Jump to content

Moto Zajednica

Koji Klip?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Idi se prvo predstavi u delu predvidjenim za to :)

zatim,sta je bilo sa tvojim pa ti treba drugi? klip ti odgovara bilo koji za minareli,serijski je mislim 40mm,sa bolcnom od 10 i 12mm,ako ti je izleteo osigurac kao sto je meni,onda moras da menjas i cilindar ili da razbusis tvoj i po njemu uzmes klip ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SABAC
  • Motocikl: Cagiva Raptor 125

Idi se prvo predstavi u delu predvidjenim za to :)

zatim,sta je bilo sa tvojim pa ti treba drugi? klip ti odgovara bilo koji za minareli,serijski je mislim 40mm,sa bolcnom od 10 i 12mm,ako ti je izleteo osigurac kao sto je meni,onda moras da menjas i cilindar ili da razbusis tvoj i po njemu uzmes klip ;)

Ne mora, meni je izletao, pa ga nisam menjao. :)

Obrada sve resava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sprint MaxX

Predstavio sam se....... Pa nije bilo nista :D samo je prestala ona uljna pumpa da radi i nije skuter mesao....... Pre jedno sat-dva sam skinuo stublinu i ona donja karika je zalepljena za klip a gornja je slobodna(neznam kako da vam objasnim, a verujem da znate sta je) a sto se tice stubline na njoj ima onako blagih ogrebotina..... a takodje i klip je ogreban....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Cilindar mora da se obradi, klip nov definitivno. Moras izduvati karter kompresorom da nije ostalo nekih opiljaka tamo. Nisi cuo da drugacije radi kad je poceo da riba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sprint MaxX

a koji klip od prilike? nije ono neka velika ogrebotina! koji je standardni 39 ili 40-41 ja sam zaboravio da izmerim....... pa kada sam iso prema somboru samo je malo slabije vuko a posle kada sam se vracao kuci iso je ok(bio je hladan :D )..... i samo je od jednom stao.... prvo sam mislio da je puko kais.... pa kada sam doso kuci skino sam deklu, kad ono kais skroz citav. E da i kurbla propada kao luda, crko mi je akumulator pa pali na kurblu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Klip serijski treba da je 40mm,moras novi obavezno i cilindar da se obradi malo,ali ako ti je cepao on bez ulja oprostices se ti od radilice vrlo brzo ;) ,i drugaru se izlizao onaj zupcanik sto pokrece pumpu,predpostavljam da je to i kod tebe slucaj, otisla mu je i radilica i klip nazalost..,ako ti je i radilica otisla javi,imam jednu u rezervi 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ni manje postova ni vise zbunjujucih konstatacija da nekazem bas neku grublju rec.Zbuniste decka skroz.Kao da se prica o nasadjivanju motike na drzalicu mada se i to radi po nekim pravilima.Ako je klip zalepio a izgleda da jeste po ovom sto si napisao,potrebno je uraditi sledece.Ako je motor na standardu (klip 40mm) kupiti klip nesto vece mere(koja ce mera klipa biti odredice majstor koji ce i rasbusivati cilindar tj reci ce ti kolika ce biti prva moguca mera na koju moze da razbusi)Kad to saznas kupis klip npr 41mm i odneses cilindar i klip kod majstora DA RAZBUSI CILINDAR PREMA KLIPU. Neko napisa da treba izduvati karter zbog mogucnosti da je upao neki opiljak koji bi kasnije mogao da napravi havariju, slazem se da to treba uraditi ali cu samo napomenuti da opiljci bas i ne izlaze lako iz kartera tako da tome treba posvetiti dosta paznje.Kad sve to obavis nauljis lepo klip i cilidar i sve to spakujes uz obaveznu upotrebu novih dihyunga i povedes racuna da razradis masinu kako treba,znaci bez forsiranja nekih 200-300 km min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ok...... Spala je sajla neznam ni ja kako ali eto kad te nesto hoce :( A kako da znam da li je radilica ok, nemoj da me plasis :P?

 

Videces ako krene klip da ti krci tj udara u glavu znaci da ti je otisao lezaj u donjoj ili gornjoj pesnici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja