stenera.. da da..moj omiljen fah..tenere tdm...
karbovi su celi u k...u..ali sam resio da ih odradim da budu kao novi,dao bog ima ih i za delove par komada...ma resicemo ih iz inata
elem karbovi prljavi,onako ..ne preterano ..ali..spoljna prljavstina..ocajno,sauzi zaglavljivali malo od spoljne prljavstine ali i od unutrasnjih lomova..
idemo polako..
rasturamo polako..plasticni vrhovi klipa od sauga..pogoreli,potanjili se..nije ni cudo sto trosi ko kamion a i ima bogme lepu kilometrazu,doduse jedan i slomljen...
klizaci poluge sauga bas bas prljavi...
fronclamo,fronclamo
delova kolko oces...a nisam ih bas u najsitnija crevca rasturio...ima jos..
dugogodisnji rad je ostavio trag i na maleckom filteru,koji stoji na ulaznom crevu goriva u karb,mnogi i neznaju da se tu nalazi, a ..i to se menja neki put,neko ga je izbusio jer verovatno nije imao drugi, ...sreca..ima tu par kutijica
gume za dihtovanje saug klipceta propale od starosti,od temperature,nije ni cudo sto su i ti kanali i delovi klizjucih povrsina bili..prasnjavi,crni, a i to se nekad menja..
klizaci sibera oprani,malo cemo ih ispolirati da siberi iaju dobar ...da kazemo skok ,malo mehanickog pranja pre..tusiranja kupanja..
i problematicni crknuti klipic sauga i kanali za saug ..koji su ko rerna crni...to bre treba da dihtuje,da nevuce vazduh benzin..da klizi lagano
polomljen i ceo klip sauga,gumice koje su se rasljopale ...ko viseci dzemper,,3 broja vece, a nedihtuju....
membrane pocepane ..emulzione tube i iglice,onako solidne,
pa smo se malkice krckali zaboravio sam da zabiberim posolim,al stavio vegetu i beli luk
e ondak..onada je stigao i rucak sveze skuvan
:lol:
e sad ide gnjuranje po onim kutijama...ima tu svasta nesto
ventilici malkice pretegnuti..ne svi...
lanac rastegnut ko kisna glista spaner se klati...menjamo sve
e..sutra i prekosutra crven slovo..odmaramo..mozda sutra malo i radimo..videcemo .