Valjalo bi da "isperes" masinu prvo sa par stotina km pa da onda to ispustis i sipas ponovo novo ulje. Ja bi i za ispiranje i za koristenje koristio isto ulje jer nikad ti neces ispustiti svo ulje iz masine jednom kad sipas (osim kao u ovom tvom slucaju kada skroz rasturas masinu) pa mislim da nije dobra ideja da ti se novo ulje pomesa sa istatkom nekog levog ulja koje si koristio za ispiranje. Litra nekog kvalitetbije ulja, tipa Ipone, Motul, Bardal, kostaju oko 850 din litra (plus-minus koji dinar) pa te ukupno sa zamenom filtera za ulje, kosta oko 3000 din. Mislim da to i nije puno para, a znas onda da ti sigurno nece biti problem kad sipas novo ulje. Ja, inace koristim Eni (bivsi Agip) ulje, polusintetika, 15W50 offroad, i prezadovoljan sam. Menjac mi lepse radi nego kad sam sipao Ipone 15W50 i masina mi lepse radi...a ti koje god da sipas neka bude polusintetika i reda gradacije 15w50, 10W40...
P.S. Srecno sa masinom i neka te lepo sluzi puno bezbednih km...