Jump to content

Moto Zajednica

ficoman

Članovi
  • Broj tema i poruka

    120
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ficoman

  1. Trenutno smo na 1200km, predjenog od Beograda. Vozimo se, uzivamo, obilazimo okolinu, Solun i plaze. Masine ni da stucnu, sve je na svom mestu hvala Bogu. Zbog toga sto za vikend najavljuju lose vreme tj. kisu, mozda se desi da se vratimo u jednom danu. U svakom slucaju, bice zanimljivo.
  2. Nisam probao nikada, razlog tome je fabricka preporuka 15w40, i to sto mi je brat preporucio posto je citao na lnostranim forumima da se menjac najbolje ponasa sa 15w50. Tako sam na prvoj zameni od kupovine kada je imao 4800km poceo sa 15w50, nisam uocio anomalije, lepo radi, lepo ide. Zbog toga sto mi je kilometraza mala, tokom godine, nisam zimi prelazio redje tj. 10w40, sto mi je namera ove godine da probam. Mada zimi ne predjem preko 500km..
  3. Sipao sam Shell polu sintetiku 15w50, krenuo sam sa uljem koje je izmenju sredine i maksimuma, sad je tacno na pola crte, mislim da je to oko 50-100ml. Takva potrosnja je i na sym-u. Vozili smo dosta brda i po toplom vremenu, i to je uzrok potrosnje. Promenio sam ulje na 11000km. Sad je na 12400km. Planiram da promenim kada se vratim. Isli smo preko Ohrida, kada se budemo vracali, idemo direktno kuci, tako da cu mozda da prebacim 200km vise od redovne zamene koja je na 2000km. Zbog toga sto je vozen otvoren put, mislim da to nije strasno. Ono sto mi je utisak veceri je da sam ucestovao u Solunskoj nocnoj sandzami, ovo iskustvo je zlata vredno. Kako to ide, kako ta voznja tece, kao reka. Nema usporavanja, nema sviranja, sujete, sve pun gas. Kao trka, a niko nikog ne ugeozava. Mlado staro svi pun gas, a nigde nervoze. Muka mi je od Beogradske voznje, gde sto imas jacu masinu to si ludji i bahatiji, ovde toga nema, svi su ravnopravni u saobracaju. To je to, ono pravo.
  4. Ajde na prvu da ne pisem o samom putu, posto je to za drugu temu. VISA se odlicno ponasa, brzina koja je idealana je malo preko 70km/h, za sam motor a i za vozaca, potrosnja je oko 1.8-1.9 lit na 100 km.
  5. Da se javim, u Solunu smo, trecl dan voznje, malo preko 1000km, smo presli.
  6. Nema vise da se kupi. Evo gledam danas, dok se spremamo za put, jedan moped pored drugog, ama isti motori, ali iz razlicitih epoha. Ova Vizica, par centimetara niza, zastita za noge, kao da je limar pravio, samo plasticna, sve onako spartanski skromno. Ima i to svoju draz. Dok su kod Simceta su bas na sve mislili, cak i na dizajn. Gledam tu zastitu za noge, tj. cuvara od vetra, pa to kao da je jedan iz XX, a drugi sa pocetka XXI veka. Bas takva je razlika i u bojama i kvalitetu plastiike, a posebno u dizajnu. Nemam vise tresenje volana, sa novim gumama. Krenuli smo, u V. Plani smo.
  7. Bolji je. Jaci motor, ima diskove i napred i nazad, vesanje je tvrdje i napred i nazad, ima el. ubrizgavanje, moderniju tablu, teflonska creva, led osvetljenje, vise mesta ispod sedista, udobnije i sire sediste. U svakom segmentu je za klasu bolji. Manje trosi na otvorenom, 1.85l na 100km. Ima taman snage toliko vise da je voznja manje zamorna, moja preporuka je Sym.
  8. Hvala. Kymco VisaR 110 i Sym Magic 125.
  9. Pre skoro godinu dana, za VisaR 110, sa novom saobracajnom i tehnickim, koštala me je registracija 12600din. A za ficu iz 1984 god. 13400 din. bez saobracajne koja je 1600 dinara. 12600din. moped 110, VS. zastava 750 15000din. Razlika 20 eura, po 10 za svaki dodatni točak
  10. Nemam informaciju, ulje mi je kupio brat. Nisam hteo da odustanem od kupovine, posto sam brata poslao nameski, takodje treba mi za put, da nije tako sigurno ga ne bi kupio. Mislio sam da je bolje, sipao sam ga umesto Petronasa, a menjac isti, mozda cak i za nijansu glasniji,
  11. Otislo ulje i na Shell pupama, 15w50 polusintetika, 1120din sa popustom juce kupljeno.
  12. Gume su Dunlop D104 zadnja, D104F prednja. U ovom trenutku ne moze da se nadje nigde zadnja guma 2.75, rekao mi je Pedja iz Moto Labaratorije da odem do Dum doo u Mirjevu i da vidim sta imaju. Ponudili su mi Dunlop posto to jedino uvoze, i u roku od 7 dana od kada sam narucio, uz kontigent ostalih guma, bile su i moje. Cena je bila 7025dinara za obe. Stim sto sam imao rabat 10%, posto sam uzimao kao firma. Moj utisak nije kompletan, posto sam danas presao maksimalno 10km, ali za sada to je nesto sasvim drugo. Udobnija i meksa voznja, pre svega. Takodje su mi totalno propali damperi, pa sada sa novim, nemam vise onaj udar lanca i imam totalno drugaciji osecaj u voznji. Mnogo, mnogo bolji. Ovaj motocic je kao fica ili bilo koja zastava. Osetljiv i trazi neznost, ali takodje bilo koja mala promena na bolje se itekako oseti, novi deo i promena podesavanja se bas prenesu na samu voznju, naravno na bolje. Nisam osetio problem sa koromanom, do duse nisam ni pokusavao da ga pustam, a mozda kada se bolje prisetim, verovatno da sam imao podrhravanje ali sam prilagodio stil voznje tome. Ovo sto sad imam pod sobom na felnama, je znacajno bolje, od fabrickih guma. Od mene toliko za sad, a od ponedeljka, sakupljam utiske za putopis. Bice to jedna dobra nedelje. Red Makedonije, red Grcke i ove nase Srpske lepote. Pozdrav
  13. Vreme leti, put se sprema. Zamenjene gume Dunlop, dva lezaja zadnjeg tocka i gumeni ublazivaci udara na zadnjem lancaniku. Spremio sam rezervne unutrasnje gume, litar ulja da zamenim uz put, nosac kofera umesto fabrickog i to je to.
  14. Nema vise nista od toga, koliko ste stavili vrednost motora u ugovor, zbog toga sto ugovor predajete u supu kao dokaz kupoprodaje, a porez placate na osnovu podataka iz saobracajne, koji obracunava kalkulator na sajtu Poreske uprave. Sve sto je bilo, vise nije isto.
  15. Dobro, u pravu si u hiljadama
  16. Pa i ne pisem u milimetrima nego u stotinama milimetra. Kupio sam u prodavnici 'spijun' kljuc sa listicima za stalovanje zazora. Slikacu vam sutra, ostao mi je taj alat u Fici.
  17. Zazor, ima dva lista jedan debljine 6.35 i jos jedan debljine 0.8. Stavio sam jedan na drugi i tako sam dobio 7.1, tacnije 7.15.
  18. Sve je fabricki na Visa R, kad sam bio mladji pre 15 godina kitoval sam i sredjivao piaggio free i slupao ga vrlo brzo. Tako da mi je budzenja dosta
  19. Jedan spijun 6.35+ jos jedan spijun 0.8
  20. Zazor sam stavio 7.1.
  21. Mozda je dobra elektroda, zbog toga sto je svecica nova. Kad predjem 100 narednih kilometara, opet cu pregledati svecicu, do puta bice spreman ili mu ne gine servis u Makedoniji.
  22. Evo svecice posle 30km, od toga 10km autoput, 15km magistrala i 5km grad. Nista nisam uradio. Moje znanje je na nivou zamene ulja sto sam i uradio.
  23. Sutra odo na Avalu, pa cu i da promenim ulje, ako budem imao vremena da napravim kraci put i vidim gde sam. Hvala na pomoci. Ako ne bude dobro, dolazim kad budem isao Grcku Do sad sam sipao 15w50, lepo mi radi menjac sa njim, da li da menjam ili da ostanem na istom?
  24. Primetio sam odmah da je na leru stabilniji i mirniji rad. Za koliko kilometara da pregledam svecicu?
  25. Prčkao sam nešto, pa ću pogledati svećicu posle odrednjene kilometraže. Koje? Kada sad dizao obrtaje za srafu za vazduh motor ide do maksimalnih obrtaja i dalje neće, tada sam smanjio ler na normalu, i pokusao da nadjem vazduh iz auspuha koji je najmanje topao. Probao sam motor, cini mi se da malo slabije ide. Videcu, verovatno nisam dovoljno vičan.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja