-
Broj tema i poruka
731 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: maza1
-
Kod mene se angažovanje motiviše pouzdanošću, preciznošću, uvažavanjem, i kompromisom. Na tome sam insistirao u odbrani istomišljenika kojih znam da ima dosta. U ovom slučaju sam doživeo nesigurnost, skretanje sa dogovorenih ruta i planova, bez uvažavanja većeg dela mišljenja. Mnogo nejasnih informacija, brzinskih polu-rešenja... Oni koji prepoznaju momente promene plana neka se jave. Ja sam bio svedok na skretanju sa autoputa na Autokomandu. Kolona je stala sa cca 20% kolone na autoputu. Čep se jeste napravio (neki imaju znanje i zbog čega), ali je isti rešen u roku 5-6minuta. Deo kolone odveden drugom rutom, deo nastavio preko AK. Momenat strpljenja bi bio dovoljan da se ta nesigurnost premosti. Parking koji je dogovoren na Veterinarskom fakultetu, trebao je da bude sigurna distanca za veliku većinu motociklista. Iznenadni odlazak u centar grada, parkiranje na problematičnim lokacijama izaziva nesigurnost i nepoverenje u meni, a video sam i u drugima. Oni koji su bili tu, objasniće razloge odustanka od parkiranja na Vet fakultetu. Nakon parkiranja u Kralja Milana, neki motori su se pomerali gore/dole, pozivani na Ad Hoc akcije koje nisu za svakoga, i to treba razumeti. Kolege oko mene su pratile grupu gde se pozivaju na parkiranje na Kalemegdanu, sa nekim novim aktivnostima, na koje niko nije pripremljen. Parkiranje motora u Kneza Miloša, preko puta Ćacilenda, po meni preterano rizično, i smetnja. Ideja o motociklima kao barijeri i motociklistima kao obezbeđenju, po meni promašaj. Kada dođe do potrebe za suštinskim obezbeđenjem, drugačije će se razgovarati i planirati . Isparkiravanje iz pomenutih lokacija centra grada, iskustvo kao na pijaci da vučem sanke. Mnogo izvinjavanja i pažljivosti. Pri tome slušam pojedine komentare o nezadovoljstvu pešaka, ali i ushićenju. Pojedini motoristi, kojima SRAD-ovi nisu umrli na Moto Skupu u Šapcu, rešili su da baš tamo atestiraju limiter obrtaja motora. Sve u svemu, neurednost, nedostatak informacija, neusaglašenost, što na kraju deluje na zloupotrebu ljudi.
-
Oko 1950-2000 prebrojano nakon izlaska sa parkinga.
-
Kaakvi su tebi lančanici? Pogotovo prednji? Lanac dovoljno zategnut?
-
Mislim da je i YamaJKa imala sličan problem, na R1 ili Fazer, pa su zalivali sa epoksijem.
-
Snalaženje, i to uspešno!
-
-
Jasno rečeno! Podržavam.
-
Kasnije sam upoznao čo'eka, Šiđanin, kolega sa foruma @bdada
-
Ako neko poznaje momka što je delio sokove kod Ikee, pošaljite veliki pozdrav, mali je šmeksi u najavi!
-
Naboj bio visok, pa su hteli da uzemlje ljude
-
Najpametnije!
-
Deo motora je parkiran praktično preko puta Ćacilenda u Kneza Miloša. Ako je ikako moguće, imate mesta dole u Kralja Milana, spustite motore.
-
Meščini da ...
-
Poštovane kolege po motociklima, nakon održanog organizacionog sastanka grupe forumaša i telefonske konsultacije NS kolega, zaključili smo okvirne pravce postupanja. Iznosim deo planiranja, obzirom na trenutno nepostojanje svih ulaznih informacija: 1. Skup Ikea 10h potvđeno. 2. Ne postoji značajna podrška angažovanosti motociklista u svrhu hibridnog obezbeđenja, markiranja i zoniranja "neprikladnih" lica. 3. Ne postoji značajna podrška za ulazak motocikala u centralnu zonu dešavanja ispred Narodne skupštine, i parkiranje istih u centru mase ili neposrednoj blizini. 4. Planiraju se dve lokacije za parkiranje, koje će biti pokriveno sa par naših i eventualno studentskih redara, u određenom limitiranom vremenskom periodu. 5. Obzirom na dugotrajnost aktuelnog plenuma, očekujemo člana @yogibear sa detaljima odluke studenata i konkretnim punktovima dešavanja. U vezi sa punktovima dešavanja su i planirana parking mesta Nadam se da smo ovime skinuli barem deo nestrpljenja i nesigurnosti. Sutra se nadamo finalnim odlukama, koje ćemo pretočiti u praktični plan. Laku noć!
-
Svakako je predlog da oko sebe okupite ljude koje poznajete i kojima verujete. Ako ste solo jahač, poranite na skup i brzo će te se povezati.
-
Drage kolege bajkeri, kako smo svi ljudi sigurno se pojavljuju drugačije ideje, smelosti, prepreke u dogovorima. Rekao bih da to nije ništa strašno. Očigledno će postojati više opcija za vožnju. Gledajte da ne gurate u nepotrebne dubioze nesuglasice, već da se dovedemo do minimalnih saglasnosti. Biće opcija da se bude parkiran u žarištu dešavanja ko misli da je to dobro, takođe i udaljena lokacija za parking sa nekim osiguranjem. Kažem, nije strašno da se idealno ne poklopi sve za svakoga.
-
Dobra ideja
-
Au, kako mirno radi mašina! Svaka čast i na urednosti. Ali onaj poklopac kvačila, po meni jako neukusno za takvu legendu od motora.
-
Dobro je da si svestan problema, i ne kriviš nikoga drugog. Očigledno je dobro što si parkirao vozilo na vreme.
-
Daj malo vremena, upoznaj se sa ljudima, i kašće ti se samo..
-
Prema opisu da se menja situaciju sa hladnog na vruće, ja bih rekao da je nešto u karburatoru zaglavljeno ili zapušeno.
-
Jeste smešno, nije izrugivanje. Nego svi dobro znamo taj zvuk, samo ne znamo da ga opišemo. Osim da me je izluđivalo!!! Mada se sve reši...
-
Muuuu...dobro poznati zvuk, momenat pre besa koji se javlja u šoferu te mašine...
-
Negde sam skoro čitao detalje upravo za Alžir Maroko Egipt...ne sećam se gde. Pretraži forum.
