Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori i sve o njima

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobio sam ga pa i neznam cenu. Preteklo Saletu na neke kombinacije pa se pojavio jedan viška a mislim da i on nezna cenu.

 

Magija, a?

 

Samo nije sa MZ-a i videćemo kako će da radi. Staviće ga on kod sebe i ja na Crnca pa ćemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Samo nije sa MZ-a i videćemo kako će da radi. Staviće ga on kod sebe i ja na Crnca pa ćemo videti.

 

Misilm da bi morao raditi kao sat, jedva čekam prve utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliki je ko' ekspres lonac ali uredan, precizan, baš bi bilo lepo da radi...

 

Ma kad radi kod TS Chopper-a karb. sa vatrogasne pumpe iz 50' što ne bi i ovaj NOV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Vujo!

Drago mi je da ti se karburator sviđa,nadam se da će da radi.Probaćemo kako radi i na 300 cm3 i na 250 cm3 (ja mislim da će se na 300cm3 zalepiti kao pesnica u oko).Zameni to crevce,ružno ovo staro i ne zaboravi da ga izbušiš na sredini,dobro pogledaj staro,to je zbog zaleganja u krivini :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Moze Vuja da stavlja sta 'oce, ne gine mu guranje. Motor mu je naucen da se gura. :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja sprema iznenadjenje. Ovo sa karburatorom je samo bacanje prasine u oci. Vuja je resio pitanje paljenja:

 

post-3670-12879060113234_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Razumem ja to, oni sa magarcima nikad nisu razumeli rasne trkače. ;D

 

:D :D :D

 

E svašta, ''ozbiljan čovek'' pa tako!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Nisam hteo da stavljam u oglase ako tamo pripada Vujo prebaci.

Treba mi karburator od mz 251 ili njemu neki slican znaci od 24 pa na gore ali mislim da je od etz extra hocu da probam da ga stavim na Trabanta posto je njegov krs (fabricki los) posto Trabant ima u svakom momentu 300cm trebalo bi da se ponasa lepo, e sad ako neko ima viska dok je sad zima da ja to probam ispravan naravno i okvirno cenu da znam (da ne bude napravim grlo,difuzor, filter, sajle pa bude karb 5000din)ako ima neko neka se javi bio bih mu zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nisam hteo da stavljam u oglase ako tamo pripada Vujo prebaci.

Treba mi karburator od mz 251 ili njemu neki slican znaci od 24 pa na gore ali mislim da je od etz extra hocu da probam da ga stavim na Trabanta posto je njegov krs (fabricki los) posto Trabant ima u svakom momentu 300cm trebalo bi da se ponasa lepo, e sad ako neko ima viska dok je sad zima da ja to probam ispravan naravno i okvirno cenu da znam (da ne bude napravim grlo,difuzor, filter, sajle pa bude karb 5000din)ako ima neko neka se javi bio bih mu zahvalan. :)

Pazi, imas i originalne karburatore za trabanta koji su slicni MZ-ovim. Sad ne znam koji je kod tebe, a  imas i onaj sa leptirom (ali mislim da je to neki kit za povecavanje snage) po nekim forumima sam procitao da je to prava stvar za "trbabandjozu". Inace mislim da  ne stavljas nista ispod 30, a ako mozes da ugradis po jedan za svaki cilindar i eventualno odvojis auspuhe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Neka post stoji ovde ali ga stavi i u Kupujem - prodajem jer je veća šansa da će biti viđen na mestu gde se trguje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Karbus na Trabantu ti je ko na MZ ima 1 grlo ide u karter i onda rotirajuci diskovi odredjuju kad u koji cilindar povlaci gorivo tako da nema potrebe za 2 kom. a mislim da bi 26 ili 28 bilo super trenutno je fabricki 28 ali ne radi kako treba. Imam od Dr Suzukija 40 ali to je preveliko raspao bi se to ti je ko da stavis na matika koji je standard 12mm 20 mm ne bi isao ubijao svecu a u najgorem slucaju bi kad uhvati obrtaje razleteo motor :(

Ali ako ne nadjem nista dobice od IMT karburator to je 20 mm pa onda slede igre sa diznama vazduhom i tako u nedogled . . . ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Karbus na Trabantu ti je ko na MZ ima 1 grlo ide u karter i onda rotirajuci diskovi odredjuju kad u koji cilindar povlaci gorivo tako da nema potrebe za 2 kom. a mislim da bi 26 ili 28 bilo super trenutno je fabricki 28 ali ne radi kako treba. Imam od Dr Suzukija 40 ali to je preveliko raspao bi se to ti je ko da stavis na matika koji je standard 12mm 20 mm ne bi isao ubijao svecu a u najgorem slucaju bi kad uhvati obrtaje razleteo motor :(

Ali ako ne nadjem nista dobice od IMT karburator to je 20 mm pa onda slede igre sa diznama vazduhom i tako u nedogled . . . ..

 

 

Nece taj IMT da pije vodu. Stavljao ga ja na mom TS-u, Ima super miran i ravnomeran rad, lepo pali i u leru radi kao cetvorotaktni ALI preko 80km/h nece ni da pomisli... a sumnjam da ce i sa "trabijem" da bude isto, i da ces imati manjka snage. Mozes li da uslikas taj tvoj karb koji je trenutno na autu, i okacis slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Uf tesko treba da probam sutra ako stignem cu da ga slika, ali nasao sam jednu 38 od Suzukija Bandita i jednu 42 od DR-a pa cu videti ali mislim da ce mu biti puunooooooo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Uf tesko treba da probam sutra ako stignem cu da ga slika, ali nasao sam jednu 38 od Suzukija Bandita i jednu 42 od DR-a pa cu videti ali mislim da ce mu biti puunooooooo.

 

Hmmm... verovatno moze da se nabudzi ta 38-ica ali bi morao dosta da se igras sa precnikom dizne i velicinom filtera  vazduha. Ima jedan lik blizu Nisa koji ima 5-6 trabanta (rastura ih). Ja sam planirao da odem do njega i da vidim ima li neki karb koji bi upasovao ma mog TS-a, pa kada svaracm eventualno da pogledam da li ima nesto sto bi ti odgovaralo. E sad, kada cu ici u tom pravcu to ne znam, verovatno kada se malo prolepsa vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

arx1201891952c.jpg

TS-coper  pitanje za tebe i za sve koi imaju ovakav karburator... koliko treba da bude odvijen vazduh (2), i na koliko vam obrtaja radi emz???.... moj nece da spusti ispod 1800o/min hoce da se ugasi na manjim obrtajima....  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudi el zna neko da li pase plovak sa etz-a 125/150 na ovaj karburator od es 125:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Ch/u9FHw_slika0878.jpg/

 

  Mislim da pasuje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

arx1201891952c.jpg

TS-coper  pitanje za tebe i za sve koi imaju ovakav karburator... koliko treba da bude odvijen vazduh (2), i na koliko vam obrtaja radi emz???.... moj nece da spusti ispod 1800o/min hoce da se ugasi na manjim obrtajima....  ??? ???

 

U radnoj knjizi pise da se taj sraf zavrne do kraja, pa onda odvrne dva do dva ipo kruga. Ja obicno kad sredjujem karburator odvrnem dva ipo kruga, pa kad upalim motor onda po potrebi dostelujem. Moze biti i vise i manje, sve zavisi u kakvom stanju ti je i karburator i ostatak motora. Meni na leru radi na nekih 900 - 1000 obrtaja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Napomena, platine i paljenje nastelovati,proveriti filter vazduha, zameniti ga ako je potrebno...pa tek onda se hvatati ugadjanja karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...a ETZ 251 kog sam prodao pre par godina sam takođe palio rukom ;D...?

 

 

Brale svaka ti cast, ja sam pre 10-tak godina gledao kako ETZ 250 lomi ruku jednom decku koji je pokusao da ga upali rukom...

Pokusao jednom - nista, drugi put je rukom nategnuo stigao do pola, kompresija je secnula unazad kurblu i samo mu je pukla nadlaktica!!

Nemojte se zezati sa ovim stvarima!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja