-
Broj tema i poruka
1156 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: m.milivojevic
-
Pa nisko bas imali vremena… Malo dana, mnogo km… Al’ polako… biće i glečera… Mozda u septembru… dolomitskih… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ne znam da li je vama, al’ meni je nacisto prolupao tapatalk, pa ne dobijam notifikacije… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Hahhaha, Će da bude sređeno! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Hvala @Nenadbg88 na izdvojenom vremenu za piskaranje. Lepo bi bilo ponoviti...
-
Opelo počinje u 12:00h Sahrana našeg Miše je u Subotu, 18.06.2022 u 12:30. Voleo je motore i tako ćemo ga i ispratiti. Groblje Lešće Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Naš braćko… Uvek će nas biti jedan manje u “Lančanik 17 zubaca i bebac” Široko ti nebo prijatelju! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ne ubija brzina vec naglo zaustavljanje! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Apsolutno podrzavam kontrolu i prevenciju. Volim da popijem, al’ kad sam ucesnik saobracaja, bilo da sam u autu, bilo da sam na motoru, za mene je granica 0. I da, u zadnjih par meseci su me zaustavljali nekoliko puta i uvek sam stao. I staću. Putarinu takodje placam. Da bezim, nemam razlog (pritom, ceo grad je po kamerama, mogu da nas nadju za 10min). Sent from my iPhone using Tapatalk
- 206 odgovora
-
- 12
-
-
-
Naselje Stepa Stepanović - Beograd 26.05.2022.
m.milivojevic je odgovorio članu yogibear u Motoristi Na Drumu
Baš tako, posle svega, još im je i ovo trebalo... Ja u ponedeljak... ceo dan provedosmo zajedno, do nekih 21h... Pomenu, da nema vremena da vozi... U poslednje vreme sam često svraćao do njega, a tu se i upoznah sa našim @yogibear. Retko dobri ljudi, dobar i pošten majstor. Najbitnije je da im je glava na ramenima ukoliko šta zatreba, pomoći ćemo. -
Gde sme, a gde ne sme motorom u Beogradu
m.milivojevic je odgovorio članu blackmore u Motoristi Na Drumu
Konačno prava letnja tema. Da, počeli su da fotografišu motore i da šalju obaveštenja Ajdemo prvo ovako, da razgraničimo u glavama neke stvari Oko sokolovo i komunalna milicija ne izdaju kazne, jer za to, nemaju ovlašćenja, već izdaju obaveštenja koja podsećaju na kazne, kako bi se narod doveo u zabludu i uplatio novac na račun grada Beograda a ne na račun Republike Srbije. ok? Komunalna milicija nije ovlašćena da primenjuje i sprovodi niti jedan zakon, već mora da postupa isključivo u skladu sa ovlašćenjima koja su definisana odlukom skupštine Grada, te samim tim komunalna milicoja (oko sokolovo), nema pravo da kontroliše, sprovodi i primenjuje članove ZoBS-a. odluka skupštine grada kojom je formirana komunalna milicija mora da bude usklađena sa odgovarajućim zakonima - odluka skupštine grada je podzakonski akt. - tu padaju. Parkiranje i saobraćaj se regulišu samo ZOBS-om U Članu 2, stav 1, ZoBS-a je jasno iskazana nadležnost sprovođenja ZoBS-a kao i primena zakona. Član 2 Kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja na putevima vrši Ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava saobraćajne policije i područne policijske uprave. Služba Komunalne milicije se ne pominje u ZoBS-u. U Članu 66, stav 13, jasno je opisana situacija kako vozač ne sme da zaustavi vozilo (uokvirio sam deo za trotoar) I prekršaj iz ovog člana se ne može utvrditi neposrednim opažanjem već utvrđivanjem činjeničnog stanja na licu meste - premerom baždarenim mernim uređajem od strane ovlašćenog lica, bliže opisanog u Članu 2, stav 1. U prevodu, komunalac može da pretpostavi da je učinjen saobraćajni prekršaj i sve što može je da pozove ovlašćeno službeno lice policajca - saobraćajca, koji će izaći na lice mesta i baždarenim mernim uređajem utvrditi činjenično stanje. Dalje, u našem, a ni u jednom evropskom zakonu, ne postoje znakovi dozvola, već znakovi zabrana, upozorenja, naredbi - te samim tim ne postoji prostor predviđen za parkiranje u smislu dozvole, nego se posmatra član 66. koji sam iskopirao ovde - u prevodu, parkiranje je dozvoljeno, svuda gde znakom nije zabranjeno - ali samo uz poštovanje stavova navedenih u članu 66. u koliko se neki od navedenih stavova ne ispoštuje - vozilo je u prekršaju. Ukoliko je saobraćajni prekršaj u pitanju, mandatna kazna se može izdati samo od strane ovlašćenog lica - i na osnovu toga se novac uplaćuje u budžet RS, a ne u budžet grada na osnovu opažanja veštačke tvorevine zvane komunalna Ovakvo posmatranje nije ustavno, jer po ustavu RS sva lica imaju pravo na život, slobodu, kretanje, rad... komunalna milicija i odluke skupštine grada nisu u skladu sa tim, jer se represivnije mere primenjuju u gradovima u odnosu na opštine gde ne postoji takva zloupotreba Dodatno Pravilnik o Saobraćajno signalizaciji ne prepoznaje znak: "Zona snimanja parkiranja - Komunalna Milicija - Telefon za informacije: 011/36-10-463" i isti ne sme biti postavljen na zvanične znakove uređene "Zakonom" i "Pravilnikom" U Članu 32 "Pravilnika o Saobraćajnoj signalizaciji", Sekcija Postavljanje znakova izričitih naredbi je detaljnije regulisano postavljanje znakova. Član 25 "Pravilnika o Saobraćajnoj signalizaciji", sekcija 1.2. Znakovi izričitih naredbi, stav: 34) znak "zabrana zaustavljanja i parkiranja" (II-34), označava stranu puta na kojoj je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje vozila; a da bi važio na trotoaru, neophodno je dopuniti dopunskom tablom i to definisanom "Pravilnikom" Ovo već klasičan primer represije - OBAVEŠTENJE... tek se po učinjenom prekršaju može izdati kazna i dati rok od 8 dana za plaćanje- 47 odgovora
-
- 12
-
-
-
Zao mi Suzukista… Po meni, najbolji tim na gridu. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Pa da je ADV, može Al' to su predrasude, kad se naviknes, to je to... evo npr, pogledaj sliku od napred. Primetićeš da se vide bočni koferi i da sa fabričkim nije toliko širok.
-
Pa i meni su sklopljeji. Kinez, al’ kvalitetno uradjen. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Montirao highway pegs Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Sashac i Davide, nek’ je sa srecom. I, dobrodosao u sektu ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Evo utisaka sa duze voznje... Vozač - suvozač ~1600km u par dana... 4-i dan sam ih preventivno napunio, oba su bila na 50% kapaciteta (priča teta kad se uključi comms). sve vreme na intercommu. U povratku nas je ubila kiša, za sada im ništa ne fali. Tako da, po meni su OK.
-
****ISPRAVKA**** ovaj put koji sam naveo je u fazi raspada... prosao sam pre par dana... asfalt je skinut, rupe.... Put koji predlaze Google je mnogo bolji!
- 1051 odgovora
-
- kvalitet asfalta?
- krivine?
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
RFQ Hahahhaha Nasmeja me covek. Izivni, ali smesno je Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Mislim da Bokilic nije iz Mladenovca vec iz Pazove, a koliko znam, Brka je iz Mladenovca. Cisto da ne bude zabune. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Svaka čast! Ja nemam vremena, da izvines da prdnem, a kamoli da operem… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Al to ne znaci da ne treba slati sms-ove Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Otislo kolegi @vwu Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Druze, Vozis li ti to? Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Narucene sa alija, probao sam ih, rade korektno. Slusalice imaju cicak i nalepnice sa cickom koje se postavljaju i kacigu. Moze se slusati muzika, pricati na tel, koliko se secam, zvuk je korektan. Ja sam npr imao problem da ih zbog velicine mikrofona drzim u ff kacigi, (moja je R i suzena je znacajno na bradi, valjda zbog aerodinamike) pa pretpostavljam da su skroz ok za jet i modularne. Cena - nekoliko sms na 3030 1245 Dokaz, poruka na private. Detalji o sluskama: US $10.48 27% Off | Bluetooth Moto Helmet Headset Wireless Handsfree Stereo Earphone Motorcycle Helmet Headphones MP3 Speaker Bluetooth Moto Helm Headset Drahtloser Freihändiger Stereo Kopfhörer Motorrad Helm Kopfhörer MP3 Lautsprecher|Helmet Headsets| - AliExpress A.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Par ljudi me je pitalo sta i kako. Mislim da je ovde sve objasnjeno: US $11.03 8% Off | 2 way Motorbike Intercom Motorcycle Helmet Headset Communication System Interphone motor Headset Intercomunicador Earphone 2 way Motorrad Intercom Motorrad Helm Headset Kommunikation System Sprechanlage motor Headset Intercomunicador Kopfhörer|headset communication system|motorcycle helmet headsetmotor headset - AliExpress A.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com Sent from my iPhone using Tapatalk
