-
Broj tema i poruka
499 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: keš
-
Kupljena prosle godine u augustu, obucena par puta jer imam i druge jakne, nije prana, nije pokisla, nije se cak ni minimalno isprljala, stoji u mraku u ormanu, znaci bukvalno nova. Natpisi MODEKA na rukavima se ljuste, nije ispis nekom bojom radnjen vec je nesto kao nalepnica, to se bodize/odlepljuje nicim izazvano. Firma koja drzi do sebe ne sme dozvoliti tako nesto. Sad mi se budi sumnja da li ce poceti i nesto da se rasiva ili nesto bitno da popusta Taman sam planirao uzeti letnje pantalone Modeka da uparim sa ovom jaknom, ali sada cu ipak gledati nesto drugo. Jer ako nisu sposobni kvalitetno ispisati brend da natpis traje, sta da ocekujem od neceg zahtevnijeg. Primer, na prastaroj jakni, koja vec ima i par rupa na sebi, jos jasno stoji natpis Kawasaki
-
Danas produzio registraciju, cena 33760,00din. Premijski stepen 2. CBF 1000 Cisto informacije radi.
-
Danas nesto posle 16h, Backa Palanka, raskrsnica Cara Lazara i Safarikove ulice, sudar motocikla i automobila. Motociklista sa suvozacicom, niko nije ugrozen, bar onako na prvu ruku gledano. Automobil oduzeo prednost motociklu.
- 143 odgovora
-
- 5
-
-
- sigurnost na putu
- bezbednost
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Voze ljudi brze od zivota, to je to. Pa 70% njih nije doraslo motoru koji vozi. Kupuje se "azdaje" koje voze klipani koji veze s vezom nemaju o voznji. Ja sam svestan, mozda zbog godina, da je moj motocikl iznad mojih mogucnosti i vestina, vozim u granicama svojih mogucnosti, ne njegovih. Ne pogadja me sto me drugi obidju, neki su iskusniji pa to mogu, neki su manje iskusni od mene ali im ponos ne dozvoljava da neko vozi brze od njih pa me obilaze krajnje rizicno, samo da bi bili face. Ne jednom su me obisli toliko rizicno da je to horor.
-
To potvrdjujem, nije ni za prolece ni za jesen, to je prava letnja jakna. Kada se montira postava bude odlicno leti ako malo zahladi, nocu. Ako ispod imas onu tanku majicu-letnji aktivni ves (jakna bez postave), ona stiti da se koza ne lepi za jaknu i efikasno odvodi znoj van jakne i tako vas dodatno hladi. Vozio sam na +36-37 i sve bilo ok, super je jakna.
-
Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu
keš je odgovorio članu jasminko VIR u Motoristi Na Drumu
Kada sam polagdo za A, nekada davno, stanem na semaforu i kada sam kretao ugasi mi se motor, upalim ga, prva i pustam kvacilo a on trgne i ugasi se. Izadju ovi iz auta i kao pao si, tu mi pukne film i kazem da se gasi jer je krs i kvacilo mu ne radi dobro, nije do mene, probajte vi pa ako se vama ne ugasi pao sam, nikakav problem, ali nemojte me rusiti ovako za nista. Kaze tip ok, ako mi se ugasi polozio si, seda na motor i da krene ono prc, trgne i ugasi se. Polozim iz prve. Samo da napomenem da se onda u to vreme polagalo na Tomos 15 od 50ccm, ali vozi se na A jer mu je krajnja brzina mislim bila oko 60 ili talo nesto. -
Sta si vozio do sada?
-
Ne mislim da nisu ispravne, vec da nisu odgovarajuce po svim dimenzijama. Uzmi crni marker, oboji konus komplet, zavrni pa odvrni, pogledaj tacno gde je nestala boja markera.
-
Ta sisica sto drzis u rukama nije dobra, onaj ravni deo posle navoja, pre konusa, prvi udari u dno cilindra i imas osecaj da si kao nesto zategao, konus ni ne dodje do rupe.
-
Da li si resio problem sa flisovanjem?
-
Iako sam pojeo ono malo pasulja, uvek sam to plati i preplatio na neki nacin. Uzmimo zadnji skup pre ovoga gde sam bio, ne bitna lokacija, jesam pojeo pasulj, ali sam ostavio 2000 din, sto za pice sto za nesto sa rostilja. Znaci potrosio 2000 din plus gorivo jos toliko, ukupan trosak 4000din, pa nisam sigurno dosao zbog ono malo pasulja. Evo samo pirimer (gde sam ostavuo i vise novca jer sam bio sa saputnicom) prosle godine Temerin, pored pica, potrosio na tombolu, rostilj (belo meso sa rostilja), kasnije palacinke sa nutelom, sve te pare idu organizatoru, mislim deo para. Ali bila je ponuda, imao si izbor, malo dalje od bine sa muzikom, rasirio prostirku i polako roatilj, pice, pa kasnije palacinke, mogao sam tako do sutra. Samo fali da mi neko ulaz naplati i da me ne vidi vise nikada. Dodatak: Organizator treba da organizuje neku zabavu, takmicenja, pa one akrobacije na motocuklima, neke utrke i tako, neka sami smisle da ubace nesto, da zabava traje, ne da bude svedeno samo na kafanu u travi, dodjem i odem ubrzo jer mi je dosadno. Kao prvo treba muzika da pocne u 18h a ne u 20h, to pod obavezno.
-
Sta da se nsplacuje? Da se naplacuje ulaza za "kafanu na otvorenom" gde je jedini cilj prodati sto vise pica i maznuti lovu, razmislite malo i budite realni. Sta nam pruza skup, sta se desava tamo? Dodjem u kafanu na livadi, mogu samo da locem i da se muvam okolo, da svi ostavimo lovu nekome. Razmislite malo, sto bi se neko i trudio da to organizuje, zato sto voli da vas vidi, malo morgen. I jos samo fali ulaz da naplacuje, mogli bi poceti i parking naplacivati, sto da ne, i to dve tarife, na suncu 100din a u hladu 200 a kamperima bar 500 jer zauzimaju mesto. Da mi neko naplacuje da dodjem da pijem i punim mu dzep, a on sta on pruza za uzvrat, sta? NISTA! Nema dogadjaja, nema programa, nema nista sem livade, samo improvizovana kafana na travi bez stolica i stolova i deri. Prvo i osnovno je da organizator obezbedi uslove, bar one osnovne. Pa svaka kafandzuga u najzabijenijoj zabiti ti pruzi gde ces udobno sesti, neke cak i slane kokice gratis dele samo da ne odes brzo, kakav crni ulaz da ti naplacuje. Kada sam dosao oko 17h bilo je oko 60-70% vise motora nego kada sam odlazio oko 19h. Moram da dodam sta je ostavilo lep utisak na mene, to je bend koji je svirku poceo prvi, negde oko 17:45, bili su odlicni. Bilo je najavljeno jos mislim dve grupe ali to nisam docekao pa ne mogu reci kako je bilo.
-
Kritika organizacije moto skupa u Laliću: Odličan potencijal uništen neshvatljivim propustom Juče sam sa drugom posetio moto skup u Laliću, na terenu lovačkog doma, i moram da podelim utiske koji su, nažalost, prilično gorki. Iako je skup imao sve preduslove da bude vrhunski događaj, katastrofalna greška u organizaciji pokvarila je kompletan doživljaj većini posetilaca. Šta je bilo dobro: Lokacija: Teren lovačkog doma na periferiji Lalića je pun pogodak. Ambijent: Debela hladovina od drveća napravila je savršenu atmosferu za vreo dan. Hrana i muzika: Pasulj je bio sasvim korektan, a bend iz Subotice je odradio odličnu živu svirku. Gde je organizacija potpuno zakazala: Glavni i neoprostiv propust jeste apsolutni nedostatak mesta za sedenje. Organizator je obezbedio samo par stolova i klupa koji pripadaju lovačkom domu. To je bilo dovoljno za jedva 10% prisutnih bajkera. Nedopustivo je da ljudi koji su prešli kilometre na motorima moraju da: Jedu pasulj "iz ruke" i na stojećki. Stoje satima sa pićem u ruci bez mogućnosti da se opuste i odmore. Posledice loše organizacije: Zbog toga što nismo imali gde da sednemo, drug i ja smo – kao i preko 60% drugih bajkera – napustili skup već između 18 i 19 časova. Propustili smo preostala dva najavljena benda i večernji program, ne zato što nismo hteli da ostanemo, već zato što ljudsko telo ne može da stoji ceo dan na nogama nakon puta. Organizatori su na ovaj način sami sebi "odsekli" posetu i skratili događaj. Bajkerski skupovi nisu samo motori i muzika, već druženje i odmor. Nadamo se da će sledeće godine shvatiti da su pivske garniture i klupe osnova svakog skupa, a ne luksuz. Šteta za ovako dobar prostor i potencijal.
-
Potpuno razumem da estetski narušava izgled motora i da se nikome ne sviđa – ni meni nije lepša sa prednje strane. Međutim, poenta mog posta je bila da podelim kako zakon nalaže, a ne šta je lepše. Ako vas zaustavi saobraćajac, kazna je ista za sve, bez obzira na to da li vam je nalepnica u novčaniku, na koferu, negde pozadi ili napred na skrivenom mestu. "...kaznom od 10.000 dinara - fizičko lice - ukoliko nema propisane registarske tablice, odnosno ukoliko tablice, i/ili registraciona nalepnica nisu postavljene na propisan način ili su nečitljive"
-
Sta kaze zakon"pravilnik o registraciji..." "Registraciona nalepnica se postavlja na moped i laki tricikl na ravni deo vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i otvoreni teški četvorocikl spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje." Znaci ako bi predmet dosao do sudije on bi samo postupio po ovom pravilniku. To da li ce vam policajac napraviti prijavu ako nije tako, 90% da nece, ali moze ako mu se prohte. Zato ja, radi onih 10% rizika, lepim tamo gde pripada, da ne budem u milosti i nemilosti policije. Ne vidim ni jedan razlog zasto da ne postupim po zakonu.
-
Kad ga vidis sledeci put, ako je dan, ima Shark plavu kacigu sa iridijumskim plavim vizirom.
-
Sad mi je drugar bio, kaze da to nije bio on, da si nesto pomesao.
-
Razumem te potpuno. Nema iskustva i jos sa cerkom pozadi, stvarno ga ne razumem. Savetovao sam ga da ne vozi rizicno. Uvek sam govorio da kada nekoga vozis spusti loptu brate, samo laganica i smireno, kad si sam vozi kako hoces. ja sam vozio devojcicu 7 razred, nisam presao 60 km/h i nemam zelju da je visae vozim, samo mislim o njoj, ne mogu da se opustim i dam gas malo.
-
Iskrenk receno, ponovo mi se ide na neki V-STROM skup, ne mislim striktno na Srbiju.
-
Da na Hondi nalepim na rezervoar ono SUZUKI V’STROM, ko ce da primeti, i da ponesem jedan rezervni deo od Suzukija u koferu, čisto radi malera?
-
Au kolega, pa ti na tom ZX14R izgledaš kao da si krenuo u poteru koju niko ne može da dobije. Da te sretnem na drumu, stao bih sa strane i sam sebi napisao kaznu, čisto da ti uštedim vreme! Kapiram da ti je 'Performance Sport' zapravo skraćenica za 'Specijalne operacije'.
-
Iz ovog ugla deluje kao maxi skuter, ali kardan ga odaje.
-
Jel primate i nas sa dva cilindra viska? Obecavam da cu na parkingu da ugasim dva, da se vasi Stromovi ne osecaju inferiorno.
