-
Broj tema i poruka
1578 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Endurac
-
Slusao sam na dnevniku nesto interesantno pre neki dan, da se manemo pravnih prica iz prethodnog dela, visoki oficir saobracajne policije davao je izjavu u vezi nocnih ludovanja bajkera po centru Beograda (akcentovano), narocito Terazijama i Srpskih vladara, a i po drugim gradovima, gradjani se uveliko zale, medjutim ostaje ista prica, policija ne sme da se igra sa njima macke i misa, jer se plase posledica i po bajkere i po policajce i po neduzne gradjane okolo i po imovinu. Onda je rekao nesto zanimljivo, komentarisuci izjavu bajkera koji objasnjava zato divlja po gradu , zamagnjen naravno da se ne prepozna, kako policija jako dobro zna ko su skoro svi ti bajeri i to po imenu i prezimenu, ali ih cekaju da dodju na zicer. Daklem policajci u civilu su prisutni. E sa neka je ovo i malo saljivo, verujem da ima isstine i da je zesca istraga u toku, jer oni ionako prvo idu kod onih koje poznaju i pregledaju njihove motore, ali nesto mi mrka kapa da ce ovu osobu pronaci, mada nikad se ne zna,,,,,uzas.. Ja licno dobro poznajem 2 policajaca koji imaju svoje Rke i redovni su u gradu, a i mnogi drugi ponesto saradjuju, tako da se informacije dosta brzo razmenjuju, moguce je da je ova osoba dosla sa strane, ko zna... Sad mi je josh zalije kad vidim koje posledice je ova zena pretrpela...
-
Stanica resena, oglas se zakljucava, hvala svima na interesovanju. Arakise, za mic osta je isto ako ga pronadjesh.
-
Odosmo u off... Ja opet ponavljam, mi ne znamo sta ce osobi koja je na zenu naletela desilo pre udesa. A to ce se utvrditi u tom pravnom delu price. Ali neka bude sa se ovde diskutuje o samom postupku izolovanom od svega ostaloga, pre i nakon toga. Hvala na lepim zeljama za ispit, bice nadam se do kraja meseca;) Lepa i konstruktivna diskusija, a to je bitno, da se u obzir uzmu svi faktori. Pozz.
-
Normalno?!?!?! Brutalno pretucen bajker u BG-u
Endurac je odgovorio članu doctore u Motoristi Na Drumu
Potpuno se slazem, i uvek treba dati i drugi aspekt cele price. Ocigledno je pored nasilja u porastu na ulicama, doslo i do porasta istovetnih izjava na nasem BJB forumu. Opet dolazimo do iste price koju vodim sa drugarima na temi "udario zenu i pobegao". Poenta je da idiota ima i za volanom i za kormanom, i da u knkretnoj situaciji, uvek moze da postoji i detalj za koji ne znamo. Prebijanje na ulici ili bilo gde nema nikakvog opravdanja, a ovako smo kao nekakva ratnicka plemena i kurdi.. -
Jeste upravo tako, treci dan se raspravljamo oko ovoga i na kraju sam popustio, jbg Ne koristi rec "cut" kao vi somborci doduse , nego neke suptilnije argumente koji me odmah razoruzaju...
-
Zena mi cita post i upravo mi kaze da bih mogao manje da kakim ;D To je valjda zato sto spremam hebeni pravosudni.... A rasplet cemo tek cuti.... Ako je to uradio bez osa dece babe strina i slicno, ja bih mu prvi dao max zatvorsku kaznu! I da vise nikada ne sedne ni na motor ni u auto ni na traktor ni na trotinet.... Pozz.
-
Ja mislim da je odmah vreme i za pravni pogled na stvar, vreme je vrlo zrelo, zasto da ne, to nam je svakodnevica. Ja samo pokusavam da ukazem i na drugi aspekt price. Naime ja sam Blicu kao neki spoljni saradnik odmah dostavio informaciju o obaranju i zao mi je sto Hitmanova fotka sa lica mesta nije odmah bila dostupna da i nju bacim. Upravo zbog ozbiljnosti situacije. Ali pokusavam da prezentujem i drugi deo price a to je epilog koji ce tek uslediti i koji ne znamo kakav je. Prica ima pocetak, sredinu i kraj. A kraj cemo saznati, mozda, ako dodje do suda. Naime zivot pise price, i ja kazem da ne mora neophodno da sve bude losa namera. Ukoliko je u pitanju vrlo specificna situacija, mnogi od nas ovde na forumu bi se uplasili i takodje otisli sa lica mesta. Dakle, zivot je cudo. I najhrabriji i najposteniji od nas mozda ponekad posustanu. Ja sam posle udesa kolima kad sam imao 18 godina i tek dobio dozvolu, a vala vozim od 14te, oduvao nepropisno parkiranu Dijanu 100m u park sa raspalim Ficom, negde 90ih....Jer su mi neki delovi na vozilu bili neispravni. Sta sam uradio? Pobegao sam kuci. Ujutru rekao majci, ispostavilo se da je zena vlasnik vozila zvala moju majku sutradan u vezi stete, jer je radila tada u O.D.Dunav, i tako se na najcudnovatiji nacin ispostavilo da je naletela upravo od 2.000.000 ljudi na osobu koja je stetu pricinila. Da li sam bio kreten, kriminalac, los covek? Ne, bio sam kao i sada, normalan, posten, ali stravicno preplasen...Klinac... U normalni okolnostima to je uzasno sto se dogodilo, i naravno da je za osudu. Ali treba na stvari gledati i sire. U principu se slazemo, sto je najbitnije, treba zagovarati prave vrednosti. E sada ti nesto kazi pa da drug koji 2x ponavlja tvoje reci i po 3ci put ponovi da bolje razumemo mi koji imamo poteskoca sa citanjem
-
Lancia88, jeste, tacno, poenta price je udaljavanje sa mesta nesrece nekog ko je tu nesrecu prouzrokovao. ...to je u sklopu cele price i otezavajuca okolnost ali za nekog ko nije pravnik. ... i posebno je krivicno delo takodje. Samo sto je kazna za njega mala, a za nanosenje teskih telesnih povreda 2-12 godina i sl. A to je ono sto je prethodilo bezanju. Ja razmisljam kao pravnik, a ti kao nepravnik, i to je potpuno normalno. A te babe, dede, ose i ostale okolnosti nisu za podsmevanje, nego mu mogu doneti mnogo manje godina kazne nego sto bi ih dobio da ih nema, uoliko one zaista postoje, a ukoliko se utvrdi da je bio neuracunjiv, nema nista od kazne nego mere bezbednosti, ustanove, lecenje i tako dalje. A to moze da znaci da je bio lud kada je udario ali da je bio lud i kada je bezao. Dakle ja razvrstavam posledice po tezini, i ne trccim pred rudu. No, postujem svacije misljenje
-
E vidite, zato je tekovina 6 hiljada i kusur godna ljudske civilizacije sud. Da ne bi bilo kadija te tuzi, kadija ti sudi, a da isto tako ne bi bilo da krivci ostanu nekaznjeni. U sudu radeci, covek shvati 1 stvar, a to je da zivot pise price, i da je zivot uvek ispred zakona, tj propisanih prekrsaja i krivicnih dela, zato se zakoni i menjaju, dopunjuju a stari, losi brisu ili menjaju u skladu sa vremenom i novim izazovima i tehnologijama. Mi coveka maltene osudismo na smrtnu kaznu. Dobro. Ali... Sta ako mu je osa usla u kacigu 2 sekunde pre udara? Sta ako mu je roditelj preminuo 2 minuta pre udara? Sta ako mu je dete umrlo 2 minuta pred udara? Sta ako su ga kriminalci drzali 4 dana u podrumu i on uspeo da pobegne? Sta ako je seceras, dijabeticar, pao mu sistem halucinirao, i uplasio se samog sebe i situacije koju je napravio..... Da li je ta osoba i dalje ziva? Da li dakle postoje i olaksavajuce okolnosti? A sta ako je gospodja iskocila ispred motora trceci? Jel znamo brzinu kretanja motorcikliste? Ne znamo... Da li smo svi zaista toliko dobri ljudi? Pa nismo. Srbi nisu najbolji, najradniji i najposteniji narod na svetu. I nemojmo biti licemerni. Srbi znaju da ratuju i da se biju. Poneki i da uce skolu. Ostalo tek treba da naucimo. Dakle gospodo, kada na sudu klupko dogadjaja pocne da se odmotava, i dokazi se prezentiraju, porodicne prilike, koriscenje opojnih sredstava i slicno, tu onda mnogo toga ispliva, i tada se kako kaze vecina donose nepravedne presude. Tacno, kao i svuda, postoje potkupljive sudije, postoji spora pravda, ali u tom sudu sedi masa cestitih ljudi koji posteno rade svoj posao uprkos nocnim pozivima i pretnjama. Krivce za kaznenu politiku mozete traziti i u tuzilastvu, zasto samo u sudu? A politicari..? Dakle, pretpostavimo da je momak ili devojka koja je udarila gospodju idiot, sto verovatno i jeste, ali hajde da budemo u svojim reakcijama i realni i pomalo uzdrzani. I da sacekamo malo da vidimo sta ce da se utvrdi... I ja bih najradije bacio flasu na glavu, idiotu koji prolazi pored kafica i odjednom zavrne na 10.000 obrtaja da pola naroda dobije infarkt. I idiote na skuterima koji zuje oko kola kao muve.....Ali sam to video, i znam da je idiot. Ali ne znam i da li je psiijatrijski slucaj. I onda ga treba skloniti sa ulice. Ali to sve mora da se utvrdi..I uvek ce medju nama biti ovakvih i onakvih, tablica ispod repa ili bez, ali dok vecina odredjuje pravila, tako je kako je. To su ljudi.. Sustina price je da je vo skoro izvesno krivicno delo, a od okolnosti zavisi da li ce i kako biti kaznjen. U svakom slucaju, zelim da ga sto pre uhvate i da se situacija razjasni, da zena dobije lepu nadoknadu za povrede i strah;) Niko joj ne moze nazalost nadoknaditi sok, ali zato postoje pare. Zakon je jasan i ako je cista situacija, ceka ga i uz minimalnu zatvorsku kaznu bajbokana. A gospodji zelim brz oporavak;)g Mala digresija, ne zamerite, ja uzivam da vidim razlicita misljenja, i stavove, i da se oko njih sporimo i dogovaramo...
-
Ne mogu da se cuju vatrogasci ni policija, i za uredjaj treba redovna radioamaterska dozvola. Zakljucavam post, da se tema ne bi razvodnjavala, uredjaj je ozbiljan, i sve moze, i za ozbljnog kupca se sve informacije od mene mogu dobiti na mob ili PP, a Coder kad mi postavish ozbiljno pitanje, prosto samo odgovori na njega, ii mi posalji PP da ne bi gubio vreme raspisivajuci se, nista vise;) Sve ok. Otvoren sam za sve dogovore. Dakle oglas je otvoren a post zakljucan
-
Ocigledno drugar nije pravi kupac, no dobro, ponuda ostaje kao u prethodnom postu...
-
Policija za sada ima informacije da je motor teget beli, "vece kubikaze" sa ostecenom rucicom kvacila (ko i kako je to snimio nije mi jasno).. A sto se motorcikliste tice, tu su vec 2 K.Dela, 1 za nepruzanje pomoci, drugo za ugr.j.saobracaja a mozda i tesko delo protiv bezb.j.saobracaja, kazne su opake u zavisnosti od posledice/a, koja ce se znati nakon pregleda i vestacenja, bice i prekrsaj, nije mu sjajna situacija... Mada covek verovatno upravo sada sedi, smeska se i prefarbava svo motorcikl u roze, tako da se nikad ne zna....
-
Pa hajde neka bude kao sto sam rekao Skyrunneru, ako si pravi kupac: oba uredjaja, punjac, rezervne 2 baterije, i mikrofon sa kablom i slusalicom. Ceo sistem. Baterija je vrhunska, nova, a ove dve, ako nekad budes hteo da se zezash rasklopish, i stavish obicne punjive unutra. Drugi uredjaj, Midland, trosi 4 obicne punjive baterije, tako da tu za punjenje nije problem. Njih ima da se kupi, oko 150 din komad ili josh bolje, 4 komada sa punjacem. Ako ti eventualno treba i ispravljac, da mozes da radish od kuce, bez baterije, dam ti ga sa crvenu;) Imam rezervni.
-
Uh sad si nam ga zavukao kao prst u dupe ;D Skoro kao mobilni, samo ne mozes u isto vreme da slusas i da pricash, nego jedan slusa dok drugi prica i obrnuto, a ako na istom kanalu ima vise ljudi svi mogu lepo da se iscaskaju, i tako po ceo dan, i sto je najsladje za dzabe;)) Samo nikad ne znash, ko te sve slusa a nece da se javi ;D Pozivni znak dobijesh u udruzenju radio amatera.
-
Heheh, u istom smo sosu:) Ja spremam pravosudni ispit, vec 3 mesec, a josh 3 cu koliko vidim. Vazduhoplovni saobracaj je moguce slusati, ima AM ali mora sa Arakisom da vidimo, mora da se nesto prespoji u uredjaju hardverski, da se ta opcija omoguci. Za posedovanje i saobracaj sa FM uredjajima van opsega koji je Arakis napomenuo je neophodna dozvola, a ona se dobija tako sto se ide na kurs i polaze ispit pri RA drustvu. Ukoliko pre toga uredjaj policija ne vidi, nece ga oduzeti. Bitno je da im se ne javljash i da ih pitash kako su ;D Ja sam stanicu koristio godinama, i onda sam lepo uzeo i to polozio, da bi dobio svoj pozivni znak, i da bi mogao da mlatim sa njom po ulici, ali mi je to ubrzo dosadilo, osim kad idem na izlet ili opravljam krov;) Taj izbor je na tebi.
-
Oko 30 ak cm:)
-
Saban! Ima lepo prelaz da se kupi za normalnu antenu, sraf na bnc i sl., ali ljudi mora da sile jbg... Imam Jezinu duo band antenu mora da ti dam da probash, za tokac, iz USA sam je uzeo, razbija kako radi...Mislim da duplo bolje sljaka nego ona Alincova originalna...
-
Kontakti su katastrofa, 4,5 su lemljeni, nadam se da ce da radi, to je jedina losa stvarka na uredjaju, neko se igrao ocigledno, iako ima zastitnu plastiku preko... :-[ Imam i jednu Yaesu 23 tojest onaj malo jednostavniji model, pogledacu gore taccnu oznaku, mislim da mi je hibrid crkao, i dugmici su katastrofa, jeftnija je da se uzme nova nego da se opravlja, a ako imas nekog iskustva sa njima, javni, mozda moz` i to da sredimo;) Losa baterija, nemam punjac, mozda jedino u kucu da je nataknem;)
-
Spoljni mikrofon, da mogu da ga turim na rame kad idem na Kop;))) Moze i sa ili bez antene, al sto obicniji to jeftiniji;)
-
Arakise, javni ako naletis na mic za Motorolu HT1000
-
CB toki voki je jako tesko naci. Ja obozavam cb jer ima taj retro sum, i ide na velike daljine, jer je freq oko 27 MHz. CB stanice su uglavnom jeftinije, digitalne nesto skuplje, ali se uglavnom rade kao stacionarne ili mobilne (za kola) pa je za ove u slucaju upotrebe u kuci neophodan ispravljac na 12v, koji mora da gura makar 3-5 wati, a to nije ispravljac koji prodaju na pijaci vec ozbiljan uglavnom torus sa hladnjakom i ostalim dzidza bidzama, i naravno antena je uvek neophodna, ili stap antena ili veliki dipol na krovu, tj 2 razvucene zice. Inace je CB jako zarazan ) Poenta je da je za ozbiljnu komunikaciju neophodna dbra oprema i visoka antena, u uslovima grada, napolju je vec drugacije. ve sluzbe, policija i ostali (koje ovaj uredjaj "hvata", imaju repetitore na visokim polozajima u gradu, jer veza izmedju 2 stanice u gradskim uslovma, kakve god bile, bez visoke antene nije moguca zbog zgrada i terena). Sa druge strane air to ground je mnogo zahvalniji jer je brisan prostor ;D tako da tu cesto i sa nekim idiotskm stanicama za decu mozes da pricash;) FM je sa mnogo manje suma i bije pravolinijski. Ako se evenualno odlucis za Alinca, poklonicu ti i mog Midlanda, tako da si zavrsio posao Imas 2 uredjaja po ceni jednog. I komunikaciju na UHF bandu. Ja dobijam na poklon sutra krovnu antenu od kolege tako da ocigledno dobra volja ide u talasima. Dobijash i mic i sluske tako da mozes i Midlanda da nosis gore koji je mali i lak, a da veliku stanicu ostavish na zemlji.... Dodji probaj, sedemo na kaficu, ja sam zaljubljenik, tako da nema foliranja, a takodje se prokonsultuj sa cika Arakisom, koji je tu tata mata i sa ostalima, jer ja uredjaj i prodajem, pored toga sto diskutujemo, da ne bude da silim nesto... Ima dosta uredjaja, milion vrsta milion cena;)
-
Ma uzmi ove plasticnjake sto se prodaju u Snajperu i lovackim prodavnicama, Cobra, Midland, Albrecht, ako ces sa kucom da pricash sa brdasca. Ako treba da dobacish preko 300, 500 m ili kilometrima , ne gine ti ozbiljan uredjaj x 2. Opet da ponovim, na otvorenom je mnogo laksa komunikacija, ali je i tu majka antena, polozaj i snaga. Tj, idealno je da makar 1 od uredjaja ima visoku i ozbiljnu antenu.
-
Prekljuce sam uzeo Motorolu HT1000, to je uredjaj koji sam odavno zeleo, i poprilicno sam zadovoljan, jedino sto na vecoj snazi (5w) iscedi bateriju jako brzo. Za Skyrunnera, Arakis je tu poprilicno u pravu, ne sam sto motor i vox slabo idu, nego generalno vetar u MIC nikako ne ide, ne samo sto bi ga ukljucio sam cesto, nego je glas nerazgovetan. To kao kad snimamo video sa zvukom na aparatu i snimamo s motora. Tesko... Ceh je namestao dugme na korman, ja sam tu bio i igrao se s njim, a nas kolega profesor sa BJB je uzeo korektnog Midlanda koliko se secam za komunikaciju sa suvozacem u Lousiu, i to je jako lepo funkcionisalo, ali samo preko zice;)
-
AVQ, Dobrovoljno vatrogasno drustvo, put ka Zemunu i Bezaniji, od NBGD, pored Juge iz grada kad se ide, pa pre ulaska u Zemun skrenesh polu levo na semaforu i samo pravo , odmah posle 1 og semafora... svake Srede (ne znam da li poslednje ili prve u mesecu) je tamo berza.
-
Delta Oscar Xray ;D
