Како некоме упропастити мотор?
Сећате ли се овога?
Питали смо се од чега су настали ови рисови?
Е па, ова два „враголана“ су за то одговорна:
Да, добро мислите, не грешите то су ипак два камена!? Један је био заглављен у каналу за подмазивање:
А други, како сам га ја назвао, у „бубрегу“:
Тако добро скривене нико до сад није могао да их нађе а тражили су их и пре мене.
Ово је, по мени, главни узрок свих проблема овог мотора!
Зашто тако мислим? –зато што је неко намерно убацио неком бившем власнику ова два оштра, мала камена у мотор! Из само њему знаних разлога! Мислим да не постоји друго разумно објашњење одакле камење у мотору!? Није то тешко, само се одвије чеп за доливање уља и убаци камичак и готово! После се само чека на резултат…
А резултат, по мени (ако грешим исправите ме) је био звецкање при одређеном броју обртаја!!! И то нико није могао да отклони нити да утврди зашто. Отуда рисови у мотору (прва слика). Сваки иоле искусан мајстор би помислио (као и наш Чика-Дуле) са се у мотору нешто разлетело. И онда је одједном звецкање престало!? Наравно, један камен је упао у „бубрег“ и ту остао а други је био увучен у уљани пут, и то је проблем свих проблема овог мотора!!! (исправите ме ако грешим!!!).
Због неправилног хлађења попустио је дихтуг на глави мотора, тј. продувао је народски речено али је врло вероватно теран док год је могао да иде. После неуспеле поправке мотор је продат задњем власнику од кога сам га ја купио а коме се није исплатило да улаже паре јер је вероватно хтео да се вози за сићу.
Шта ви мислите о овој мојој теорији?