-
Broj tema i poruka
1578 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Endurac
-
Znam za jadac. Danbas sam vozio ulicama bez semafora, zbog hladjenja, samo pravac, i to u farmerkama. Prvi put sam leti spustio vizir jer je toplota koja bije u lice neizdrziva. Kazu da je danas naj topliji dan u BG..ikad?
-
Norvezanin u Beogradu u proputovanju Evropom
Endurac je odgovorio članu Endurac u Predlozi za izlete i putovanja
..mozda sam ipak trebao da ``zapecatim`` nase prijateljstvo...aaa DUH? ;D ;D ;D ...xexexexe shalamala..... -
Ovo je bratski i humani sto obelezavamo i sto smo se setili. Ja sam inace sutra na groblju pa ko dodje. Neka mu je laka zemlja.
-
Norvezanin u Beogradu u proputovanju Evropom
Endurac je odgovorio članu Endurac u Predlozi za izlete i putovanja
I posle sam ja ovakav i onakav... ;D ;D ;D Drago mi je zbog vas. ;D ;D Ma da, ko vas ne zna skupo bi vas platio. Znao sam ja da ce zli jezici da krenu odmah. Nazalost od sexa nista, ni od bratstva i jedinstva, spavali mo na dva odvojena sprata ;D Ali da si hteo, mogao si da mi javish da Vas spojim ;D Salu na stranu momak je extra, drago mi je, posle mi je palo napamet, da je jedno iskustvo koje je poneo odavde upravo to neko kao gostoprimstvo, i da ce to tako ostati u nj svesti. Mozda ce nas onda makar neki mali deo stranaca, razumeti, i pozeleti da ovde dodje, a sutra prekosutra i ostaviti malo novca ovoj nasoj napacenoj zemlji. -
Sve je bilo spontano. Sreo sam coveka u dva navrata, prvo u gradu ne secam se tacno gde, ali sam ga skontao sto bi rekli Bosanci, znam da mi je bio cudan motor, kasnije utvrdio - zbog touring wind screena, a nakon nekih pola sata opet, na nadvoznjaku u Ruzveltovoj ulici. ovaj puta sam mu prisao, shvativsi da mu je GPS u stanju kao sto je moja ves masina u podrumu, stara 20 god. Nakon nekoliko reci, na engleskom, covek je zamolio da mu pokazem kako da dodje do auto puta za Zagreb. Svativsi u razgovoru da imamo zajenicke hobije, interese, a i bajkeri vec kakvi smo, ostade covek do uvece, na picu, Mina se jedina pridruzila ostali koje sam uspeo da pozoven nazalost nisu imali vremena. Nakon toga, ostala je opcija da prespava, naravno ponudio sam deo stana sa svojim krevetom i kupatilom, sve je extra bilo, zezali smo se celu noc po kaficima, Cope se na kratko pridruzio sa Afrikom. obisli smo Kalish, Straje baje, Knez Mihajlovu, bili na josh par mesta, vec je bio mrak nazalost. Odmorio se , probudili, popili kafu, pojeli stari dobri burek i krenuli ka auto putu. Oko 12 smo bili ispod Autokomande, na stanici, sisli sa motora, stali, izljubili se i on ode put Zagreba. Divan je osecaj nakon toga ostao, oplemenjen sam za jedno lepo iskustvo, odlicno druzenje, verujem i on, a i nije mala stvar imati druga u OSLU. A videcemo se josh svakako..... Inace je krenuo iz Osla, prosao Skandinaviju, Poljsku, Rumuniju, preko Pancevca dosao u Beograd. ide za Hrvatsku, tamo se zadrzava 3,4 dana, zatim u Austriju kod nj drugara na neku svirku, pa ce se smisliti gde dalje.... Kuriozitet je kaze da su u Rumuniji gledali na nj motor kao na spejs satl. Masina je KTM 990 Adventure, tamno siva. Gume Pirelli scorpio. Koferi 3 komada Touratech + vodonepropusne vrece. Garmin GPS sa nosacem i punjacem. Grejaci rukohvata. Bezolovni. 22000 eura kosta u NOR. Inzinjer je zvuka, tonac, free lancer, i moje je godiste (34 ;D). Evo malo slikica hronoloski poredjanih pa uzivajte:)
-
E dobro je da si se i ti javio, da covek ne luta okolo... A jel ti nije bilo lakse da napises knjigu "Dizanje za pocetnike" ? ;D ;D ;D Perverznjaku sa fotoaparatom ;D ;D
-
....nije mi cilj bio da pisem "gluposti" al ako si TI tako procenio .....
-
Evo klasicnog i najcesceg primera posledice prekomerne vrucine po glavu vozaca ;D ;D ;D http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9172.new#new
-
Xexexexe...pogledai posledice prekomerne vrucine na postu koji sam upravo postavio:) http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9174.msg120250#msg120250
-
Danas sam shvatio, šetajući od posla do pekare i nazad, da u životu nisam doživeo ovaj stepen toplote na ulici. Već dva dana mi se vrzma po glavi šta bi sbve moglo da se dogodi i koje su posledice vrućine po vožnju, koncetraciju i samu mehaniku i dinamiku kretanja, pa evo da počnem a ako smatrate da nisam promašio temu Vi se nadovežite. Ko zna kome ćemo sve uštedeti trud Ono što sam do sada zaključio: MOTOCIKL, SKUTER: -vazdušara , jedan cilindar, apsolutno NEIZDRŽIVO voziti, peče po butinama, nogama. *Pitanje je da li je moguće da se potpuno ispravan jednocilindrični motor pregreje u gradskom režimu vožnje? Nisam baš siguran da je odgovor negativan. Sve imam utisam da će uskoro metal o metal da se tare. TEORETSKI, MAŠINE SU ISPITIVANE U MNOGO GORIM USLOVIMA, A UZIMAJUĆI U OBZIR TEMPERATURE KOJE SE RAZVIJAJU U SAMOM MOTORU... ALI... -Benzin isparava i u vožnji i dok stoji višestruko x više nego na uslovno rečeno normalno j temperaturi. *Moguće da se zapale isparenja? U zatvorenom prostoru naravno. Što je topliji to se brže pali, zar ne? *Direktne posledice: ko drži motor u haustoru ili garaži, a deli sa nekim, verovatno će imati problema sa komšijama. Savet: zamoliti ih da se strpe ;D *Ima li uopšte opasnosti od samozapaljenja benzina (koliko znam oko 220 `C) ? Rekao bih NE iako se nama čini da je papreno toplo. *Eventualne posledice po gorivo u tanku motorcikla??? -Direktni sunčevi zraci polako izbledjuju farbu na plastikama i metalu hteli mi to ili ne. *Zaštititi ih reflektorom (eto novog proizvoda!!! ;D). -Gume? *Logično mi je da postaju manje tvrde da se ‚‚pravnički‚‚ izrazim Posledice? Bolje prijanjanje uz podlogu definitvno. Opasnosti? Na odredjenoj temperaturi guma polako prelazi u tečno stanje. Moto gume nisu napravljene SAMO od gume...... dakle ne treba očekivati da predju u drugo agregatno stanje, ali...? VOZAČ iliti PILOT (to smo zar ne, nisu Talijani ludi što nas zovu ‚‚pilota‚‚) -definitvno, apsolutno nedvosmisleno opadanje koncetracije. *Mislim da je ovo čista biološka, fiziološka reakcija, medicinu ne poznajem toliko da bih dalje išao ali ko zna nek raspali da i mi znamo. *Definitivna preporuka - izbegavati vožnju ukoliko nije neophodno po ovim paklenim vrućinama, ne samo zbog sopstvenih grešaka već i grešaka ostalih učesnika u saobraćaju. Uzevši pri tome u obzir da se hroničnim psihijatrijskim bolesnicima pojačavaju tegobe, treba se kloniti ulice. Ko želi naravno. OKOLINA: - Ćopave i ostali štenderi i sl. propadaju u asvalt! *Ovo već svi znamo. Sve propada, bez obzira na težinu: skuteri, čoperi, R, F i ostali čučavci, kroseri itd.... *Definitivna preporuka: parkirati motor ili skuter u hlad i ne biti ćurka nego ukoliko je zadržavanje duže - proračunati koliko toliko kretanje sunca da ne bi morali stalno da pomeramo mašine. Ukoliko je moguće, bolje parkirati na betonu nego na asvaltu (ajmo mašinci i gradjevinci savete). *Preporuka: ispod drveća, u hladu. *Preporuka: imati malu daščicu za ‚‚podmetnuti‚‚ za asvalt. -Prelamanje svetlosti i objekata zbog temperature, tj različitih gustina vazduha, odnosno isparavanja. *Obratiti pojačanu pažnju na saobraćaj, daljine, odstojanje, objekte u daljini, zaustavni put i sl. *Obratiti pažnju da i sama isparenja mogu biti otrovna u nekoj meri: sam benzin, alkohol, katran, i ko zna šta sve još...
-
Africa je motor za malo suptilnije mentalne konstitucije vozača... Probaj da uživaš u nekim drugim kvalitetima Afrike, ako je kupiš, moj ti je savet... Idi gledaj Copeta i SPaVeta po brdima kad se ganjaju ;D Uzmi Yamu XT ili KTM LC4. Al to nisu bas pravi enduro, to su tzv dual-sport motori. Onda ih uzmesh u super moto verziji i to sve na zadnjem lepo izgleda. Sto`s mene licnno tice bez 2 cilindra nema endura. A ova dva idu na zadnji bez problema. Ako i dalje hoces na zadnji, ja predlazem 2 tehnike, sam nemam neko iskustvo sa Dominatorom, lose se propinje, a savet je "knjiskomoljski" samo da napomenem, i to sa nekog US stunt sajta , sacuvao sam ga pre 2,3 god: Prva opcija je da ga dignesh gasom i trzajem rukama i telom, Druga opcija je da das gas, stisnesh kvacilo, i sa stisnutim kvacilom dodas dobar gas i onda pustish kvacilo. Katapult par excellance ;D i drzi desnu na noznoj. Ti proba(Va)j, ja umesto toga odem pa pecam ;D
-
Najzli mislim da je decko pitao za wheelie a ne za stoppie. ;D Pitaj Mikku i Hitmena, kd voze GS-a, kardan ga penje na zadnji odmah! Iako ima preko 200kg! Stoppie - prednji Wheelie - zadnji:)
-
Hells Angels na mala vrata? (sastanak u Blue Moon-u)
Endurac je odgovorio članu Savage u Moto Skupovi
ahhhh zasto uvek crknem od smehaaaaaaaaaaaaa ! -
Nisi imao gumene gace za waterpolo ako uletish skuterom u vodu. ??? A dvreno veslo ako upadnesh u Moraccu? A majiccu na bretele ako naletish na plavuse koje vole vozace kamiona (sa rupicama naravno)? A dezodorans? A ciste carape? KAko si bre to seo na skuter? I to kineski ;D ..jel znash ti uopste kineski kad vozish kineski skuter.... ;D
-
pozdrav od SERBIAN WORLD TOUR TEAM
Endurac je odgovorio članu CIZMA u Predlozi za izlete i putovanja
...ako sretnete Daneta i Komu recite im da skrenu levo kod Albukerkija a ne kod Moskve. -
JEL T A K O JASMINKO ? ;D
-
..kad zaladni Koma nek ubaci stomak u tank bag ;D ..ustvari, kad bolje razmislim, ako ostanete bez konzervi u pustinji, uvek mozes Komu da POJEDESH ;D Pitanje je samo kako da ga savladash...
-
Hajde onda da uradimo nesto konkretno po tom pitanju. Ja se secam da sam davno pisao Direkciji za puteve, cini mi se da su oni bili nadlezni za zebre na pesackim prelazima, da se uradi zebra kod moje zgrade jer kola jure kao luda, znak postoji ali se ne vidi a zebre nema. U roku od 5 dana ekipa je dosla i nakon 5 godina uradila posao. Napisao sam ozbiljno pravnicko argumentovano pismo dopis, i nije bilo problema. Potpisao sam naravno pola ulice! Dakle, da li se slazete, nije nam nikakav posao, da srocimo zajednicki DOPIS, videcemo kome SVE treba da se dostavi, i da opisemo situaciju, a onda se nadjemo na kafi na Tashu i svi se ispotpisujemo. Dakle da se izmeni tajming semafora, i dodatno postavi znak, itd, videcemo. Ko bi zeleo da postavi post tima "nemoj brate nemaju oni vremena za to, ili bas ih briga" - nemojte jer to im je posao. Neke strukture ove drzave nekako funkcionisu, pa yasto da makar ne pokusamo. Predlazem da se u dbnevni red, ili dopis postavi josh jedna raskrsnica, znam da ce vecina da me napljuje sada, ali ajd, zivoti su u pitanju. Da se ilipostavi semafor ili STOP znak u Strahinjica Bana na raskrsnici sa Dobracinom. Ja tu imam razapet BUVAC i non stop pijem kafu i stalno se za milimetar izbegavaju nesrece, a kad je sudar, zestok je! Obrnuti trougao definitivno ne pomaze. Ko i ne ide u Straje Baje ili vec ima sta protiv nje i sisatih vrhunskih plavusa, ajmakar da bude dovoljno objektivan da pomisli i na druge, ili makar da ce se SAM naci tamo, slucajno ili protiv svoje volje zbog guzve.
-
Bravo Jasminko, svaka cast!
-
Zato ne treba nositi oruzje. Ja bih ga upucao po sred cela! Inace sidjem sa motora polako i pocnem da demoliram vozilo. Jednom sam se zarekao da to vise necu da radim, i nadam se da necu, ali kad god se obuzdam lose spavam ;D
-
Niko se ne gubi SSZGO, ali: " Ne dozvolite da vas iznerviraju svojim postupcima!" i "Ne odgovarajte na agresiju agresivnim ponašanjem!" ... Jednoumno napisano , subjektivno, i jednostrano. Odakle ideja o bilo kakvoj agresiji, i agresiji na agresiju ako ne iz licnog iskustva. Taj covek nikada, ali nikada nije seo na 2 tocka, to potpisujem a ocigledno se iz stila pisanja vidi, a vrlo moguce ni na bicikl. Ako bi ogledao snimke iz Trsta, Rima ili Pariza video bi koliko vozaci kola propustaju skutere i motorcikle. Idiota ima na obe strane, i medju vozacima 4 tockasa i medju vozacima 2 tockasa, dakle ne samo na jednoj. Sada u 21 veku , u nesnosnim gradskim guzvama, 2 tocka postaju spas. Ne samo za agresivce, nego i za zene, klince, za put do skole, za izlet, za matorce, za one slobodnog duha i druge raznorazne. Generalizovati motoriste kao agresivne polumozgane ne moze da prodje. ocigledno je tip imao u vidu nekakvu agresivnu grupu R vozaca u svom malom mestu negde u Hrvatskoj.
-
MISLIO sam da cu krenuti na posao nakon sto sam procitao originalni tekst an originalnom sajtu, ali evo morao sam da se nakacim na net nakon citanja. Odrastao sam sa matorcima, ali i sa Tetkom koja je psiholog, sestra takodje, naslusao se prica i uz malo (ne)pameti, imam utisak da je čovek samo i isključivo isfrustriran i da mrzi. Da bi se nekoga mrzelo mora da se steknu 2 ulova, da nekog ne volish i da se osećaš inferiornim u odnosu na njega Pretpostavljam da je autor ili rošav i užasno ružan a da mu hormoni rade pa je uskraćen, ili je invalid. Možda mu je neki bajker skinuo ribu ili ženu, a nedaj bože, možda mu je neki čaln porodice, dalje ili bliže stradao u sudaru sa dvotočkašem. Možda ima spor auto, možda se raspada a sajtne su mu dotrajale a nema para, možda mu banka ne da novac za novo vozilo. Možda ima milion problema, mrzi, ne voli, sekira se, uskraćen je , isfrustriran, nezadovoljan, besan, Možda je zaista poremećen. Ali nešto mu jeste. I to nije normalno, jer ON piše GONJEN NAGONIMA i MRŽNJOM, koja je očigledna, paradoxalno, komentarišući drugu socijalnu ‚‚skupinu‚‚. ... a možda nam samo zavidi ;D Ali NE ZABORAVITE! UVOD priče, nezrelost motorista, životinjski nagoni i brzina, deo su sporta. Svaku od tih rečenica koje je čudnovati autor naveo - i ja potpisujem!
-
Dosla stoka do kradenih masina, misle da je fancy biti motorista. Nazalost, moracemo da se strpimo par godina dok ih prodje...jbg
-
OCUUUUUU I JA MAJCUUUUUUUUU > ;D Ko opet pomene majice ili bilo kako OFF-uje u ovoj temi ili mi opet razvali kapiju imaće posla samnom. ..ti se samo kurcish sto si najveci ;D
-
Auh, jel imao jet kacigu, sta mu je bilo na glavi pobogu, Sherpa??!!!
