-
Broj tema i poruka
466 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: godovic
-
0. (nulti) dan (Skoplje - Sremska Mitrovica - Kutina (Garešnica), 26 Juni 2022, 790km) Nedelja, ustajanje rano, možda pre 5, i pravac na autobusku stanicu. Tri autobusa sa decom i jedan motociklista u full opremi, natovaren sa tri kofera i torbom sa supruginom opremom na zadnjem sedištu. Krećemo! Deca na jug, a ja sam ka severu. Adrenalin radi, supruga me zeza da sam se malo uplašio i vraća se kući. U 6:30 sam već na autoputu u Srbiji i plan je da ne forsiram jer imam čitav dan da stignem do Kutine. Rešavam da stanem u Sremsku Mitrovicu na ručak. Obišao MK SREM, ali nažalost ni sam upoznao nikoga, a za rucak sam našao mirno mesto, kafanicu “Tropska Vrelina” koja je bila na samoj reci i iz koje sam mogao da bacim oko na motor i opremu na njemu. Na meniju je bila samo riba i salata, ali je bilo i jedno sjajno, opušteno društvo koje me nije htelo ostaviti samog pa su mi poslali piće i pozvali da se upoznamo. Cena pristupačna, vlasnici, stariji ljudi, na početku malo hladni, pa su me na kraju srdačno ispratili. Negde oko 15:30 krećem dalje. Put onaj isti, autoput, lako prelazim granicu, i do veče sam se smestio u malo mesto Garešnica iznad Kutine. Smeštaj je bio Apartmani Jozić. Odličan, čist, opremljen, nov i relativno jeftin - 16 evra. Jeste da je bio van puta, ali mi je i cilj bio da malo skrenem sa autoputa i doživim Slavoniju, koju prvi put posećujem. Idem do lokalne benzinske da kupim vodu i neke gricke, vratim se, namažem lanac, zaključam motor lancem, tuš, uvučem se u krevet, pitam se dva-tri puta da li znam gde idem i šta radim i zaspim ko beba. Napolju je bio domaći giant slavonik village pas koji mi je malo dao mir da se ne brinem oko bezbednosti motora. E, tu sam se prešao jer je čitavo veče lajao, ali zato kad sam ustao i krenuo bio je onesvešćen u snu. Inače, prvih dana sam se jako bojao da ne izgubim ključ, da neko ne obije kofere ili odnese motor, da ne zaboravim ili da mi nešto ne ispadne, pa sam non stop proveravao džepove i tank torbu. Taj prvi, t.j nulti dan slike skoro i da nema, jer sam misli trošio na paniku
-
Uvertira Ideja za putovanje “rodila” se kao i sva druga u post korona dobi, kada smo svi jedva čekali da osetimo sopstvenim čulima miris, hladnoću, vlagu, vrućinu, umor i sreću iz video zapisa koji smo gledali tokom zime na youtubu. Možda sam malo isforsirao relativno dugo putovanje koje je za mene bilo jako novo i nepoznato jer sam do tada sve u svemu prošao 8-9.000 km od kojih recimo 2.000 km sa suprugom. Zašto prvo Dolomiti, a ne “Mala Matura'' t.j. Transalpina i Transfagaršan? Najverovatnije sam malo ispaničio kad sam na forumu u temi Dolomiti, 06/21 pročitao da se u Italiji planira postupno zatvaranje planinskih prevoja na Dolomitima za motore u korist “zelenih” prevoznih sredstava, počevši već od 2022 god. Kao iskusniji (nikako reč - stariji) kolega @Petre me poveo na zagrevanje od 3 dana i nekih 1200 km do manastira Ostrog u Crnoj Gori. Prvo pregledali moju Hondicu NC750x 2018, podesili zadnji amortizer, upakovali što manje stvari za 3 dana i krenuli da testiram svoje granice i mogućnosti, a Petre da ispuni godišnju dužnost. Dan: Skoplje - Uroševac - Suva Reka - Prizren - Skadar - Ulcinj - Bar - Budva Dan: Budva - Ostrog - Cetinje - Lovćen - Kotorske Serpentine - Budva Dan: Budva - Tuzi - SH20 - Prokletije - Peć - Priština - Skoplje Sve prošlo kako treba, ja sam bio prezadovoljan od obiđenog, a posebno SH20. Ne bi dužio o ovom putovanju jer smatram da ste ga većina več prošli. Elem, planiranje je bilo počelo lagano oko Nove Godine, a intenzivnije u toku proleća. Cilj putovanja su bili prevoji Dolomita, primarno famozni Stelvio, a i ostali, ali je trebalo tamo i stići i vratiti se do Skoplja. Pritom, supruga ne deli, ili bar nije delila moje oduševljenje, ni motorom, ni vožnjom po planinama, pa je trebalo dodati planu neke destinacije koje bi njoj bile zanimljive. Prvi plan je bio da se zadržimo na relativnom severu Italije, znači da se ide u Veneciju, kroz Dolomite, do jezera Komo i Milana i onda nazad preko jezera Garda do Trsta, pa preko Jadrana do Skoplja. Međutim, Jadransku obalu smo već videli, a Italiju slabije, pa kad već mora da se izvozi tih 1300-1500 km ka jugu - što ih ne bi vozili kroz Italiju? Tako, nakon dugog, dugog klikanja po Google Maps i preračunavanja dnevnih distanci (a pritom su nam neke iskusnije kolege govorile da je 200km razumna dnevna distanca, a druge da komotno možemo proći i 400km dnevno) plan je pao da ne vozimo više od 250km. Nekako su se složile kockice da mlađu od troje dece pošaljemo u dečji kamp u Grčku, dok je najstarije imalo svoje planove, festivale i Ohrid. Pored finansija i slobodnih dana, za nas kao roditelje je to bilo ključno da bi se ovo putovanje ostvarilo, mada smo sve vreme imali taj neki pritisak i strepnju da li će sve biti u redu i sa nama i sa decom.
-
-
Slike i utisci od prošlogodišnjeg relija Album
-
Мото рели Македонија - Независност 2022! MOTORI.COM.MK Повторно доаѓаме во она време во годината во кое ја запознаваме подобро Македонија на 2 тркала. Почеток во 10 часот од Плоштадот Македонија во Скопје (02.09.2022) Ден 1: Скопје - Куманово - Свети Николе - Кочани пауза, Доручек-Виница - Берово - Струмица пауза за освежување - Дојран - Ноќевање. Вечера 20.00ч на плажа “Стејџ” каде ќе има организирана забава Ден 2: Дојран - Гевгелија - Неготино - Кавадарци - пауза освежување - Прилеп - Битола - Ресен - Охрид - Ноќевање. Вечера во ресторан Бонанца до Хотел Силекс Охрид во 20.00 час. Ден 3: Охрид - Кичево пауза освежување - Стража - Тетово - Скопје Финиш во Скопје пред Спортска сала Борис Трајковски. Котизацијата за учество во настанот изнесува 1.200 денари за возачот и 1.000 денари за совозач доколку го има. Пријавувањето е најдоцна до 26-ти август на следната сметка или во просториите на Федерацијата: Жиро сметка: 210-0629307701-96 Назнака: Котизација за Рели Македонија 2020 Мотоциклистичка Федерација на Македонија НЛБ Тутунска Банка Скопје. Како и обично ќе го покриваме настанот, така што очекувајте убави фотографии од целиот настан!
-
Kolege dali je neko uspeo da montira GPS ili telefon odma iznad dashbord-a? Imam dva drzača, jedan koji se kaci na shrafove vizira- i koji po mom ukusu je jako visoko i kad se na njega doda drzač telefona onda je jako blizu i to meni smeta naročito u samrak ili uvece. Drugi je WOLF koji se kači na guvernal ali i taj nije idealan jer je ili prenisko pa vrata frunk-a udaraju u njega ili je previsoko pa pokriva dashboard. Izvozio nekih 3750 km od Skoplja do Stelvio i posle dole do Barija, pa trajekt i nazad kuci sa neki bezveznii drzac sa pijaci koji je bio pritegnut vezicama. Pozicija mi se najvishe svidela jer ne smeta, a je ipak u vidno polje. Stvar ukusa.
-
Molim vas za savet, dali moze na centralni ili šta ako nema centralni? Kako da se pričvrsti motor? Dali ovo isto važi i za trajekt? Sent from my SM-G990B using Tapatalk
-
Hvala vam na putopis, hvala na lepe reči, i hvala što ste se javili i došli da se upoznamo. Kako vidim, tura je bila odlična, i za ovaj "naš" deo, hteo bi da preporućim svima koji obiđu Ohrid da obavezno odu do Svetog Nauma, i da dožive taj prelepi prirodni fenomen gde Prespansko jezero ispod planine Galičice ističe u Ohridsko jezero t.j. tu je izvor reke Crni Drim koja se posle, u Albaniji, spaja sa Beli Drim i uliva u Jadransko more kod Skadra. Voda je neverovatno providna, hladna i čista. Još kratku informaciju za Ohridsko Jezero, jedno od najstarijih jezera u Svetu, površine 30x15km, najdublje na Balkanu - 288 metara i providnost od 22 metara.
- 27 odgovora
-
- 11
-
-
-
@Petre jesi uzeo kredit? [emoji854] Sent from my SM-G990B using Tapatalk
-
Ja sam 175/83 i gorni XL mi je ok, a donji deo sam uzeo L - samo to je ostalo. L sam nosio ali lastiž pretesan. Verovatno bi XL bio dobar. Jel ima šta u dechatlonu što bi pomoglo za vruće leto?
-
Sa kupovinom Europa MAX dobija se poklon Vozi RS. Dali se taj RS paket moze nadograditi na Europe MAX? Ako moze, onda bi 2 EuroMAX paketa kostale 13.000 umesto 16.000 din.
-
Ako neko ima aktivni vesh M ili XL, a mu ne treba neka javi
-
Mislim da je to miniUSB Probaj nešto vakvo mini+usb+cable+sound - Google Suche WWW.GOOGLE.COM
-
Dali je neko upućen u kom slucaju ne ostvaruješ pravo korišćenje Vozzi ili AMS Evropa? Primer: Kasko ne važi ukoliko nemaš zimske gume i napraviš štetu, ili ako si pod alkohola. Pretpostavljam da vozzi i ams ne dolaze offroad (mislim na puteve koji nisu motorway)...
-
U Sofiji pre mesec dana bila cela gama motocikla Yamahe. Šteta za Beogradski sajam.
-
treba sadržaj na prvi ili drugi post [emoji1787] Sent from my SM-G990B using Tapatalk
-
Do koliko kilometara na sat može da se koristi komunikacija sa čepove? Ja preko 110-120 skoro i da ništa više ne čujem - ne razumem?
-
Predlozi za moto godišnji odmor (2000+ km)
godovic je odgovorio članu baneBP u Predlozi za izlete i putovanja
Makedonija nikako da uđe u tu asocijaciju i Makedonce plaćaju zeleni karton za motore 30 evra, i 85 evra za auto [emoji3525] Tako da svi koji ulaze u Makedoniji trebaju imati zeleni karton. Recite Vučiću da zabrani izvoz pšenice i ulja u Makedoniji dok ne ukinemo zelene kartone [emoji1] -
-
Ali, takođe, razlika je sto je dan kraći za 1 sat najmanje, možda i 2 ako se uzme i ujutro.
-
Neki baner mi poslali na viber.
-
Zna se li kakav je sajam u Sofiji u odnosu na Beogradski? Sofijski moto sajam je od 15-19 April 2022
-
U Makedoniji 11.000 ali samo touring verzija u ponudi jel smo mi već u NATO i kod nas je Med i Mleko Odlična oprema nema šta. 800MT TOURING || МОТРОЦИЛКИ И СКУТЕРИ || CFMOTO CFMOTO.MK Новиот модел на CFMOTO 800 MT TOURING се стреми кон возачи со високи барања. Импресивен карактер, богата опрема и КТМ-гени
