Jump to content

Moto Zajednica

Endurac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1578
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Endurac

  1. A u kombinaciji sa pistoljem eto parica za novu gumu ;D
  2. Vec mi se mesecima mota po glavi ova tema. I kada sam davno trazio osnovne podatke o tehnici voznje motorcikla, uglavnom sam nasao sve osim detaljnog objasnjenja tehnike voznje, sa elaboriranim svim elementima. Delimicno se moze o ovome naslutiti iz direktnog prikaza kamera zakacenih na sportske masine, trkacke ili amaterske snimke, ali one jednostavno ne elaboriraju sve elemente i ne prikazuju sveobuhvatno kompletan dozivljaj, pa cak i kada su ukljuceni i paneli o stepenu prenosa, kocenju i broju obrtaja. Uostalom evo mesta za sve to, crno na belo. Uostalom, za laike se sve to suvise brzo desava kako bi bilo sta shvatili, a kamoli naucili. Mislim da bi tema bila korisna momcima i devojkama koji pocinju sa voznjom, jer sportska voznja je majka bezbedne gradske voznje a i voznje van puta, a ostalima bi mozda bila stepenik ka razumevanju ili ukljucivanju u neke buduce trke, profi, profi veterani (Mali Caca) , amaterske trke veterana preko 60 godina (kao Peki i ja sto planiramo ;D) ili slicno... Ipak bih ovo ogranicio na supersport motore a ako neko hoce da komentarise tehniku supermotard, nek izvoli, mislim da je slicno. Mislim da bi akcenat trebalo staviti na: 1.) gas, 2.) menjanje stepena prenosa i to detaljno, od momenta stiskanja kvacila do detalja kao sto su : da li menjati brzine nadole, po 1 po 2, po 3, sa ili bez medjugasa, sa ili bez stiskanja kvacila, da li odjednom menjati po vise brzina na gore ili na dole, ili posle svakog spustanja nozice menjaca pustiti motor da koci, da li kociti motorom ili samo kocnicama, i slicno. 3.) Prebacivanje tezine napred nazad, podizanje tela pred krivinu uz kocenje, zasto , kako, spustanje tela pri ubrzavanju.... 4.) Kocenje...eh to KOCENJE..koliko je samo ljudi izgubilo krivinu zbog kocenja! Detaljna elaboracija koliko ko zna i misli da zna, proklizavanje, gume, RAKE ugao.... 5.) Idealna linija I sve ostalo...... Pozvao bih Patka, Stronsera, Malog Cacu, Dusana, Evila , sve moje drugara sa foruma sa kojima se redovno vidjam, i ostale koje nisam pomenuo koji su vozili trke ili stuntuju, i sve nas naravno da podele s drugarima svoja iskustva. Mislim da ce svi na taj nacin poboljsati svoju voznju.Predlazem da objasnimo tehniku po etapama. Ja necu mnogo da se guzim, vozio sam auto trke ali moto trke ne. Takodje pozivam padavicare da malo svog padavicavog iskustva utkaju u analizu. Znam da je tema isla puno puta ali slicna, ne ovako detaljna. I mene zaista zanima kako razmisljate (mo). Samo da podsetim, dakle, ovde je akcenat na sportsku voznju a ne gradsku, i pritom nema ogranicenja brzine, nema saobracaja u suprotnom smeru i slicno. Dakle sportska varijanta teme koju je , doduse u uzem okviru postavio Cale -prolazak kroz krivinu. Circuit Name: Catalunya Duzina: 4727 m. Otvorena 1991 Lap Record: Nicky Hayden (Honda), 1m 43.048s, 165.139km-h/102.613mph (2006) Fastest Lap Ever: 1' 42.837 (Valentino Rossi, 2006) Pole Position 2006: Valentino Rossi (Yamaha), 1m 36.411s
  3. Lepe su slike svaka cast Ti si topic zbog slika i pokrenuo mmmm? Ne znam samo zasto racunash to klizanje i obaranje motora po blatima i travi kao padanje...to je dobar dan svake zesce enduro voznje, i sam znash. ;D PS Da nije to slucajno TTR bivseg vlasnika Vlade, iz BGD?
  4. E ljudi, salu na stranu, cuvajte se, nemojte se zajebavati, da vam motori ne postanu vucna vozila za top.
  5. Eh Caca...da je samo vizir,,,u kacigi mi zivi hrccak, ali je to druga tema. Hvala svima
  6. kako da sebe castim cevape kad Bludni sin jede za nas trojicu????? ;D
  7. Cestitam lave
  8. Pa toga sam se i plasio xexexexe ;D Da uzmem ja lepo pištolj za pljastiku i to lepo pažljivo istopim i spojim pa da mi potrosimo te pare na žene bolje
  9. ...ti bash cesto kijash ?
  10. Alal ti vera..ja sam mislio da se sam poigram al kako da odbijem takvu drugarsku ponudu i castim kaficu, i njemu dam 1000 din .... Vidi samo koliko parica, da ne bude veca dara nego mera, ionako planiram da jedan tamni narucim iz Italije.
  11. Vizir je plasticni, providan, nematiran, u dobrom stanju. AGV GP1 kaciga. Ima li ko iskustva sa lepljenjem istog super lepkom, drugim sredstvom ili topljenjem, tj spajanjem samom plastikom po rubovima pistoljem? Ne bih zbog tako sitnog problema isao kod momaka koji rade vetrobrane na motorima nego cu sam to da zavrsim. Znaci napukao je, kad se spoje krajevi koji su napukli ne primecuje se lom. Ono sto je dobro u celoj prici je to sto je vizir napukao u delu koji ide pod plastiku koja pokriva deo gde se vizir spaja sa samom kacigom, i to sto je do pola pukao. Nema odlomljenih parcica, spoj je takoreci pefektan.... ko mi kriv kad idem s kacigom na boćanje ;D Ima li ko iskustva?
  12. jel' ona sa crvenom ranflom !? ;D dooobro...dooobrooo... POKLONICU ti prvu crnu koja bude izasla zločesti fotografu ;D
  13. Zato je gradu juce bilo kao da su sva Juznomoravska sela mitingovala ispred Skupstine, govna, kamenje i 300 kubika zemlje po ulicama ;D ;D ;D aaaa vraticu se ja na enduro ;D
  14. U takvim situacijama Osiguravajuca Drustva idu nazalost pravilnom logikom da stetni dogadjaj ne moze biti nacin za neosnovano obogacenje. Ako je deo ili cela stvar npr. 10 god stara, ima da dobijesh ne nov deo nego proporcionalnu vrednost novog dela uzimajuci u obzir amortizaciju, koja se racuna razlicito za razlicite pokretne i nepokretne svtvari. (po razlicitim stopama). Ako nov kosta 100 dinara a procenitelji O.D. racunaju npr godisnju amortizaciju od 2%, uzmi pa izracunaj, lako je (ja bih izracunao al ne volim razlomke i procente ) valjda 100 - (2% od 100) je XX dinara. Dakle ako je npr odlomljeno krilo za Yamahu TDM koje kosta 100 eur novo, a Yama je 10 god stara dobices ili polovan deo (sto se rettko desava) ili novac koliko vredi novi mius amortizacija. Za manje iznose cesto se ugradjuju novi delovi (Npr stetnik ti slomi plasticni branik na Golfu II, stave ti nov ) Nazalost, od toga da trazis nov deo za 20 god star motor nema nista. Otprilike dobijesh 50-70% njegove realne trzisne vrednosti pre udesa ..jbg
  15. eeeh da mi je sparcovog optimizma yiveo bik 10000 god
  16. Darkoni nisam ni znao da si zamenio Kawu ... samo nek si ziv i zdrav, a admini ko admini ...... ;D Ja bar imam iskustva sa njima, pa se opet dobro napijemo kad se vidimo. Cuvaj glavu i pozz
  17. Eeeee sad ste stvarno preterali ;D ;D ;D Stavi sound klip da se i mi nerviramo
  18. Ja stavljam 100 din na Rossija. Imal zainteresovanih da placaju pice? ;D
  19. Peki sine mani se sejtana, nego da odemo masinama do kafica da gledamo trku. Al sve 3 klase ;D Padobranci dobrodosli. Npr Njegoseva, imaju veliki kolor ekran u boji ;D
  20. Nisam sigurqan da li mozes da uspes u tuzbi s obzirom da se radi o ulju iz vozila koja tu prolaze, a ne o sahtovima, rupama i slicno. Ovi svakako moraju da to srede, sklone i pokupe ali je za to potreno vreme, dok sami saznaju ili neko prijavi, i mislim da ce se jako lepo na to vaditi, a obicno drzavne sluzbe imaju jake zastupnike. Prosto, ulice su pune ulja i raznog drugog otpada, lisca i prasine, rizle i sl. Aj bacicu pogled na zakon, ali i sudsku praksu da vidim kako je presudjivano ranije za ulja po ulicama, i klizanje vozila pa javnem....
  21. ...mislis tebi bilo uslovno zeleno? ;D ;D ;D
  22. Drugar mi je advokat, ima svoju kancelariju i on je dolazio samnom na proteklo sudjenje, utvrdjivanje krivice. Ali koliko shvatam i ti radis u tom poslu pa bi nesto voleo da te pitam! On se u poslednje vreme ne bavi parnicama, vise radi pravna lica, firme i te vrste pravnih usluga, ali posto smo drugari kaze da ce on ovo da izgura do kraja "za mene". Ne trazi naknadu, ali naravno da cu ga castiti na kraju... Njegov predlog je da, kad dobijemo pravosnaznu presudu, napravimo tuzbu i odrednimo sumu za naplatu (+10 do 15% vise da imamo prostora za cenkanje) i da se pre podnosenja tuzbe obratimo njemu i njegovom osiguranju, pa ako pristanu na vansudsku naplatu da se dogovorimo, a ako ne onda da podnesemo tuzbu regularnim, sudskim putem. E, sad me interesuje, da li mogu slobodno njemu da to dam, da nastavi sa privatno tuzbom, ili ti mislis da je bolje da to preuzme advokat kojem je to uza specijalnost? Da, pa eto i on je slicno predlozio kao ja, da prvo pokusas da ustedis troskove i stetniku i sebi. Ako je advokat, on to ima u malom prstu, ne znam coveka i ne mogu da dam takav savet, ali trebalo bi da zna, to su ipak neke osnovne stvari. Zaista ne smem da te savetujem da li da uzmes za advokata coveka koga ne znam. Uostalom, pokusaj prvo kao sto rekosmo VANSUDSKI, lagano, i korektno izadji pred njega sa nekom korektnom cifrom, a onda, ako nece da prihvati, ili nudi manje nego sto ti mislish da treba da dobijesh, onda mozes natenane da se smislish da li zelish preko suda i sa kojim advokatom. Ako moze i ako taj covek hoce van suda da se poravna, na konju si
  23. Predlazem da mu usmeno u jednom korektnom razgovoru predocis koliko smatrash da treba da ti plati (prvo se kao sto rekoh prokonsultuj s advokatom jer postoje neki ustaljeni znosi za naknadu raznih vrsta stete u saobracajnim nezgodama).Dakle, potpunio je normalno da dobijesh novac kao naknadu. Daj mu rok da ti plati i naknadi troskove. Ako ti ne plati imas opciju da ga tuzis tj pokrenesh parnicu za naknadu stete, a prethodno ces ga upozoriti na ovu mogucnost ali reci kako nema potrebe da se vidjate po sudu. Informativno: Sudske i advokatske roskove nakon postupka placa strana koja izgubi, i svoje i protivnicke strane, o dolascima advokata na rociste da ne govorim, a advokatske tarife za podnesak nisu jeftine, dakle kad se presabere, verovatno cete se dogovoriti. Ako bude bas tvrd ili se nesto zainatish , javi se meni, pa cemo redovno, u nasoj adv. kanc. da nadjemo resenje za drugarsku cenu, ali otom potom. U krajnjem, slucaju uradi kako god hoces, bitno da si ti u redu sa zdravljem. Predlozi su jedno a sta ce te se dogovoriti, to je sasvim drugo. I trece je ono sto sud presudi. Uzdravlje
  24. PS sto se ti bunis, od Hondinih oklopa mozes da napravish 3 kajaka da se odmarate uz pastrmku na nekoj rečici.... ;D A Čime ćete da veslate sami znate ;D
  25. Dragi drugari nema potrebe da se odvaljuje ko maksim po diviziji, ;D pravni fax dugo traje i svasta se nauci , a u tim stvarima je potrebno biti jako precizan, narocito ako se trazi zastita nekog subjektivnog prava. Dakle nemojte pricati coveku i objasnjavati pravne termine a da pritom nemate pojma sta su i da nagadjate. To je jako opasno! Odluka postaje pravosnazna kad istekne rok za zalbu, osim ako nema prava na zalbu , ili se od nje odustane ili odrekne, tj odluka je pravosnazna kada vise ne moze biti napadnuta Redovnim pravnim lekom, a ne momentom kada se donese odluka. Nemojte da se igramo pravnika. Upravo poznavanje terminologije i rokova je od presudnog znacaja ostvarenje prava i uspesno vodjenje postupka, sudskog, prekrsajnog, parnicnog, upravnog i sl..... (Proveri sa advokatom da li imas sledece prao: Tuzi ga za naknadu stete, uzmi mu svaki dinar za lecenje, gips, izgubljenu dobit itd itd....vidi prokonsultuj se s nekim advokatom, dace ti savet za dzabe nadam se.)
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja