-
Broj tema i poruka
1025 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: mali_veseljak
-
DAN 2. Za taj dan su najavljene visoke temperature a kad tome dodam da ce vecina iz Trebinja za HN...odlucujem okrenuti na drugu stranu i u visine. Nakon dorucka i kafe krecem na Kapetanovo jezero. Odavno planiram da posjetim taj dio CG. Na granici cekam cca 20 minuta. Ubrzo nakon Niksica pocinje penjanje i uzivanje. Priroda je fenomenalna. Tepmeratura sa 35 pada na 22 stepena. Taman kad pomislis da ne moze biti ljepse, pojavi se Kapetanovo jezero. Odmor, rucak, odmor i jos odmora Na zalost vrijeme je da se krene nazad. Vracam se u smjestaj i ponavljam standardnu proceduru: presvlacenje, vecera, setnja po Trebinju i spavanje. Kapetanovo jezero je nesto sto dedinitivno vrijedi posjetiti i ostavilo je jako dobar utisak na mene. Aafalt je skroz do jezera i moze se doci bilo kakvim motorom. Nadam se da ce mi se pruziti prilika da kampujem gore. Imajte na umu da gore nema signala za mob.
-
Nije bas kratka voznja ali nije ni za posebne teme Trebinje je mjesto kome se rado i cesto vracam. Nekada iz zadovoljstva a nekada poslovno. Kako se priblizavao vikend u kome se odrzava motorijada, tako sam sa par kolega poceo planirati odlazak. Na zalost, jedan po jedan su odustajali iz opravdanih razloga. Malo je falilo da i ja odustanem ali sam, na srecu, ipak odlucio u zadnjem trenutku da odem. Smjestaj rezervisem dan pred polazak, pakujem stvari i mozak prebacujem u mod za uzivanje. DAN 1. Petak je poceo jutarnjom kafom. Tiger je cekao nestrpljivo da se krene na put Ruta je sledeca: M. Grad, Sipovo, Kupres, Suica, Prozor-Rama, Mostar, Stolac te preko Ljubinja do konacne destinacije. Dionica od Sipova pa Preko Kupresa je odlicna. Priroda fenomenalna, asfalt jako dobar a saobracaja je veoma malo. Nakon Suice odlucujem da skrenem prema Rami, dionicom kojom nisam nikada prosao. Nisam pogrijesio Ubrzo stizem do Ramskog jezera, pravim kratku pauzu i nastavljam dalje. Temperatura je vec "ugodnih" 35... Kracu pauzu pravim i kod spomen kompleksa na Neretvi. Odolio sam iskusenju zvanom jagnjetina na Jablanici Pauzu za rucak pravim u Stocu. Tokom citavog put srecem veliki broj motora. Dionica Stolac - Trebinje je pravo uzivanje. Na vecem dijelu je nov asfalt a krivine su perfektne. Pauzu pravim standardno u Mrkonjicima da obidjem rodnu kucu Sv. Vasilija Ostroskog. Do Trebinja je jos par kilometara. Stizem u smjestaj, raspremanje tusiranje i do grada na klopu. Imam osjecaj da je daleko vise motora nego prethodnih godina. Poslije setnje i pica pod platanima, pravac soba i spavanje. Ujutro cu odluciti gdje provesti subotu.
-
-
Ja sam ovaj put otisao kontra mora u planine. Obisao sam Kapetanovo jezerom. Ono je nevjerovatno.
-
-
Moze, danas sam prosao. Bili au radovi ali se moze kratkom zaobilaznicom. Mada mislim da su danas zavrsili radove.
-
Juce bio Navratim svaki put kad sam u Trebinju. Onakav mir i tisina se rijetko nalaze. To mi mjesto budi neke uspomene lijepe.
-
U nacionalnom parku Serengeti, prosla je sezona kisa i dosao je period sunca i lijepog vremena. Zivotinje, koje su do tada bile u zimskom snu, polako izlaze iz svojih brloga i okupljaju se na pasnjacima i poilima. Ljeto je pocelo... (citati glasom voditelja Opstanka)
-
-
Provalila si me.
-
Ja cu u oetak iz BL za Trebinje. Dalje cu vidjeti da li ostajem do nedelje uz subotnje spustanje do mora ili cu negdje u subotu dalje prema albaniji.
-
Sad znam ko si Vidio sam te u HY. Kaze moja supruga da su ti kozne pantalone odlicne i zeli iste takve.
-
Znam da si isao i ostao duzan putopis. Nikad nije kqsno, znas. Mi u tom momentu nismo osjetili da je neko ratno/predratno stanje. Mene je fasciniralo koliko su ukrajinci mlada nacija i kako su druželjubivi. Rivne, neki dan su srusili spomenik ovaj. Fasizam u ukrajini nikad jaci.
-
5 okruglih godina od polaska.... To je bila zadnja godina da se moglo otici tamo. 2020. je izbio pozar u okolini i zabranili su ulaske zbog radioaktivnog pepela. Onda je dosla korona pa rat.
-
https://www.b92.net/biz/srbija/vesti/24446/rizik-od-ozbiljnih-povreda-hitno-povucen-proizvod-sa-naseg-trzista/vest
-
Imam skwal 2 vec 5 godina. Pitaj boga koliko sam puta skinuo vizir i sve je ok. Znam da su kasnije nesto mijenjali na samom viziru. Navodno se po serijakom broju moze skontati koji su unaprijedjeni i ne pucaju.
-
I ono sto nije sporno je da to nije greska vec namjera proizvodjaca da tako bude.
-
Kuda do Starigrada, a kroz BiH?
mali_veseljak je odgovorio članu zaludan u Predlozi za izlete i putovanja
Bilo kuda samo nemoj na Tuzlu. Zahvalices mi poslije. Ako je i auto put opcija, idi onda na GP Svilaj. Nije gizva nikada. Odatle ides Odzak, Modrica, Derventa, Prnjavor BL. To ti nije auto put a fino je za provozati se. -
Kuda do Starigrada, a kroz BiH?
mali_veseljak je odgovorio članu zaludan u Predlozi za izlete i putovanja
Do Tuzle je ok ali pd Tuzle do Doboja je katastrofa. Ravan, veoma opterecen put. Izbjegavati -
Kuda do Starigrada, a kroz BiH?
mali_veseljak je odgovorio članu zaludan u Predlozi za izlete i putovanja
Od BL do Bihaca definitivno preko Manjace, Kljuca i B. petrovca. Preko Prijedora i N. Grada je dosta saobracaja. Put od N. Grada do Bihaca jeste fin i je jako uzak i preopterecen. Poslije B. Petrovca imas etno selo Cardaklije. Fina klopa i ambijent. Od Bijeljine do BL je jako dosadna dionica. Opterecena saobracajem i nema nista posebno da se vidi. -
Nisi u pravu. Guglaj malo. Provjeri i sa gasenjem motora. Svaki mod ce ostati aktivan kada ugasis motor i ponovo ga upalis...sem off road moda. Ako vozis asfaltom i naleces na pijesak i blato i vodu...sigurno neces cackati da prebacis u off. Fino ces stati, promijeniti mod i vozi dalje
-
Upravo tako. Ne moze se odabrati off road mode niti ponistiti, kada je vec odabran, bez stajanja. Isto je i na 800. Razlog je sigurnost
-
Sava Kovacevic
-
I da, 900 rally pro spada definitivno u ENDURO dio foruma.
-
Mene je isto iznenadilo da je Jovan napisao kako motor nema vibracija. Svi se na netu zale da ih ima daleko vise od 800. Sigurno cu probati prije kupovine. 800 mi je legao kao budali samar.
