-
Broj tema i poruka
120 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: ficoman
-
Pisi Proko Krokodilko, pa da probam. Vozim ga ovako od 2020. Godine, kad sam ga kupio sa 4800 km, sto znaci da je od pocetka ovako. Jedino sto sam malo pojacao ler gas pred ziimu, ali vrlo malo. Prosle godine sam ga vozio po Vojvodini bar 3-4 puta po 200km dnevno i isao sam u Jagodinu 2020. Godine, lokalnim putevima 300km u danu, tako da nije bez iskustva. Ako moze ovako da se vozi, sta da se radi, vozicu, ukoliko moze bolje, ja cu da zavrcem i odvrcem dok ne bude braon.
-
To sam napisao u teksu, mene zanima gde da cacnem
-
Sitno se broji, jos 30 dana do puta. Godine su stisle, mozga je sve manje, da li poznato vam je to stanje :). Visa jos koji kilometar do 11000km. Sto bi se reklo ne taknuta, tek razradjena :). Sledi zamena ulja, filter vazduha se susi na terasi, lanac i gume treba da izdrze do povratka. Svecica je na redu, fabricka je Champion P-RZ9CH. Hocu Denso, to volim. Pronasao sam na da je za VisuR 110, Denso U22FSR-U. Godinama entuzijazam napljenog tinejdzera me ne napusta, samo je on tu uvek uz mene, igra se sa mojim strastima. Kupio sam spijune, kupio sam svecicu. Zazor po knjizi je 0.6-0.7mm. Subota popodne Visa i ja, prvo sam je zagrejao a onda akcija :). Sedma joj je godina vreme je za zamenu. Plastike smetaju, donji sraf nosaca ide dole i sam nosac plastike mora se pomeriti kako bi mogao da pridje kljuc za svecicu. To je reseno, neko je dobro natego svecicu, i to je reseno. Svecica prva ugradnja, beli se, keramika, a kad ne lezi vraze, kad sam je izvukao, kao cerka Husinskih rudara, vid Gare, vid garave, crna ko ugalj. Suva ali crna, i tu sve staje. Zazor je i dalje fabricki 0.7mm. Moje znanje dotle je doslo. Teorija sa foruma mi je jasna, bogata smesa, visak goriva, manjak vazduha. Gde da krenem gde da se okrenem, od karburatora poznajem samo sraf za ler gas. Pored srafa je najverovatnije pilot dizna? Da li da je zavrnem za osminu kruga, sta da mu radim? Ocu da budem sam svoj majstor, a nije svako za to. Sto se kaze, plati pa klati. Ubacio sam Denso novu, nek stoji necu ovako da vozim. Moje voznje su uglavnom u gradu po par km, mozda treba da poteram koju stotinu km, pa onda da gledam boju svecice. Sa novom svecicom pali na dodir tastera. Sta ciniti, kojim putem krenuti, koju poruku poslati?
-
Da se nadovežem na temu iznesem lično iskusto, a i kratko uputstvo za forumaše. Opis - prenos vlasništva i nova saobraćajna dozvola. Potrebno vreme za ceo postupak - efektivno 1,5h-2h , ukupno do okončanja postupka manje od 24h 1. Dan - Popunjavanje kupoprodajnog ugovora, overa kod notara, kupac i prodavac, jedan primerak ugovora, orginal ostaje u Sup-u. Opciono možete raditi i više primeraka ugovora ukoliko Vam je potrebno za ličnu evidenciju. PRENOS Posetiti, https://plati.euprava.gov.rs/#/ Za ceo postupak Potrebna je saobraćajna dozvola 1. Ime i prezime : KUPAC, JMBG: KUPAC, Adresa prebivališta: KUPAC 2. Pružalac usluge : izabrati PORESKA UPRAVA 3. Izabrati uslugu: Obračun poreza na prenos apsolutnih prava u postupku prenosa vlasništva nad upotreb. motornim vozilom 4. Izabrati opštinu: Opština prebivališta kupca (u mom slučaju i kupac i prodavac su sa iste opštine) 5. Kliknuti da ste saglasni sa uslovima korišćenja sistema za kreiranje uplatnice, klikni NAPRED 6. Upišete registracionu oznaku vozila 7. Broj registra (prva strana saobraćajne, donji levi ugao) 8. Serijski broj saobraćajne (prva strana saobraćajne, donji desni ugao), klikni NAPRED Nakon što Vam se ispiše visina poreza klikni KREIRAJ UPLATNICU 9. PREUZMI UPLATNICU - odštampaj je! NOVA SAOBRAĆAJNA DOZVOLA Posetiti, https://plati.euprava.gov.rs/#/ Za ceo postupak Potrebna je saobraćajna dozvola 1. Ime i prezime : NOVI VLASNIK, JMBG: NOVI VLASNIK, Adresa prebivališta: NOVI VLASNIK 2. Pružalac usluge : izabrati MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRBIJE 3. Izabrati uslugu: Promena saobraćajne dozvole 4. Izabrati opštinu: Opština prebivališta NOVI VLASNIK 5. Kliknuti da ste saglasni sa uslovima korišćenja sistema za kreiranje uplatnice, klikni NAPRED 6. Upišete registracionu oznaku vozila 7. Broj registra (prva strana saobraćajne, donji levi ugao) 8. Serijski broj saobraćajne (prva strana saobraćajne, donji desni ugao), klikni NAPRED 9. Da li je postupak hitan: NE, ukoliko izaberete da, postupak je hitan i doplaćuje se 5000 dinara 10. Dodatni podaci: Specifična vrsta vlasnika vozila : izaberi - Nakon što Vam se ispiše visina nadoknade za izradu saobraćajne kartice klikni KREIRAJ UPLATNICU 11. PREUZMI UPLATNICU - odštampaj je! Nadji najbližu menjačnicu, poštu ili banku i ponesi papire koje si odštampao, daj teti i plati, nek ti teta uplatnice vrati. 2. Dan - Poseti SUP na svojoj opštini, koji vrši registraciju vozila, izdaje lične karte i pasoše... - Sa sobom ponesi: SAOBRAĆAJNU, LIČNU KARTU, ORGINAL KUPOPRODAJNI UGOVOR i UPLATNICE. - Sačekaj red i službenica u SUP-u će sve ostalo odraditi (u sistemu će pronaći da si sve platio porez i uplatio za novu saobraćajnu), daće ti papir koji je zamena za saobraćajnu i za sedam dana možeš doći po novu, gde je tvoje ime i prezime kao vlasnika vozila. U mom slučaju sve je trajalo manje od 24h. Prvi dan sam napravio ugovor, notar i plaćanje oko 1h, sutradan ujutru, čekao sam u SUP-u oko 30minuta. Nadam se da sam Vam pomogao.
-
Vac imam naslov. Do Soluna 110 somuna
-
Moje iskustvo je ok. Krajem maja osvajamo Solun.
-
Opis u potpunosti tacan. Vibraciju volana bi verovatno resili tegici, ali ja ih ne stavljam zbog lakseg provlacenja izmedju automobila na semaforu, da ne bi gubio na sirini
-
Saucesce, porodici i prijateljima.
-
Lep skuter, licno sam se uverio u kvalitet istog.
-
Taj iz izloga je na popustu, nudli su mi kada sam preuzimao bratov motor sa servisa. Nisam zapamtio cenu sa popustom. Kaze mi serviser vozi se u dostavi, i vozaci kazu da je razlika drasticna u odnosu na 125ccm. Moj glas ide za Sym
-
Tek kad se proba, vidi se razli.ka . Najbolji je za kratke relacije. Trosi bas malo, ni ne merim.
-
Vi majstori to bolje znate, pisem iz vizure obicnog korisnika.
-
Slazem se, kao i dok mnogih dugih stvari, posle odredjenog broja, iskustveno, kvalitet se lako prepozna. VisuR sam kupio zbog toga sto nisam imao bolji izbor za cenu koju nisam mogao da obijem.
-
Naravno, slazem se, pomenuo sam pcx, posto je kolega Andrej_Hotsteper, pisao i uporedjivao Kymco i Hondu iste kategorije i cenovno priblizne. Onda sam hteo da uporedim motore razlicite kategorije, (koje sam posedovao, jedan za drugim), cija je cena duplo veca, cak i vise u korist Honde, ali kvalitet cak i cetiri puta veci u korist Honde. Da napomenem da ne velicam ni jedan brend, imao sam Piaggio, Apriliu, Hondu i sada imam Kymco. Sticajem okolnosti,, svi kupljeni u Srbiji, novi ili od prvog vlasnika, od 50-250ccm stari u rasponu od 0-3godine stari, sa kilometrazama od 0km do najvisise 7500km. Konkretno Hondu pcx sam kupio tri godine staru sa 3800km i vozio do 13000km, a VisuR sa 4800 i sada ima 8200km. Sto znaci o motorima skoro istog stanja. Takodje Sym 125 Magic SR koji brat poseduje i koji je u nabavci 2000eura, u Grckoj i 1800-1850, i Vise R 110 koja je u Srbiji 1550eura, su cenovno blizu, a razlika je ogromna u korist Syma. To je ista klasa. Na drumu oni su blizu, vozili smo do 300km u danu i na lokalnom putu, prate jedan drugog, ali udobnost, tehnologija, kocenje i snaga na brdu i sama ciklistika je bolja kod Sym-a. Trudim se da budem objektivan, vozim to sto vozim zbog okolnosti koje mi to trenutno to dozvoljavaju. Niti kudim, niti dizem u nebesa, vec realno sagledavam i iznosim iskustvo iz svoje vizure i prakse sa druma.
-
U korist Honde. Pisem iz ugla korisnika, ne kao majstor.
-
Pre Vise R sam vozio Pcx, prodao sam ga prosle godine i pazario Visu. Razlika u ceni duplo kad je u pitanju polovan skuter, a malo i vise kada se uzima novo. Razlika u kvalitetu je sigurno X 4. Onda je tu odluka laka.
-
Sym je daleko bolji izbor od ViseR. Posedujem Visu sa 8000km, a brat Sym Magic SR 125 sa EFI ubrizgavanjem, sa 14000km. Vesanje, udobnost, snaga a pogotovo kocnice su na strani Sym, cak je za nijansu veci, bolje osvetljenje kao i digitalni dysplej. Na VisiR je sve nekokako tanano i nejako osim motora koji je ok, dok je Sym u svemu ozbiljniji, (opruge, teflon creva, dva diska). Na auto putu, sa Symom je osecaj kao da ste ravnopravni, dok sa Visom tu osecaj stalne inferiornosti u odnosu na druge ucesnike. Svi detalji, kao sto su sediste, prostor ispod sedista kao i kvalitet samih plastika su na strani Sym.
-
Fabrika preporučuje 15-40, a u tabeli viskoziteta, u istoj je ravni i 15-50. Nadam se da ne grešim, motor se ponaša sasvim normalno.
-
Pozdrav, niko ne pominje Petronas. Ja imam sokoćalo VisaR 110 i sipam 15-50w, nema zamerki, a cena oko 5 eura. Kupujem kod uvoznika, da ga ne reklamiram.
-
6500
-
4000
-
Meni na Pcx125, po servisnom uputstvu zamena ulja je na 8000km, takodje nema filter, na 4000km sam prvi put promenio ulje, pa na 8500km. Poslušao sam kolegu sa foruma. Pošto nemamo trošak filtera ulja onda u obzir dolaze i skuplje varijante, npr. Motul, Eneos ili Hondino original ulje koje sam sipao u prethodnoj zameni.
-
Imam isti skuter i ScooterPower 4T 10w30.zadovoljava sve preporuke Honde, cak je tu i oznaka MB.
-
To prvo pitanje sam vam ja postavio, samo ovaj nastavak nije moj (drugo pitanje). Evo da postavim dve slike pa da nadjemo najbolje resenje Po ovoj drugoj slici za nase klimatsko podrucje mozda je pogodnija 10w-40 gradacija. Sta vi mislite?
