Jump to content

Moto Zajednica

ZEMZEM

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3036
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ZEMZEM

  1. ZEMZEM

    Koji prosumer ?

    Po meni, ja kad sam birao - Nikon P7700 je bio identičan sa Canon G15, ono što je presudilo je bilo niža cena u tom momentu, pokretni displej i mogućnost dodavanja blica ako zatreba .
  2. Od ovoga nema više ništa, protesti su trebali da krenu odmah kad se saznalo za ovo poskupljenje a ne posle ovoliko vremena. Vidi se da mnoge asocijacije i klubovi, vezani za motore, nemaju nameru da se priključe ovoj akciji. Sami kao pojedinci ili manje grupe ne možemo mnogo da uradimo, što se vidi iz svega do sada. Da je organizacija kako treba zeređali bi se protesti svaki dan i u svakom većem gradu i to još dok nije stupila na snagu ova uredba tj harač koji će država uzeti preko PDV-a od polisa koje su uvećane. Budžet će biti malo ojačan a mi kako nam bude kad ćutimo i plaćamo.
  3. ZEMZEM

    Koji prosumer ?

    Ja sam uzeo Nikon P7700, prezadovoljan. Slike sa mora kao i video klipovi extra. U Segedinu me izašao, ako se dobro sećam, oko 320E kad sam naplatio AFU. Bez AFE - cena u radnji je bila 420E.
  4. Pošto nema zainteresovanih za nedeljnu vožnju odo ja sa ženom do Oplenca pa u povratku svratimo do Aranđelovca da malo izblejimo.
  5. Eeeeee, lako je tebi. Pozzz i lep provod
  6. Sretan put, da se lepo provedete i da lepo vreme bude uz vas. Da ne idem na odmor bio bih sa vama ali biće druge prilike. :takoje:
  7. U Kinu će malo teže ući motorom i provozati se kroz nju.
  8. Takođe nema ni mog komentara
  9. E tak sad videh ovo, taman sam mogao da odvozam još jednu turu pred more. Već napravio plan sa ženom za sutra tako da . Lepo vreme i sreća da vas prati a vožnja će biti extra ne sumnjam.
  10. Mislim da se obične menjaju na 12K km. Bar ja tako radim na motoru. Na skuteru menjam na početku sezone i izgura do kraja bez problema.
  11. ja sam na moj motor montirao Denso ove godine i evo rade za sve pare. Dokle će tako biti - pa videće se
  12. Da 13-tog ne krećem na more išao bih sa vama ovako neki drugi put.
  13. Ima tu neka fora sa dužinom. Moj drugar takođe voli te spravice i britvice i znam da mi je objašnjavao, al ja sad zaboravio, da ne bi imao problema sa murjom sečivo ima neku meru koju ne sme da pređe. On mi je nešto pokazivao kad se stavi nož na otvorenu šaku koje dimenzije treba da ima al sad da ne lupam jer sam zaboravio kako to ide al znam 100% da ako je sečivo duže od neke mere možeš imati problema sa pandurima ako ti nađu prilikom pretresa.
  14. Ja bih Alexanto otvorio novu namensku temu vezanu za ovaj dan i događaj i gde bi svi postavili slike
  15. Pa možda kad bi sedeo na auspuhu, usijanom, uvideo bi neke čudne promene
  16. Ja sam sebi ovo kupio za pranje pantalona i jakne sa gore-tex membranom. Prodavnica se nalazi na 200m od novog merkatora na NBG. Sve se pere ručno a ako hoćeš u mašini moraš da pre pranja u mašinu ubaciš neko sredstvo, rekoše mi da ima u DM prodavnicama, koje po meni očisti unutrašnjost mašine od ostataka praška i omekšivača pa tek onda se pere jaknasa ovim praškom. Mene je to mrzelo i ja sam prao ručno tj ženski deo porodice.
  17. Ajd nek mi neko ko će biti na AK ostavi br. telefona da se čujemo, sad sam ustao pa da se sretnemo usput
  18. Nije glupo, biće nas sa motorima tako da nećeš biti jedini.
  19. Evo sad sam gledao malo do te petlje auto putem, ako se ide auto putem, ima 90km od AK - znači max 1h penzionerske vožnje. Ako se nalazimo u 10 sa NS ekipom dovoljno je da se krene u 9,00h. sa AK. Taman da se naspavam malo. https://www.google.rs/maps/dir/44.787531,20.465829/45.3032388,19.8607934/@45.0457244,20.2727807,9z/data=!4m3!4m2!1m0!1m0?hl=sr
  20. Ajd sad neko nek definitivno postavi vreme i rutu BG ekipe do te petlje, kojim putem vozimo, da znam šta i kako.
  21. Pročitao sam vest da je neki momak sleteo u provaliju - radi se o decku pripadniku policije sa nadimkom Dacko iz bg.ako zna nesto neko vise neka javi. daj bože da je dojava lažna
  22. Skoro sam čitao u nekim novinama da nema osnova za poskupljenje. Osiguravajuće kuće su zadnjih 2-3 god. poslovale sa većim dobitkom nego pre a to je zato što ljudi malo više vode računa zbog onih miki maus grupa - kad napraviš štetu i kriv si poskupljuje ti osiguranje u narednih 10god. i kazna se smanjuje svake godine po malo, mislim da je tako nekako.
  23. Oće li biti i malo plazme u palačinkama Zbog radi dijete pitam samo
  24. gledao ovo - dobro poređenje
  25. Odosmo od rasprave o konjima i magarcima na ABS . Šalim se malo, po meni ABS je stvar koju bih rado imao na motoru. Ako bih morao da biram između malo dužeg zaustavnog puta i blokiranja i proklizavanja izabrao bih ovo prvo. Nekako mi se čini da u nekoj situaciji gde bih morao da brzo ukočim, tzv panično kočenje, ne mogu da tvrdim da u zavisnosti od situacije i možda pojave straha ne bih prejako zabo prednju. Uvek kad moram naglo da kočim u glavi mi se upali alarm ne sivonjo na prednju. Navikao sam da kočim prednjom i da doziram zadnju u skladu sa silom kočenja ali dugo nisam imao situaciju da mi neko izleti jako blizu i da u nemogućnosti manevra izbegavanja jedina opcija bude naglo kočenje. Ja znam kako treba ali ne mogu sad da 100% tvrdim da u takvoj situaciji moja reakcija bi bila 100% kako treba. E zato bih možda potajno voleo da imam ABS na motoru. Mislim da on ima više prednosti nego mana. Ko ima više iskustva sa ABS-om neka me ispravi ako grešim.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja