Jump to content

Moto Zajednica

Endurac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1578
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Endurac

  1. Dodji u Bg da vidish kako voze. 90% njih bih pohapsio i strpao po kratkom postupku u zatvor. Sramota kakvi idioti sede na motorima i koliko ljudi bezi po ulici od njih. Motor je motor i tu smo se svo slozili, ali na zadnjem po sred Terazija gde klinci istrcavaju na ulicu, trolebusi autobusi...jbg ja nisam od tih.
  2. Aj kad je Six pokrenuo nek evo organizuje negde uz kafu upoznavanje pa da vidimo sta cemo. Svakom fali po nesto, meni licno antena, kablovi. Nekom trafo, nekom stanica, nekom informacija. Svake poslednje srede u mesecu u VAtrogasnom domu u Zemunu ima razmena i kupoprodaja opreme i uredjaja po korektnim cenama, pa predlazem to mesto kao izvor opreme. I napomena, cene polovnih ili starijih uredjaja su drasticno pale, kao i interesovanje, nemojte da vas navlace. Uostalom imacemo meeting a mozemo i zajedno da odemo:)
  3. Endurac

    novi skup BJB

    Samo kenjash, aj vise sedi na taj prekrupač i dodji ;D
  4. PIH ;D Ja moju prodao pre 7 god, cim sam diplomirao na faksu, ali mi je bila pravi drug u nocnim pauzama u ucenju jer sam se cuo na svakih 1h sa drugarima koji nisu znali sta ce sa sobom iz noci u noc. Sarmantan je CB...taj shum...ponekad pomislim da je on jedini pravi...cujesh pa ne cujesh... a onda se jave Japanci, Rusi, Rumuni i pitaju kako ih cujesh... Prodaj mi jednu pa da pricamo:) Zazeleo sam se.
  5. Ma da, ja sam to onako sklopio amaterski, jer mislim da vecina ljudi ovde nema ambicije da se ozbiljno bavi radio vezama, vec samo da komunicira na terenu. Sto kazu, svako neka se pronadje. Ko ima ambicije, tu smo da ga dodatno zainteresujemo i ako treba uputimo. Nazalost radio amateri u Srbiji izumiru kao pojava, kanali su prazni, repetitori pomalo... Mozda ce ljudima biti interesantniji Kratki Talasi i veze sa inostranstvom...?
  6. Endurac

    novi skup BJB

    ....smarate ;D sa skupovima treba kao sa zenom...pustite malo narod da se zazeli....dosadi ako ima previse. P.S. Cucavci jebali ste cvorka, nosim kostobrane i patike za fudbal a ne ko prosli put da vas Meex, Ceh i ja deremo u fudbalici sa sve moto- cizmama bakandzama ;D Zamisli tek sta cemo sad da vam radimo u tihotapkama!!! Pocnite ODMAH da trenirate makar da sklopite par povezanih lopti
  7. Hehe, uvek drug:) Ovaj moj komentar za novinarku je nadam se bio kulturishka, makar ja tako mislim, nema smisla da se pretvori u nesto sto nije.
  8. Aj da ne budem stereotipan ;D Jel` neko zna devojku sa TV Enter, bilo bi mi drago da nas upozna. Juce je bila zauzeta nisam hteo da smaram.
  9. Sa Tasha Na poslednoj Cope u tajnosti pokusava da onesposobi Danetovu Afriku....
  10. Endurac

    novi skup BJB

    ...ali ja vozim enduro ;D
  11. UHF mali toki voki u paru sledecih firmi a Six nek me ispravi kao gresim, ako naravno zelish samo komunikaciju: -COBRA (odlicna engleska kompanija) -MIDLAND -ALAN -ALBRECHT -MOTOROLA Rade na 0.7m ili 70 cm lambda duzine radio talasa. Dobro biju kroz zgrade i beton pravolinijski. Nesto su slabije na pravcu od VHF-a (2metarski talas). Frekvence malih UHF uredjaja se uglavnom "gadjaju" iako nisu zavedene pod istim kanalom ali su Family kanali uvek isto obelezeni. Cini mi se da su od 7-14 ili slicno. Ostatak do 30-ak kanala su neki za koje 'kao" treba licenca ali ajd. I njih pocinju da stavljaju u te male uredjaje. Snaga tih malih uredjaja UHF je mala pa uglavnom nema smetnji. Obicno su od 200mw do 0.5w. Mi sa sofosticiranijim DUO BAND uredjajima (VHF i UHF) u jednom ,lako cemo naci kanale tj frekvencije na kojima vi radite. Takodje, nama je raspoloziva snaga, u zavisnosti od napajanja (baterije) od 0.5w do 5w. Ozbiljni stacionarni uredjaji imaju daleko vece snage rada. Ja sam "YT1DOX" Koliko sam snimio u prici na Fruskoj Gori, SIX ipak poznaje detalje bolje od mene:)))) I za razbibrigu, ono sto cujete: whisky (whiskey), Tango, Lima, Alfa...to je Internacionalno sricanje kada su shumovi na vezi. Whisky je "W", Alfa je "A" itd. Kao kod nas Drina za "D", Morava za M itd... Ko pogodi sta je u srpskom za "X" vodim ga na pice:) Moz `ovako do sutra da pricamo. Inace sam par dana bio u Generalstabu za vreme bombardovanja kao ispomoc za navodjenje ) Dole je mala UHF na 400MHz koju mi je poklonila Zverka.
  12. Odlican post Six Na nekoliko prethodnih druzenja ili vidjanja, Ceh, Hitmen, Mikka, Hellena, Goran bgd, ja, Cope i josh po neko, isprobali smo, a neki i vise nego prakticno primenili opremu za komunikaciju radio vezom. Ceh je postavio i taster na guvernalu i ugradio slusalice i mikrofon u kacigu, a Goran je uzeo Albrecht uredjaje iz Luisa zajedno sa interfejsom za Passenger to pillion komunikaciju, u koji moze da utakne i K hocu reci MP3 player i svasta josh. Family Band na UHF kanalima su free to use i mozemo ih svi koristiti bez licence. Apsolutno nam je bilo potrebno imati ih onog dana kad smo zaglibili u gudurama Fruske Gore i kada su Najzli i Kvarisha otisli u nepoznato, i stoga predlazem da svako nabavi po komplet UHF uredjaja za slicne situacije *4000 din 2 komada, ili da se ogrebe od nekog za jedan i da im ako je potrebno odrzimo mali cas radiokomunikacije. Mada, za UHF Family Band i nema neke nauke. Uglavnom se osnovne stvari mogu naci na netu. Moj inventar minus josh jedna r stanica i par km kablova:)
  13. Mogu ja i manju da napravim ;D
  14. Endurac

    novi skup BJB

    ...posle nas nece biti netaknuta priroda. ;D Odmah se setim onog crtanjca kad su lovci krenuli u Sumu i na kraju ona legendarna recenica "Vracamo se kuci porazeni..ali NE i bez ulova"!! A u sumi flase, case, konzerve, tegle, majice, krpe, barut, gume..... ;D
  15. Nasa Srpska zastava...neki Talijan im dao na bini, svi ga zovu Djura... :-X ??? ;D
  16. Endurac

    novi skup BJB

    Ja naravno, ali pritom ima da izigravam inspektora Radishu~ ;D Imam čekić u ruci! Ima da vas postrojim. Ima da dobije čekić po kacigi svako ko ne bude imao sledeće: -protektore za kolena -rukavice -protektore za podkolenicu -zaštitu za gonji deo tela (plastiku, pojas, jaknu itd..), ramena, laktovi. -kacigu -cvikere i vizir kako ci ne bi iskopali oči Ko ima ćelave kume voziće ćelav! Patikice , salonke, švalerke i slična meka obuća ne dolazi u obzir! :-\ Kondomi obavezno za uveče! toliko za sada.....
  17. ...? ovde fali par poruka.... ;D ??? One gde Duh i ja podjebavamo čučavce za fudbal i košasrku!!! `Ajmo sad lepo, ko je intervenisao kod admina, mmmmm ???
  18. Napokon ce Evil da bude prvi! ;D ju vidi !!! mali sivi NIne G znak napred pored wind screena... Ako bih uvelicao 10.0000 x videlo bi se jasno ;D
  19. Napokon ce Evil da bude prvi! ;D
  20. Endurac

    novi skup BJB

    ... i naprimali golova, koševa...šta još, gde ih sve još deljemo? ;D
  21. Iako mi nisi poslao majicu , slikacu ih pored velikih cica cim stignu u Chicago, pa makar morao ja da im perem majice. Samo mi reci hoces li Crnke, Plavuse, Crnkinje, Latine, Azijatkinje samo reci kakve hoces pa da organizujem nesto. Dal` mi verujesh da je uradjeno samo 20 kom :-\ Ekipi je otisla vecina. ja sam zadrzao samo par kom....
  22. Ja sam od malog Vojvodica cuo istu informaciju oci u oci. Mozda neko pusta psine kako bi osvojio neki bod zbog izostanka nekog sa vecim mudima:)
  23. Momci, kad budete u nekim EGZOTIČNIM predelima (ALJASKA, LOS Angeles, Japan, Sibir, ili u drustvu plavussa sa velikim sisama ;D), slikajte se PLEASE u Serbian World TOur nine g majicama, za Nine - G sajt, i za uspomenu naravno. Bice na naslovnici na mom sajtu i u galeriji a i extra je za portfolio i moju firmu:)))) UZdravlje i pamet uglavu
  24. Sorry matori, bio fuckin`extreme offroad ;D sa sve padavicom ,ulje bilo tecnije od vode, popustili dihtunzi.... jbg. Turi pesak po ulju, pokupice vecinu.....
  25. Vama dvojici trenba podici spomenik. Ko ne zna , momci imaju poi 120 kg i masine od po 230 kila. Alal vera i dragana gde ste vas dvoje prosli! Srce u junaka, cista 10ka!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja