fabricki, prilikom verglanja uvek moram da mu dam gasa malo i onda pali iz prve svaki put. Kada je hladno dodam i sauh kada nije bez ali sa blagim gasom uvek.-Mislim da sam izneo sve detalje posto vidim da ima vise uglova sta moze biti pa mozda ovi detalji pomognu. Hvala na odgovorima!-Pet puta menjam poruku ne mogu da ubacim glupi novi red na ipadu uvek ga editor obrise a ranije je radilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Jos neko misljenje na osnovu iznesenih cinjenica iznad pre nego sto krenem da cackam? Previse vazduha, premalo goriva, nesto trece? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Danas mi se desilo neko lupanje u motoru pri odredjenim obrtajima..cini mi se da radilica lupa tj da su lezajevi gotovi0plac.gif ne gine mi opet rasklapanje ali sad do zadnjeg sarafa agregat mora da se otvori..ebes motor kad svakih par meseci ide remont0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

akosu ti otisli bocni lezajevitada je pravio luft gore dole i otud fals vazduha pogotovu kad ga stisnes pa pustis...pa dok se umiri...

kad rasturis sve lepo predihtuj itd, :takoje: nista sa luftom, sve menjaj st se klati ili nesteze dobro...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sutra idem da kupim ulje za mesavinu pa cu reci majstoru da poslusa lupanje, ako je stvarno radilica ondak sledi popravka iz ugla pocetnika - radilica uzvraca udarac. Ima da me blagoslovi kad me vidi opet1lol.gif

 

Mada iskren da budem, fale mi malo "prljave" ruke i alat u rukama. Jedino sto ne znam kako stojim sa slobodnim vremenom..videcemo.

 

Hvala vam obojici na odgovorima, ova moja bicikla je nepresusan izvor inspiracije i popravljanja. Ne trosi puno goriva, najvise ide na vreme. Trazi ljubav pa to ti je. Kupio sam razmazen motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja