Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Picasoo, ako si se vozikao jedno sat vreme , za toliko si mogao i do Paracina da stignes, cak i za manje vreme??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Neće kvrc u MZ nego u kičmu, opasno je ukočen voziti, sabijaju se pršljenovi a nerv je već između njih, zato i dolazi do ukočenja.

 

Godinama mučim muku sa tim i po rečima lekara to nikada neće proći jer nemože, ne leči se, samo posledice mogu da se ublaže...

 

A Picaso nije imao problema do sada što znači da za njega nije kasno jedino treba da se leči pa da na kraju sve bude OK, kao da nije ni bilo.

Pričao sam ja to njemu kod Bokilica i nije loše što sluša lekara jedino što i njih ima boljih i još boljih pa kad već postoje mogućnosti za najboljim zašto ih ne bi iskoristio?

 

Kada vozim ukočen osetim jak bol u leđima i na najmanjoj rupi. Plašim se krivina jer motoru ništa nemogu, on ide kako ide i nema tu obaranja, naginjanja i savijanja, sediš i ne mrdaš. Nekada nesmem da kočim prednjom jako, težište se remeti a sa njim i položaj tela pa boli. Molim dobrog Boga da se ne ugasi jer nemogu da kurblam i ako nema nizbrdice onda tu nema paljenja. Opet, ako nema paljenja šta sa motorom, nema guranja kući ili bilo gde jer se nemože, boli. Ali nema ni pešačenja, ne postoji opcija ''ostaviću motor pa će neko doći po njega'', ukočen čovek pešači na metre a i to je podvig.

 

Ružno ali je tako, ja sa tim živim i nadam se da u moju fazu niko neće ući iako sam i ja super kakvih sve ima slučajeva. A eto i ta mračna faza može da traje 2 dana a trajala je najviše 7. Popijem lek, ležim i ne mrdam i posle 2 dana čujem kako pršljenovi pucketaju sami od sebe, vraćaju se na svoje mesto. Sve super, ja super do novog ukočenja.

 

Zaista nije dobro voziti ukočen, daleko je opasnije... Mi ovde pričamo šta sve može da se desi a kada je zdravlje narušeno na taj način onda može da se desi i ono što nemože: promenio bih svećicu ili osigurač ali nemogu jer nema savijanja, gurnuo bih motor ali opet nemogu, ma nemogu bre ništa...

 

E sad, ko hoće i dalje da vozi motor mora da uloži... Sa Joskinim paljenjem u najgorem mogućem slučaju upalim na drugu kurblu, to tako jako baca varnicu da obično može da upali na prvu i to bez sauga. Žičurine je prevezao, struju izmerio i sada imam samo jedan ubodni osigurač a šanse da će njemu nešto da se desi su skoro nikakve. Kada sam izašao iz Joskine garaže na motoru je od struje sve radilo bolje nego kod novog.

Mašina je urađena i prešao sam sa njom oko 30.000. Gume su nove a staviću ih ponovo, čim nađem bolje. Lanac, lančanici, novi. Napred zadihtovana viljuška punjena gušćim uljem, zamenjen prednji točak sa novim diskom i novim pločicama. Sajle su nove.

 

Sve radi savršeno i džabe ako ja nevaljam, opasno bre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

De si se ovo smucao po ovoj divljini?? Sta da je bilo kvrc??? ;D

 

...di ce kvrc u MZ-u, jesi lud?? ;D

 

Picasoo, ako si se vozikao jedno sat vreme , za toliko si mogao i do Paracina da stignes, cak i za manje vreme??? ;D

 

Ma do ovog mesta ima nekih 10-tak minuta, mozda i manje. Razmisljao sam ja da podjem sa tobom, ali *bes tu voznju kada vec tamo kod Velikog Popovica moram da se odmaram, pa opet u Glogovcu, pa u Supskoj...ma to je sve na silu. Nego dosta mi je bolje poslednjih dana, cak sam juce pesacio citava 5 km...

 

 

...

Pričao sam ja to njemu kod Bokilica i nije loše što sluša lekara jedino što i njih ima boljih i još boljih pa kad već postoje mogućnosti za najboljim zašto ih ne bi iskoristio?

 

 

Uvek se konstatujem sa 2-3 lekara, ne samo kada sam ja u pitanju nego i kada mi je cerkica bolesna. Odem kod jednog, onog zvanicnog, ali popricam i sa jos nekim...za svaki slucaj!

 

U svakom slucaju jes' da sam osetio svaku rupu (ali dosta manje nego proslog vikenda) ali sam zato napunio baterije pa se vratio poslu i sutrasnjim izborima (j**li ih izbori) koji su morali da se prate iz sata u sat!!

Hvala Bogu na motorima!! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jel' to opet ima nekih izbora?

 

Ja taman pomislio da su svi izgubili.  ;D

 

Samo da to opet na kraju ne bude po našim leđima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ha, ha...ma ne bre Vujo, govorim u proslom vremenu da sam u subotu napunio baterije za nedelju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028
:D ;D Hehehe, mora da se uvede tema "Saveti doktora",za bolne.  mali offic! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

:D ;D Hehehe, mora da se uvede tema "Saveti doktora",za bolne.  mali offic! ;D

 

:D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kao uvek, iscrpna putopisna reportaza ilustrovana sa puno fotki. Citajuci,skoro da sam stekao utisak da sam i ja boravio na opisanim mestima.Valjda ce se ponoviti neka tura na "ovu" stranu pa da je malo omasovimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stvarno super, svaka čast! Na tako nešto si nas naučio, kvalitet teksta i fotografija, sjajno.

 

Valjda ce se ponoviti neka tura na "ovu" stranu pa da je malo omasovimo?

 

Hoće sigurno. Ovaj skup je važan zato što je prvi, zvanični, na koji se čekalo dugo da bi se sve ukomponovalo u BJB organizaciju. Sada za nas prepreka nema jer će svako sledeće okupljanje biti sve bolje, biće nas više i sa više motora.

 

U narednom periodu otvaraju nam se mnoge mogućnosti za druženje. Lalajko je izuzetno predan kada su kraće ili duže vožnje u pitanju pa je dobar deo sezone pokriven, putovanja su jako dobro organizovana, nema propusta.

 

Ja opet želim izložbu MZ-a, nema čega da se stidimo, treba javnost da vidi kakvim blagom raspolažemo. Sada smo već jako ozbiljni pa nije potrebno da dođe 200 motora kako bi privukli pažnju javnosti, imamo odlične unikate koji zavređuju pažnju sami po sebi pa bi ovo bio jako lep povod da se skupimo.

 

Ipak i ovo ne može da bude skoro, još ima radova koji su se razvukli a ne valja ih brzati jer je o kvalitetu reč, motori su nam lepi i najmanje toliko treba da budu kvalitetni.

 

A do nekog našeg velikog okupljanja treba da se družimo što više i u manjim sastavima, kako se ukažu prilike. Bar ti i ja nemamo problem neke organizacije, sjuri se na Karaburmu pa pijemo piće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Resismo ja i MZ da odemo u petak do Jagodine da vidimo kakav je skup...Sve u svemu nije losa organizacija, mada slabo ljudi (a nije bilo ni Dukija?!). Koliko sam u razgovoru sa glavnim covekom organizacija saznao glavni dan je danas pa se ocekuje blizu 1000 motora. Kako mi je rekao u gostima im je cak i prvi covek Grckog Hells Angelsa. Sve u svemu lepa voznjica za mene i bobber-a kome je ovo bilo krstenje. Sa svetlima nije bilo problema, motor je perfektno brojio, stabilnost tu i tamo (tek sam sada provalio da me zezaju prednji lageri pa je malo tezi na "obaranju").I kao sto rekoh lepa voznjica i lep provod u drustvo MZ-a...

 

 

 

post-2435-12878997937073_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Dobro jutro,Duki je bio u AR i jos uvek je ali uskoro krece nazad za JA,vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Svucite poneko pivo i za nas koji nismo tamo!

 

...MZ ga je sinoc(petak) "ljudski" svukao!!

 

post-2435-12878997977216_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Uf sta li ce ljudi da pomisle?? U los tren si slikovao, pa ovo je bilo prvo, od mogucih dva.

Nego evo jedno dve slicke sa povratka iz JA. Ispred M.Z. Milosevo da Stomaklija istrese pivce pred zadrugu, nemoze covek brez piva pa to ti je, ko motor bez benzina hehehe ;D ;D

MZ, Kinez, Kawasaki Z250s, Kinez

404.jpg

 

I na kraju u Lapovu u kafance oprostaj uz corbicu, pa pola za KG, a pola za SV ( Stomaklija ko kum u vrf stola!!)

onX8a_img0019gi2.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: KRAGUJEVAC
  • Motocikl: Kavasaki EN450A Yamaha Diversion 900

Da da bilo je fenomenalno sve!

A racun necu da spominjem?        >:(  :o          :'(     

     

   

       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Drugari ovako je to bilo:Jagodina,Batocina,Arandjelovac,Lazarevac,Valjevo,Bajina Basta,Tara,Mokra Gora,Kremna,Uzice,Pozega,Cacak,Mrcajevci,Kragujevac i Jagodina.Dobar deo  puta iz krivine u krivinu,kao na slici.580 km u dva dana,nisam ni osetio.

 

post-2200-12878999615916_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja