Jump to content

Moto Zajednica

pomoc u kupovini!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Resio sam da kupim motor. Gledao sam i razgleda, i imam par opcija sad vas molim da mi kazete koja je najbolja!

I molim vas da mi kazete od ponudjenih sta da uzmem! da mogu priustiti sigurno bi uzeo  viraga ali...

Moje opcije su sledace:

 

1. Kinroad XT150-16     

2. Kinroad XT250-16

3. Sprint prince (jos nisam nasao specifikaciju)

4. Mondial 125 KT

5. Mondial 250MCT 

 

Znaci zeleo bi novu masinu!!! Tako za pare koje imam 1600e jedan od ovih ce biti moj. Sada vas molim da mi preporucite neki od ovih.

Motor bi mi sluzio za put na posao dnevno 60 km,i pored toga za uzivanje kada nadjem vremena.. Uglavnom bi se vozio sam,ali i devojka bi isla sa mnom ponekad. Ja 85 a ona 45kg oko 130kg. Veliki deo je auto put do posla a ima i grada naravno...

I jos nesto da kupujem sada ili cekam sajam u martu? Da li ce cene opasti?

PUNO HVALA!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ovaj mondial je neki Turkish, zar ne? Jel vozio to neko?

 

I covece... 45Kg... Daj devojci da jede nesto... ;)

Nemoj da se ljutis :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Vozio sam KeeWay Super Light 151 ccm , dve sezone. Znam danije na spisku, ali je blizu tih para o kojima pricas (mislim da je 2000). Nikakvih kvarova ni problema nisam imao, presao sam oko 7000 kilometara. Necu da tvrdim da je neka marka ili sta ja znam, ali mene je stvarno lepo sluzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

I ja isto mislim da ti je bolje da kupis neku polovnu jamahu virago 125 nego bilo koji kinez verujem da moze da se nadje od 1500 do 2000 evrica. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Kod mene je presudilo sto je moglo da se uzme na kredit. O kvalitetu ne bih komentarisao, sluzilo me ono za sta sam platio i to je to. Sigurno da je Yamaha kvalitetnija, ali kao sto rekoh za 42 eura mesecno nema polovne yamahe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Honda Rebel 125 je isto dobro resenje u ovoj klasi (cisto da znas sta da trazis). Ali to "geslo" da su polovne Jamahe i Honde bolje od novih kineza nije univerzalno i vazi samo u izuzetnim slucajevima. Sa polovnom Jamahom ces se verovatno bolje osecati dok bude radila a kad zaskripi pogledom ces traziti novog kineza...Za te pare lepo sredjenu polovnu masinu neces naci, nemine ti 92 - 95 god a motor moze svasta da dozivi za tih 15 i vise godina. U sustini sad su ti kinezi kopije ovih nabrojanih japanaca ali su novi - otprilike kupujes Hondu Rebel 125 '92 ali novu kupovinom Kinroada. Ako se bas razumes u motore i imas neku proverenu kombinaciju za polovnog japanca, kupuj, ali u suprotnom ce japanac od 15 god pogotovo za te pare u ovoj klasi da ti ispadne veci "Kinez" od kineza - ako me razumes  ::). Ja sam za Kinroad 250, mada neznam da li ima na nasem trzistu Kymko Venox, taj ti je najbolji u ovoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Vratimo se na temu, coveku treba savet kog novog kineza kupiti, ne interecuje ga Gilera iz 89 god. bio je potpuno jasan.

  Kinroad i Princ ti otprilike imaju iste ili slicne masine i sa njima verovatno neces imati problema neko vreme, kod kineskih motora ti je najveci problem kvalitat upotrebljenih materijala i traljava zavrsna obrada tako da ces sa svakim od ovih motora imati verovatno kvarove tipa otpadanja srafova, crkavanja struje, lancanici i tako to. Sve su to ustvari sitni kvarovi i laki za popravku ali ume da bude dosta iritirajuce, i da manje iskusnog korisnika natera da se zamisli da li uopste da krene na duzi put sa njim ili da ide autobusom :) .

  Zakljucak je koji god da kupis od ovih motora koje si nabrojao lepo ces se navozati ako nisi previse zahtevan.

  Srecno sa kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

 

kod kineskih motora ti je najveci problem kvalitat upotrebljenih materijala i traljava zavrsna obrada tako da ces sa svakim od ovih motora imati verovatno kvarove tipa otpadanja srafova, crkavanja struje, lancanici i tako to. Sve su to ustvari sitni kvarovi i laki za popravku ali ume da bude dosta iritirajuce, i da manje iskusnog korisnika natera da se zamisli da li uopste da krene na duzi put sa njim ili da ide autobusom :) .

 

 

Potpuno tačno

 

Ja sam imao Keeway exceed-a iz 2005.god. i uvek mu je nešto falilo te creva ispucala, alarm koji se sam pali kad hoće, pa ne može da se isključi dok ne skineš kleme sa akumulatora i niz drugih sitnica koje te dovode do ludila, a moraš i da misliš na to kako ćeš ga i za koje pare posle prodati jer to može biti veliki problem pošto im cena neverovatno brzo pada,a 250 ccm brzo dosadi

 

u svakom slučaju srećno sa kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Svestan sam tih detalja da je zavrsna obrada losa,da se srafovi otpustaju i sl. Ali sve se da srediti i poboljsati.. Spreman sam na to da pomalo cacnem nesto,dotegnem sraf,popravim zamenim neki deo... Inace sam po struci elektrtehnicar i znam sa zicama,a mehanika mi nije strana. Razne popravke sam radio na caletovom kecu, pa posle i ladi, motokultivator sam ceo rasturao i sastavljao. I dalje radi:)

Elem moj favorit je Kinroad XT250-16!!! Danas idem do distributera da vidim ovog Sprint princa, i proverim ima li sa kubikazom od 250  i specifikaciju da pogledam. Posto ne mogu da je nadjem nigde... 

HVALA na savetima i samo nastavite!!

PS: Molim vas da ne skrecemo sa teme zelim samo iskustva sa kinezima!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

PS: Molim vas da ne skrecemo sa teme zelim samo iskustva sa kinezima!!!

 

Ja ti rekoh svoje iskustvo. Nisamprimetio da su se srafovi otpustali i slicno, redovan servis, oni pregledaju sta treba i cao. Nisam mehanicar, necu ljudima da uzimam hleb iz usta.

 

Za te pare, novo je novo, kako god okrenes !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kinroad 250-16

Vec smo pisali o ovome... Ja sam uzeo Kinroad, bas 250 ccm. Rekose mi da je 125-150 ccm suvise slabo i mislim da su mi dobro rekli. Ja imam 95 kila, ali sam imao 112 kad ga kupih letos i nije bilo problema. Nezgodno je sto imam 193 cm i Kinroad je jedini kinez na kog sam mogao da stanem (kod kiveja nisam mogao da okrecem volan).

 

Sto se kvaliteta tice.. bilo je puno problema na pocetku. Drugog dana nisu radila svetla i sirena. Posle nedelju dana se raspala flansna. Kvacilo me izludjivalo, a na kraju nije radio gas kako treba (sam je dodavao i oduzimao kod okretanja volana). Ali. Pokazalo se da su svi problemi uzrokovani ocajnim srpskim sklapanjem. Nasao sam odlicnog majstora u kraju (Vidikovac) i on je prakticno sve rasklopio i sklopio (flansnu sam dobio dzabe u ovlascenom servisu). To me kostalo 50 evra, uz dobijen opsiran spisak sta nije bilo sklopljeno kako treba (da, falili su neki srafovi). Uglavnom, za ukupno 1950 evra dobio sam motor od 250 ccm, koji sada radi perfektno.

 

Sve u svemu, ja se nisam pokajao i mislim da sam za te pare dobio zaista odlican motor. Sve radi, nista nije puklo, ide normalno, malo trosi, a na -7 mu je potrebno desetak minuta da se zagreje. Kad naucim dobro da vozim, planiram da uzmem ozbiljniju masinu (Kawasaki Vulcan), uglavnom da bih bio mirniji kad idem na more (600 km).

 

Jedino sto coperi nisu bas za provlacenje kroz saobracaj (pogotovo kad ima roll-bar), ali je ipak daleko zgodniji od automobila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav dzax!

Vidi, i ja vozim Kinroad, ali 150, a glavni razlog da ga kupim je bila cena, kao i razumno procitane, raznorazne teme na razlicitim forumima, a koje su vezane za kineske motore. Uglavnom se zale na njih ljudi koji ih ne voze! Za sada sam potpuno zadovoljan motorom. Potrosnja je mala, odrzavanje jeftino, lako nosi mojih 185cm i 90kg, pali na - 8, i to prilicno lako, a stoji mi na ulici. Zavrsna obrada je relativno losa, pa hrom lako korodira, ali se lako i zasija posle tretmana polir pastom. Tacno je i da postoji taj problem sa srafovima, ali je i on lako resiv. Rezervnih delova ima, jer i da uvoznik nece da ih obezbedi, Kinezi ih uslovljavaju time, da uz svaku porudzbinu motora, naruce i kontingent novih delova! Sve u svemu, ne znam nikoga ko vozi Kinroada, ili bilo kog Kineza, da je nesto nezadovoljan svojim izborom, osim sto dosta brzo zele da povecaju kubikazu... To je vec stvar ukusa, jer je meni licno isto, da li cu na devedeset da se borim sa vetrom u grudi, insektima, i ostalim zanimljivostima voznje, na 150, ili na 650 ccm. Inace, pored cene i manje potrosnje, za 150icu sam se odlucio i zbog toga sto ima kurblu i klackalicu menjac, a 250ica nema, ali je moja pretpostavka da je 250ccm ipak ozbiljnija masina, pa samim tim i bolji izbor.

Ako si se odlucio za Kinroada, pozdravljam tvoju odluku, jer zaista nemam zamerke na taj bicikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Moj savet - batali Kineze!

 

Ako vec hoces chopper,kupi nekog Japanca od ovih ponudjenih,i veruj mi da ces se 10x lepse i bolje navozati.A moja preporuka ti je Honda CM125 Custom.Proveren motor,ima ga Borko87 sa foruma,vozio se,vozio ga,bez problema nosi mene (110 kg,188 cm) i njega  (65 kg,~ 180 cm) do nekih 100 km/h,a on ga je sam terao i brze.Inace,na nekih 80-90 km/h,kad si sam,je pravo uzivanje.Ima redni dvocilindricni cetvorotaktni agregat od 13 KS,ogroman obrtni momenat,trosi 2,5-3l,a o kvalitetu Honde ne treba diskutovati.Njegova je '83 god.,ali to u opste ne treba da ti bude presudno pri kupovini.Iako je motor star gotovo 25 god.,na njemu sve radi,jos uvek su prvi izduvi,itd.Cene im idu od 900 pa do nekih 1200,1300e,tako da se u potpunosti uklapas.A ostaje ti para i za top case,neku kacigicu,jaknu,rukavice,pojas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Мønsтеr 620 i.e.

Ja imam Mondial maksi skuter (kinez je, nego se uvozi kod nas iz Turske),

sto bas i nema veze sa modelom koji ti trazis tako da cu

zaobici teh. karakteristike. Servis za mondial motore ne postoji, vec ti dolazi lik po

tel. pozivu. Korektan je. Godina dana garancije, delovi maltene dzabe.

Prijatelj ima Kinroad 250cc. Oni imaju servis (radnju). Isto korektni.

Isti slucaj sa cenovnikom delova. Njemu npr. je naprasno

zaglavio obrtomer i u servisu mu je stavljen ceo nov za dz.

Proklizava zadnji tocak svaki put kada se menja brzina iz vise u nizu.

Moguce je da je to slucaj sa svim kinezima. Proveri to sa menjacem.

Slazem se sa gorepomenutom kupovinom Jamahe ako mozes da priustis.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Sinoc pre ponoci zet me je iznenadio...

Pa mi je banuo motorom kuci.

Nisam mogao da verujem!!!!

Rekao sam mu da kupujem  i gde a on je otisao i ne znam kako "sredio" da mi 5 dana ranije sklope motor...

Presrecan sam i zadovoljan masinom,ona radi kao sat!!!

Cim bude vise utisaka javljam..

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nek je sa srecom. Pa prenesi utiske, i veceras i sutra je lepo vreme pa idi da se vozas, a sedi za komp kada posne kisa u cetvrtak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari,

 

kupio ja motor, ima vec 10 dana. konroad 250, iskreno do sada sam prezadovoljan. Obzirom da nikada ranije nisam imao motor, a i da skoro da nisam vozio, osim par skutera u fazonu probaj do kraja ulice, nisam mnogo znao ni o tome kako se motor uopste vozi. I kako su konacno dosli lepi dani, ovaj vikend ja njega lepo izguram iz garaze, naspem gorivo, i krenem malo da vozim po ulici, na Uciteljskom naselju. Mirna ulica, malte ne nema saobracaja, samo stanari, pa jos vikend. Iskreno, nisam ocekivao da ce biti tako tesko! Ko dete kad prvi put sedne na bicikl. Posle vozanja u usubotu i danas, po jedno sat vremena, skapirao sam da mi pod hitno trebaju casovi. Ionako sam skapirao da uzmnogo cimanja oko podizanja i vracanja na vreme L tablice, u sustini mogu da ustedima samo neke 2 hiljade, na 16.000 koliko ce mi trebati za A kategoriju, bolje da mi neko strucan pokaze prve korake. Jos samo da se ispostavi da jeste strucan :) U sustini, zanima me koja su vasa prva iskustva, kako ste naucili da vozite i slicno. Inace, pred kraj drugog dana voznje, uspeo sam da ogulim list, posto sam valjda naglo dodao gas i pustio kvacilo, bajk je pojurio ko lud i ukljestila mi se noga ispod nozice od nogara, tako da je sad otekla ko luda. Nek se zavrsilo na tome, dace bog, ali skapirao sam da stvar nije zezanje definitivno!

 

Dajte savete za ucenje i hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

E ljudi ima puno utisaka samo sam veceras mnoooooooogo umoran ,

malopre sam dosao sa posla idem do kade pa u krevet...

Za vikend dobijate detaljne utiske.

Pozdrav svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja