Jump to content

Moto Zajednica

Endurac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1578
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Endurac

  1. Zakonom nikad nece biti dozoljen prelazak skutera i motorcikala preko pune da bi se provlacilo i smanjile guzve, kao i u svim gradovima i zakonodavstvima na svetu. Zakon bi samim tim postao besmislen. Kao i svuda, pitanje je solidarnosti, navike i tradicije. Kod nas se dvotockasi zesce voze samo 3,4 godine i za to vremeniko nije stigao da se navikne na bilo sta. Druga stvar je sto mnogo vozaca dvotockasa smatra da automobilisti imaju reflekse kao Brus li i da je normalno da im ulecu ispred branika pred semafor u liniju i ocekuju da ovi reaguju u sekundi. To su greske koje svakodnevno gledam na ulicama i poosle sse zale(imo) da ih (nas) obaraju. Svi treba da budu svesni svih ostalih, a voznja preko pune vec uzima maha, potrebno je prosto par godina kao i za sve obicaje da se ustolice;) To je makar moje misljenje.... A Alvirovic koji je tako napljuvao onaj skuter, ocigledno pise sta mu se kaze a za sve ostalo je slep. Jer da je otvorio oci kao covek u Parizu, Rimu, Solunu , Trstu itd, verovatno bi ih video na desetine oko sebe..... Naprotiv, godinama pokusava da nauci napamet put do Paralije;)
  2. U pitanju je javno objavljivanje nagrade , sto po ZOO-u povlaci OBAVEZU da se nagrada isporuci. Slobodno javni drugu da mi se javi, ja cu mu za dzabe napisem opomenu pred tuzbu i posaljem SAT-u! Evo ovo ti javno obecavam!
  3. Endurac

    Portreti

    Hahah , inace devojka sa maramom ima 34 god;)
  4. Samo mala dopuna, vozac je duzan da propusti pesaka na obelezenom pesackom prelazu gde nema policajca, ili svetlosne signalizacije ako je ovaj "Stupio , stupa ili pokazuje nameru da stupi na p. prelaz". Nazalost mnogi pesaci misle da "pokazuje nameru" znaci da istrce ispred parkiranog automobila ili sprint doletanje ispred branika sa 50 metara van prelaza....moguce da nisu ucili fiziku ili nemaju pola sata voznje u zivotu za volanom ili misle da svi imaju brembo bremze ;D .... Ja sam vise pesak trenutno , ali me ovo matrix natrcavanje sa 100m na vozila u pokretu na pesackom potpuno izludjuje...Pred pesacki i babe postaju gazele (nek su zive i zdrave)
  5. Endurac

    Canon EOS 50D

    Najbolje je u Srbiji da ga kupish u Americi, ;D posto je tamo isto ovoliko koliko je u EUR u evropi, samo u $ Kad si vec svetski putnik;)
  6. Bravo narode;) Sad mi Mikka sibno link, extra su fotke..
  7. Endurac

    Finally !!!

    Joshh ftoki daj!!!
  8. Ajd idem i ja sa tobom stacu iza tebe da se prosvercujem )))) ;D
  9. Sto rece Dexterr, radi sve ako si vissi od njega, ako si nizi, onda te podjebava dok ne odesh kod drugog majstora..... ;D
  10. 1989 je motor, ako neko ima info, ili motor, ili opciju da uveze nek javne.....U pitanju je moj odlican drug i Veterinar Vlada, nas kolega, zabagovao je kod Kocke sa motorom vec mesecima, pa presekao da se ubaci nova makina.... Po ceo dan je u ordinaciji pa tesko da uspe da se javne svaki put ali evo i nj. mobilnog, usput ako vam treba fenomenalan dr za zivotinjke: 064 112 42 45 (Vlada). pp, ili 063 7716 465 (Endurac)
  11. Ukoliko su lake telesne povrede i materijalna steta preko 200.000 ili teske, policija po sluzbenoj duznosti pokrece Krivicni postupak za ugrozavanje saobracaja ili tesko delo protiv saobracaja, te tu advokat nema sta da radi, jer nisi stranka u postupku vec osteceni, ..to je tzv blanketno krivicno delo, jer se naslanja na zakon o bezbednosti saobracaja koj je prekrsen kada je povredio vozac automobila saobracajni propis, a sto se tice naknade stete, osiguravajuce drustvo bi trebalo da ti isplati kompletnu materijalnu i eventualnu nematerijalnu stetu. Ukoliko se to desi, mozesh ti i da istaknesh imovinsko pravni zahtev u Krivicnom postupku ali ce seonda pokrenuti pitanje naknade stete iz osiguranja, da li si od Os. Dr. dobio ili nisi dobio naknadu.... Ne znam koji to postupak pokrece advokat ako je osiguravajuce drustvo vozaca automobila spremno da plati realnu stetu. U principu u parnici se solidarno tuze Os.Drustvo i Vozac automobila te ukoliko Os.Dr. nece da plati stetu, ukoliko je krivica nejasna, ili ukoliko Os.Dr. plati maje nego sto steta realno iznosi....Vodi racuna o tome da je ovaj parnicni postupak za naknadu stete potpuno razlicit od krivicnog postupka koji ce biti pokrenut po sluzbenoj duznosti i na koji ces biti verovatno pozvan kao osteceni.. Dakle vodi racuna o tome za sta dajesh pare advokatu i da li je to potrebno. Licno, angazovao bih ga da postigne dobar dogovor sa Os.Dr. da se ne davish po sudu. Parnica je jedno, postupak pred osig. drustvom drugo a krivicna odgovornost potpuno treca stvar vrsta postupka..... Uglavnom se kod nas u krivicnom postupku utvrdi krivica vozaca i za ovakvu stetu i lake povrede dosudi uslovna osuda od otprilike 4 meseca zatvora, uslovno na 2 godine...manje vise po proceni sudije. Od toga ti uglavnom nemas nista osim zadovoljstva sto je u kaznenoj evidenciji... Juri ti da od Os.Dr. uzmesh sto vise para i skupljaj lekarsku evidenciju i cuvaj zapisik. Pozz i srecno;)
  12. Ajde drugari da se vratimo na temu, nadam se da nemate nista protiv, razumem i markonea ali razumem i spiru, svako iz svog ugla;) Nije nista sramota i tesko se zaradjuju pare. Znaci da nastavimo ako moze, samo ko ima kacigu u ponudi , hvala josh jednom;)
  13. Pa naravno da nisi, hvala svima. Moze ovo da bude i poklon ali nema potrebe da se organizuje humanitarna akcija, vec ce se pojaviti neka kacigica za male novce za klinca Ne bih samo uzimao nesto staro zbog stiropora koji propada vremenom. Rekao sam i za Markoneovu, pa ce mi javiti danas ali mislim da im je 8.000 mnogo..tj znam;)
  14. Markone i to je fer gest. Kako god bilo, ljudi su bas bez para, pa cemo vec nesto smisliti, nek ovo ostane otvorena tema posto josh uvek neku adekvatnu kacigicu nisam nasao;) Hvala svima na konstruktivnim postovima
  15. Pa iskreno, ja i idem na to da mladom buducem kolegi nesto nadjemo u tom duhu;) Nazalost malih nemam, ali nacicemo vec nesto; Thanx Spiridone;)
  16. Pitachu ih;)
  17. Super super, svaka cast Ajd neko ako natrci na pravilnik nek pusti link;)
  18. Ja sam izbrisao prvobitni post , ali evo dopunicu, i hvala ti puno na odgovoru;) Roditelji decka su u ne zavidnoj finansijskoj situaciji i moped koji je kupljen ce da se tek sredjuje jer je otac limar a pomalo radi i mehaniku, ja ih poznajem preko nekog prethodnog posla i divni su ljudi pa sam hteo da im ucinim, Dakle kaciga koja je nekom nepotrebna, ili neka bas jeftina, do 20, 30 eura pa da im ja eventualno kupim... Ja sam kao da me bosanac pravio pa nema svrhe da mu moje poklanjam.
  19. Kolega znacci, pravnik jel ?
  20. Ako neko ima full face kacigu na prodaju, vel. za klinca od 15ak godina, nek javne 063 7716 465
  21. Znam znam, nego pravilnika ima bilion i tesko ih je naci na internetu jer se isti na netu uglavnom ne objavljuju, a na sajtu Mupa ima link ka zakonu o policiji i zobs ali je pravilnik samo naveden, dakle verovatno je u stampanoj formi a ne i u elektronskoj, a i u SL.Gl. bez broja ili tacnog naziva tesko ga je naci jer izlazi 20 izdanja sl gl mesecno a ne jedan sl.gl. ;D. Zakon imam jer moram da ga imam jer mi je to posao, ali mi je dakle pravilnik zanimljiv. Ali nema veze, bitno je da se edukacija obe strane postize;) Kas smo vec kod razrade teme, obratite paznju i na uslove koriscenja sluzbene palice i vatrenog oruzja za cije koriscenje postoje precizna pravila, navedena u Zakonu o policiji, pa kada imate situaciju da se na vas poteze jedno od to dvoje, kao u mom slucaju, bez prethodnog ispunjenja zakosnkih uslova, mozete nakon toga (ako izvucete glavu) da se obratite MUPu sa prijavom nakon cega bi usledio disciplinski, sto se u mom slucaju i desilo.
  22. Odlicna diskusija, i napokon ono sto fali ponekad na forumu, a to je pozivanje na slovo zakona, pored price. Samo bik preporucio drugarima da nakon navodjenja slova zakona napisu ispod koji je zakon u pitanju da bude kompletno. Dakle radi se o Zakonu o policiji, a o pravilniku koji je drug naveo ne znam nista pa ne bi bilo lose samo da navedesh koji je pravilnik u pitanju. Trece, panduri se i sami obrazuju usput, pa pored nekih cestih vanrednih gluposti ponekad im treba kao sto ste uradili pojasniti neke stvari iako nismo duzni da to radimo. Imajtte u vidu da postoji gornja granica koeficijenta iteligencije za prasinare jer za to postoje odredjeni razlozi (bezpogovorno slusanje naredjenja i sl..) I 4to, Interventna policija nema vise ovlascenje da bez razloga zaustavlja vozila i vrsi rutinsku kontrolu.
  23. Endurac

    Portreti

  24. Danke;) Lock;)
  25. Odose pantale, bice i gipsanih radova ;D ;D ;D
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja