Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 660 Tenere problem sa strujom

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1983. BMW r65, 1995. BMW r1100r, 1974 Tomos 15 Colibri SLH

Pozdrav,

 

Kao sto naslov kaze, imam problem sa strujom na Yamahi Tenere.Motocikl sam kupio prepar meseci, vozio ga neko vreme i akumulator se ispraznio, promenio sam akumulator, medjutim ista stvar se desila, par nedelja kasnije.Rasturio sam motor i krenuo redom.Motor na leru puni oko 13, 13,2 V, na nekih 2500 obrtaja puni oko 13, 5 sto bih rekao da nije dovoljno...a kada dodajem gas na 3,4,5 hiljada napon pada.

Proverio sam regler, sve tri faze deluju ok.

Proverio sam namotaje i manual kaze da bi otpor izmedju faza trebao biti izmedju 2 i 3 oma,a kod mene je 1.9.takodje na 5000 obrtaja napon na namotajima, naizmenicne struje bi trebao biti 50 V, a meni pokazuje neke cudne mnogo manje vrednosti.Sudeci po ovome, trebalo bi da su namotaji, mada i dalje nisam potpuno siguran da je regler dobar.

Da li ima neko ko ima ideju o cemu se radi i da li bih mogao da stavim neki drugi trofazni regler, recimo od transalpa i da eliminisem taj problem.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pozdrav,

 

Kao sto naslov kaze, imam problem sa strujom na Yamahi Tenere.Motocikl sam kupio prepar meseci, vozio ga neko vreme i akumulator se ispraznio, promenio sam akumulator, medjutim ista stvar se desila, par nedelja kasnije.Rasturio sam motor i krenuo redom.Motor na leru puni oko 13, 13,2 V, na nekih 2500 obrtaja puni oko 13, 5 sto bih rekao da nije dovoljno...a kada dodajem gas na 3,4,5 hiljada napon pada.

Proverio sam regler, sve tri faze deluju ok.

Proverio sam namotaje i manual kaze da bi otpor izmedju faza trebao biti izmedju 2 i 3 oma,a kod mene je 1.9.takodje na 5000 obrtaja napon na namotajima, naizmenicne struje bi trebao biti 50 V, a meni pokazuje neke cudne mnogo manje vrednosti.Sudeci po ovome, trebalo bi da su namotaji, mada i dalje nisam potpuno siguran da je regler dobar.

Da li ima neko ko ima ideju o cemu se radi i da li bih mogao da stavim neki drugi trofazni regler, recimo od transalpa i da eliminisem taj problem.

Hvala!

 

Da li si merio napone sa alternatora sa isključenim reglerom? Verovatno nisi, zato imaš "čudne" vrednosti :)

 

Prema ovome šta si napisao, najverovatnije ti je regler neispravan, stavi Joškin i možeš i na kraj sveta :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1983. BMW r65, 1995. BMW r1100r, 1974 Tomos 15 Colibri SLH

@ arakis

 

Nisam merio napon tako1hmm.gif... a da li ovaj "umanjeni" otpor na fazama, treba da me brine, sto se tice namotaja0zbunjen.gif.

Kontaktiracu Josku u vezi sa reglerom, pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Međufazni otpor se meri sa odspojenim reglerom i treba da bude reda 1 om i manje ali jednako između sve 3 faze i ne sme biti otpora prema masi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1983. BMW r65, 1995. BMW r1100r, 1974 Tomos 15 Colibri SLH

Merio sam ga sa odspojenim reglerom.jednak je na sve tri faze, 1.9 oma i nema otpora prema masi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja