-
Broj tema i poruka
1327 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Zlatko LA
-
Guma je skinuta sa moje Honde, nigde nije krpljena i slicno. Sare su dobre. Na KP-u je cena 2,500 rsd. Za kolege sa foruma ide na 2,000 rsd.
-
Kupljena je jos jedna kaciga, za suvozacicu, takodje MT ali je novi model Targo. Ostavlja odlicne utiske, ceka se prva probna voznja sa njom. Po meni je izgled fenomenalan, nadam se da ce i devojci da se svidja, ali bilo kako bilo, poklonu se u zube ne gleda.
-
U zdravlju da se vozis, i da te lepo sluzi, vidi se da je odrzavan auto. Je li, jel ti imas neki problem sa tom crvenom bojom?
-
Kako vreme prolazi, CB500 mi se sve vise dopada. E sad, hteo bih i Naked varijantu. Retrovizore mi je poklonio kolega sa foruma, sledeca stavka su plastike koje pokrivaju hladnjak, vidjao sam razne prepravke, ali nekako sam uvek voleo da bude sve fabricki. Ako nekome ne trebaju, ili nekoga nerviraju, ili znate nekoga ko mozda prodaje iste, neka javi ovde. Placam razumnu cenu, znaci nije mi hitno sad po svaku cenu da ih nabavim, ali naravno ne mislim da budu bagatela. Otvoren sam za saradnju. Pozdrav.
-
Na mom CB-u je fabricka prednja 110/80, ja sam stavio 100/80, i mogu reci da sam prezadovoljan. Ali to je manje od originala, za vecu dimenziju ne znam.
-
Epizoda 'Kako upropastiti Naked motor - uvodni deo'.
-
Odlucio sam da dodam i neke nalepnice, videcete po slikama o cemu je rec. Ubacio sam nalepnicu CB500F jer mi se fabricka nije svidjala uopste. Jeste da nije F, al je barem CB500.
-
Lepa Honda prijatelju, po meni najlepse felne za nju su zlatne. Srecno, da te sluze i dozvola i masina! Daj jos neku sliku.
-
Zakljucak je da moze i sprej i ulje, ja sam do sad mazao uljem i jedino me nervira sto baci na levi deo tocka kao sto kaze kolega, lanac izgleda uvek kao nov bukvalno. Lakse se cisti ulje, jedino sto trazi da se malo cesce podmazuje, jer mi se cini da ga brzo 'izbaca' sa lanca. Za sad cu koristiti ulje jer ga imam podosta, pa kada njega istrosim onda cu uzeti sprej. Sto bi reko moj ćale, nije budala pisala user manual.
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Ova crvena boja je za mene najlepsa moguca kolor sema na ovoj Hondi. Motor sam po sebi ima puno aluminijumskih delova koji su pogodni za poliranje, jednostavno nema kraja tome. Hvala cika Boki, dosta truda je ulozeno u nju, nadam se da ce biti jos ovakvih tema, po meni ovo je ikona 125-ica i zasluzuje da uvek bude sredjena. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Hvala puno na lepim recima. Iskreno da nisu bile problem pare za drugi motor, CM nikad ne bi otisao iz mog dvorista. Ja zivim na selu (5 km od Vlasotinca), i kupio sam zimus Automatika za te potrebe, njega sam takodje sredio do najsitnijih detalja, jer u porodici samo ja imam A kategoriju, a motor kao sto je Tomos treba svima i svi imaju pravo da ga voze. Policija je postala sve cesca pojava te zbog toga nista nisam hteo da rizikujem, kazne su strasne pogotovo na selu, bukvalno jedva cekaju da te zaustave, cak su postali i previse bezobrazni. Tvoja Honda je odlicna, nalepnice su za to godiste u odlicnom stanju, da je moja bila u takvom stanju ja ih nikad ne bi ni dirao. -
Naravno da primamo, klasa 500 je velikodusna. Kolege, u user manualu mi pise sae 90 za pogonski lanac, zanima me vase misljenje i iskustvo, da li da nastsvim sa tim ili da uzmem sprej za lanac?
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Ima je na svakoj tezgi gde ima ukrasnih delova za automobile, kod nas ima na svakoj pijaci, mozda kosta 100-150 dinara. A izgleda odlicno, i rezervoar dolazi do izrazaja. -
Gest za svaku pohvalu. Kad smo vec kod kacige, jel zna neko gde mogu da nabavim vizir za istu, planiram da je sredim za ćaleta, koliko puta se desi da nam ispadne neka voznja, a njemu fali kaciga.
-
Ovo je 'motor' u pravom smislu te reci, uvek mi vise paznju privuce ovakav primerak, nego bilo koji noviji motor. Nekako mi starije masine imaju vise smisla od ovih danasnjih. Odlican projekat.
-
Deda Sale je rekao sve, imao sam taj motor bukvalno isti ivakav, posle sam odlucio da ga prefarbam i umesto crnih delova stavim hromirane. Neverovatno pouzdana masina, na njoj ces nauciti sve, prasta pocetnicke greske sto je najbitnije. Koliko je platis, toliko je i prodas, pa cak mozda i zaradis. U svakom slucaju srecno sa kupovinom.
-
Upravo tako, slazem se. A posao je nepunih 20 minuta. Ovih dana cu uzeti malo krupniju smirglu, sredicu i prednju viljusku.
-
Razmisljao sam da nadjem set srafova u boji ili hromirani, ali sam dosao na ideju da ove stare ispoliram i vidim kako ce izgledati. Evo rezultata, svakako je lepse nego sto je bilo.
-
E moj brate, pre neki dan se smejem tvom slucaju, kad danas vozim ja i na jedno 10 km od kuce pocinje motor da radi na jedan klip, pa na dva, pa na jedan. Prvo se setim tebe i otvorim cep, kad ono taman da uhvati rezerva. Stavim na RES i pravac kuci, motor ni da stucne, i sutra ga punim do cepa. Nije lepo smejati se tudjoj nesreci.
-
Jedina Hondina mana je sto nece bez goriva. Drago mi je da se koristi lepo vreme, tako ni ja nisam ostao ravnodusan. I da, mogu samo pohvaliti Mitas gume, prezadovoljan sam. I jos jedan neplanirani trosak, akumulator sam morao da kupim. Sad samo lagana voznja, i uzivancija.
-
Masina brate, sta drugo da kazem.
-
Ovako, danas sam napravio nekih 20-ak kilometara, i mogu da kazem da je kaciga odradjena odlicno, e sad to sustanje ili zvizdanje se cuje tek od 100 km/h pa navise, i nije strasno niti nesto sto bi smetalo, jednostavno nesto mora da se cuje, verovatno i vizir od motora ima uticaj jer vetar ide direktno u glavu. Vizir i njegovo dihtovanje je odlicno, naocare su takodje dobre i imaju veoma dobru zastitu od sunca. Moj zakljucak je da kaciga vise vredi nego sto kosta, i ja sam prezadovoljan.
-
Ja nikako da probam kacigu, kad je bilo lepo vreme ja nisam namontirao nove gume a tockovi bili skinuti, sad kad je sve na mestu, gume namontirane i izbalansirane, udari sneg 15cm. Ali cim bude prvih kilometara javljam iskustva. I ja sam uzeo ovu kacigu za brzinu ne vecu od 110-120km/h, i mislim da ce to biti pravi izbor, deluje dosta kvalitetno i lepo je uradjena, naravno i atraktivnog izgleda. Kad smo kod izbora velicina, da ne pricam o probi, jednostavno sam odledao nekoliko klipova na YT bas o velicinama, procitao ovde nekoliko saveta, izmerio sam obim glave i nisam pogresio. Sto bi se reklo prvo pa musko. Naravno ako imas uslova da probas to bi bilo idealno, i ja sam planirao da odem na sajam ali ne moze se postici sve za jednu zimu. Probaj ti i odluci koja ti najbolje lezi, ne opterecuje te, ne stvara ni najmanju bol. Marka je najmanje bitna, bitno je sta kaze test sigurnosti.
-
Kupio sam motor krajem prosle godine sa tom gumom, sa njom sam vozio samo dva meseca. Vozio sam veoma obazrivo, nista nisam prepustao slucaju, cak mogu da kazem da sam bio prijatno iznenadjen kako se ponasa na auto putu, 270km bez problema. Nije bas za jurcanje u krivinama, voznji po kisi i ostalo.
-
Totalno drugaciji izgled, meni ovo izgleda mnogo lepse od providnog, vrlo interesantno. Znam da ga nisi posle toga vozio, ali bi mogao da mi kazes kako izgleda iz polozaja vozaca, da li mozda smeta bas ta neprovidljivost?
