Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa jaknom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova

Problem je sledeci :

 

na ledjima je rupa koju bi trebalo necim sakriti ... nekom prikladnom aplikacijom.Jakna je tek kupljena , ne pitajte kako se desilo  :-\

E , sad je pitanje gdje takvu aplikaciju nabaviti?

Pomazite k'o Boga vas molim, zao mi jakne ...  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa posalji sliku, jel' na sredini, gore, dole...

 

U principu, nije strasno (ne znam koja je jakna, kvalitet, cena), ali ces svakako moci necim da zakrpis, a da to vizuelno ne izgleda lose...sluzice svrsi, i sa tom rupom, svakako.

 

Ja sam na jednu moju jaknu zasio crne trake na oba rukava (posto sam odrao desni pri padu :D ) i tako je nosim...nista strasno, ko ne zna kako izgleda original jakna, ne provali.

 

Savet je da ili zasijes neku prisivac/grb sta vec ako je negde na sredini (simetricna rupa) i ako si u tom fazonu, ili lepo crna horizontalna traka preko celih ledja jakne. Siguran sam da ce neko od onih krojaca sto prepravljaju odecu nesto smisliti, a da to lici na nesto...

 

Ako ne mozes da nadjes nekog, ima ovde kod mene u ulici jedan.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

 

Savet je da ili zasijes neku prisivac/grb sta vec ako je negde na sredini (simetricna rupa)

 

 

 

 

Jakna je potpuno nova ...placena stotinak eura, steta je baciti...a upravo sam na to i mislio, neki grb...prisivac..amblem...samo je problem gdje da nadjem tako nesto ....ako neko zna - neka javi !

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pre je bila u Bezistanu (iza Mek-a prekoputa hotela Moskva) neku radnju sa prisivacima za jaknu...ako si u tom fazonu...ako ne, onda crna traka preko jakne vrsi posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

uclani se u neki klub pa zasi boje pozadi,ili uzmi amblem nekog kluba i zasi,ili neki stari znak sa neke jakne.zavisi na kom je mestu rupa.daj sliku ako hoces,iama toliko ideja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Poshalji mi jaknu  da zamenimo ceo taj sivi deo sa drugim.Cinimi se da je gorotex po slici tako da nije frka,jedino neznam da li cu imati bash tu boju-nijansu.

 

 

Ustvari tek sad vidim da si "reshio"problem tako da znas za ubuduce svu moto opremu popravljam prepravljam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Cinimi se da je gorotex po slici tako da nije frka,jedino neznam da li cu imati bash tu boju-nijansu.

 

Ne bi da se pravim pametan, al mislim da malo brkate goretex sa obicnim platnenim jaknama ;) Za goretex ti trebaju specijalne trake i presa koju Goretex firma iznajmljuje koperantima ;) Ako goretex prostepas, a preko stepa ne zalepis traku, vise nije to to :o 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Cinimi se da je gorotex po slici tako da nije frka,jedino neznam da li cu imati bash tu boju-nijansu.

 

Ne bi da se pravim pametan, al mislim da malo brkate goretex sa obicnim platnenim jaknama ;) Za goretex ti trebaju specijalne trake i presa koju Goretex firma iznajmljuje koperantima ;) Ako goretex prostepas, a preko stepa ne zalepis traku, vise nije to to :o 

 

 

Nebi da budem neprijatan ali u poslu sam duuuugo i josh nisam imao prigovora a tehnicke stvari koje te zanimaju mozes da pitash slobodno ili proshetash do radionice i vidish!!! ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Shejtan je u pravu, goratex je membrana koja kisu ne pusta unutra, a vlagu i isparenja koze pusta napolje. Nikad se ne koristi kao spoljni sloj jakne, jer je jako tanka i osetljiva na trenje, vec se lepi sa unutrasnje strane za spoljni sloj ili ide kao zasebna postava. Za spoljni sloj jakne se obicno koristi coradura, polipropilen itd.

Evo jedan tekst koji objasnjava sta je coratex, na engleskom je, ali ako treba prevescu ga.

 

Be under different brand names offered (Gore-Tex ®, Reissa, Tepor ®, Sympatex ®, Hipora, Porell, Helsapor, Enprotex, Nibo, Humax, Drygate ® etc.). Gore-Tex ® and Sympatex ® are patented.

Allen membranes together is the basic function: Using a temperature gap is transaction cracker from inside to outside derived, wind and rain water can not inwards. Textile, leather clothing but also by this effect is excellent weather protection and comfort features.

Depending on the product brand, the membranes from different raw materials and manufactured as a loose foil ( "Liner"), laminate (with the surface material) or as a coating on the substrate.

The original product, the "Gore-Tex" Teflon membrane fulfilled its function due to very fine pores in the skin to the outside, the grosser rain water droplets but not to go inside. They say the Gore-Tex a particularly high efficiency to, but that its patented material price.

All other membranes are made of polyurethane or polyester and transport water vapor molecules resulting from chemical reactions to the outside world. Different materials have different areas in the field of motorcycle clothing adapted.

Against mechanical "violations" are all climate-sensitive membranes: A pierced membrane understandably can no longer seal. Likewise, damage caused by inappropriate treatment with detergents. Softener and their shares in the detergent spoil the membrane irretrievably!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

        Slazem se da postoji procedura oko sastavljanja-shivenja "jednosmerno propusnih"materijala ja sam covek suster i volim da pricam prostim jezikom.LM ovde je rec bila o ledjima jakne, gde bi doslo do izmene jednog dela . Prvo ne bi mu shio nova ledja drugo gumirana keder traka koja se postavlja kao ojacanje i zastita materijala je sasvim dovoljna zashita , trece korishcenjem adekvatnih konaca i materijala ta jakna nebi pushtala vodu  na mestu koje je menjano, za ostalo ne garantujem i cetvrto i sam imam jaknu od istog materijala i popravljao sam je par puta(progoretine cigara,ekseri sa komsijskih taraba... 8)) i jos nisam imao problem niti mi se zalio neko kome sam radio bilo shta  .

      Nego ljudi manite se filozofiranja i ajde da reshavamo probleme jedni drugima ako smo u mogucnosti a ne da se zezamo ovde sa nekim totalno nebitnim stvarima!!!! Pitaj te kolegu koji ima problem sa jaknom ko mu je i kako zasio one ambleme GARANTUJEM da je tetka strina zika mikika sa naj obicnijom masinom i koncem i covek je zadovoljan.

      Zato jos jednom kazem , ako kome mogu da pomognem ok a ako nemogu ja se izvinim i kazem jebiga druze ne mogu i kraj.Eto od mene toliko ,stojim vam na raspolaganju ako shta treba POPRAVITI .

 

Mikica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja