Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 600 F4i

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Opet ja. :D

 

Već sam otvorio temu o Hondi CBR 600 F4:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100859-honda-cbr-600-f4/

 

Ali, mislim da ću ipak da kupim F4i. :) Dosta je modernija, a i lepša. :takoje:

 

Na našem tržištu, mislim da ovaj primerak:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4549640/honda_cbr_600_f/

 

ima ubedljivo najbolji odnos cena/očuvanost (barem, sa fotki tako deluje).

 

Da li neko možda poznaje ovaj motor? Bilo kakva info bi mi puno značila, jer sutra možda odem, da pogledam motor uživo, i ako se dogovorimo, isti kaparišem. :)

 

Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Kako si krenuo sa potraznjom doguraces do RR1oda.gif

Lepo izgleda nema sta.Razlika izmedju ovog i predhodnog je sto ovaj ima ubrizgavanje a onaj prosli kabrove,a u ovom slucaju to ti je +!

Posto cena nije fixna,moze to jos malo da se spusti dole,i verujem da ces dobro pazariti ako je sve na svom mestu(ali to ces znati tek kad odes da je pogledas i sednes na nju)!

Meni izgleda dosta ocuvan preko slika.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Hvala za odgovor. :)

 

:D

 

RR je super, samo je, dosta ekstremniji motor od F4i. :)

 

Izgleda da je Hondi F4i iz oglasa, maska farbana. Nedostaju delovi srebrne bočne šare sa strane maske (deo maske kod migavaca).

 

Evo, kako treba da izgleda:

 

2005CBR600F-ITALIANREDPEARLHERONBLU.jpg

 

No videćemo, poslao sam upit prodavcu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Hvala za odgovor. :)

 

:D

 

RR je super, samo je, dosta ekstremniji motor od F4i. :)

 

Izgleda da je Hondi F4i iz oglasa, maska farbana. Nedostaju delovi srebrne bočne šare sa strane maske (deo maske kod migavaca).

 

 

Nema na cemu0takoje.gif

Pa dobro nije bas RR toliko ekstremniji od tog sto gledas,ali ima malo razlike1zvizduk.gif

Sto se tice maske upravu si da fale sare ispod zmigavaca!E sad sta je razlog tome to nezna niko osim vlasnika(verovatno)!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Vec sam ti pisao u prosloj temi. To sto je deo motora farban ne mora apsolutno nista znaciti. Mnogi su klizali, ali bas mnogi, ako je masina dobra i sve je na svom mestu, nemoj gledati da li je nesto farbano :). Recimo mom motoru je isto prednja maska farbana (lik inace VladaKG mislim da mu je bio nick ovde) je proklizao, da sam odustao zbog toga, zeznuo bih se kao niko. Tako da ako si zainteresovan, idi pogledaj ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Slazem se u potpunosti sa Abijem!Ako si neko kome smeta i najmanja stavka sa estetske strane nacekaces se oko kupovine1oda.gif!Svestan sam da volim malo "ekstremniju voznju" i leganje po krivinama,te normalno je nekad i da se prokliza1zvizduk.giftako da meni estetika nije bas na prvom mestu,ali jes lepo kad je motor i zdrav i lep!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ne mora da znaci nista strasno, a moze i biti. Dok ne odes i pogledas neces znati. Vecina motora je klizala sto naravno nista nije strasno. Idi, vidi, probaj...ako je mehanicki dobar motor, i sve na svom mestu..pazari...samo ubi cenu malo1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

P.S Ne znam da li si gledao ovu: http://www.polovniau...onda_cbr_600f4/

To je sport verzija, samo je sediste razdvojeno sve ostalo je isto. Meni se licno vise svidja od obicnog modela sa banana sedistem. Ali na tebi je da oducis.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@svi

 

Hvala za odgovore! :)

 

U pravu ste za farbanje, samo me nervira, zašto nije urađeno kako treba, tj. kako je fabrički bilo.

 

@Maximus1

 

F4i Sport iz oglasa koji si link-ovao deluje lepo, ali, ako bolje pogledaš, videćeš da ima neoriginalne točkove (točkove od CBR 600 F4/CB 600F Hornet 2000-2001). Zašto je vlasnik menjao točkove, ne znam, ali verovatno nije to uradio iz dosade.

 

Inače, evo po čemu se tačno razlikuju F4i i F4i Sport:

 

"The difference between the 600F and 600FS was, well ... not too much actually.

The FS had the main stand removed for greater ground clearance, cosmetically it also it got a snazzy red/black paint job

with a black frame and swing arm which I totally love, a stepped seat and had smaller indicators and tail light to help with

a more slimmed down and sporty look.

 

 

On the mechanical side there was a different camshaft profile for higher lift valves and it had uprated valves springs.

A lighter flywheel. An eight (one extra) plate clutch and a larger final drive for greater acceleration completed the Sport.

All of this was done so the bike lended itself better for race tuning."

 

Izvor: http://cbrforum.com/forum/f4i-main-forum-11/honda-cbr600f-fs-f4i-super-review-106580/

 

Pozdrav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Dobro je sto znas sta trazis i znas sta treba da gledas! Motor koji trazis ce izleteti pre ili kasnije samo treba biti strpljiv! P.S. Ako negde i vidis dobar primerak slobodno pitaj da li je na prodaju, veruj mi vecina njih jeste iako nisu u oglasima! Poz. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Hvala zlayo! :) U pravu si, moj ćale uvek govori: "Strpljen-spasen." :D

 

Hoću, pitaću. :) Evo, odmah da pitam kolegu.

 

@Maximus1

 

Da li je tvoja F4i Sport na prodaju? :) Znam, da si motor kupio od kolege Marko011, i da je super očuvana i održavana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Srecno sa potragom vidim da si bas uporan . Nadam se da ces naci primerak koji ti odgovara. 2 put meri, treci put seci 1moto3.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Hvala. :):takoje:

 

Ono sto sam ja do sada naucio u zivotu, sto se tice polovnih stvari, je to da nije bitna marka, vec stanje motora.

 

Cisto da pitam, da li si primetio da svi na oglasima motori imaju oko 35.000 km ?

 

Komentariso si u mojoj temi, pa sam sada primetio da trazis Hondu.

 

Po meni, ja bi gledo i druge modele na tvom mestu, jer najbitnije je da nadjes najbolji moguc primerak motora, ne bitno da li je Suzuki-Yamaha-Honda-Kawasaki.

 

Ako je motor odrzavan, sluzice te i mnogo vise nego sto ocekujes ;)

 

Mozes ti vijati Hondu celu sezonu, bas ovu, jer je lepa, sto i jeste :D, i na kraju ne uzeti, jer nisi nasao dobru, ili zbrzati kupovinu, jer vec uveliko hoces motor, a onda ti komsija uzme nekog Suzukija, i voza se cele sezone bez kvarova, jer je nasao dobar primerak, a ti zbrzas, i nema veze sto je Honda, cele sezone ti stoji, i stalno nesto cackas, dotezes, pa vamo tamo :P:D

 

Cist drugarski savet :)

 

A sto sam spomenuo kilometrazu, gore, da su svi oko 35.000km, jeste zato sto verovatno ni jedan u oglasima nema originalnu kilometrazu.

 

Video si : http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100932-kawasaki-zx6r-2000/page__p__1622309__fromsearch__1#entry1622309

 

Motor ima 72.000km, sto jeste originalana kilometraza, a izgleda bolje od mnogih mnogih novijih i sa "35.000km".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

gagi-racer, hvala za savet! :):takoje:

 

Znam, da velika većina polovnih motora kod nas, ima vraćanu kilometražu. I respekt za tebe, jer si napisao realnu km za svoj motor. :takoje:

 

I znam, da uz kvalitetno održavanje, većina motora može da pređe mnooogo km. :takoje: Kao npr. tvoj motor! :)

 

Za sada tražim F4i, ali ako se predomislim i odlučim se za Kawu ZX-6R, znam kome ću da se obratim. :):takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Ja bih se slozio da kilometraza nije bitna jer to se lako vraca, nego gledaj stanje motora.Motor moze i sa pravh 15000km da se unisti, primer su ti moto skupovi drzanje u crveno itd (ne razumem takve ljude ali to sad nije tema)... Zavisi kako ga je predhodni vlasnik vozio i odrzavao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

 

 

Sto jes jes uz redovno odrzavanje . Evo primera 1moto3.gif.

 

Kod nas je kupovina igra na srecu mislim svaka cast izuzecima naravno 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Hvala zlayo! :) U pravu si, moj ćale uvek govori: "Strpljen-spasen." :D

 

Hoću, pitaću. :) Evo, odmah da pitam kolegu.

 

@Maximus1

 

Da li je tvoja F4i Sport na prodaju? :) Znam, da si motor kupio od kolege Marko011, i da je super očuvana i održavana.

 

Kolega evo mene, malo kasnim sa odgovorom, bio u guzvi...

Dobro si primetio ono za onu F4i iz Arilja, nisam nesto zagledao oglas pa ne vidoh felne...

Polako, bez zurbe dok trazis...vec su te posavetovali lepo svi.

 

Jeste tacno, ja sam moju uzeo proslog proleca od kolege sa foruma, sluzi me extra, prezadovoljan sam.....ali necu je jos prodavati0takoje.gif

Bice primeraka, ne brini samo budi uporan...1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Meni se ovaj model mnogo svidja i jurim je vise od 2 god. Stalno se nesto inskomlikuje, dal ostanem bez para ili motor nije onakav kakav vlasnik prica da jeste. Moje iskustvo pri kupovini je ovakvo. Stalno sam se zaletao i palio na prvi auto ili motor koji sam kupovao.I naravno uvek sam se uvalio u more problema. Da ne davim. Zadnju hondu sam kaparisao ali nisam bio lenj i poskidao sam sve plastike i imao sta da vidim.Krpljeno, lepljeno... Po meni treba biti strpljiv i ne treba srljati i ne uzimati prvi koji ti se svidi. Ako je motor odrzavan redovno i vlasnik vodio racuna o motoru kilometraza je nebitna. Srecno, pozdrav

 

Javi ako si pazario i ubaci sliku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@zzoza

 

U pravu si druže. Isto razmišljamo. Ne pada mi na pamet, da pazarim motor u lošem stanju, pa da posle moram da uložim gomilu novca i vremena (a vremena nemam), da bih motor doveo u dobro stanje. Samo strpljenje. Nekada je teško, npr. juče sam u gradu video puno motora i želja je ogromna, ali znam da se dobre stvari moraju čekati. :)

 

Ako vidim da baš nikako nema dobre F4i po realnoj ceni, možda se odlučim i za neki drugi motocikl. Videćemo.

 

Pozdrav,

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

@zzoza

 

U pravu si druže. Isto razmišljamo. Ne pada mi na pamet, da pazarim motor u lošem stanju, pa da posle moram da uložim gomilu novca i vremena (a vremena nemam), da bih motor doveo u dobro stanje. Samo strpljenje. Nekada je teško, npr. juče sam u gradu video puno motora i želja je ogromna, ali znam da se dobre stvari moraju čekati. :)

 

Ako vidim da baš nikako nema dobre F4i po realnoj ceni, možda se odlučim i za neki drugi motocikl. Videćemo.

 

Pozdrav,

 

:)

 

 

Da znam, ali sudbina se stvarno poigrava i ima jako cudan smisao za humor. Ali dobro sta da se radi. Komsija moj je pre par meseci prodavao odlican primerak cbr f4i.Poznavo sam motor i covek je odlican vozac, mazio pazio motor ali sudbina je opet odradila svoje. Ukratko. Dogovorili smo se zimus da motor ide meni i napravili odlicnu kombinaciju. DA mu dam moj skuter i oko 1000e a resto na rate i kad je resio da prodaje ja sam imao samo skuter.I naravno posto je motor bio vrhunski primerak komsa ga proda za manje od nedelju dana.

Cene motora na oglasima su skroz lude i nerealne. Ima tu dosta dobrih motora ali po meni honda je honda. Treba imati lovu i dzepu i cekati. Ali jedno su zelje drugo mogucnosti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja