Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Nema tu nikakvog dila sa Sekulom, a ni sa bilo kim drugim ko donosi robu iz Louisa. Svako ko kupuje u Louis-u dobija Vaucer kojim za odrdjenu sumu potrosenu kod njih ima popust, sto akcijski sto na godisnjem nivou. Tako da evo sad trenutno ima za kupljenih 249E bonus 50E. Sekula kupi robe vrijednosti 249E i vec je zaradio 50E. Na godisnjem nivou ta zarada je drasticno veca, jer se mjeri procentima. Ima jos jedna opcija, ali o njoj ne bih da pisem. Znaci kratko i jasno, da nema zaradu ne bi donosio robu po kupovnoj cijeni.
  2. Tenerife Los Cristianos 24 °C. Vecito prolece Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
  3. Vanucci 40E Eska 25E Obadvoje 55E
  4. Podesiti ogibljenje znam i ja "skolski" za tezinu vozaca, ali treba znati uraditi fino podesavanje vrstu podloge - puta na kojoj se najvise vozi i prema nacinu voznje u slucaju nas hobista motociklista ili za sportski nastrojene koji voze na stazama..
  5. Sinoc sam ja imao informaciju, ali nisam htjeo javiti dok ne potvrdim danas, posto sinova djevojka radi u Louis-u, pa je danas na poslu. Imas popust na SVU robu -50E pri kupovini vecoj od 249E i taj popust mozes iskoristiti samo jedanput.
  6. @vidakn Strpi se do sutra, nadam se da cu imati sutra tacnu informaciju.
  7. @zika56 Ja sa tim akumulatorom nisam imao nikakvih problema. Skinuo sam ga na prezimljavanje u stanu da ne stoji u motoru u garazi, jer ga ne bih palio preko zime. Na malom punjacu je bio cca 8h i lampica koja signalizira da je napunjen se ugasila. Mozda je nesto u najboljem slucaju do unimjera, pa ne pokazuje tacno? Moracu prvo provjeriti napon sa drugim unimjerom, pa vidjeti kakve sam "srece"?
  8. To izadje da popust vazi za redovne cijene, a ne cijene sa popustom?
  9. Da sa mog Bandita AGM akumulator. Bio vec na punjacu, ali onom malom od 0.6A iz Louisa. Moracu ga staviti na ozbiljniji punjac da vidim sta ce se desiti?
  10. @zika56 Trenutno mi unimjer mjeri na akumulatoru van motocikla 11.77V, pa ne znam jel` to prihvatljivo posto znam da bi napon ispravnog akumulatora morao bini nesto iznad 12V.
  11. Pitanje za auto-moto elektricara: - Koliki je minimalan napon ispravnog akumulatora od 12V?
  12. Potrosio - mjenjao zadnju gumu na Z750 ( nov motor nije tjeran preko 6000rpm ) na 6700km.
  13. @Savan Das mu 800E i svi srecni.
  14. Sad sam provjerio tacan podatak je da TDM 850 i R1 98.-01. imaju iste prednje diskove 298mm. Ja sam to radio prosle godine pa sam vec zaboravio pojedinosti.
  15. Da bas spojeno lijepo i korisno.
  16. Ja sam dobio od drugara za 50E sa polovnim-dobrim plocicama i zamjenom ulja.
  17. Minimum 50% bolja, jer ipak imas kljesta sa R motocikla koji ima 150KS i ide 280km/h. Jedino razlika sto imas diskove 295mm, a R1 ima 300mm.
  18. Ako mislis na raspon rupa za kacenje na cizmu i da stoje na sredini diska trebalo bi da su ista. Za kljesta od R1 1998-2001 garantujem posto sam imao na svom TDM-u.
  19. Pored hidro podizaca uzrok "kliktanja ventila" kod klasicnih masina moze biti i u lošem gorivu, ali i u pomerenom paljenju, dotrajaloj bregastoj...
  20. Braco ti si moj drug cijenjen i postovan, a ne kolega posto sam vec napisao da nisam majstor i posto se dugo znamo dajem sebi za pravo u nadi da neces pogresno svatiti i naljutiti se, jer nema razloga da ventili ne rastu vec zazor sto si i sam napisao usljed cega. Ja sam u predjasnjim postovima napisao i usljed ljepljenja garezi ( losa karburacija, tacka palenja, potrosnja ulja itd. ) na izduvne ventile. E sad me zanima da sebi razjasnim znacenje pojama "cuju se ventili, treba ih prestelovati-nastelovati"? Jel se cuju kad je zazor povecan, smanjen ili iz nekog drugog razloga? "Klikatanje" ventila znam usljed cegase desava tako da to nije upitno.
  21. Sinoc odlicno predavanje sa puno interakcije izmedju predavaca i slusalaca predavanja. Kao i sve lijepo i pametno trajalo je kratko zbog nekog drugog termina u Centru za kulturu. Kao i obicno niko se nije pojavio od strane nadleznih iz MUP-PU i Saobracajne inspekcije iz Bijeljine. Njih izgleda motociklisti interesuju samo kao statisticki podatak-brojka. Na proljece ce biti zakazan termin za prakticnu obuku na poligonu gdje ce svi zainteresovani biti dobrodosli i moci nauciti nesto novo i usavrsiti ono staro znanje.
  22. @Markone88 Ako nema smisla sta sam ja napisao, onda nema smisla da trazis objasnjenje od mene. Ima ovdje majstora, a ja nisam majstor da dajem savjete i objasnjenja, vec iznosim svoje iskustvo i misljenje kao neko ko sebi odrzava motocikle 45 godina i rastavio je dovoljno masina. Teorija je jedno, a praksa drugo sto je monogo puta dokazano, ali svaka praksa polazi od pretpostavke koju prezentuje teorija. Tko da molim sve koji bi da se sa nekim, pa i sa mnom ovdje na forumo ceraju jel ovo ili ono ispravno da to ne rade, jer je ovaj Forum mjesto gdje se razmjenjuju misljenja i iskustva, a ne takimici u znanju teorije i prakse, a pogotovo ne za prepucavanje. Sve svoje dileme i nedoumice ostavite ljudima koji se tim profesionalno bave i od toga zive, kako oni tako njihove porodice. Znaci nemojte sami cackati i pokusavajuci izigravati majstore, po necijoj prici i savjetima, vec komplikovanije stvari prepustite majstorima da ne bude pita skuplja od tepsije.
  23. Kazu da se covjek se uci dok je ziv, pa odoh ja polako na predavanje, valjda naucim nesto novo.
  24. Naravno da je tako i to zna svako ko je bar jednom sam sebi nastelovao ventile na bilo kojoj 4T masini, a ne pisem namjerono motoru da se ne protumaci pogresno.
  25. Ako si vec htjeo da nesto napises onda bi trebao da znas da je prica o stelovanju ventika i zazorima izmedju casica i bregova ( konkretno za TDM ) gdje se naslagama na sicu i gljivi ventila povecava zazor. Prema tome, ako pratis temu i pisanje ne treba da naglasavam o kojem je zazoru rijec, pa sebi ne bih trebao dozvoliti ovakve tvrdnje koje iznosis i nacin na koji iznosis.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja