Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

znaci samo kadica dolazi u obzir, to ce kostati uf

Pa , donesi u Srbiju , uradicemo ti fraj ! :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

zaboravih pre 3 nedelje narucio set dizni komplet za 250 ali 19.5 ks hehe, juce nebudem lenj namontiro ja taj karb. Sta da kazem leteo sam sinoc po Becim ulicama. Znao sam da je tu bila greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

ja imam problem jer mi je welika potrosnja i kada dajem kas u prwoj i drugoj motor se zagusi i nece da powuce, prwom jedwa da ide, drugom malo bolje, tek trecom ide kako treba... motor je mz 251 etz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Да ли би ми неко рекао како се подешава карб. на мз ес 150 из 1975 године. Имам нека упутства на немачком али бих волео на српском.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Ljudi imam problem.. Mz mi trosi enormno mnogo sobzirom da je 125.. ume da izadje i po 10tak l u gradskoj voznji i to na vrh gasa! Karburator je cesto bio stelovan al mz i dalje guta, razmisljam da zamenim karburator sta mi preporucujete? hvala puno ljudi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ljudi imam problem.. Mz mi trosi enormno mnogo sobzirom da je 125.. ume da izadje i po 10tak l u gradskoj voznji i to na vrh gasa! Karburator je cesto bio stelovan al mz i dalje guta, razmisljam da zamenim karburator sta mi preporucujete? hvala puno ljudi..

 

nov karburator ti preporucujem!! 1nanana.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Ljudi imam problem.. Mz mi trosi enormno mnogo sobzirom da je 125.. ume da izadje i po 10tak l u gradskoj voznji i to na vrh gasa! Karburator je cesto bio stelovan al mz i dalje guta, razmisljam da zamenim karburator sta mi preporucujete? hvala puno ljudi..

 

nov karburator ti preporucujem!! 1nanana.gif0takoje.gif

dobro je da ne preporucujes nov motor :))

Imam dobar karburator za 150 24mm ako te zanima javi se0takoje.gif

imas pp ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Meni bi trebala pomoc oko nivoa goriva...0zbunjen.gif1neznam.gif0stabre.gif Imam onaj karburator sto ima 2 sarafica,odnosno dve dizne za stelovanje lera i vazduha,za 250ccm. Mislim da mi je previsok nivo goriva,pa sam hteo da pitam da li moze neka skica kako bi trebalo to da stoji,plovci u odnosu na glavnu diznu,koliko ona treba da bude ispod plovaka?? I da li ima nekog znacenja u potrosnji ona dizna za vazduh,sto stoji spolja,pored one za ler?? A video sam tamo na pocetku one tekstove ali nisam nasao nista za nivo goriva i te slike ne mogu da otvorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Drustvo imali na MZ-u ovakvih dizna i gde bi mogle da se kupe nove ... koliko kostaju ....

 

 

PoSw5_dsc00461medium.jpg

2T9pN_dsc00463medium.jpg

HZU81_dsc00462medium.jpg

tGgyy_dsc00459medium.jpg

9FIvX_dsc00466mediuma.jpg

gd0eQ_dsc00464medium.jpg

LzF6x_dsc00467medium.jpg

T95x0_dsc00465medium.jpg

cyfCH_dsc00457medium.jpg

jWyf3_dsc00458medium.jpg

cvCeM_dsc00460medium.jpg

ako ne kasnim

ova 140 je ista kao na karburatoru za frezu imt 506 mislim da je karburator bing,a one za srafciger mislim da su iste kao na zastavinom karburatoru tj od juga keca i lade za ler ali je glava malo veca za srafciger,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nema veze nivo goriva sa potrosnjom... 0namigivanje.gif nivo ima veze kad treba plovak da zatvori dovod goriva da ne preliva karburator i da imas dovoljno goriva u loncetu kad opalis pun gas(da se ne ugasi u sred nedostatka goriva).. 0namigivanje.gif

 

okrenes naopacke karb. i meris plovak treba da je 27mm od ivice na koju ide diktujuca gumica, pa okrenes normalno plovak treba da je 33mm od ivice.. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

nema veze nivo goriva sa potrosnjom... 0namigivanje.gif nivo ima veze kad treba plovak da zatvori dovod goriva da ne preliva karburator i da imas dovoljno goriva u loncetu kad opalis pun gas(da se ne ugasi u sred nedostatka goriva).. 0namigivanje.gif

 

okrenes naopacke karb. i meris plovak treba da je 27mm od ivice na koju ide diktujuca gumica, pa okrenes normalno plovak treba da je 33mm od ivice.. 0namigivanje.gif

 

E hvala!0takoje.gif Merim ukoso,jel tako,posto nije skroz u vertikali ivica i plovak??? I na tom razmaku od kojeg ide plovak gore,dole treba namestiti da skroz otvara i zatvara diznu,odnosno ono perce na plovku da zatvara i otvara diznu?? Moram te sada jos nesto pitati...0stabre.gif Jel ima veze ona dizna za vazduh,sto je spolja na karburatoru,sa potrosnjom?0zbunjen.gif Ne znam kako da malo smanjim potrosnju,vuce dobro i ide,ali zna da potrosi i 5,5l... A ona glavna dizna mu je 125,koju otvara iglica... A iglica mi je na 3 onom zubicu od dole,ima samo jos 1 iznad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

smanjis ruku na gasu i nece trosi ... 1nanana.gif

 

Hahahahahhaha1lol.gif A ozbiljno?1neznam.gif

Potrošnja od 5 - 5,5l je normalna za taj agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Potrošnja od 5 - 5,5l je normalna za taj agregat.

 

kako kome.. :zvizduk::zdravo:

 

meni je normalno 4,5-5l :nanana: (otvoreno/grad) dok naprimer po vecim gradovima(po BG-u) oko 6l... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

 

Potrošnja od 5 - 5,5l je normalna za taj agregat.

 

kako kome.. :zvizduk::zdravo:

 

meni je normalno 4,5-5l :nanana: (otvoreno/grad) dok naprimer po vecim gradovima(po BG-u) oko 6l... :zvizduk:

Zanimljivo. Meni je više trošio na otvorenom, nego po gradu... Do duše to moje otvoreno je mahom bio auto put, a ne neki regionalni, pa mi to negdde dođe i logično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja