Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sledeci dan sam dao po gasu i pre podne proveo na relaciji Uprava prihoda - Katastar, na moje odusevljenje i za divno cudo uspeo sam sve poslove da zavrsim za jedan dan .  Potom sam  otisao do MK Mancule da predahnem .

post-3891-12879010804764_thumb.jpg

post-3891-12879010805124_thumb.jpg

post-3891-12879010805473_thumb.jpg

post-3891-12879010805821_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dok sam ja zavrsavao moje poslove po gradu, naisao sam na  Vuju 032 , prepoznao ga po motoru, i covek me pozove da kasnije dodjem do njega ( objasni mi gde stanuje ), sto sam ja i ucinio pa je tako i nastala ova slika " dve ljute masine " slikana u njegovom dvoristu.  Probao sam njegovog ETZ-a 125, motor jako lepo radi i ide, verovatno ide jos bolje kad ga on vozi jer je on i dosta laksi od mene.  Zvuk auspuha se neznatno razlikuje od fabrickog ( secate se njegovog problema kad je kupio nov auspuh pa morao da ga busi ).  Malo smo se ispricali, nasli dosta zajednickih tema ( motori, camci, pecanje i jos dosta toga ) .

post-3891-12879010806998_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dok sam bio u Cacku, Stelu sam drzao na terasi.  Stela jeste mala, al je junacki posluzila prilikom nabavke zimnice za moju tetku.  Na poslednjoj slici je i moj macak " Kica "  - unuk mog bivseg macka " Zmaja " koji je nestao pre godinu ipo dana u akciji bludnicenja sa novosadskim macama!

post-3891-12879010810784_thumb.jpg

post-3891-12879010813413_thumb.jpg

post-3891-12879010813903_thumb.jpg

post-3891-12879010814253_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sledeci dan je bila svirka u MK Mancula pa sam naravno otisao opet tamo da se vidim sa drustvom i tom prilikom sam video da su imali dva gosta iz Belgije. Momci su krenuli na neku svoju turu, na putu su vec oko dva meseca, i za to vreme su presli oko 4000 kilometara. Najzanimljivije je to sto momci putuju na dva mopeda " Peugeot Vogue " , i da ti njihovi mopedi nisu registrovani - kod njih se to ne registruje, a kod nas se pominje da ce da nam uvedu za istu kategoriju - godisnju registraciju.

  Evo par slika iz kluba, i od ovih Belgiskih motorica :

post-3891-1287901081474_thumb.jpg

post-3891-12879010815238_thumb.jpg

post-3891-12879010815731_thumb.jpg

post-3891-12879010816222_thumb.jpg

post-3891-12879010816715_thumb.jpg

post-3891-12879010817342_thumb.jpg

post-3891-12879010817838_thumb.jpg

post-3891-12879010818333_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  I za kraj - evo sta se desava kad zivite daleko od vikendice :  Komsija preskoci ogradu, pa vam isece bagrenje i odnese - sto da kupuje ogrev kad je ovako jeftinije !  Neka uhvaticu ga ja jednom na delu , a tad ce biti svasta #?,><.[0-(&(%^$*$&*#, a lepo sam mu rekao da mi ne dira bagrenje !

post-3891-12879010845427_thumb.jpg

post-3891-12879010845782_thumb.jpg

post-3891-12879010846129_thumb.jpg

post-3891-12879010846479_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  I na kraju ovog mog pisanija moram da priznam da sam napravio jednu glupost. Odneo sam motorce na vikendicu, a nisam odneo ni jednu kacigu . Rezultat toga je bio da sam nakon cetiri dana voznje po hladnom vremenu - dobio jaku upalu sinusa ( moja hronicna boljka ), pa sam tri dana odlezao u krevetu.  A ovde imam tri integralke i tri jet kacige od kojih jednu integralku nisam deset godina stavio na glavu jer je vizir izgreban jbg .

    I da se na kraju svima izvinim, ovo i nije bilo neko putovanje, mozda i nisam to sve trebao da stavim u ovu rubriku  ( otisao kolima, vratio se busom ), al posto su se svi nesto ucutali - reko da vas malo razbudim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Super provod nema šta. Vujo032 bi mogao da okači slike svog motora kada je već tako lep, nemamo mnogo 125-ica.

 

Ala ti natovari tu Stelu, svaka čast.

 

A da pustiš ti neku struju u ogradu gde je bagrem?  ;D Životinje a ne ljudi eto šta su.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A da pustiš ti neku struju u ogradu gde je bagrem?  ;D Životinje a ne ljudi eto šta su.  >:(

 

  Struju - ne mogu, blizu je suma, ima tu dosta zivotinja, ne bi da strada neki neduzni zekan, a i prolaze tu lovci ( a i nemam struju u vikendici ), al sam rad da mu pustim saku u glavu i cizmu u straznjicu kad ga budem uvatio na delu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se tice Vuje 032, ne da bi mogao da okaci slike svog motora, mogao bi da okaci i jos dosta drugih slika.  Naime bavi se on i planinarenjem, i skijanjem, i jos dosta toga. Pokazao mi je dosta slika sto je slikao svud gde je isao, i mogu vam reci da je tu bilo jako lepih mesta gde bi se moglo otici motorima i lepo provesti, a sve u ovoj nasoj lepoj Srbiji.  Probali smo da nesto prebacimo kod mene na fles, ali nije bilo dovoljno mesta.

  Vujo 032, sad si i zvanicno prozvan da okacis nesto od onih tvojih slika, i ubedjen sam da ce nesto od onog sto si mi pokazao biti neka od nasih destinacija na buducim voznjama !  Evo ja cu da otvorim novu temu za kacenje slika za buduca putovanja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 ... al sam rad da mu pustim saku u glavu i cizmu u straznjicu kad ga budem uvatio na delu !

 

Uhvatices ga, ali malo sutra!Znaju oni da ti nisi u Cacku redovno pa "brijaju" braca po bagremaru...dobro da ti nisu posekli citav bagremar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

"...Ne lomite mi bagrenje

  Bez njih ce me vetrovi oduvati..."

                                                  -Dj.Balasevic. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@Drumskalisica

Al su se natovarili oni Belgijanci a moped im kao automatik! Ne znam kako vuce ali pored sveg onog tereta kad jos oni sednu...dobro su i presli 4000km! Pa sta su prosli za ta dva meseca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas sam bio do druga, ubodem Fles u njegov komp, pokazem mu slike iz Cacka, kad on izvadi mobilni, prelista i pokaze mi te iste belgijance - slikao ih u " Jazku " ( voda Jazak ) na fruskoj gori. Tu ima neka moto-kros staza, dolaze momci da vezbaju, pa nekim cudnim sticajem okolnosti naisli i ti belgijanci. Stvarno mali ovaj svet !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Evo prodje danas jedan lepi dan koji iskoristih za verovatno poslednju voznju ove godine.Od kraljeva do mataruske pa onda vrnjacke pa guberevc i kuci nekih stotak  kilometara.Ko nije iskoristio ovaj dan steta jer nije bilo hladno put negde i negde po malo suljkast ali DECEMBAR je ovo ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Inace presao sam ove godine 5492 km i sipao 272 L benzina plus dvotaktol imam jos mozda pola litre goriva u rezervoaru i to je to.Sa nekom forsiranom voznjom potrosnja mi je nesto malo ispod 5 L na 100.vreme mi je da skidam stublinu i karike i klip nov pa cekamo prolece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

   Danas sam bio do druga, ubodem Fles u njegov komp, pokazem mu slike iz Cacka, kad on izvadi mobilni, prelista i pokaze mi te iste belgijance - slikao ih u " Jazku " ( voda Jazak ) na fruskoj gori. Tu ima neka moto-kros staza, dolaze momci da vezbaju, pa nekim cudnim sticajem okolnosti naisli i ti belgijanci. Stvarno mali ovaj svet !

nasu malu svecanost svojim prisustvom uvelicali gosti  iz Belgije!!!!!!!!

dva bajkera nikolas i merik prevalili su 3700 paklenih km za dva meseca na biciklima sa pomocnim motorom PEUGEOT (ala pony express,ili jawa babeta)!!!!!! 

krenuvsi iz belgije preko po evrope put ih je naneo u Jazak,gde smo ih zaustavili i pozvali da nam se pridruze,na sta su oni odmah pristali...

bili smo dobri domacini nahranili ih i napojili,sredili im gumu na jednom mopedu,sto se njima bas svidelo i odlucili su da ostanu do ujutru...

spremili smo im logisticku podrsku za put do cacka,spakovali smo im litru rakije(21 grad... )iz jednog od jazackih podruma,kilu jagnjetine...sto im

se mnogo svidelo...

objasnili smo im kako da odu do cacka gde ce ih docekati nasi drugari i uputiti dalje do njihovog krajnjeg cilja Atine!!!!!

kako su nam rekli kad stignu tamo prodaju mopede i vracaju se avijonom za belgiju....

mi im zelimo srecan put dobro vreme i mnogo srece........

post-2674-12879020069799_thumb.jpg

post-2674-12879020070227_thumb.jpg

post-2674-12879020070413_thumb.jpg

post-2674-12879020070897_thumb.jpg

post-2674-12879020071073_thumb.jpg

post-2674-12879020071247_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Svaka cast momcima,tako treba ziveti-dok mozes.

Pa gde si ti Fruskogorac,bas pre neki dan razmisljam gde se izgubi covek.Nego ima li u tim podrumima dobrog vina za ove zimske dane ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

sta  reci,  momci  bas  zive  pun  gas!nisam  bas  nesto  vredan  sto  se  tice  pisanja.slabo  se    snalazim  sa  kompom,  pa  kad  nesto  treba  da  posaljem  moram  klince  da  vatam  da  mi  to  zavrse.moja  generacija  je  nekako  vise  za  staru  dobru  mehaniku!a  sto  se  tice  vina to  je  najmanji  problem,  a  sad  na  ovu    ladnocu  najbolje  ide  kuvano!   

MZa  klinac  pomalo  pali  i  vozika,promenio  sam  mu  platine,kondenzator,filter  vazduha  i  ulje  u  menjacu te  je  spreman    ko  zapeta  puska!

svidj a  mi  se  ideja  o  okupljanju  MZjasa  i  potrudicu  se  da  prisustvujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

svidj a  mi  se   ideja   o   okupljanju  MZjasa  i  potrudicu   se   da   prisustvujem.

 

Aaa, to bi baš bilo lepo. :)

 

Ne viđamo se redovno kada smo razbacani na sve strane ali jednom godišnje bi bio red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E to su ti momci, do Cacka su stigli, a posto su Cacani dobri domacini ostali su tamo najmanje tri dana - tad sam ja otisao, oni su mozda ostali i duze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev i ja danas nabacio đir ono kud cu sta cu aj malo đir do grada pa aj malo do velike selo pored pz  i zavrsio na gornjim vrhovcima :izludio

 

 

2rlzq5w.jpg

 

23szthi.jpg

 

29xetg8.jpg

 

i kog sam sreo hehe stanem ja malo da pitam ljude dal ide kad ono marko i vrana nosi skije hehe (inace tip ima rock grupu )

 

20u2xyf.jpg

 

2mr8ruw.jpg

 

244xh5h.jpg :grin:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja