Jump to content

Moto Zajednica

Najzastupljeniji moto brand u BJB--u

Marka vašeg dvotočkaša  

377 članova je glasalo

  1. 1. Koji moto brand vozite?



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Tumarao sam unazad dve godine po forumu i nisam uspeo da ukačim da li je neko statistički pokušao da dodje do podatka koliko se vozi koji brand na ovim prostorima. U BJB-u ima registrovanih preko 19.000 članova, stim što možda admini imaju podatak koliko je od tog broja permanentno aktivnih, npr. bar 1x nedeljno. Verovatno mnogo, mnogo manje. Jedini cilj ove teme/glasanja je da prikaže, koliko toliko, koji je najzastupljeniji brand na ovim prostorima, budući da bi ovaj moto forum mogao da bude "reprezentativni uzorak", kako to vole političari da naglase...

S druge strane, ovde bi mogli da se iznesu i podaci o padu ili rastu prodaje nekog od brandova, što svakako može da bude interesantno većini.

 

Evo sad nekih podataka koji apsolutno nemaju veze sa tim šta vozimo. Tiču se isključivo ponude na tržištu polovnih motocikala u Italiji i Nemačkoj. Crveni brojevi prikazuju ponudu u Italiji a plavi u Nemačkoj. Odlučio sam se za 15 brand-ova, pa ako se unapred izvinjavam onima koji se neće naći na listi. Takodje se izvinjavam imperiji Scutera, ni njih nisam računao.

1. Yamaha (7904) 13636

2. Honda (7363) 15440

3. BMW (5081) 7827

4. Ducati (4288) 2583

5. Suzuki (4227) 12425

6. Kawasaki (3570) 8578

7. KTM (2753) 3144

8. Aprilia (2692) 3058

9. Harley-Davidson (1954) 4666

10. Triumph (1460) 1933

11. Husqvarna (1087) 551

12. Moto Guzzi (621) 862

13. Vespa (382) 1589

14. MZ ( / ) 676

15. Jawa ( / ) 114

Italija ukupno: moto.it 51963 svi brendovi (uključujući i ovih 15); Nemačka ukupno: mobile.de 100414 (uključujući i ovih 15)

 

:zdravo::zdravo::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

ja se jos uvek ne ubrajam ni u jednu pomenutu grupu, al me zacudio podatak da Vespi ima ZNACAJNO vise u Nemackoj nego u Italiji...

nekako mi se cini da bi i kod nas mogla Honda da ''pobedi''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

13.Vespa(382) 1589

 

Ovo je stvarno sokantan podatak, verovatno nije tacan. :neznam:

 

 

Evo podataka sa današnje "berze" polovnih motocikala.

PONUDA:

 

4wKot_mobilede.jpg

 

Nije greška...

 

Ovo su znači današnji podaci o ponudi polovnih motocikala. U Italiji je ponuda polovnih Vespi 0,73% u odnosu na sve druge motore koji se prodaju, dok je u Nemačkoj taj procenat veći, 1,58% od ukupnog broja motora koji se prodaju. To svakako ne znači da u Italiji ima manje Vespi, ja taj podatak nemam, ali može da ukaže da se ne prodaju jer ih voze, a da je u Nemačkoj opet manje onih koji su Vespa fanovi, pa ih je više u ponudi za prodaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pirot, Srbija
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Ne znam da li su ovi podaci uporedivi jer mobile.de ne reprezentuje samo nemačko tržište, već se na tom sajtu mogu naći i vozila iz Italije, Mađarske, Češke itd. S druge strane nisam siguran da li moto.it obuhvata celokupnu ponudu motocikala iz Italije kao sto je to slucaj sa mobile.de.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ne znam da li su ovi podaci uporedivi jer mobile.de ne reprezentuje samo nemačko tržište, već se na tom sajtu mogu naći i vozila iz Italije, Mađarske, Češke itd. S druge strane nisam siguran da li moto.it obuhvata celokupnu ponudu motocikala iz Italije kao sto je to slucaj sa mobile.de.

 

t0Pmi_mbde.jpg

 

Zanemarljivo mali broj se prodaje Van Nemačke, ali ni to nije bitno. Podaci o prodaji apsolutno neamaju veze sa brojem motocikala koji se voze i koji se ne prodaju. Meni je pretraga ovih sajtova poslužila samo da formiram listu od 15 najzastupljenijih brand-ova koji se kod nas voze, a da pri tom ne napravim neku veliku grešku. S tim u vezi, cenim mišljenje ratboy-a, kome glasanje ne valja, ali ću ponoviti da sam postavio glasanje samo kao neobaveznu statistiku (kako i stoji u podnaslovu teme) koja za cilj ima da prikaže koji je napopularniji brand koji voze članovi BJBikers foruma, a ne da detaljišemo o tome koliko posedujemo motocikala, koje su kubikaže, da li su R-ovi, Endurci, Crossaljke, Toureri, Nakedi itd. Za to ne bi bio dovoljan ni aktuelni državni popis stanovništva.

 

Pozz svima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Simpatično. Svaka čast. Ali!

 

Ima ljudi koji zaista voze i imaju u svom posedu par različitih motora. Različitih marki, ne modela iste marke. Možda bi bilo vredno truda ubaciti i pitanje da li imate samo jedan ili više motocikala? Onda bi i glasanje bilo preciznije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nisam glasao ali spadam u kategoriju ljudi koji imaju dva motocikla (dobro, jedan motocikl i jedan skuter :D ) i oba voze redovno i registruju ih redovno.

 

ja zloća? Ma ajte molim vas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Eeeeh,

Statistika moja dika, što poželim - to naslika!

U prvih 7 dana glasanja, nisam imao predrasuda da će Honda biti brand #1,:takoje: ali da će MZ da tuče BMW, :( kao najzastupljeniji evropski motor, i da ugrozi Kawasaki kao najslabije zastupljeni japanski brand, u to nisam verovao...

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Eeeeh,

Statistika moja dika, što poželim - to naslika!

U prvih 7 dana glasanja, nisam imao predrasuda da će Honda biti brand #1,:takoje: ali da će MZ da tuče BMW, :( kao najzastupljeniji evropski motor, i da ugrozi Kawasaki kao najslabije zastupljeni japanski brand, u to nisam verovao...

:stabre:

 

 

Mz je jak kao bmw i ktm zajedno :) 12:12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Nije ti loša ideja, onako zabave radi, da se dođe do neke statistike, koliko forumaša preferira neku od marki motora, pa da se tu onda pokrenu nove (fight) teme :lol: i pitanja.

 

Ali, da bi se došlo do nekih ozbiljnijih zaključaka, neophodno je uporediti i procentualno izraziti zastupljenost motora naspram broja stanovnika, jer drugačije poređenje nema nikakvog smisla.

 

Za početak, Nemačka je od Italije brojnija u ljudstvu za preko 22 miliona stanovnika.

Nas, neću ni komentarisati.

 

Ajd, srećno sa statistikom! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja