Jump to content

Moto Zajednica

Punjaci akumulatora CTEK

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Da li zna neko gde kod nas mogu da se nabave punjaci akumulatora marke "CTEK". Video sam da ima u Zagrebu radnja koja drzi ove punjace ali mi je to malo daleko  ;D

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

U hrvatskoj firmi " BEREN' model CTEK XS3600 kosta 69 Evra(410 kuna + 22% PDV > Euro)  http://www.beren.hr

U Srbiji ,u "SCUTER CENTRU" taj isti punjac kosta 89 evra.Sto siromasnija zemlja to vece dranje. >:( >:(>:(

Ja bi najradije pare ostavio u svojoj zemlji, ali kad vidim da me ocigledno pokusavaju odrati, onda nece da moze, nedam.

Ako se tako mislite leba najesti gospodo trgovci, zahebali ste se.

Mozda ja i nisam u pravu ali neka mi onda neko objasni koja je matematika da je ovde ista stvar skuplja za 20 Eura nego u Hrvatskoj.

A ako jesam u pravu ( da nas pokusavaju odrati gospoda trgovci)onda  bar sto se tice CTEKA pokusacu ga nabaviti iz Hrvatske, bar ovde imamo drugare sa svih strana.

Mislim da bi i u ostalim slucajevima kao sto je ovaj trebali staviti trgovcima do znanja da su preterali, i pomoci jedni drugima da  kupujemo iste stvari za manju ( realniju) cenu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

Nemoj odmah da napadas trgovce !!!

Na sajtu imas cene za srbiju i link ka hrvatskoj strani takodje sa cenama , znaci nema sta da krijem cene.

OBJASNJENJE ZA FORMIRANJE CENA :

1. U hrvatskoj postoji odluka da se zbog priblizavanja EU za svu robu na kojoj pise da je poreklom iz EU neplaca se Carina na taj Proizvod ,
sto u srbiji kao sto znas nije ni u najavi !!!
2. Da bi mogao da uvezes Zvanicno kao firma bilo koji elektricni uredjaj ,moras da uradis RSO sertifikat koji dokazuje da je uredjaj prihvatljiv za nasu el.mrezu , bez obzira i ako imas atest jer nas zakon NEPRIZNAJE stane ateste. ( atest izdaje iskljucivo firma Kvalitet NIS) i cena je po modelu 300 -900 eu (neznam od cega zavisi)
3. Kada uvezes el. proizvode , nemas pravo da ih prodajes krajnjem kupcu bez Atesta o bezbednosti koji kosta 900 eura po modelu , takodje
vazi prica da se nepriznaje strani atest vec samo Kvalitet nis ili Institut Vinca !!!

PA SAD LEPO RAZMISLI ZASTO SU U SRBIJI TE CENE I KOLIKO PUNJACA TREBA DA PRODAM DA BI BIO NA 0 !

lep pozdrav  i ako mozes da kupis negde preko jeftinije nemam nista protiv , ali hocu reci da nezive svi trgoci samo da bi nekom odrali kozu sa ledja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ja sam na krju uzeo ovaj CTEK XS3600, tj doneo mi je ujak iz Zagreba. Kompaktan, radi posao ... u svakom slucaju preporuka  :)

A sto se tice cene.... verujem da je bas ovako kako je Ivan napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

JBG tako nam trenutno stoje stvari sa administraciom i poteskocama u zemlji.

 

kad budu uslovi ko preko bice i cene takve.

 

pozz za sve , napisite kako vas proizvod sluzi ili ako imate neke reklamacije garancija vam Vazi gde god da ste kupili.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

 


Nemoj odmah da napadas trgovce !!!
Na sajtu imas cene za srbiju i link ka hrvatskoj strani takodje sa cenama , znaci nema sta da krijem cene.
OBJASNJENJE ZA FORMIRANJE CENA :
1. U hrvatskoj postoji odluka da se zbog priblizavanja EU za svu robu na kojoj pise da je poreklom iz EU neplaca se Carina na taj Proizvod ,
sto u srbiji kao sto znas nije ni u najavi !!!
2. Da bi mogao da uvezes Zvanicno kao firma bilo koji elektricni uredjaj ,moras da uradis RSO sertifikat koji dokazuje da je uredjaj prihvatljiv za nasu el.mrezu , bez obzira i ako imas atest jer nas zakon NEPRIZNAJE stane ateste. ( atest izdaje iskljucivo firma Kvalitet NIS) i cena je po modelu 300 -900 eu (neznam od cega zavisi)
3. Kada uvezes el. proizvode , nemas pravo da ih prodajes krajnjem kupcu bez Atesta o bezbednosti koji kosta 900 eura po modelu , takodje
vazi prica da se nepriznaje strani atest vec samo Kvalitet nis ili Institut Vinca !!!

PA SAD LEPO RAZMISLI ZASTO SU U SRBIJI TE CENE I KOLIKO PUNJACA TREBA DA PRODAM DA BI BIO NA 0 !

lep pozdrav  i ako mozes da kupis negde preko jeftinije nemam nista protiv , ali hocu reci da nezive svi trgoci samo da bi nekom odrali kozu sa ledja.

Sve sto si napisao je tacno.Samo da dodam da je drugi atest,pored RSO, zapravo oznake  "S" i mora da se odradi jer on pokazuje da je taj uredjaj bezbedan sa stanovista napajanja iz gradske mreze.RSO pokazuje da taj uredjaj ne emituje radio frekvencijske smetnje na okolinu.Primer: ukljucis punjas a komsija pored ne moze da gleda tv program.Ovu obavezu trgovaca regulise Zakon  tehnickim zahtevima za proizvode i ocenjivanju usaglasenosti.Takodje i Zakon o zastiti potrosaca(cl.53 i 23).Trgovcima se atesti priznaju ali ukoliko nasa zemlja ima sporazum sa drugom zemljom-uvoza.Za sata nista. :)  Kod "S" atesta se zapravo uredjaj otvara i proverava se kvalitet trafoa(ukoliko ga ima) i elektrolita pa je proces izadavanja sporiji a neki trgovci ga malo i izbegavaju pa mi na terenu imamo "pune ruke posla". :)
Sad naleteh na ovu temu jer planiram da kupim CTEK MULTI XS 3600 12V pa se iznenadih koliko Vendora raznih firmi prati ovaj forum :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12318 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dark, sačekaj još malo sa kupovinom, naš Joška upravo završava projekat inteligentnog kondicionera moto - akumulatora. Imaće nekoliko automatskih funkcija, kao što su sporo punjenje, brzo punjenje, pražnjenje do određenog nivoa pa ponovo sporo punjenje...

 

Cilj projekta je da ostaviš punjač stalno priključen na accu preko zime i da na proleće imaš dobar i napunjen akumulator a cena će sigurno biti u nivou "fabričkih" punjača ali sa mnogo više funkcija i LCD displejom za očitavanje svih parametara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nemoj odmah da napadas trgovce !!!

Na sajtu imas cene za srbiju i link ka hrvatskoj strani takodje sa cenama , znaci nema sta da krijem cene.

OBJASNJENJE ZA FORMIRANJE CENA :

1. U hrvatskoj postoji odluka da se zbog priblizavanja EU za svu robu na kojoj pise da je poreklom iz EU neplaca se Carina na taj Proizvod ,

sto u srbiji kao sto znas nije ni u najavi !!!

2. Da bi mogao da uvezes Zvanicno kao firma bilo koji elektricni uredjaj ,moras da uradis RSO sertifikat koji dokazuje da je uredjaj prihvatljiv za nasu el.mrezu , bez obzira i ako imas atest jer nas zakon NEPRIZNAJE stane ateste. ( atest izdaje iskljucivo firma Kvalitet NIS) i cena je po modelu 300 -900 eu (neznam od cega zavisi)

3. Kada uvezes el. proizvode , nemas pravo da ih prodajes krajnjem kupcu bez Atesta o bezbednosti koji kosta 900 eura po modelu , takodje

vazi prica da se nepriznaje strani atest vec samo Kvalitet nis ili Institut Vinca !!!

 

PA SAD LEPO RAZMISLI ZASTO SU U SRBIJI TE CENE I KOLIKO PUNJACA TREBA DA PRODAM DA BI BIO NA 0 !

 

lep pozdrav  i ako mozes da kupis negde preko jeftinije nemam nista protiv , ali hocu reci da nezive svi trgoci samo da bi nekom odrali kozu sa ledja.

 

 

U j*bte, umalo se ne rasplakah nad tuznom sudbinom trgovaca unasoj zemlji!  :D :D :D

U zemlji gde je vecina privrede u sivoj zoni, neko ce da nam objasni, kako je u stvari jako nezahvalno preprodavati bilo kakvu robu!

Ma pali bre!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

Nemoj odmah da napadas trgovce !!!

Na sajtu imas cene za srbiju i link ka hrvatskoj strani takodje sa cenama , znaci nema sta da krijem cene.

OBJASNJENJE ZA FORMIRANJE CENA :

1. U hrvatskoj postoji odluka da se zbog priblizavanja EU za svu robu na kojoj pise da je poreklom iz EU neplaca se Carina na taj Proizvod ,

sto u srbiji kao sto znas nije ni u najavi !!!

2. Da bi mogao da uvezes Zvanicno kao firma bilo koji elektricni uredjaj ,moras da uradis RSO sertifikat koji dokazuje da je uredjaj prihvatljiv za nasu el.mrezu , bez obzira i ako imas atest jer nas zakon NEPRIZNAJE stane ateste. ( atest izdaje iskljucivo firma Kvalitet NIS) i cena je po modelu 300 -900 eu (neznam od cega zavisi)

3. Kada uvezes el. proizvode , nemas pravo da ih prodajes krajnjem kupcu bez Atesta o bezbednosti koji kosta 900 eura po modelu , takodje

vazi prica da se nepriznaje strani atest vec samo Kvalitet nis ili Institut Vinca !!!

 

PA SAD LEPO RAZMISLI ZASTO SU U SRBIJI TE CENE I KOLIKO PUNJACA TREBA DA PRODAM DA BI BIO NA 0 !

 

lep pozdrav  i ako mozes da kupis negde preko jeftinije nemam nista protiv , ali hocu reci da nezive svi trgoci samo da bi nekom odrali kozu sa ledja.

 

 

U j*bte, umalo se ne rasplakah nad tuznom sudbinom trgovaca unasoj zemlji!  :D :D :D

U zemlji gde je vecina privrede u sivoj zoni, neko ce da nam objasni, kako je u stvari jako nezahvalno preprodavati bilo kakvu robu!

Ma pali bre!

 

 

 

 

 

PA valjda je poenta da radis legalno tj na belo i da ti ostane zarada ??? nije mi jasno sta si hteo da mi kazes ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

PA valjda je poenta da radis legalno tj na belo i da ti ostane zarada ??? nije mi jasno sta si hteo da mi kazes ?

 

Uf, najivni ste ko francuske sobarice, zato je nama, kupcima sve jasno!

Cao, uzivaj i keep low profile!  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Dark, sačekaj još malo sa kupovinom, naš Joška upravo završava projekat inteligentnog kondicionera moto - akumulatora. Imaće nekoliko automatskih funkcija, kao što su sporo punjenje, brzo punjenje, pražnjenje do određenog nivoa pa ponovo sporo punjenje...

 

Cilj projekta je da ostaviš punjač stalno priključen na accu preko zime i da na proleće imaš dobar i napunjen akumulator a cena će sigurno biti u nivou "fabričkih" punjača ali sa mnogo više funkcija i LCD displejom za očitavanje svih parametara.

Hvala ti druze ali sam jutros narucio.Nije frka.Za Strom mi ne treba ali skuter ima mrtav akumulator... ;D Kao i Dzip i Corsa....Vozila koliko hoces a akumuatora malo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Zdravo svima, vidim da je tema dosta zastarela ali da iskoristim da pitam nesto.

 

Razmisljam da kupim CTEK MULTI XS 3600, polovan ali je malo korišćen. Nemam iskustva sa smart punjacima pa cisto da pitam, inace treba mi za punjenje i odrzavanje 7-8 akumulatora na automobilima i masinama ( kapaciteta od 50 do 100 Ah), i za 3 moto akumulatora. Pretpostavljam da bi mi ovo zavrsilo posao, u njegovoj deklaraciji pise da je za akumulatore od 1,2 do 120Ah, ali opet bih voleo da cujem iskustva ljudi koji su ga koristili.

 

Drugo pitanje je da li je to stariji model, gledao sam na primer na Louis-ovom sajtu ga nema, tamo ima modela MXS 3.8 i MXS 5.0. Ima li neke bitnije razlike u poređenju sa ovim punjacima ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja