Ovih dana sam radio motor jednoj devojci. Kupila je MZ ETZ 250 jos zimus, moj drugar joj je sredio struju, i dotera ona meni motor da joj promenim gumice na osovini kurble, i osovini menjaca ( da ne masti patike ), da joj zamenim ulje i pogledam kocnice. Sve sam manje - vise uspesno odradio, al sam i popizdio debelo , a evo i zasto .
Kretenski imbecil koji je pre mene radio motor, ocigledno nije znao kako se namesta kvacilo na radilicu MZ-a, pa posto nije znao nista pametnije da uradi - uzeo pa ga ZAVARIO direktno na radilicu. Takodje je zavario i polugu zadnje kocnice za osovinu ( to nisam slikao ) .
Prosto neverovatno ko sve i na koji nacin popravlja motore kod nas. Uopste ne razmisljaju sta ce biti sutra kad naprimer nesto drugo crkne, pa treba rasklapati motor , dal ce moci da se lepo obrusi i skine ( a nece moci, jer sad kraj radilice baca jer se verovatno pokrivila od varenja, a mozda je i bila polomljena ko zna ) !
Jos da dodam da je zbog tog bacanja radilice - potpuno sjeban onaj mali zupcanik u deklici - pogon obrtomera !