Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. " Prodajem Punto 1.4 16v Sporting 2004. god. Prešao je 185.000km. " "Veliki servis je urađen na 120.000km što znači da je sledeći tek za 60.000km. Mali servis sledi za 5.000 km. Servis plina je urađen pre nekih 500km. " Il si ti nesto ovde pobrkao il sam te ja lose razumeo ! Veliki servis je bio na 120.000, sledeci je za 60.000 ( na 180.000 ), mali ide za jos 5.000 ( na 185.000 km ) . Vozilo je preslo 185.000 km . Jesi li odradio taj veliki i mali servis ( koji su trebali biti odradjeni na 180.000km i 185.000 km ) il to treba da uradi onaj ko kupi auto. Ako su servisi uradjeni - sto si uopste pisao o tome ?
  2. Sale kiler : https://www.facebook.com/profile.php?id=100010833640200&fref=ts 064-111-75-96
  3. Mislim da je clan foruma " Rusic " imao Ktm 495 - vazdusno hladjen ! Takodje mislim da je bio jedan i u Sokobanji, covek ga uzeo, imao je problem sa menjacem, al je to sredio. Draza iz sokobanje bi trebao da zna za njega ( mozda ga je i on i imao ) .
  4. I to na 50 metara od stanice saobracajne policije .
  5. Pogledaj ovde : http://www.nekretnine.rs/stambeni-objekti/stanovi/izdavanje-prodaja/izdavanje/grad/novi-sad/lista/po_stranici/10/ Mada mislim da bi i Grbavica odgovarala ( blize je fakultetima ) .
  6. Kako izgleda km sat za Copera, daj neki opis , koji treba da mu je prenosni odnos ?
  7. Pa, kako vidim po slici, neko iz paracina ili okoline ima pet komada, nadji ga pa pitaj da ti proda jedan !
  8. Pitaj jigoro cano, trebalo bi da on ima .
  9. Na tvom motoru nema gde da se zakaci ovaj obrtomer, jedino da nadjes neki elektronski ( ovaj je mehanicki ) .
  10. Clan foruma " Karbi " je delove nosio u Paracin na peskarenje, a valjda je tu negde u blizini i niklovao. pa vidi sa njim !
  11. Mogao bi i da napises odakle si, pa da te neko uputi na nekog ko ti je u blizini.
  12. Ovaj komplet sa linka se moze kupiti u svakoj kineskoj radnji za 300 - 500 dinara, a i po pijacama ( verovatno od preprodavaca ). Mislim da je tu problem njihovog slabog kvaliteta, a mozda i zbog dugog stajanja po magacinima - ne videh ni na jednom datum pakovanja ili rok vaznosti. Meni se desavalo da zaturim tubu lepka i nadjem je posle par godina ( u medjuvremenu kupio drugi ), naravno da je bila neupotrebljiva jer je lepak izgubio svoja svojstva.
  13. Jedan savet za sve : Ko god ima neki saobracajni problem ( nesreca, udes, pa cak i obicnu prijavu sudiji za prekrsaje ) , cim bude u mogucnosti treba da sastavi pisanu zabelesku sa detaljima o tom dogadjaju i da stavi vreme i datum kad se to desilo potpise taj papir. Na sudu to ne znaci nista, ali znaci puno kad odes na neko saslusanje posle nekoliko meseci i vise ( a dotad i zaborave neki mozda bitni detalji ). Pa kad te sudija pita da kazes sta se i kako dogodilo - ti mu kazes " Gospodine sudija, evo, ja sam posle udesa cim sam dosao kuci sastavio ovaj opis desavanja bas iz razloga da ne bi nesto zaboravio ili izostavio " i onda mu to procitas i kazes i vreme i datum kad si napisao. Ko sto rekoh, zakonski to ne znaci puno, ali uliva poverenje, ali moze puno da vredi jer se vremenom neki detalji zaborave !
  14. Tesko je ovako reci, malo se vidi. Treba to sve razmontirati pa dobro pregledati. Nesto moze da se ispravi , a nesto ne moze .
  15. Ne mora, gurnes ga spolja i onda povuces nazad.
  16. Pa, po prednjoj viljusci na motoru se vidi da je bio direktni udarac. Da je preticao - viljuska se ne bi onako iskrivila !
  17. Put jeste magistralni, ali Beranovac je bio prigradsko naselje ( bukvalno spojeno sa Kraljevom ) , i u njemu je ogranicenje brzine kao i u svakom naseljenom mestu . Mislim da bi najbolje bilo da se javi i neko iz Kraljeva da razjasni situaciju - gde se tacno dogodila nesreca i koja je dozvoljena brzina na tom mestu. Ovako sve ostaje na teoretisanju !
  18. Premalo je informacija da bi osudjivali bilo koga. Znam da je bila neka rasprava o osvetljenju i signalizaciji na traktorima - koja cesto nije u funkciji zbog prirode njihovog posla ( njiva, suma, utovar, istovar. . . ) i da su im uveli zakonski da traktori i ostale radne masine moraju pri kretanju po putu da imaju ( i danju i nocu ) ukljucenu zutu rotaciju. E sad ostaje da se sacekaju policiski izvestaji .
  19. Posto pretpostavljam, malo ko se od nas vozio u ovakvom autu ( bar ja nisam ), mislim da bi bilo interesantno postaviti neki video snimak iz kabine automobila u pokretu. Mene licno zanima kako to zvuci do 30 km na elektro pogon i kad predje tu granicu i upali motor ( zvuk, ponasanje auta ) - ako moze .
  20. To ti moze i krojac napraviti !
  21. Nisam znao gde ovo da stavim, pa stavio ovde :
  22. Mozes probati, dignes motor na nogare ( ako treba podmetnes neku dasku pod njih ) tako da ti zadnji tocak bude u vazduhu pa okreces tocak i pokusas da lociras iz kog dela diferencijal;a dolazi taj zvuk. Ili upalis motor i ubacis u prvu il drugu brzinu da se tocak okrece, a ti slusas. Ima i stara majstorska fora, uzmes veliki srafciger pa vrh naslanjas na kuciste, a na drsku naslonis uho i slusas. Onda pomeras vrh po kucistu diferencijala i nadjes gde je zvuk najjaci - tu je problem .
  23. Pozdrav i dobrodosao ! - Lepo predstavljanje .
  24. Pozdrav i dobrodosla !
  25. To sto je malo zakrenut - znaci da je ploca pocela da se krivi. Da se ispravi - moze, mada je malo pipav posao ( ima na njoj vec par krivina, pa treba sve pogoditi - najgore je ako mislis da si je ispravio, montiras plocu, stavis masinu, a onda utvrdis da jedan sraf nece da se zavrne jer je ploca malo pobegla - na toj desnoj ploci koja se krivi su vec zavarene navrtke ). Napraviti nove " malo predimenzionirane - pipavo i tesko jer je malo mesta. Staviti nove - po meni najbolja opcija . a nije ni skupa , obe ploce su oko 10 evra i za normalnu voznju su dobre. Postoji jos jedna opcija, a to je naci ploce od nekog MZ -a koji je rasturen u delove, a ploce su mu dobre !
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja